|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
26.11.2021 12:36:00   
Friday
Pozdrav Ena, cestitam ti od srca:) uvek je lepo cuti kada nekom uspe :) Posto sam ja do sada samo u Srbiji radila vto da li mozes da mi kazes kako funkcionise kada se radi u inostranstvu npr. konkretno u Embryolab-u koliko puta treba da se ide tamo i na koliko dana? Koja je cena okvirna za vto? Da li analize radimo kuci pa im saljemo? Cisto da mi priblizis proces kako bi imala vise informacija i mozda se odlucila. Hvala unapred.


(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
26.11.2021 13:16:39   
EnaEna
Hvala 🥰Naravno.Mi smo isto preko preporuke se odlucili za kliniku.Prije korone su oni trazili da se kod njih odradi UZ i prvi pregled. Sada je to  malo drugacija procedura.Preko njihove stranice zakazes online konsultacije.Ako znas engleski onda super,mozes direktno sa doktorom pricati,mada sve poslije ide preko koordinatora,a ako niste bas sigurni u engleski ima koordinator,nama je to bila Suncica i ona sve prevodi. Sto se tice nalaza ja sam sve imala spremno. Jedino sto su i oni savjetovali da odradim histeroskopiju. Pitaju oni sta ste sve radili od nalaza, koliko je prije bilo ivf-ova. Mada mislim da smo mi to njima sve poslali i pisali prije nego smo imali online konsultacije. Tako da je doktor sve to pregledao prije video poziva.Oni praktikuju da aspiraciju i embriotransfer ne rade u istom ciklusu i vracaju samo blastociste. Znaci 2 puta ides u Solun. Mi smo prvi put isli u kad je bila Grcka zatvorena za "turiste" pa smo morali zbaviti potvrde i iz grcke ambasade i i iz ambasada tranzitnih zemalja, morali uci na granicni prelaz  koji su oni odredili. Ali kad covjek ima cilj,nista mu nije tesko.Mi smo uvijek isli da tamo budemo par dana prije i par dana poslije. Nezgodno je knapirati jer se desi da nekad pomjere aspiraciju za dan-dva. Ti ovde radis UZ i folikulometrije i vadis hormone na dane kad ti oni kazu. I javljas im. Od mene imaju veliki plus sto im je i assisted hatching i icsi uracunato u cijenu. Embrio glue ne koriste jer im nije se pokazao,mada ako pacijent insistira oni ce upotrebiti ali moras sama to kupiti.
Sto se tice cijene jeftiniji su od Praga i nemas osjecaj kao da si na traci. Ja sam radila dvije aspiracije, 1 transfer i pipelle, zaledjivanje preostalih blastocista. Tako da cijenu najbolje da vidis snjima u zavisnosti sta uzimas. Znam da se placa 50 ili 60 € pcr test. Prije aspiracije i transfera.Nama je Prag samo poslao shemu i rekli da to sve kosta 10.000€ .... Bez ikakvog razgovora sa doktorima ili nekim konsultacijama. Solun je otprilike duplo jeftiniji. A svi su susretljivi, ljubazni. I kod njih je uvijek guzva.Ali nikad nisam osjecaj da su nesto zbrzili ili da doktor nije htio da poprica.Mislim da sam negdje gore u prepisci slala link za dogovaranje online konsultacija.Sretno 🍀Tu sam ako sta jos zatreba.

IZVORNA PORUKA: Friday

Pozdrav Ena, cestitam ti od srca:) uvek je lepo cuti kada nekom uspe :) Posto sam ja do sada samo u Srbiji radila vto da li mozes da mi kazes kako funkcionise kada se radi u inostranstvu npr. konkretno u Embryolab-u koliko puta treba da se ide tamo i na koliko dana? Koja je cena okvirna za vto? Da li analize radimo kuci pa im saljemo? Cisto da mi priblizis proces kako bi imala vise informacija i mozda se odlucila. Hvala unapred.

