|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.8.2011 22:31:41   
mirjanica
Ana, kupila sam jednu flasicu, tu kao tvoju. Mislim da nam dosta pomaze, samo sto sa njom obrok traje pola sata, a sa nukovom 10 min. pa to mog Baneta nervira. Ne znam kako tvoja beba, ali moj je kao pumpa, vuce li vuce.

Sada smo u dilemi. Dajemo mu 90 ml vec dugo, poslednjih par dana pocne da place vec posle drugog sata (inace je bilo na tri sata). Izmedju toga pije vodu najnormalnije, da mu ne izvucem cuclu popio bi punu flasicu vode.

Da li je zbog dohrane sto cockic rece, uglavnom moje dete bi moglo non stop da jede. Bojim se ako mu povecam kolicinu da ce vise bljuckati, jel ipak je njihov zeludac jos uvek tako mali, ali s druge strane, bojim se da nije gladan... ne znam sta da radimo... I isto je jako aktivan, on vec normalno podize glavicu, okrece se na onoj dasci za presvlacenje, ne smem samog da ga ostavim ni trenutak... sta ce biti sa 6 meseci tek...


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.8.2011 22:38:40   
minavb
IZVORNA PORUKA: Ana RR

A ja mu pravim malo slabije mleko zbog varenja i stolice pa verovatno zato i traži. 

Kako mu pravis slabije mleko?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.9.2011 15:05:06   
mirjanica
Ana, imam pitanjce za tebe! Koliko tvoj bebac sada pije mlekca? Mi smo pravili 90ml vode+3 merice mleka, i to izadje oko 100ml! Ali ja sve mislim da je on sada jos gladan, place kad ispije sve, pa sam zvala halo bebu oni mi kazu posto je krupan i dobro jede da mu slobodno povecam obrok na 120ml, na tri sata!

Ja ako sipam 120ml vode i 4 merice (po uputstvu) ispadne 140ml mleka! Kako ti pravis, ne znam kako da merim sada ili da ga prekidam na 120 pa ostatak da bacim?

Koliko ste napredovali za prvi mesec? Bas me zanima posto ih hranimo ad mlekom?


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.9.2011 23:57:36   
Ana RR
Mirjanice, mi mu već neko vreme pravimo 120ml (120ml vode + 4 merice mleka) pa koliko pojede. Nekad pojede sve, nekad 100ml, nekad 90ml.. kako kad. Danas je jeo dosta slabije nego obično ali je zato posle kupanja popio u cugu svih 120ml.

Na kontroli je imao 4310g, rođen je sa 3160g a na otpustu je imao 2950g.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
4.9.2011 12:10:25   
mirjanica
Uh pa lepo je napredovao, oni valjda racunaju to sa otpusta, sto pise na otpusnoj listi! Jedva cekam da vidim ovaj moj mali koliko je napredovao posto jede kao blesav.

Ja pravim drugacije, sipam 105ml vode, 3 i po merice i izadje 120! Ne zato sto stedim user posted image vec ne bih mogla da mu izvucem cuclu iz usta, pojeo bi svih 140ml! Nama se jos nijednom nije desilo da ostane kap mleka! I evo sada smo bili malo napolju, proslo je jedva 2 i po sata od obroka i urlikanje, kako je samo scepao flasicu! Ja cu pitati dr, da li da mu dajemo i vise...???


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
4.9.2011 15:25:58   
Ana RR
Ma slobodno mu napravi, poješće on koliko može. A onda ti možda neće tražiti na dva sata već na tri i to je taman kako treba.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
4.9.2011 15:34:17   
mirjanica
Veruj mi da on moze i 140ml! Ne smem Ana, pa mali je, prozdrljivko jedan, posle mi bljucka i boli ga stomacic jos vise jer se prejede, alavko jedan!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
4.9.2011 21:47:16   
Crvenkapa85
mirjanice daj mu,nije prozdrljiv,pre ja halapljiv,al nece on jesti vise nego sto mu je potrebno,a visak ako ga bude izbacice...samo mu pravi pauzice da podrigne dok cuflla flasicu...imaju oni dugme za dosta :)

