|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
25.12.2009 23:55:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja vam imam knjigu u kompjuteru, pa ko hoce nek mi posalje mejl adresu i saljem vam je. Ima dosta dobrih savjeta.
Moj savjet je : samo strpljenja(kojeg ja nekada nemam), i jednina utjeha je SVE CE PROCI! Izdrzacemo zajedno.
David je prije 6 dana se rekordno budio 10 puta, i oglasi se kao ratna sirenauser posted image



diabla imas pp


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 8:06:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja stvarno ne znam vise sta da radim. Pisala sam u milion tema, trazila rjesenje, ali ne ide. David od kada je napunio tri mjeseca uzasno spava nocu. On je preko dana bas dobar, rijetko ga nosamo. Do 3.mj je spavao cijelu noc, samo jednom se budio da jede. Onda je pocela luda faza: budio se cesto nocu, placuci. Onda bih da uspavala ljuljuskajuci ga u krevetu, sada u kolicima. Sve sam probala, da ga manje oblacim, da ga vise oblacim, da ga najdem pprije spavanja, da ga ne najedem, da manje spava danju, da vise spava danju, da ga kasnije ili ranije kupam, sa upaljenim ili ugasenim svijetlom, ali on se uvijek budi uvece najmanje po 5 puta, vristeci iz sna. Nije gladan, nije zedan, ama sve mu ugodimo. Izbili su zubi, i dalje spava po njegovome... tj ne spava.

Stvarno cu da poludim, spavam na dvosjedu on do mene u kolicima, iznad glave mi fen i cim krene da vristi fen se pali a lijevom rukom ga ninam. Zeljna sam da spavam u svom krevetu. Pokusala sam prije 2 noci da ga stavim u krevetac: svakih pola sata se budio i vristao. Ovako se budi svakih sat do sat i po. Nekada se desi da se probudi dva puta prije jela... Ne mogu da shvatim sta se desava. Jer preko dana nemam nikakvih problema sa njim....





Ovo sam i ja isto prezivljavala sve dok nisam procitala onu njizicu i pocela da je primenjujem. Sad vise nemam problema, Milance spava celu noc, skoro od 20h-7h ujutro, s tim da se jednom probudi oko 4 ili 5 da siki i nastavi da spava bez problema. Cak i ako se probudi tokom noci vrlo brzo se sam uspava, posle minut-dva, a ako duze place ja ustanem, stavim mu cuclu u usta i pomazim ga po glavi i on nastavi da spava.
Ja inace nisam za to da se deca ostavljaju da placu, starije dete sam svaki put dizala iz kreveca kad bi zaplakao, a to je bilo jako retko, on je od prvog dana spavao lepo. Isto sam primenila i na mladje dete, i lepo je poceo da spava sve do treceg meseca kad je nocno ustajanje postalo nepodnosljivo. Budila sam se po 10 puta nocu, nosala ga, davala mu da sisa, ljljuskala u kolicima, ma sta sve nisam probala... E kad je napunio 6 meseci onda sam odlucila da to vise ne moze tako. Prvo vece sam ga ostavila u krevecu samog i budnog, i on je jadnicak plakao vise od sat vremena i zaspao. Meni se srce cepalo. Te noci se budio cesto i ja sam ga obilazila i samo ga mazila po glavi. Te prve noci je bilo prvi put da ga nisam dojila punih 10 sati, a on nije ni trazio da sisa vec samo da se mazi. Drugo vece je vec lakse zaspao, plakao je pola sata, umirio se i zaspao. Manje se budio nocu, s tim da je ta noc bila najgora, jer je plakao i smirivao se naizmenicno punih 1,5 sat. Mm je poludeo, ali mu ja nisam dala da ga dize iz kreveca. Sledece vece je zaspao u krevecu za 5 minuta, i budio se mozda tri puta. Svako sledece vece je sve bolje. Osim sto on bolje spava nocu, sad je i bolja beba prekodana, uvek je raspolozen, lepo jede, lepo i spava preko dana. Osim toga i ja sam bolja mama, naspavana sam, raspolozena, imam vise vremena za starije dete, jer do skoro nisam ispustala mladjeg iz ruku. Prosto mi je bilo zao starijeg deteta jer ga zapostavljam zbog mladjeguser posted image .
Sad je konacno mir u kuciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:09:29   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja stvarno ne znam vise sta da radim. Pisala sam u milion tema, trazila rjesenje, ali ne ide. David od kada je napunio tri mjeseca uzasno spava nocu. On je preko dana bas dobar, rijetko ga nosamo. Do 3.mj je spavao cijelu noc, samo jednom se budio da jede. Onda je pocela luda faza: budio se cesto nocu, placuci. Onda bih da uspavala ljuljuskajuci ga u krevetu, sada u kolicima. Sve sam probala, da ga manje oblacim, da ga vise oblacim, da ga najdem pprije spavanja, da ga ne najedem, da manje spava danju, da vise spava danju, da ga kasnije ili ranije kupam, sa upaljenim ili ugasenim svijetlom, ali on se uvijek budi uvece najmanje po 5 puta, vristeci iz sna. Nije gladan, nije zedan, ama sve mu ugodimo. Izbili su zubi, i dalje spava po njegovome... tj ne spava.

