|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 1:31:51   
Ellenica
Mi se okupamo sikimo i u krevetac.
Ako vec nije zaspao u toku dojenja, zaspi u narednih 15-ak minuta.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 8:09:48   
Anoniman
Stavim bebu na bok u kolica, stavim mu cuclu u usta i ispred lica pamucni prekrivac. Mora da oseti prekrivac na svom nosicuuser posted image . I onda ga ljuljuskam dok ne zaspi, obicno 10-ak minuta, nekad i pola sata. Ne postoji drugi nacin, svasta smo probali.

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 9:14:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx

Gaganaaaa, javi seeee, kako uspavljujes bebu? Ove mamike sve imaju veeelikuuu decu... user posted image

user posted image user posted image user posted image Ma kod nas nema nikakvog pravila,nekad zaspi dok sisa,nekad moram da je nosim,ljuljam i pricam,nekad hoce u ljuljasci da zaspi.Cesto pomaze da ukljucim fen-ima tema o tome. A nekad,kao sinoc ne pomaze nista,svasta smo i mm i ja probali i na kraju odustali vec smo legli pored nje i igrali se i mazili sa njom dok nije sama zaspalauser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 12:21:46   
*Alexx*
Pa mozda je jos mali za neki raspored, ali po raznoj literaturi (internetu) kazu da bi vec trebalo poceti sa uvodjenjem nekog rasporeda. Tipa ustajanje u odredjeno vreme, ritual za spavanje uvece u odredjeno vreme itd. Mi smo poceli sa tim jer je Andrej poceo da nas izludjuje - nekad nece da spava do 1-2 nocu... Ali ustrajacemo i javicemo rezultate user posted image . A mozda je decko prosto nocna ptica user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 12:26:49   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Alexx

Gaganaaaa, javi seeee, kako uspavljujes bebu? Ove mamike sve imaju veeelikuuu decu... user posted image

user posted image user posted image user posted image Ma kod nas nema nikakvog pravila,nekad zaspi dok sisa,nekad moram da je nosim,ljuljam i pricam,nekad hoce u ljuljasci da zaspi.Cesto pomaze da ukljucim fen-ima tema o tome. A nekad,kao sinoc ne pomaze nista,svasta smo i mm i ja probali i na kraju odustali vec smo legli pored nje i igrali se i mazili sa njom dok nije sama zaspalauser posted image




Sinoc je izgleda bila noc nespavanja!!!
I mismo celu noc vampirosali.
David najsladje zaspi kad ga mm stavi na stomak,tako ga greje i ublazi mu grceve.
Nekad goce da zaspi u onoj ljuljasci sa vibracijom,nekad u ruke moram da je drzim...

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 19:12:27   
*Alexx*
Haha, a da se nase bebe ne znaju, pa se dogovorile? user posted image user posted image user posted image Videcemo veceras kako ce da bude user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.11.2009 21:39:57   
Anoniman
Ja sam vec pisala da se David 4 mjeseca sam uspavljivao. e onda se mali sjetio da bi mogao da se nina. I tako ja kukavica nemam kichme vec dva dana, Nisam navikla user posted image Ali fora vam je da pustite bebu da se dobro izmori. Ja sam na silu pokusavala da ga uspavam, ali jok! Evo se sad buni u krevetac, cekam da se doooobro smori. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 9:53:47   
*Alexx*
Andrej sinoc zaspao bez problema, jos dok je sisao, oko 20:30. Ali se zato juce izmorio, nije mnogo spavao preko dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 16:21:46   
marince1
IZVORNA PORUKA: Alexx

Haha, a da se nase bebe ne znaju, pa se dogovorile? user posted image user posted image user posted image Videcemo veceras kako ce da bude user posted image


Mi smo se veceras samo uspavali user posted image
Vi?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 16:27:06   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx

Andrej sinoc zaspao bez problema, jos dok je sisao, oko 20:30. Ali se zato juce izmorio, nije mnogo spavao preko dana.


Napisala u prethodnom postu - komirao se user posted image Da nije bio pun mesec preksinoc? user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 16:28:13   
marince1
Daj da se odmah dogovorimo sta cemo nocas,posto su se sinoc naspavali user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 16:37:40   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: marince

Daj da se odmah dogovorimo sta cemo nocas,posto su se sinoc naspavali user posted image user posted image


Pa vidi, ovaj moj se danas nije nesto odvalio od spavanja, pa se ja nadam da ce i veceras kao sinoc user posted image Ali to su puste zelje... A nista - kupanje, klopa, pa krevetac uz neku bebi muziku, zamracena soba i to je to. Pa dok ne popadamo user posted image
Imaju kao one dve metode za uspavljivanje - jedna je da ga pustis da place, pa ga obilazis na svakih par minuta dok ne shvati da nema nosanja (nikako ga ne uzimati u ruke), a druga je bas obrnuta... Ja sam za neku srednju varijantu - spustiti ga u krevetac, pa uzimaj ako zaplace, pa vracaj nazad kad se smiri. Negde sam procitala da je neka zena prvu noc uzimala bebu oko 150 puta, sledecu 40 puta, a trecu noc ni jednom. Otkud znam... Ali hocu sa ovom "mojom" metodom da probam bar nedelju-dve, pa cu da menjam ako ne upali.

