|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 13:14:42   
vonavoj
Mika,a da mu ponudis zalogaje hleba sa pavlakom? Mladi sir?

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 13:45:16   
vonavoj
Sad sam skuvala proso sa povrcem,prvi put i nesto mi gorak ukus .... Da li da joj dam da ruca? Bem mu misa,em vrelo
.em kuvala,jos da bacim!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 13:49:11   
mika79
Von dajem mu komadiće hleba i on voli hleb da jede ali zna dugo da drži u ustima hleba da ga ne sažvaće. Dala si mi super ideju sa mladim sirom njega baš voli pa ću mu kombinovati sa nekom žitaricom, važno mi je da unosi što više mlečnog.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 13:51:05   
vonavoj
Sad sam skuvala proso sa povrcem,prvi put i nesto mi gorak ukus .... Da li da joj dam da ruca? Bem mu misa,em vrelo
.em kuvala,jos da bacim!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 13:58:50   
mika79
Von ja sam kuvala posebno proso posebno povrće i nije bio gorak, da dodaš nešto mlečno pa da popravi malo ukus.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 14:10:10   
vonavoj
Ukus je ok dok ne progutam .haha!

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 14:23:11   
vonavoj
Ona je pojela sve,nije se bunila..valjda joj nece biti nistauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 14:36:10   
mila83
Nasmeja me Von user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 14:48:17   
daca77
Moja je danas pojela celu porciju kasice sa pilecom dzigericom...nisam znala da ce joj se to dopasti, jer sam mislila da bebe ne vole dzigericu.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.7.2015 14:58:47   
mila83
i moja T je danas imala pilecu dzigericu sa povrcem,pojela je celu teglicu,malo na guranje,valjda zbog vrucine..ma malo vece guranje user posted image ,inace je jela bez problema.A ja ne mogu ni da probam kasicu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 10:03:55   
daca77
Mame, trazih ovde, ali nista ne nadjoh...sa koliko meseci moze seme koprive da se ubaci u kasice?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 12:05:27   
wivern
Kako se malisa juce odvalio od gibanice i jogurta user posted image . Nece covek kasice pa to ti je.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 12:45:21   
mika79
Wiv i mi smo takvi, neće da jede ništa kašasto već samo komadiće. Lepo mi jede povrće komadiće i meso. Blender sam odložila.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 12:51:12   
daca77
Blago vama...mi moramo toliko kasasto i sitno, da to nije normalno...juce sam prstima izdvojila sve zilice sa teletine i izmiksala sa povrcem u najfiniju kasu i opet se ozbiljno udavi...kako ne ume da zvace, nije mi jasno...i dalje odbija svo povrce i meso...

< Poruku je uredio daca77 -- 23.7.2015 12:53:41 >

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 13:01:35   
mika79
Daco i mi smo u tom uzrastu sve blendali do iznemoglosti čak i palentu, od kako ima zubiće počeo je lepo da grize i mulja po ustima, ja sam mu davala koricu hleba dok mi jedemo da se on zanima i malo po malo naučio da grize.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 13:20:16   
Trcosava
Sad sam i zvanično ovde user posted image

Nisam našla avokado za treći dan. Tako da je avkoado testiran 2 dana.
Otkida se od jela.
Juče jedna breskva, pola avokada i jedna banana.
Pre toga jedna jabuka, malo šargarepice i pola avokada.
Danas breskva, 3 šljive i pola banane.

Zavisno od voća je gramaža. Danas je to bilo 170gr, juče oko 200. Jeo bi još, ali mu ne dajem jer posle bljuca. Juče se tačno prejeo. Od ponedeljka meso.
Pa da izbacim i ručak.

Nego dala bi mu samo šljivu, ali ne znam koliko šljiva mu dovoljno. Mislim da oseti ukus. Danas ovo je preovladavao ukus breskve. A malo mi da mu dam 3 šljive za užinu.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 13:58:37   
vonavoj
Trco,ja u sve dodam palentu,kad mislim da je malouser posted image user posted image
Tj,pretezno mi je voce plus palenta,prosouser posted image ..znaci zitarice+voce..samo moram da uvedem jos neke zitarice,i opet ne znam koje..ali neke koje se brzo spremaju,sad moze i gluten!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.7.2015 14:02:07   
vonavoj
Moja ne ume da zvace,pljuje,mada nema nijedan zub..davala sam joj palentu i mladi sir,ali nisam blendala..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 1:06:36   
jeca87
Von, možeš ovas, raž,ječam, spletu. Ja kupujem kaše, kuvam 1-2 min,ali potapam preko noći. I blendiram, jer ima po neko celo zrno, pa mu se gadi.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 8:22:34   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Trco,ja u sve dodam palentu,kad mislim da je malouser posted image user posted image
Tj,pretezno mi je voce plus palenta,prosouser posted image ..znaci zitarice+voce..samo moram da uvedem jos neke zitarice,i opet ne znam koje..ali neke koje se brzo spremaju,sad moze i gluten!

Verovala ili ne još nisam dala palentu!!!

Najgora sam.

Evo, još dva dana šljiva, pa krećem od ponedeljka sa mesom.
Onda ću olako da dodajem u voće palentu i ostale žitarice. Samo da nađem neke ok user posted image

Dobih onomad od nestlea. Jel moraju one sa mlekom ili mogu sa sokom/kompotom recimo?

Pa da skuvam jabuku, izmiksam nju i šljive i dodam te žitarice?

Još nešto, tamo ima 8 žitarica, da li pre nego što mu dam to moram svaku ponaosob da probavam po 3 danauser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 8:28:25   
daca77
Mame, budi te srecne sto su vam bebe takve...ja non stop kuvam i miksam neke kasice i moja N nije zadovoljna. Jela bi samo voce i to ne sve, bananu i krusku, a ubaci se i po koja kajsija i jabuka, a od povrca nista...juce sam joj prvi put dala cveklu i odusevila se, ali nisam smela puno...videcemo danas...
A koji mladi sir dajete?

< Poruku je uredio daca77 -- 24.7.2015 8:29:30 >

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 12:41:53   
mika79
Trćo ja sam svaku žitaricu posebno uvodila po 3 dana, to mi je bilo sigurnije ako odreaguje na neku žitaricu znam na koju je odreagovao, mada verovatno možeš odmah kombinaciju.
Dacouser posted image poznate su mi tvoje muke.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 14:12:06   
branki*
Daco,ja sam bozi davala abc sir ili president.
Juce sam uvela boki meso,pilece belo.pojela je.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 16:21:18   
daca77
Bravo za Boku user posted image
Mi to ne konzumiramo za sada...user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.7.2015 16:27:21   
vonavoj
Trco,i ja sam dobila te zitarice,khm..ali sa sljivom..i prave se sa mlekom..ali ja ih stavim sa vocem i vodom..moje su od 8.mesec.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here