Stvarno cu da poludim, spavam na dvosjedu on do mene u kolicima, iznad glave mi fen i cim krene da vristi fen se pali a lijevom rukom ga ninam. Zeljna sam da spavam u svom krevetu. Pokusala sam prije 2 noci da ga stavim u krevetac: svakih pola sata se budio i vristao. Ovako se budi svakih sat do sat i po. Nekada se desi da se probudi dva puta prije jela... Ne mogu da shvatim sta se desava. Jer preko dana nemam nikakvih problema sa njim....





Ovo sam i ja isto prezivljavala sve dok nisam procitala onu njizicu i pocela da je primenjujem. Sad vise nemam problema, Milance spava celu noc, skoro od 20h-7h ujutro, s tim da se jednom probudi oko 4 ili 5 da siki i nastavi da spava bez problema. Cak i ako se probudi tokom noci vrlo brzo se sam uspava, posle minut-dva, a ako duze place ja ustanem, stavim mu cuclu u usta i pomazim ga po glavi i on nastavi da spava.
Ja inace nisam za to da se deca ostavljaju da placu, starije dete sam svaki put dizala iz kreveca kad bi zaplakao, a to je bilo jako retko, on je od prvog dana spavao lepo. Isto sam primenila i na mladje dete, i lepo je poceo da spava sve do treceg meseca kad je nocno ustajanje postalo nepodnosljivo. Budila sam se po 10 puta nocu, nosala ga, davala mu da sisa, ljljuskala u kolicima, ma sta sve nisam probala... E kad je napunio 6 meseci onda sam odlucila da to vise ne moze tako. Prvo vece sam ga ostavila u krevecu samog i budnog, i on je jadnicak plakao vise od sat vremena i zaspao. Meni se srce cepalo. Te noci se budio cesto i ja sam ga obilazila i samo ga mazila po glavi. Te prve noci je bilo prvi put da ga nisam dojila punih 10 sati, a on nije ni trazio da sisa vec samo da se mazi. Drugo vece je vec lakse zaspao, plakao je pola sata, umirio se i zaspao. Manje se budio nocu, s tim da je ta noc bila najgora, jer je plakao i smirivao se naizmenicno punih 1,5 sat. Mm je poludeo, ali mu ja nisam dala da ga dize iz kreveca. Sledece vece je zaspao u krevecu za 5 minuta, i budio se mozda tri puta. Svako sledece vece je sve bolje. Osim sto on bolje spava nocu, sad je i bolja beba prekodana, uvek je raspolozen, lepo jede, lepo i spava preko dana. Osim toga i ja sam bolja mama, naspavana sam, raspolozena, imam vise vremena za starije dete, jer do skoro nisam ispustala mladjeg iz ruku. Prosto mi je bilo zao starijeg deteta jer ga zapostavljam zbog mladjeguser posted image .
Sad je konacno mir u kuciuser posted image


