|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:01:22   
crazymama
flasica tecnosti je 1litar, a za sterilizaciju se sipa pola cepa na litar vode, meni deluje kao izdasno :)
ne znam koliko je otrovno, pretpostavljam da je bezbedno kad se ispere pod mlazom vode, ipak su u pitanju bebe... njome mogu da se sterilisu i igracke i glodalice za zube, zvecke, cak i voce...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:11:55   
peca
Zavisi koju ciniju izaberes, ako sterilises u kofi od 5l. ne isplati ti se user posted image

Ja sterilisem u ciniji od miksera, stanu mi dve velike aventove flasice sa sve cuclama, poklopcima, i dudom iz opstine, a nekad se usunja i manja od 120ml.za vodu, uglavnom ih trpam dve po dve... user posted image Sipam oko litar ipo vode, i malo vise od te jedne merice, ta tecnost moze da se koristi naredna 24h. tako da po ceo dan buckas flasice u to, pa bi se valjalo zameniti a i ne mora user posted image Meni flasa traje oko mesec dana, mozda i jace, nemam pojma, nisam obracala paznju, sve zavisi od tebe user posted image Ne ispiram nista posebno, samo predjem vodom spolja i iznutra, ne zalivam ih 3 dana user posted image


CM - E JESI KRALJICA
user posted image user posted image

(ketler je zakon za caj rucak, bebu, sve... ali sam ja kupila dva nova za 600din. da sam znala da ti treba pih uzela bi tri, sigurno si ga platila vise user posted image )

Mozes da pozajmis i baki da sterilise protezu user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio peca -- 28.5.2012 23:13:26 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:13:11   
slavica.
Ma da,i pretpostavljam da nije stetno,jer je namenjeno bebama,ali ajde da pitam... A koliko dugo se ispira? Samo se probucka,ili?
Verujem da su moja pitanja verovatno nekom glupa,ali sta cem kad ne znaaam!!! }

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:13:35   
Sanchy
Ali ako isperem pod mlazom vode,to meni vise nije sterilno?...voda nam je punaaa kamenca a mislim i da se na budj oseca,uzasna,e sad ako tako flasice ostavim da se suse opet ce imati te fleke od kamenca a ako obrisem krpom to mi tek vise nije sterilno???

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:14:35   
peca
Slavice, verovatno je moj post izasao kasnije user posted image

Nisu glua pitanja, simpaticna su, ja dok sam bila trudna nisam znala ni sta je flasica, a ni kad sam se porodila user posted image




Sancy nema fleka, kao nove su, ja tako radim, a svako ce izabrati sta mu najvise odgovara user posted image Ako cemo pravo, ni sterilizator nije sterilan kad mu skines poklopac user posted image

< Poruku je uredio peca -- 28.5.2012 23:16:13 >

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:28:10   
VVVV

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ali ako isperem pod mlazom vode,to meni vise nije sterilno?...voda nam je punaaa kamenca a mislim i da se na budj oseca,uzasna,e sad ako tako flasice ostavim da se suse opet ce imati te fleke od kamenca a ako obrisem krpom to mi tek vise nije sterilno???


Koliko prljavstine ima u suvoj materiji iz vode toliko ima i u vazduhu i u svemu sto dete pipne. Pa i nije prirodno da bebino okruzenje bude potpuno sterilnim.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:29:12   
crazymama
kakvi su to ketleri dva za 600din?

platio ga muz 3000 i nesto, gorenje... a tecnost za sterilizaciju je u rk leto 700 i nesto din...

jeste videle one mini sterilizatore samo za varalice? mnogo su slatki, ali skupi, 2000 i nesto su.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:29:46   
Sanchy
Ja to vise razmisljam naglas,iskreno ne daju mi se pare za taj sterilizator koji cu koristiti tri cetiri meseca,ali u njega sipas malo vode i on sterilise snagom pare,,,ne znam ni ja,ta ideja sa tecnoscu mi se stvarno dopala ali cim ja posle toga opet upotrebim cesmovacu ili krpu da obrisem to vise nije sterilno?....nemam pojma ,videceu sta cu na kraju...pratim sta piset_e pa cu odluciti na kraju...VVV normalno da nije,sto postotna sterilizacija prvo ne postoji a drugo nije ni dobra kada smo okruzeni mikroorganizmima ali ovde je prica sta je najadekvatnija sterilizacija u tim prvim mesecima,....

< Poruku je uredio Sanchy -- 28.5.2012 23:36:10 >

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:35:48   
Anoniman
Sterilise visokom temperaturom. Nije poenta da to bude kao da ces time da operises, nego da nema ostataka od mleka, da se uniste ono sto detetu moze da izazove neku bolest,...a ne svako zrnce prasine. Nista detetu nece biti ni od par kapi cesmovace kojom ce se oprati stvari. Pa sta ces kada duda padne na pod. Prvo ces je pod cesmu, a posle dva meseca ces samo da dunes u nju user posted image Mi se zezamo i te stvari zovemo tiha imunizacija.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:43:30   
minavb

IZVORNA PORUKA: minavb

Drugari, ja imam skoro dve cele kutije tabletica za hladnu sterilizaciju. Rok im je do 2013. Kome treba?