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
26.11.2021 13:58:26   
Friday
Ena hvala ti puno na odgovorima. :) Zanima me jos sto se tice terapije pre aspiracije a i posle, da li inekcije kupujes sama i da li u apoteci hoce da prodaju bez recepta, i da li dajes sama sebi ili kako si to organizovala? Takodje da li si nakon embriotrasfera odmah putovala nazad (izvini nisam skontala u kojoj zemlji zivis:) ) i kakav je njihov stav po pitanju mirovanja nakon et? Generalno nisam sigurna koliko se ozbiljno bolnice u Srbiji bave ovim jer meni nikada na otpusnoj listi nije pisalo kojom tehnikom oplodnje je nastao embrion(ivf ili icsi) i nikada mi nisu govorili da li su 4, 6-o celijski ili kakvi, samo kazu dobar i losiji, mislim na kraju je vazno da li uspeti ali svakako mislim da bi trebali da dobijemo te informacije i bez pitanja. Hvala unapred na odgovoru ;)


(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
26.11.2021 14:26:48   
EnaEna
Ja sam iz Banjaluke.Terapija ide bez recepta. Cca 1.000€ dodje.Normalno kupis u appteci. Meni suprug daje sve injekcije. Poslije ET sam odmarala jos jedan dan i onda smo krenuli nazad. U svakom slucaju moras se paziti da ne dizes nista tesko, najbolje bi bilo da mozes odmarati i set_ati lagano, da se iskljucis od stresa i posla. 
Na nalazu ti mora pisati ocjena embrija. Meni su vratili prvi put  u BL, 2 cetverocelijska sa najboljim ocjenama, ali....Pitaj. Mi smo uvijek imali papir sa pitanjima sta nas je zanimalo. 
IZVORNA PORUKA: Friday

Ena hvala ti puno na odgovorima. :) Zanima me jos sto se tice terapije pre aspiracije a i posle, da li inekcije kupujes sama i da li u apoteci hoce da prodaju bez recepta, i da li dajes sama sebi ili kako si to organizovala? Takodje da li si nakon embriotrasfera odmah putovala nazad (izvini nisam skontala u kojoj zemlji zivis:) ) i kakav je njihov stav po pitanju mirovanja nakon et? Generalno nisam sigurna koliko se ozbiljno bolnice u Srbiji bave ovim jer meni nikada na otpusnoj listi nije pisalo kojom tehnikom oplodnje je nastao embrion(ivf ili icsi) i nikada mi nisu govorili da li su 4, 6-o celijski ili kakvi, samo kazu dobar i losiji, mislim na kraju je vazno da li uspeti ali svakako mislim da bi trebali da dobijemo te informacije i bez pitanja. Hvala unapred na odgovoru ;)



(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
26.11.2021 14:48:06   
Friday
Hvala puno divna si 😘


(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
26.11.2021 16:22:10   
lesli
Friday ja sam radila na klinici Ivanovic. Uvek je pisalo da su dobijeni klasicnim ivfom, da su vraceni u stadijumu blastociste, kako je radjena priprema za transfer itd.Jedino nisu pisali kategorizaciju kvaliteta embriona, ali mi je objasnila usmeno da kada zalede 2 embriona u slamcici jedan je bolji, drugi losiji. Kada su 3 u slamcici, imaju 3 nivoa kvaliteta. Tako nesto…

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
8.12.2021 11:51:53   
Friday
Lesli u pravu si, videh na mom starom izvestaju od Ivanovica da pise da su dobijeni ICSI metodom, moja greska. Ja sam skoro dobila 4. put negativnu betu i sad razmisljam sta cu i da li jos da pokusavam u Srbiji...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
8.12.2021 20:21:12   
lesli
Friday, a sta je problem kod vas?Muski faktor dok rade icsi?Da li su tebe pretresli? Goca cesto zanemaruje mnoge stvari…

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
9.12.2021 11:23:07   
Friday
Pozdrav, Lesli ne znam ni ja, primarni sterilitet, niko nam nije nikad rekao u cemu moze biti problem, rezultati su nam svi u trazenim granicama. Ja sam proverila i imam urodjene trombofilije i blagu insulinsku to je pokriveno. Od Goce sam otisla, iako mi je tretman bio ok, jer kada sam je pitala posle prvog neuspesnog puta, da li treba nesto dodatno od analiza da uradim ona mi je rekla kako ona nema prava da mi trazi dodatne analize jer sam preko fonda 8) tu me je iznervirala jer smatram da doktor treba da predlozi sve sto bi moglo da pomogne. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
17.3.2022 18:34:16   
Tinčee
Devojke, kako ste? Tema je zamrla, a zanima me da li je još neko pokušao/zatrudneo u inostranstranstvu😊


