|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.1.2022 18:38:24   
Anoniman
I resenje jos nisam dobila pa neznam ni koliko cu da primam. Sad sam dobila mnogo manje nego na bolovanju kad sam bila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.1.2022 19:53:34   
Milena18
Naknada za porodiljsko leže 21. u mesecu za prethodni mesec. Trebalo bi da si u decembru primila naknadu za ta tri dana koliko si bila na porodiljskom (pored nakanade zarade za 27 dana koliko si u novembru bila na bolovanju), a sada u januaru celu naknadu za decembar. Tako je bar kod mene bilo. Mislim da možeš da se konsultuješ sa pravnikom u službi socijalne zaštite u kojoj si otvorila porodiljsko. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.1.2022 22:29:04   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo. Zanima me kome mogu da se obratim u vezi porodiljskog? Otvorila sam ga 28.11. A porodila se 22.12. U januaru sam predala zahtev za porodiljsko u opstini i primila novac isto u januaru sad 20.tog. 

Zadnja uplata mi je bila u novembru i mislila sam da cu sad da  primim 2 plate a ja sam primila jednu.


Sada si verovatno primila za 2 dana novembra i decembar. A lako mozes da izracunas koliko ces dobijati. Prosek od 18 meseci pre otvaranja trudnockog. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
2.5.2022 6:37:17   
QueenJ
Zdravo, mame. Interesuje me jedna informacija. Komisija, da li se ide lično ili se kao tokom korone dostavlja dokumentacija preko ginekologa? Ili ja nisam razumela dobro sestru u domu zdravlja ili je poznanica koja radi u socijalnom pogrešila. Pa sam u nedoumici. Hvala unapred.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2022 8:53:05   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Džejla

Pozdrav, nova sam ovde. Otvorila sam trudničko bolovanje, ali bih trebala uskoro da idem na more, što podrazumeva odlazak u drugu državu. Da li je to dozvoljeno ili nije?




_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2022 8:54:22   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nije..



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2022 11:18:05   
jess021
Nije. Ako je otvoreno bolovanje, onda se podrazumeva da si kući. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2022 17:37:58   
Maki.
Postovanje. Zanima me porodiljsko bolovanje radi nege deteta. Da li bi trebao svaki mesec da iznosi 31h i nesto ili treba da ide po minimalcu posto koliko ja znam minimalac ide i do 37h. U toj firmi radim vec 6godina a na bolovanju sam vrc 9m. Plata mi je bila 36h  kad pitam u firmi sta de desava kazu idi u socijalno ja odem tamo oni kazu vidite sa poslodavcem koliko satnicu je pisao. I tako u krug. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.7.2022 21:45:31   
Keti G
Pozdrav, zanima me kada se otvara porodiljsko bolovanje da li se podnosi zahtev za naknadu samo za porodiljsko odsustvo ili za porodiljsko i odsustvo radi nege deteta? Vidim da ima dve vrste obrasca na sajtu ministarstva - https://www.minrzs.gov.rs/sr/dokumenti/zakoni/sektor-za-brigu-o-porodici-i-socijalnu-zastitu

(odgovor članu Maki.)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.7.2022 23:33:34   
Bambino1
Sada sam proverila i ja kada sam predavala obrazac je bio za porodiljko bolovanje i bolovanje radi nege deteta. Ako se dobro secam pisalo je na tim papirima da je porodiljsko bolovanje 3 meseca od dana kada se odobri a porodiljko i odsustvo radi nege deteta je 12 meseci. Ja sam porodiljsko bolovanje otvarala pre 2 god. Nadam se da sam nesto pomogla. 🙂

(odgovor članu Keti G)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.7.2022 9:26:35   
Keti G
Hvala puno, Bambino1.

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.7.2022 14:09:23   
lesli
Podnosis zahtev za porodiljsko odsustvo i odsustvo sa posla radi nege deteta. To je 12m od otvaranja porodiljskog.Samo porodiljsko je 3m, a nega deteta je jos narednih 9m.

(odgovor članu Keti G)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.1.2023 11:55:19   
nata11
Jesam ja precula nesto ili je neka dama na tv pricala o tome kako ce odsustvo trajati 18m za drugo dete?

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.1.2023 11:57:36   
Kata90
Dobro si cula,produzili su😊

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.1.2023 11:59:03   
nata11
To je vec izglasano ili u najavi? Posto oni tako najave pa bude za 12m.

_____________________________





(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.1.2023 12:14:49   
Kata90
Imas na vestima kada upises....u planu je ali navodno ce sredinom godine da usvoje zakon,nadam se da ceme zakaciti.Vućić se puno misli.....ova politika.....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
31.5.2023 12:45:42   
Kata90
Predala sam zahtev za porodiljsko,nije usvojen novi zakon jos....12m samo 😐 bas sam se smorila 

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
31.5.2023 20:15:22   
dddaca
Misliš na porodiljsko od 18 meseci? Možda će moći da se produži ako ga usvoje.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1693
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here