|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.1.2012 15:34:12   
iva mia90
da li beba od 3meseca sme da pije kravicu?
Hvala

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.1.2012 16:07:01   
jance
ne preporucuje se po najnovijem do navrsene prve godine, mada znam puno mama koje su davale od navrsene 6. nedelje.
imamo bas i temu o tome Kravlje mleko klik
na tebi je kako ces uraditi, ja se ne usudjujem jos uvek, zbog rasprostranjenosti alergija na mleko.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu iva mia90)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.1.2012 20:25:24   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: jance
....mada znam puno mama koje su davale od navrsene 6. nedelje.

Nedelje ili meseca?user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.3.2012 11:28:48   
bea83
Jedno pitanjce- na Aptamilu (pretpostavljam i na drugim formulama, ali mi nismo koristili nijednu drugu) postoji tabela na kutiji po kojoj se odredjuje mililitraža obroka po starosti i po kilogramima. E sad pošto se to poprilično razlikuje, a pošto se moje dete ne uklapa u to odnosno prema tabeli ima kilograme (izmedju 5-6) koji su predvidjeni za dete u 4 mesecu a on ima 8 nedelja ne znam šta da uzmem u obzir,starost ili kilažu?On pije aptamil samo jednom ili eventualno dvapu dnevno ali svejedno me zanima koliko bi to mleka trebao da popije?kod njega je vrlo individualno i kreće se izmedju 120-160ml po obroku a ima ih uglavnom 7,preko noći malo oduži ali preko dana jede na 2,5-3 sata

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.3.2012 13:04:01   
jance
bea ja sam se to isto pitala i odgovor mi je dala mislim Olga. u principu pravilo je da treba bebi da napravis toliko formule da barem 20ml ostavi u flasici iliti prestane da pije. sada, mnogi bebci su alavi pa piju dok se ne prejedu pa onda bljuckaju. Olga mi je tu dala odlican recept, das bebi da popije koliko treba po uzrastu (ili kilazi, jednom mu nece skoditi da popije manje), pa odma posle das vodu na flasicu, ako beba glat odma odbije vodu znaci da je sita a ako popije jos i vode onda koliko je vode jos popila toliko dalje pravis dohrane vise... kod mene je to bilo tacno jos 30ml po PSu i ja sam onda presla na vecu kolicinu i majstor je lepo i uredno ostavljao na prst mleka u flasici, sto znaci da je bio sit.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.3.2012 13:12:32   
jance

IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: jance
....mada znam puno mama koje su davale od navrsene 6. nedelje.

Nedelje ili meseca?user posted image


6. nedelje, nije greska, nebi da narusavam privatnost zene koja mi je to napisala pa da ti kopiram razgovor sa face, ali sigurna sam da mi je tako rekla, u pitanju je bilo dvotrecinsko sa uprzenim brasnom uvece.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.3.2012 14:28:30   
bea83
Hvala Janceuser posted image Problem je što se po uzrastu i po kilaži baš baš razlikuje - po uzrastu bi trebao da pije 120ml a po kilaži 180ml ali pet obroka a on ih ima sedam. U svakom slučaju ja napravim 120ml pa mu dodam ako vidim da može još da popije. Kod njega to baš varira i to ne znam od čega, evo sad je popio 180ml mog mleka u cugu i čini mi se da bi popio još da je bilo, ali nisam mu dodavala formulu jer je to zaista dosta. I uopšte ne bljucka, mislim da mi je do sad bljucnuo 3.4 puta od kad se rodio i to smo svaki put bili mi krivi jer smo ga cimali, presvlačili itd.
A da dodam da on pije i 100ml čaja i 100ml vode dnevno, tako da je sve to zajedno baš dosta al verovatno mu nije višak jer ne bljucka

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.3.2012 16:58:01   
smeskicTB
bea, ne bih ja preterivala sa kolicinom adaptiranog..ono je jako..najpre bi mu dala tu manju kolicinu-120ml..pa ces videti-ako ti brze ogladni ti mu naredni put daj malo vise..ne moras i za punu dozu, vec pola...
ja kada bi S davala koliko hoce da pije on bi pola litre pio..ali bi bljuckao..slicno mi kazu da je i Andrej u bolnici..samo sto kazu da on redje bljucne:)..tako da zavisi i od deteta..a ti znas kakav ti je Viktor..

mene zacudi koliko ti vode i caja popije..
moj S slabo pije vodu..rekli su mi da mu nudim jer bi trebalo uz adaptirano da pije..medjutim, on se mrsti, bljucka..kada je gladan, npr na 2h, i kada treba da premostim do narednog obroka do 2,5(jer necu da mu dajem cesce, a i dr mi je to rekla) onda mu dam vodu pa popije..

koji cajic dajes? za grceve?

dodatak:
moj S je sada u sestoj nedelji..i pije tri doze aptamila..to mu je 105ml..nekada nocu popije manje..i isto preko dana jede na 3h a nocu na 4h ili 3h.