Zille,imam i ja tu knjigu.Ne mora da znaci da ce se problem resiti ako naucis bebu da sama zaspi.Una od pocetka moze sama da zaspi i pored toga se stalno budi.Nama se to desava u periodu od 9 do 2,nekad i krace,.Nakon 2 se budi tek oko 7-8.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:22:09   
Anoniman
Una je jos mala, ona jos nije uspostavila ritam! A nasi bebani su vec magarci vejikiuser posted image Bas citam u najnovijem izdanju "Moja Beba" da 6 mjesecna beba je do sada trebala da nauci da spava sama. Ja sam nocas primjenila Ziltin postupak i uspjelo je. Srce mi je pucalo, ali ja sam vise na izmaku snaga. I cini mi se da je lakse sada dok su manji nego kad napuno 9 mjeseci, jer se sjecam da je Rivana pisal u nekoj temi kako se Luka zacennjuje i nece da spava.
Ja samo znam da vise ne mogu da izdrzim to budjenje na svakih 40 min. Osjecam da me uhvati luda u tom momentu, a sinoc sam plakala kao malo dijete, tjeseci se da ce sve to proci. Zaista ne mogu... Stalno sam nervozna, sa svima se svadjam, radim 2 posla, jednostavno mi treba san da bih funkcionisala preko dana. Joj divim se mama sa blizancima, SVAKA CASTuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:31:58   
Anoniman
Diabla, imam par saveta.
Ne znam da li ti krevetac ima tockice, ako ima, mozes Davida ljuljati u njemu.
Uzmi carsav na kom spava, i kad ga operes, spavaj ti na njemu 1-2 dana, da na njemu ostane tvoj miris, pa ga onda stavi kod njega, mozda mu to pomogne.
Mozda mu odgovara "skucen" prostor u kolicima, tj, mozda mu ne odgovara prostor u krevecu. Stavi mu neke igracke, ili mu nekako smanji prostor u krevecu, da se oseca sigurnije.

< Poruku je uredio Nedja -- 26.12.2009 23:32:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:42:48   
Anoniman
Sve probala sem carsafa! Tockici su palili jedno vrijeme. On se dosta promijenio od kada je svekrva bila kod nas prije mjesec i po dana i bas je dugo bila tu. Meni se tada zadesilo da sam imala posla preko glave kao turisticki vodic, i po 12 sati sam radila a ona ga je pazila. Upropastila ga je, jer je on  bio prava knjiska beba, sam bi zaspao u krevecu. Ona ga je silom ljuljala u kolicima svakih sat vremena da spava, cim bi malo glasa pusti... ili bi mu davala na silu da jede isto na sat vremena. jadno dijete je pocelo odbijati mlijeko, vjerovatno mu se bilo smuclo, tako da jedan cijeli dan nista nije jeo. I od tada je navikao da se ljuljuska u kolicima.
Ljuta sam na sebe jer sam dozvolila sve to, *ebali me turisti i posaouser posted image