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
4.9.2011 23:33:32   
mirjanica
Videcu crvenkapo i sa dr, probali smo to sa vise podrigivanja, to je urlikanje kad mu izvuces cuclu! On vec grli flasicu kao da je nikom ne da, ako mu neko pridje slucajno dok jede odmah pocinje da se buni kao u fazonu bezi od mene, ne diraj mi mleko! Izeo bi on i 140 ko od sale nego sve mislim, mali je mnogo, tek smo usli u 6. nedelju!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 22:52:26   
zeksi
Moja beba ima tri meseca a ja skoro da vise nemam mleka, tako da uglavnom jede formulu.
A moja rodjena sestra isto ima bebu ali od devet meseci i ona ima previse mleka koje baca. Sta mislite dali bi smela da dajem sestrino mleko mojoj bebi?
Neznam da li to mleko odgovara bebi staroj tri meseca, jer je mleko namenjeno bebi od devet meseci?
Mozda Vam ovo sad izgleda cudno,ali ja bi zelela da moje dete jede majcino mleko kog ja nazalost vise nemam, a sestra ima viska, pa mi je ovo palo na pamet?
Sta mislite?

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 22:55:01   
Lilly*
Ma slobodno joj daj user posted image Mleko ne može biti namenjeno bebi od 9 meseci ili od 3. Samo prvo mleko se razlikuje. 

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 22:56:59   
Anoniman
Ja nisam pristalica toga da beba jede tuđe mleko. 

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:03:08   
madre
zeksi, moja rodjena tetka (mamina sestra) je dojila ponekad moju rodjenu sestruuser posted image njena cerka je starija 4 meseca.
a da li je to u redu, ja ne znamuser posted image
da se ja pitam, ja bih davala, pogotovu sto je u pitanju tvoja rodjena sestra.


< Poruku je uredio madre -- 8.10.2011 23:05:08 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:06:03   
Olga75
pa ako je dojilja zdrava ok
a sto se tice emotivnog dela tj da moja beba ide direktno na bilo ciju dojku , to mi je hm , ne to mi ne dolazi u obzir

elem, uvek je bilo dojilja a sad postoje banke humanog mleka

< Poruku je uredio Olga RR -- 8.10.2011 23:07:15 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:17:08   
zeksi
Hvala na odgovorima. Moja beba od pocetka jede na flasicu, jer je on prevremeno rodjena beba, koja je prvo jela preko sonde, pa je kasnije naucio da jede na flasica, a na siku nije mogao jer nije imao dovoljno snage da vuce, verovatno jer nije bilo puno mleka. Ja sam se izmlazala pa ga onda hranila na flasicu. Tako da cu najverovatnije da mu dajem sestrino mleko. bar dva ili tri obroka dnevno, a ostale obroke formulu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:19:47   
madre
IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ako je dojilja zdrava ok
a sto se tice emotivnog dela tj da moja beba ide direktno na bilo ciju dojku , to mi je hm , ne to mi ne dolazi u obzir

elem, uvek je bilo dojilja a sad postoje banke humanog mleka

ali, ona pita za RODJENU sestruuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 8.10.2011 23:22:54 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:20:46   
Olga75
a mozda je najbolje da se prvo konsultujes sa neonatologom kod koga idete na kontrolu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:22:42   
zeksi
Da, u pitanju je moja rodjena sestra.
I ona je zdrava, mislim ako je zdrava za svoje dete, onda je valjda zdrava i za moje.
Sto se tice neonatologa, u NS u decjoj bolnici ne dozvoljavaju da se sa tudjim mlekom hrane bebe, dok je u Bg to normalno.