< Poruku je uredio smeskicTB -- 28.3.2012 16:59:11 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.3.2012 21:09:23   
Ana RR
Bea, moj Marko je od rođenja na ad mleku ali ja se nikada nisam vodila tim upustvima sa kutije. On je dugo pio 120ml, do trećeg meseca čini mi se, a recimo na kutiji piše da bi u tom uzrastu trebalo uveliko da pije od 150-180ml. Sam je povećavao količinu kako je rastao. Ne opterećuj se time.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.3.2012 11:24:38   
bea83
Smeskic,dajem mu ili hipov komorač ili bibilibi ili kamilicu kad mi ne kaki redovno, pije on sve, ne odbija ništauser posted image
Anci trudim se da se ne opterećujem,slušam svoju bebu i tako i radimuser posted image
Evo od jutros je jeo tri puta na dva sata i to samo 100-120ml (dva puta moje,jednom aptamil) a sad je pojeo 180ml mog mleka,kod njega nema pravila, obično noću i rano ujutru manje jede a kako odmiče dan tako mu se i apetit povećavauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.3.2012 23:11:51   
smeskicTB
beice, evo bas danas sam pratila S koliko vode popije..ma ne popije 10-20ml..i to bljucne..pu, pu..a stolica mu je super..redovna..nekada dve, nekada tri, nekada jedna..
plasila sam se jer je na ad da mu se stvori zatvor ako ne pije vodu..medjutim, svaki organizam je, pa i njihov poseban..

evo meni je S danas bio gladniji..vec na 2h je bio gladan..pa sma napravila 120ml..i prijalo mu je..malko je bljucnuo..ali je naredna dva obroka po 85ml pojeo..sada ce verovatno opet 105ml..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
30.3.2012 23:01:14   
peca
Evo i ja da se javim ovde, ja sam totalno zbunjena user posted image

Mi smo skroz presli na ad mleko user posted image

Vidim da su ovde uglavnom komentari da se drzimo propisanog sa kutije proizvodjaca, moja Jovana pije bebelac, na kutiji pise bebe od 2-8 nedelja 6 obroka po 90ml. a od 8me nedelje 5 obroka po 120ml.

ja sam to skontala da tih 6 obroka beba treba da popije za 24h ? Tako ? To mu dodje na 4h po 90ml? Ja sam tako radila u zadnje vreme, u pocetku smo se patili sa dojenjem, kad je imala 15 dana vodila sam je tamo gde sam se porodila, izgubila je od tezine iz koje je izasla iz porodilista 200gr. Tad su mi rekli da je drzim na jednoj siki 10min, i 10min na drugoj pa da joj pravim 90 ml.pa koliko popije, pa sam radila tako, i uglavnom je pila oko 60, nekad i svih 90. Posle sam skroz morala da prekinem dojenje, i od tad joj pravim kako pise na kutiji za njen uzrast. Juce smo bile na kontroli, dobila je od porodjajne tezine 150gr, a od one sa kojom je izasla 250gr. i dr kaze da je slabo napredovala, sto je ocigledno. Ja sam napomenula da je izgubila 200gr. kad je imala 15 dana, i da li se i tih 200 sad racunaju, ali ona me je oladila sa objasnjenjem da to nema nigde dokumentovano, i da je hranim vise, ja sam je pitala da li da smanjim vreme izmedju obroka ili da povecam dozu, nisam dobila odgovor, pitala sam je da li da joj dajem na 3h.po 90ml. ili na 4 po 120 ? nista mi konkretno nije rekla. Ja se nesto razmisljam ona je ustvari za zadnjih 15 dana dobila ili 350 ili 450 gr. zavisi da li se gleda porodjajna tezina ili ona sa kojim je otpustena. To mi zvuci relativno ok user posted image Ja totalno nemam pojma sad kako da je hranim, ona je kakila svaki dan jednom, i svaka pelena joj je bila puna, danas kako sam pocela da joj dajem vise mleka, sad joj dajem 120ml na svaka 3-3,5h jednu pelenu malko ukvasi a drugu je prepunila, preslo je i na siroki povoj, pitam se jel njoj teze da vari sad toliko mleka odjednom ? I pitam se da li je to previse ? Uopste nisam pametna.... user posted image user posted image user posted image
Cak sam cula i pricu ako joj dajem vise, da ce joj se prosiriti creva pa ce uvek vise jesti, sad se pitam, koliko je njoj ustvari bilo malo tih 90 koliko sam joj re toga davala, i da li da joj sve obroke pravim po 120 ili samo neke ?
Nadam se da ce mi neka mamita koja isto koristi samo ad pomoci, i resiti mi neke nedoumice, ja sam se sto vise razmisljam vise spetljala, i uopste nisam pametna, ne bi volela da nesto pogresno radim... ni da je ostavim gladnu ni da preterujem....
Ona se nije bunila dok je pila 90, a ne buni se ni sa 120...
Verovatno sam smesna, prvo mi se ismejte, pa mi odgovorite, koliko vase bebe ruckaju, ili koliko su ruckale sa punih mesec dana, i kakva su vasa iskustva user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 11:49:50   
Ana RR
Peco, već sam ti pisala u razgovorima mama. Moje dete je jelo na 2 sata, pa na 2,5 sata pa na 3. Naša doktorka je rekla da ne bi trebalo da razmak bude duži od 3 sata, ali da ga ne budim ako se uspava. Nije dojena beba, znači od starta je na formuli i mi smo ga hranili onako kako je on sam tražio. Dok mu je bilo dovoljno 90ml toliko sam pravila. Ako traži ponovo za 2 sata da jede ja mu dam. Kada smo povećali dozu na 120ml produžio je vreme između obroka na 3 sata i tako je bilo sve dok nismo počeli da jedemo i čvrstu hranu, sada već pravi razmake od po 4-5 sati.