IZVORNA PORUKA: Nedja

Diabla, imam par saveta.
Ne znam da li ti krevetac ima tockice, ako ima, mozes Davida ljuljati u njemu.
Uzmi carsav na kom spava, i kad ga operes, spavaj ti na njemu 1-2 dana, da na njemu ostane tvoj miris, pa ga onda stavi kod njega, mozda mu to pomogne.
Mozda mu odgovara "skucen" prostor u kolicima, tj, mozda mu ne odgovara prostor u krevecu. Stavi mu neke igracke, ili mu nekako smanji prostor u krevecu, da se oseca sigurnije.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:45:48   
Anoniman
Nesa je poceo da spava tako sto sam mu stavljala jastuk koji "mirisi" na mene.
Za*ebano je ovo, al, mali je-kako se navikao, tako ce se i odvici. Probaj da ga pustis da place malo, ne u kolicima nego u kreveticu. Znam da strasno zvuci, ja to nikad nisam radila, al ja nisam imala taj problem, a videla sam ovde na forumu da je mnogim mamama to pomoglo.
Inace, na fb sam ti napisala nesto, mm je isto reagovao na Davidove slike kao tm na Nesine, neverovatnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:47:40   
Anoniman
Pa u krevetac je i zaspao. Znam da ce i nocas praviti probleme.
Hihihi odoh da vidim!


IZVORNA PORUKA: Nedja

Nesa je poceo da spava tako sto sam mu stavljala jastuk koji "mirisi" na mene.
Za*ebano je ovo, al, mali je-kako se navikao, tako ce se i odvici. Probaj da ga pustis da place malo, ne u kolicima nego u kreveticu. Znam da strasno zvuci, ja to nikad nisam radila, al ja nisam imala taj problem, a videla sam ovde na forumu da je mnogim mamama to pomoglo.
Inace, na fb sam ti napisala nesto, mm je isto reagovao na Davidove slike kao tm na Nesine, neverovatnouser posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:47:46   
Anoniman
Eh, draga, sada mesec dana truda da se sve vrati na staro. Svi smo se mi zeznuli negde, pa nekako, polako rešili. Šta da ti kažem, Luka definitivno spava celu noć u svom krevetu, a da sam zaspe (ja ga samo pkrijem) od pre oko mesec dana. Do tada, ili sam legala pored njega u bračni pa ga prenosila u njegov krevet, ili bih klečala pored njegovog kreveta i češkala ga... a onda bi se budi oko 3h i tražio me, jer sam bila tu kada je zaspao i gde sam sada? Tek kada sam počela da ga ostavljam da zaspe sam, tada je počeo da spava celu noć u svom krevetu... 3,5 godine!!! Samo zato što sam bila lenja da ustajem da ga dižem iz krevetca milion puta u toku noći kada je bio beba. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:56:17   
Anoniman
Ne znam ,znam da sam na izmaku snaga.... nije mi jasno, samo se vristuci probudi, i cim ga zaljuljam zaspi... i nakon 40 min opet... nekada dodje dan da bude ok, da se budi samo da jede i nastavi das spava... ali to je rjetkost...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako uspavljujete bebu?
26.12.2009 23:58:04   
Anoniman
Možda sanja. To se i Luki dešavalo. I ako ga ne probudim, za 10min vrišt opet jer nastavlja da sanja.

Morala sam da palim svetlo i da ga probudim kompletno!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.12.2009 0:16:51   
Mivica
Ja sam Borisu kada je bio baš mali stavljala u krevetac svoju majicu-nosim je nekoliko sati i uveče mu stavim blizu glave-zaista je duže i mirnije spavao.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.12.2009 7:36:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ne znam ,znam da sam na izmaku snaga.... nije mi jasno, samo se vristuci probudi, i cim ga zaljuljam zaspi... i nakon 40 min opet... nekada dodje dan da bude ok, da se budi samo da jede i nastavi das spava... ali to je rjetkost...