< Poruku je uredio zeksi -- 8.10.2011 23:26:13 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:23:14   
Olga75
ja sam malo rasirila pricu , inace nemam rodjenu sestru samo brata pa su mi mozda emocije prema takvim stvarima drugacije

znam da je ranije bilo sasvim normalno da zena koja je kod kuce podoji svu decu
mozda sam malo konfuzna ali meni je dojenje previse licno da bih ga prepustala nekome
i znam da beba koristi samo flasicu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:32:14   
zeksi
Draga Olga razumem sta kazes, naravno da i ja nebi pomisljala na to da imam mleka, ali mi je nekako zao da on pije formulu a ona prosipa mleko.
Neznam ni sama sta je najbolje. Htela sam da cujem sta vi mislite o tome...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
8.10.2011 23:37:39   
Olga75
grehota je prosipati humano mleko
probaj da das pa ces videti da li bebici prija



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
13.10.2011 16:45:18   
Malecka074
Zeksi, ne znam...mislim da je svakako zdravije sestrino mleko da jede nego formulu. Ako tebi to ne smeta...zasto ne?!

A inace nama je 1 mesec i 3 sedmice. I vec odavno jedemo 120ml, sad smo presli na 150ml.
Sta da radim kad dete voli da jede. user posted image A desi se nekad da joj je dovoljno i 90ml. Ali to uglavnom uz podoj. :)
A juce smo uspeli 2x da sikimo samo i da posle toga ne urlamo i da ne moram praviti dohranu. Drzalo je oko sat vremena.

< Poruku je uredio Malecka074 -- 13.10.2011 16:46:04 >


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.11.2011 19:38:59   
Sashica82
Drage moje, javljam se prvo na ovoj temi posle porodjaja.

Moj sin se rodio 15.10. (prešli smo termin) i danas imamo 19 dana. Na drugom mestu detalji o porođaju i ostalom da ne idemo u off.

A ovde sam jer već imamo problema sa dojenjem. Beba je imala 3850 g (!) i valjda ja nisam mogla da zadovoljim apetit tako (za mene) velike bebe ili šta već, nije bio raspoložen da vuče kako treba, više se mazio sa sikom i mamom, i došli smo do toga da se dohranjujemo.

I sad čitam šta kažu Mirjanica i Ana. Ja njemu dajem da sisa i izmuzavam se (doduše, neslavno) i dohranjujem ga sa AD mlekom, na svaka tri, četiri sata, 90 ml. Nema ni tri nedelje, i pojede kao da je ništa! Nekad malo bljucne, nekad ne, ali to nam je redovna doza.

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.11.2011 15:32:56   
bubisarba
Drage zene,
moja devojcica ima dva meseca i od pre 15-ak dana sam pocela da je dohranjujem jer nemam dovoljno mleka. Od kad je dohranjujem bas je pocela da dobija na tezini munjevitom brzinom, dobija od 100 do 150 g za dva dana. U pocetku joj je bilo dovoljno 90ml, pa 120ml, a danas sam primetila da joj je 180ml dovoljno. Valjda ne preterujemo?
Zadnja 2, 3 dana ima guscu stolicu nego obicno. Da li je to normalno? Mozda je od dohrane? Imate li iskustva sa tim?


_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.1.2012 10:15:25   
dajija
Pozdrav drage mame
Porodila sam se 15.12.2011 i moja devojcica je odmah pocela da siki iako je rodjena dve nedelje pre termina, ali zadnjih par dana imamo problema sa spavanjem noci. Mislila sam da je sve to normalno, da se navikava, ali sada sam u dilemi velikoj i ako neko moze da mi pomogne. Sisa na svaka tri sata, ali nocu kao da ja ne mogu da se skorz probudim i onda imam osecaj da ne pojede dovoljno i nase hranjenje se oduzi na sat-dva i ona jako malo spava ili ne spava uopste jer dodje vreme za sledece hranjenje. Zvala sam sestricu sto nas je obilazila i ona mi je rekla da je dohranjujem sa 30ml posle dojenja, ali ja imam osecaj da je njoj i to malo. zanima me koliko ad. mleka smem da joj dam? koliku dozu? s obzirom da nema ni mesec dana. unapred zahvalna svima i srecna vam nova godina :)

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here