|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Babyhaller-inhalator
30.12.2010 13:25:54   
*Alexx*
MM je isprobao sinoć Omron, samo sa fiziološkim rastvorom jer nismo opremljeni ni za šta više. Sve je OK, jedino što je bučan, ali valjda tako mora (pretpostavljam da su ultrazvučni jeftiniji).
Nego, koje recepte koristite za inhalacije? Stavlja li se neko eterično ulje ili kapi za inhalaciju u fiziološki? I koliko toga ide?



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Babyhaller-inhalator
30.12.2010 13:48:41   
Jele
Alexx, kada je Uroš sad bio bolestan, bilo mu je upaljeno grlo, zapušen nos i kašljao je jer mu se sekret iz nosa slivao niz grlo, dr nam je rekla da ga inhaliramo sa 1,5 ml fiziološkog + 1 ml Pantenol kapi, 3 puta dnevno plus Marisol u nos i vađenje slinaca.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Babyhaller-inhalator
30.12.2010 20:30:39   
Anoniman
user posted image


Mi kupili ovaj inhalator...kompresorski je...isprobali smo ga...deluje mi ok...

Saru moramo da inhaliramo svaka 3 sata, naizmenichno 4ml fizioloshkog + berodual, i 4 ml fizioloshkog + spalmotil ...a Petru samo sa 4ml fizioloshkog...

Jedino shto mi nije jasno u vezi ovog i inhalatora inache...

Ovom se rastvor stavlja na kraj cevchice...tik pre maske...pa neznam jel problem ako nakrivim masku...jer moracu i nocu inhalirati dok spavaju..pa moram da nakrivim tu posudicu sa rastvorom...user posted image

Inache...mede u subotici nema nigde...moze na nekim mestima da se naruchi..al nama je trebao danas...pa od toga nishta...kupili smo shta smo nashli..

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Babyhaller-inhalator
30.12.2010 23:34:31   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

MM je isprobao sinoć Omron, samo sa fiziološkim rastvorom jer nismo opremljeni ni za šta više. Sve je OK, jedino što je bučan, ali valjda tako mora (pretpostavljam da su ultrazvučni jeftiniji).
Nego, koje recepte koristite za inhalacije? Stavlja li se neko eterično ulje ili kapi za inhalaciju u fiziološki? I koliko toga ide?




Ultrazvucni su skuplji ja mislim, ali valjda su kompresorski bolji jer (laicki receno) razbijaju tecnost-lijekove u sitnije djelove, pa lakse dolaze tamo gdje treba.
Ja sam htjela da inhaliram samo sa fizio ( i jesam par puta), ali mi je pedijatrica kasnije rekla ni slucajno jer se tako otvaraju disajni putevi i koliko je to dobro, toliko e i lose jer se na taj nacin omogucava i raznim bakterijama da stignu do pluca user posted image Tako nekako. Ja ih ne inhaliram nikada ukoliko dr ne prepise lijek, a to je do sada bila fizio plus Berodual ili fizio plus Pulmicort.

Smeskice i kod moga se sipa tecnost prije maske, i  ne mogu ih inhalirati u lezecem polozaju, vec ih uzmeme u narucje i tek onda.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Babyhaller-inhalator
30.12.2010 23:38:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops




Ja sam htjela da inhaliram samo sa fizio ( i jesam par puta), ali mi je pedijatrica kasnije rekla ni slucajno jer se tako otvaraju disajni putevi i koliko je to dobro, toliko e i lose jer se na taj nacin omogucava i raznim bakterijama da stignu do pluca user posted image





Eto ti sad! user posted image

Smeški i mom se tečnost sipa pre maske. Mogu da nakrivim, ali onda ubrzo ne izvlači nego radi u prazno. Moraš dete podići, ili ga staviti da leži nakošeno, pa tako inhalirati.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 9:45:50   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

MM je isprobao sinoć Omron, samo sa fiziološkim rastvorom jer nismo opremljeni ni za šta više. Sve je OK, jedino što je bučan, ali valjda tako mora (pretpostavljam da su ultrazvučni jeftiniji).
Nego, koje recepte koristite za inhalacije? Stavlja li se neko eterično ulje ili kapi za inhalaciju u fiziološki? I koliko toga ide?



Koji sam moron. Htedoh reći - pretpostavljam da su ultrazvučni tiši od kompresorskih.
I u moj se tečnost stavlja baš pre maske.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 9:57:31   
Anoniman
Nekako sam iskombinovala sinoc...pa sam ih inhalirala u lezecem polozaju...sa onim nastavkom...ne sa maskom...jer masku nece ni da vide user posted image A danju nije problem da ih drzim u rukama...

Inache...ne reaguju na buku koju pravi...nego kad krene ta para da im duva u lice...ona se promeshkolje...