Meni je Milan ovo isto radio, svaki cas se budio, ja ga nosala, ljuljala, dojila. Sad stvarno nemam problema. Evo nocas se probudio oko ponoci, pocao da place, u stvari vise je to kukanje, ja ga smirila mazenjem po glavici i on posle par minuta opet zaspao. Mislim da je to sasvim O.K., i ne smeta mi ako se jednom probudi u toku noci, jer on se uglavnom sam utesi. Jedino ako bi se bas zacenio od plakanja bih ga digla iz kreveca, ali se to vise ne desava. Trajalo je privikavanje 10-ak dana, treba to i izdrzati, bude ti zao i places sa njim, ali vredi. Dok ga nisam navikla da spava ja sam bila potpuno slomljena, boleli su me svi zglobovi na rukama i nogama, plakala sam mami preko telefona i ona je plakala samnom, bilo joj zao mene. Diabla probaj da izdrzis, druga i treca noc su najgore, a sve posle toga je boljeuser posted image
I jos jedna stvar, dete treba naucuti da spava zbog samog deteta, oni se najvise razvijaju dok spavaju, prezivljavaju sta se desavalo prethodnog dana, utvrdjuju nauceno, i za to im treba dobar i zdrav san, a ne isprekidan stalnim budjenjem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.12.2009 10:58:02   
*Alexx*
Andrej ne ume sam da zaspi. I ja nemam pojma kako da ga naučim. Svaki put moram da ga ljuljam, i to ume da traje po pola sata. Rezultat: mene kičma boli već dobrih mesec-dva (odličan sam kandidat za išijas), a on plače svaki put kada krene da mu se spava. Kažu, premori se. Ma od čega se premori, prošlo je dva sata kako je budan, a ne 3-4... Puštala sam ga da plače, ali on krene da se zacenjuje, da vrišti, urla... Hoće samo da zaspi kada ga nosam. Probaću ovo sa majicom, možda upali. Srećom, te se noću budi samo da jede - uglavnom samo jednom.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako uspavljujete bebu?
29.12.2009 15:28:24   
marince1
Nama Daca zaspi sam u lezaljci ,onoj sto vibrira.
Eeee a ona je za decu do 10kg.Sta li cu posle? user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako uspavljujete bebu?
29.12.2009 15:35:21   
Mivica
Ma, o tome razmišljaj posle...user posted image
Super je što ume sam da zaspi. user posted image
Duša mala!

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako uspavljujete bebu?
29.12.2009 15:38:32   
marince1
O tom cu misliti sutrauser posted image

Kako ste vi komsinice?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako uspavljujete bebu?
29.12.2009 15:50:44   
Mivica
Dobro, draga, nisam imala pristup neko vreme, pa ne mogu sve da pohvatam.
Baš ti je porastao bebac, pu-pu-pu!
Evo, sama ću se kazniti : pec-pec!

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako uspavljujete bebu?
7.1.2010 8:46:11   
Anoniman
mozda ce nekome koristiti mada verujem da vecina majki ovo vec zna
SEDMODNEVNI KURS UCENJA SPAVANJA:

1. vreme je za spavanje - odredite vreme za kupanje, hranjenje, stavljanje u krevetac...Cak i male bebe umeju da se naviknu na redosled aktivnosti
2. izadjite iz sobe pa se vratite - ususkajte bebu i izadjite ali se ubrzo vratite da beba zna da ste tu
3. poljupci u tisini- nemojte se sa njom igrati, pricati i slicno...Kad potpuno utone samo je tiho poljubite
4. izbegavajte kontakt ocima - udaljite se od kreveca toliko da je imate u vidu ali ne i ona vas.Pratite sta radi ali nemojte prilaziti sem ako ne pocne da place
5. vratite se- ako beba jos nije zaspala vratite se i poljubite je. Nemojte joj se obracati to ce je samo razbuditi
6. neka zna da ste tu - cak i kad zaspi vratite se da vidite da li je pokrivena. I tada mozete da je poljubite, njoj to nece smetati
7. gradjenje poverenja- ponavljajte ovo dok se beba ne uhoda..mozda ce u pocetku biti mnogo dolazenja do nje ali ce se vremenom to prorediti
8. ne odustajte - iskustvo kaze da je potrebno 7 dana da beba shvati i uhvati redosled radnji i da shvati sta dolazi posle kupanja kad se ugasi svetlo