Jel treba nekome?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:43:53   
Anoniman
A uz sve to, svako veče će da se napije česmovače dok se kupa.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:45:43   
crazymama

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: minavb

Drugari, ja imam skoro dve cele kutije tabletica za hladnu sterilizaciju. Rok im je do 2013. Kome treba?

Jel treba nekome?


a sto smrde te tablete?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:48:36   
minavb
Mene je nerviralo sto posuda na mojoj radnoj povrsini-serpa sa vodom i tecnoscu za sterilizaciju i posuda sa poklopcem u koju sam odlagala sterilisane flasice posle ispiranja, da se cede, oprane flasice pred sterilizaciju... Smaralo me i to sto, uvece kad vanja zaspi, moram da operem flasice, pa onda da ih potapam u tecnost, pa cekam odredjeno vreme, pa ispiram, pa redjam na susenje, pa skidam sa vlazne krpe... Meni je stvarno sterilizator resio problem. Poredjam, ukljucim i odem da spavam. Sterilizator se sam iskljuci a flasice ostanu zasticene do upotrebe.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:49:38   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: gae_gr

A uz sve to, svako veče će da se napije česmovače dok se kupa.

Pa onda dobro,sto uopste sterilisati ako je tako-lepo operemo pod cesmu i cao zdravo...ne razumem poentu,treba li sterilisati u prvim mesecima ili ne???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:50:33   
minavb

IZVORNA PORUKA: crazymama


IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: minavb

Drugari, ja imam skoro dve cele kutije tabletica za hladnu sterilizaciju. Rok im je do 2013. Kome treba?

Jel treba nekome?user posted image


a sto smrde te tablete?

Hlor. Meni to smrdi.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:52:51   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Sterilise visokom temperaturom. Nije poenta da to bude kao da ces time da operises, nego da nema ostataka od mleka, da se uniste ono sto detetu moze da izazove neku bolest,...a ne svako zrnce prasine. Nista detetu nece biti ni od par kapi cesmovace kojom ce se oprati stvari. Pa sta ces kada duda padne na pod. Prvo ces je pod cesmu, a posle dva meseca ces samo da dunes u nju user posted image Mi se zezamo i te stvari zovemo tiha imunizacija.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:56:28   
Sanchy
Ko ima neki sterilizator a da nije aventov cija je cena blagi uzass i da je zadovoljan?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:57:02   
pepeljuga

IZVORNA PORUKA: gae_gr

A uz sve to, svako veče će da se napije česmovače dok se kupa.



Moje dete ovo redovno radi, gucne malo vode iz camcica user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 23:57:32   
Anoniman
Ja imam Chicco i super mi je! KLIK

< Poruku je uredio gae_gr -- 29.5.2012 0:01:54 >

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Sterilizator DA ili NE?
29.5.2012 0:03:43   
madre

IZVORNA PORUKA: crazymama


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Nas sterilizator:voda i serpica,nista im nije falilo (po meni jos jedno bacanje para)


meni bogami fali, kazem, kao da sam sipala brasno posle prokuvavanja, kad se osuse dude i flasice... a serpica koja je bila crna iznutra (teflonska) je unistena, pobelela skroz i postala hrapava... posle 3 prokuvavanja.

probaj sledeci put u tu vodu u kojoj prokuvavas flasice da sipas malo sirceta i javi mi kako je proslouser posted image a mozda vide neces ni prokuvavati, sad imas tu " carobnu" tecnostuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Sterilizator DA ili NE?
29.5.2012 0:05:29   
Anoniman
Moja sestra ima chicco i super je. Ja mislim da tu nema greske. Jasam dojila pa sam sterilisala dve flasice kad mi zatreba. Izaberi dve varijante pa vidi kako ces proci sa dojenjem (ako si planirala). Ako ne dojis, pretpostavljam da ces imati koju flasicu vise. Mada ja mislim da je to sve isto, bitno je samo da mozes da strpas u njega flasice koje si planirala. On radi 15 min, toliki je otprilike ciklus, pa ako i ne moze sve da stane sterilisi iz dva puta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Sterilizator DA ili NE?
29.5.2012 10:01:57   
peca

IZVORNA PORUKA: crazymama

kakvi su to ketleri dva za 600din?



Moja poznanica se zanima tim malim kucnim aparatima, realno je jedan 600, drugi mi je poklonila user posted image Nisu gorenje, ali su super (ne bi ja uzela da je neki krs) user posted image

A ja sam tecnost platila do sad najvise 586 din. Mozda je poskupela od tad user posted image (eto koliko traje hehe) ili tamo gde si kupila malo drze cene user posted image



IZVORNA PORUKA: minavb

Hlor. Meni to smrdi.user posted image


Joj meni gore smrdi ono mleko sto pije user posted image Kad mi podrigne pored nosa... pfff... user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Sterilizator DA ili NE?
29.5.2012 10:05:39   
minavb
Jel to znači da želiš tabletice da ti poklonim?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Sterilizator DA ili NE?
29.5.2012 10:07:38   
peca
Ne user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Sterilizator DA ili NE?
29.5.2012 10:10:39   
minavb
Ponuda je onda i dalje otvorena.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here