(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
17.8.2022 6:17:10   
unasolamente@yahoo
Ovde sam da podelim svoje licno iskustvo u slucaju da nekome mozda pomogne. Za detalje posaljite pp ili pisite rado cu odgovoriti. Moja borba za potmostvo pocinje 2010 god ja tada 30 on 31 oboje zdravi on super spermogram ja super matericu , radila te godine HSG za svaki slucaj nalaz uredan sve super, zdravi ste pravite bebu. 2011 I dalje se nista ne desava ( godinu dana pravimo bebu) odlazimo u Impuls Bgd ciljani odnosi pracenje razvoja folikula Klomifen, 3 meseca, 3 pokusaja, nista. Klomifen ne smem vise da uzimam. Hajdemo 2012 u Jevremovu kod Milice na inseminaciju. Nista. Hajde :preko veze” u Front, placem da mi rade laparaskopiju-nema indikacija za to, zdravi ste idite kuci pravite bebu. 2013 vec sam u revoltu ne bavim se bebom, nista. Ja sam pala I depresiju 2 godine AD, imala teske panicen napade, anksiozne napade, isla na REBP ( nista ne pomaze samo sam se svadjala godinu dana sa oom zenom a u DZ psiholog ne daj Boze, isla na hipnozu, akupunkturu, nista dok nisam nasal na Boga Dr.Diligenskom ( posle godinu I po dana ozivela) 2016 Specijana bolnica Bgd Radulovic 17 jc, 3 iz svezeg na 3 dan-nista, 3 FET nista. Ja insulinska rezistencija on and off ( kad teniram onda nemam insulinsku) .U medjuvremenu odradjeni svi moguci testovi koji ikada mogu da vam prodju kroz glavu trombofilija, hematolski I imunoloski, svi oni ANTI ovo, ANTI ono, sve top, bebe nema. Jednu garsonjeru od para smo dali za sve to I ZALIM jer smo PAKAO prosli NI ZA STA jer su svi lekari na isti kalup. NIKO se ne uzivaljava, nema POJEDIBACNOG slucaja, sve smo tretirane ISTO, nema individualnog pristupa sem kad sun am hormone drugaciji, ovo ostalo od 20-50 sve nam isto daju pa kod koje upali. Isto tako je I preko, ne zvaravajte se da nije. UGlavnom, 2018 idemo u Visegradsku kod Dr.Dosen. Veci pakao u zivotu nisam dozivela. To sto se ona kezi I kliberi I sva je “mazna” ne zavrsava posao. Danim sam sedela izmedju 6 I 8 sati u onoj cekaonici na 5 minuta ultrazvuk koliko traje da bi mi kad VTO nije uspela rekla-materica nije dovoljno prokrvljena. OK. Odem kod 3 druga ginekologa-materica top. 2019 Goca Ivanovic. Zlo od zene. Jednom smo se posvadjale jer sam je pitala za ovo I za ono a ona me izbacila sa stolice gde je ultrazvuk trebao da se obavi. Naravno da je posle toga komunikacija bila stura I losa I pored svega nije me prepustila drugom lekaru a jos je I zeznula devojku koja radi 10 sati na rostilju s kojom sam delila sobu tih sat-dva koja nije ni znala da moze besplatno preko RFZO da ide ko Ivanovica. Tuzna prica. Elem, to je bilo leto, odem na more ko I obicno nista, kupim karte vizu I sve idem u Eng za Srp NOvu God I kasni mi I kasni mi I odem bez veze izvadim krv I secam se vucem one kofere po aerodromu cekam red da se cekiram stize mejl sa nalazom beta 988! Ja rekoh o ne, rak! I mm kaze nista bavicemo se time kad dodjemo. Inace, ja sam bolesljiva, stalno mi se vracala ureaplzma pa sam morala svakih 6 meseci da Vadim bris sve iz straha da je nemam, pa sam imala koke u nocu pa sam imala heliko bakteriju itd. Odemo mi tamo sve top ja presrecna meni lepo, vracamo se-ja missed ba. Nema veze ja srecna sto uopste mogu da ostanem prirodno u drugom stanju. U januaru