< Poruku je uredio Alexx -- 9.11.2009 16:39:26 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 16:43:09   
gagana83
Ovo moje blesavo nocas spavalo manje-vise dobro al zato prespava ceo dan danas user posted image tako da nocas ocekujem zurku

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 17:52:58   
*Alexx*
Gagana, i Andrej je imao te dane kad spava po ceo dan, i uredno nastavi celu noc da spava.
Drzim nam palceve svima veceras za spavanje user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 19:11:37   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx

Gagana, i Andrej je imao te dane kad spava po ceo dan, i uredno nastavi celu noc da spava.
Drzim nam palceve svima veceras za spavanje user posted image

Da u pravu si i nama desilo da spava skoro ceo dan i lepo spava nocu. A bilo je i dana kad je bila u toku dana dosta budna a uvece nije htela da zaspi do 12. Nema pravila,mada kazu da je kvalitetan dnevni san neophodan za dobar nocni san,A ako se beba nije lepo naspavala preko dana,onda je umorna i nervozna i nocu lose spava.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 19:15:16   
Buba76
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Alexx

Gagana, i Andrej je imao te dane kad spava po ceo dan, i uredno nastavi celu noc da spava.
Drzim nam palceve svima veceras za spavanje user posted image

Da u pravu si i nama desilo da spava skoro ceo dan i lepo spava nocu. A bilo je i dana kad je bila u toku dana dosta budna a uvece nije htela da zaspi do 12. Nema pravila,mada kazu da je kvalitetan dnevni san neophodan za dobar nocni san,A ako se beba nije lepo naspavala preko dana,onda je umorna i nervozna i nocu lose spava.



I ja imam takvo iskustvo i dan danas a sada je vec 3 godine.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 19:16:42   
marince1
Meni David legano zaspi posle kupanja!
Nama je problem sto posle budjenja u 3 nece da zaspi onekad i tako tera do jutra dranje na svakih pola sata.
a inace posle klopanja u 6 oci ko kafanske sarme i nema spavanja do 9,10 ujutru.To nam je redovna praksa i navikli smo user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 19:23:39   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Meni David legano zaspi posle kupanja!
Nama je problem sto posle budjenja u 3 nece da zaspi onekad i tako tera do jutra dranje na svakih pola sata.
a inace posle klopanja u 6 oci ko kafanske sarme i nema spavanja do 9,10 ujutru.To nam je redovna praksa i navikli smo user posted image

Marince,je l ga presvlacis nocu? Ja sam prestala da je presvlacim(osim kad se ukaki) po savetu zena sa foruma i od tad bolje spava. Onako ja sanjiva,dok je presvucem ona se razbudi.
Zeno,je si li videla PPuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 19:31:18   
marince1
ne presvlacim ga nocu od pocetka.
videla sam pp,al reko da probam bez toga jos neki dan,da te ne maltretiram.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako uspavljujete bebu?
9.11.2009 19:33:08   
gagana83
user posted image Stojim ti na raspolaganjuuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.11.2009 9:25:07   
*Alexx*
Zaspao Andrej sinoc, opet na dojci user posted image . Ali ritual redovno ispostujemo. Ekstra!!!! Ni ja ga ne presvlacim nocu, ali tek od skoro.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.11.2009 23:02:27   
sonja999s
ja stvarno imam problem sa (ne)spavanjem malog.
na pocetku sam ga ljuljala do besvesti u svim mogucim pozama. u poslednjih 2mes to ne radim nego ga stavim na nas bracni posle kupanja pa se on prevrce do besvesti i kad se kao umori, onda ili zaspi ili zadrema i probudi se posle 15-30 min i onda opet isto.
situacija je ista, da li spavao u toku dana. spavao-to je 2x dnevno od 30 min, eventualno 3x, da li ga kupali u 19 ili 21h. ako zaspi na flasici, ili se probudi kad ga prebacujem u krevetac ili to bude za 30ak min. ponekad zna da bude budan i do 22h.
evo i poslednjih noci je tako, samo mnogo gore jer se budi 300puta dok ja ne legnem oko 00, tad ga prebacim kod nas i onda je ok.
mozda ga sad zubi muce posto se gornje jedinice bele ali to je u poslednih nekoliko dana.
problem je nastao mnogo ranije.
nisam pametna i ne znam sta da radim.


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.11.2009 23:30:34   
Didy
Kupi knjigu "Naučite dete da spava". I mi smo imali iste probleme, sad zaspi u 21h, probudi se oko 5-6h ujutro, popije flasicu mleka i spava do 8-9h ujutro. Ako se probudi u toku noci, sam zaspi.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 10:28:23   
*Alexx*
Knjiga izgleda zanimljivo. Bas cu da je kupim, da isprobam.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 10:35:30   
dana198495

IZVORNA PORUKA: Didy

Kupi knjigu "Naučite dete da spava". I mi smo imali iste probleme, sad zaspi u 21h, probudi se oko 5-6h ujutro, popije flasicu mleka i spava do 8-9h ujutro. Ako se probudi u toku noci, sam zaspi.

Ovo kao da si opisala moju Viki,stim da ona po danu uopste ne spava ali zato je po noci super....kuc kuc kuc.user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here