Ali zaista nam pomazu inhalacije....pocheli smo juche u 18h...a Sara je vec nekoliko puta izbacivala sam shlajm

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 10:01:12   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 10:11:51   
minavb
Smeski, ja imam isti taj ali u lzecem mi ne izlazi para,moram da drzim uspravno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 12:22:39   
Anoniman
Mozda cu sad lupiti glupost...ali dal mogu da kupim crevo npr 20 cm dugachko...da ga stavim izmedju posudice sa rastvorom i maske? Neznam jel aparat mozda slab za to...ili ce se chestice leka zalepiti na tu dodatnu cev i nece stici do pluca? user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 12:37:46   
Pretty78
mi koristimo ovaj vec godinu dana
user posted image

nekad samo fiziološki , nekad sa prospanom, nekad birodual a sada je Martina dobila aloprol....a sto se tice inhalatora ja sam veoma zadovoljna


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 12:42:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Mozda cu sad lupiti glupost...ali dal mogu da kupim crevo npr 20 cm dugachko...da ga stavim izmedju posudice sa rastvorom i maske? Neznam jel aparat mozda slab za to...ili ce se chestice leka zalepiti na tu dodatnu cev i nece stici do pluca? user posted image


Ja to ne bih radila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 12:46:39   
Anoniman
Pa kontam da ne smem to da radim..al shta tju..kad mi svakakve ideje padaju na pamet user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 13:00:21   
Anoniman
Uvek pomislim "Postoji razlog zašto su to stručnjaci tako napravili". Neće bebama ništa biti da ih par dana budiš noću  inhaliraš. Možda se i ne probude kad ih digneš. Mare se nije budio. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Babyhaller-inhalator
31.12.2010 13:09:21   
Anoniman
Ma necu ih dizati..krevet je svakako pod vecim nagibom (Sara je povratila nocas u pola 1 dok smo svi spavali...sreca pa smo chuli krchanje..i stigli pre nego shto je izletelo napolje) ...pa uz pomoc nagiba treba samo malo da nakrivim inhalator da bi ga usmerila gde treba...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:08:58   
Jele

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

MM je isprobao sinoć Omron, samo sa fiziološkim rastvorom jer nismo opremljeni ni za šta više. Sve je OK, jedino što je bučan, ali valjda tako mora (pretpostavljam da su ultrazvučni jeftiniji).
Nego, koje recepte koristite za inhalacije? Stavlja li se neko eterično ulje ili kapi za inhalaciju u fiziološki? I koliko toga ide?




Alexx, kakav vam je Omron. kako služi, zadovoljni?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:16:11   
lanajelena
Ako moze neko iz NS da mi preporuci neku apoteku ili radnju koja ima dobre a da nisu preskupi inhalatori ili skupi a na rate  

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:18:19   
Jele

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ako moze neko iz NS da mi preporuci neku apoteku ili radnju koja ima dobre a da nisu preskupi inhalatori ili skupi a na rate  


Leno, Prizma daje na 12 rata bez kamate i učešća ako imaš nekog penzionera u familiji da prikaže ček od penzije i da mu administrativnom zabranom skidaju rate... Ukucaj Prizma doo

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:18:34   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

MM je isprobao sinoć Omron, samo sa fiziološkim rastvorom jer nismo opremljeni ni za šta više. Sve je OK, jedino što je bučan, ali valjda tako mora (pretpostavljam da su ultrazvučni jeftiniji).
Nego, koje recepte koristite za inhalacije? Stavlja li se neko eterično ulje ili kapi za inhalaciju u fiziološki? I koliko toga ide?




Alexx, kakav vam je Omron. kako služi, zadovoljni?



Omron MI je super user posted image Ja sam se inhalirala za sve pare. Andrej se otimao, vrištao, nismo uspeli da ga nateramo da sedi i inhalira se. Prosto ne znam kako naterati tako malo dete da se inhalira user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:19:38   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ako moze neko iz NS da mi preporuci neku apoteku ili radnju koja ima dobre a da nisu preskupi inhalatori ili skupi a na rate  


ej, mi smo kupili u  apoteci Jankovic tamo na Detelinari kod ABC-a...inace ti je Jankovic najeftinija apoteka...tamo idi


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:21:18   
Jele

IZVORNA PORUKA: Alexx RR




Alexx, kakav vam je Omron. kako služi, zadovoljni?



Omron MI je super user posted image Ja sam se inhalirala za sve pare. Andrej se otimao, vrištao, nismo uspeli da ga nateramo da sedi i inhalira se. Prosto ne znam kako naterati tako malo dete da se inhalira user posted image


user posted image Ma ne persiram ti, mislim na tebe i familiju user posted image

e drago mi je, ja sam našla penzosa, tj. moju mamu, još samo da ubedim mm-a da kupimo, pošto je on zadovoljan ovim što smo dobili na korišćenje od njegove sestre, pa ne bi da kupuje user posted image , a ja mrzim da pozajmljujem stvari....


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:26:39   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jele

user posted image Ma ne persiram ti, mislim na tebe i familiju user posted image



Ma znam da mi ne persiraš, ja naglašavam sebe, jer smo kupili zbog Andreja, a koristila ja user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:36:39   
Jele
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 15:56:02   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Pretty78

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ako moze neko iz NS da mi preporuci neku apoteku ili radnju koja ima dobre a da nisu preskupi inhalatori ili skupi a na rate  


ej, mi smo kupili u  apoteci Jankovic tamo na Detelinari kod ABC-a...inace ti je Jankovic najeftinija apoteka...tamo idi



To su ti moji Jankovici user posted image ...koliko šuške

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Babyhaller-inhalator
11.1.2011 16:40:28   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: Pretty78

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ako moze neko iz NS da mi preporuci neku apoteku ili radnju koja ima dobre a da nisu preskupi inhalatori ili skupi a na rate  


ej, mi smo kupili u  apoteci Jankovic tamo na Detelinari kod ABC-a...inace ti je Jankovic najeftinija apoteka...tamo idi



To su ti moji Jankovici user posted image ...koliko šuške

to ti pricam...nije bitna cena, koliko god da je sve ostaje u porodici user posted image user posted image user posted image user posted image

pojma nemam pre 1 god sam kupila


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here