akiretaza, 2020 decembar kasni kasni ja HCG 455, medjutim tad sam vec bila 4,5 a bila bolesna sa udruzzenim bolestima oko mesec I po dana sam vec u to vreme pila antibiotike I nisam htela da rizikujem I abortirala sam. Elem, 2021 preko preporuke ( I nikad vise) Jevremova VTO. NIsta. Tad vec imam 42 I muka mi je od svega. Kako se vto zavrsi ja ostala prirodno u dr stanju kad ono Blighted ovum  opet kiretaza. Toliko sam se vise bila umorila od svega da ja ne znam. I onda odlucim na donaciju jc samo klinku da nadju kao donara jer moje jc su vec matore I idemo. Odemo u novembru 2021 na potpisvanje papira I da mm da uzorak. Posle 7 meseci nadju donatorku. Odemo opusteni u najboljem raspolozenju pratimo sva uputsva I evo juce rezultat-negativa. Sta je bilo? Blastice AA kvaliteta. Donatorka 20 god, moj endometrujum top zadebljan, hormone su mi uvek bili extra stitna isto sve top, I da meni NIKO ali NIKO ne kaze ni za imunologiju I za hematologiju da sam za sve ove godine SAMA od zenica sa foruma sebe edukovala sta da radim od analiza. Aman!! Idemo na jos 2 pokusaja imamo jos 4 smrzlica s to cu ja NAPOKON , tu jedino sebe krivim sto ranije daleko ranije nisam odradila a lekare krivim jer mi to makar posle 36te kad su videli da nema nista ni prirodno ni od IVF ( a da niko od nashi mi nikada nije vratio blaste svi vracaju embrione, poshest Bozija sram ih bilo samo nas muche sto ne ostave do 5og dana da vidimo sta ce da prezivi!) sto nisu rekli-radire histero ili laparo. Nema veze. U zivotu necu zaboraviti 2012 kad sam plakala a ja zaita retko placem sem od nervoze I besa I nepravde da mi rade histero. Uglavnom, da bih uradila eto jos to I jos neke 2 analize koje sam izbunarila da odradim ne bih li sebi pomogla da zatrudnim a posle…pa nista. Moje isljenje posle 44te je zaista zaista kasno…Na zalost, da se nadovezem, nama nije Suncica u Solunu bila koordinator nit smo znali da mozemo direktno mejlom da komuniciramo sa doktorom jer bi u suprotnom u sirokom luku izbegli korordinatorku Natasu.Bukvalno sam ubedjena da mu zena ne prenosi pola jer misli da sam smarach. Ne izigravam lekara i rekla sam joj to, ali sam sve zivo sa Foruma naucila i naravno da cu da je pitam da pita doktora posto oni sami nista ne rade po tom pitanju. Oni samo ono daj miko, urea, hlamidija, da je endo preko 8mm i udri. Bukvalno nista dalje od toga! namerno sam joj poslala za IR i polse 6 meseci pitam je dal treba da radim insulinemiju i glikemiju kao a radite i ja i dalje imala tu budjavu IR i ona kao ijuuuuuuuuuuuuu pa imate IR javite se endokrinologu za terapiju pa msm se curko ja sam pod terapijom za IR GODINU DANA! Plus sam pitala direktno doktora tamo, nju nisam ni konstatovala, cim sam ga videla, ja sam ga pitala, izmedju ostalog i za IR na sta je on rekao da je to cak i pozeljno. Ja reko' nznm sad ko je ovde lud mkm....
Srecno SVIMA na vasem putu da postanete mame <3

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
16.11.2022 0:51:41   
Jeca1985
Pozdrav. Kazi mi jel znas mozda kakva je dr Tubic u KC Nis? 

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
16.11.2022 9:56:19   
nata11
Odlicna. Prijatna i otvorena.

_____________________________





(odgovor članu Jeca1985)
Direktna veza do poruke: 238
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here