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako uspavljujete bebu?
7.1.2010 9:37:35   
*Alexx*
OTI, jako lepo, hvala! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako uspavljujete bebu?
7.1.2010 13:44:51   
mamanp
Dodje mi da placem kad se setimuser posted image user posted image

Starijeg sam ljuljala u jastuku do nekih 3 godine. Ljuljala bi ga dok mu se ne bi zavrtelo u glavi i taman mislim da je zaspao i polako, polako pustam jastuk, on otvara oci i pocinje da vristi...ajmo Jovo nanovo... Nije hteo ni varalicu, ni flasicu i jedino bi tako zaspao. Sto je jos gore budio bi se preko noci tako da je dugo vremena spavao sa mnom u lezaju. Tad sam se zaklela da drugo necu ljuljati - nema sanse.
Oko male sam se namucila dok sam je naucila da zaspe sama, ali sam uspela. Znala sam da cu se vratiti na posao pre navrsenih godinu dana a da cu nju voditi u jaslice, a tamo nema mame da je uspavljuje i ljulja, tako da je naucena da zaspi uz cuclu ili flasicu mleka. Lose je spavala od rodjenja, lose spava i sad sa skoro tri godine, dokle ce tako - ne znam, ali se u Boga nadam da cu se uskoro i ja naspavati.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako uspavljujete bebu?
7.1.2010 15:44:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

mozda ce nekome koristiti mada verujem da vecina majki ovo vec zna
SEDMODNEVNI KURS UCENJA SPAVANJA:

1. vreme je za spavanje - odredite vreme za kupanje, hranjenje, stavljanje u krevetac...Cak i male bebe umeju da se naviknu na redosled aktivnosti
2. izadjite iz sobe pa se vratite - ususkajte bebu i izadjite ali se ubrzo vratite da beba zna da ste tu
3. poljupci u tisini- nemojte se sa njom igrati, pricati i slicno...Kad potpuno utone samo je tiho poljubite
4. izbegavajte kontakt ocima - udaljite se od kreveca toliko da je imate u vidu ali ne i ona vas.Pratite sta radi ali nemojte prilaziti sem ako ne pocne da place
5. vratite se- ako beba jos nije zaspala vratite se i poljubite je. Nemojte joj se obracati to ce je samo razbuditi
6. neka zna da ste tu - cak i kad zaspi vratite se da vidite da li je pokrivena. I tada mozete da je poljubite, njoj to nece smetati
7. gradjenje poverenja- ponavljajte ovo dok se beba ne uhoda..mozda ce u pocetku biti mnogo dolazenja do nje ali ce se vremenom to prorediti
8. ne odustajte - iskustvo kaze da je potrebno 7 dana da beba shvati i uhvati redosled radnji i da shvati sta dolazi posle kupanja kad se ugasi svetlo



Ovo i mi primenjujemo.Samo je bitno poceti sa ovim sto ranije,dok je beba jos mala,kasnije ce to teze ici.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako uspavljujete bebu?
7.1.2010 18:52:03   
Anoniman
gagana, a sta znaci "sto ranije"?
Ja sam ovo nasla u jednom casopisu pa prenela ali ne znam kad treba poceti sa tim...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako uspavljujete bebu?
7.1.2010 19:54:41   
gagana83
Znas kako sve zavisi od bebe do bebe,ja sam sa Unom to radila bukvalno od rodjenja i nisam imala problema,skoro uvek sama zaspi osim kad su je mucili grcevi i kad je previse umorna,tad joj ipak treba malo pomoci.Da se razumemo,mozes i bebu od 6-7 meseci nauciti da spava sama ali to su muke tantalove...

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako uspavljujete bebu?
8.1.2010 0:06:25   
Anoniman
hvala...shvatam i ja da je lakse da se od starta krene ..
Jao, ko ce se svega setiti kad to ludilo krene...user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here