E sad, nemam ništa protiv bebelaca, ali savete koje smo mi dobili što se formule tiče je - Nestle Nan (obogaćen gvožđem) ili Aptamil. MM je otišao u apoteku, preporučili mu Nan, hvala bogu Maretu je od starta odgovarao i nismo menjali.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 12:00:31   
lajla
Peco moj Uros pije bebelak,prestao je da sisa sa 4,5mes. i to davala sam mu 120ml sada pije nekad 150 nekad 180ml...kako kad ali mislim da oni ako ne mogu vise nece popiti.Mislim da neces pogresiti ako dajes 120ml.

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 12:04:27   
cockic
ana za taj nan sam i ja cula da je jako dobar,mislim da se kod nas vise odlucuju
za aptamil zbog reklame tj preporuci apotekara koji ga reklamiraju.

ja sam za svaki slucaj uzela jednu kutiju bebelaca ako mi u toku noci zafali
ali za sad je ok.za sad mi sikimo.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 12:13:04   
Ana RR
Cockic, super, samo sikite user posted image to je najbolje!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 16:45:22   
peca
Anchi, ok na koliko je Mare ruckao, ali koliko je ruckao sa mesec, ako se secas, da li se to poklapalo sa proizvodjackim maximumom ?

lajla, tvoj Ure je veliki decko, mi imamo samo mesec ( i2 dana)

Ja sam pocela sa bebelacom, jer su mi rekli da joj dajem ono sto je pila u porodilistu a to je bio bebelac, pitala sam dr da menjam, ona mi je rekla ako nema reakcije na njega neke i ako joj ne smeta da nema potrebe da menjam user posted image

cockic user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 17:09:41   
razlicak
Peco, i ja sam kao i ti bila zbunjena, moja Maja pije Bebelak, sada ima 6 nedelja, krenuli smo sa dohranom posle dojenja sa 30 ml, pa sa 60 ml, nesto kratko i presli na 90ml, toliko pije vec duze vreme. I bila sam u nedoumici kao i ti koliko treba da joj dam, dal joj je 90 malo, 120 punouser posted image ...probala sam da joj dam 120, popila je dva puta, a treci obrok posle 3 i po sata popila 90 od 120user posted image . Par puta je tako bilo i ja opet dajem 90ml-s tim da je to kad se napravi oko 100ml. A kad popije tih 90 mirna je 3 sata, ponekad kad popije, trazi jos i ja napravim jos 30 i bude joj dostauser posted image
A malopre sam procitala savet koji je Jance napisala Bei i planiram to sad cim bude jela da probam, bas me zanimauser posted image
Sve u svemu, kao sto Ana rece, samo treba pratiti bebu i njen tempouser posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 17:58:36   
Ana RR
Peco, sa mesec dana je pio 120ml ali ne sećam se šta je na kutiji pisalo (a sada pije Nan 2 i tabela je drugačija).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 18:28:17   
Sashica82
Peco, mani se tabela! U stvari, pogledaćeš okvirno i onda daješ bebi da jede koliko hoće i kada hoće. Nekada će to biti na 2 sata, nekada na 4. Kad završi obrok, znači još je gladan, ti povećaš dozu i to je to.

I mi smo na NANu, i kao Anin bebac, sa mesec dana smo pili, koliko se sećam, 120 ml.

I da, ako ti nešto znači, nama je patronažna sestra rekla da treba da uzima u tom uzrastu 150 ml po kilogramu svoje težine, pa to rasporedi na nekih 6-7 obroka.

Razumem da ti je sve konfuzno, beba je mala i strah te je da ne pogrešiš, ali ti si mama i uz par saveta ovde, upoznaćeš odlično tempo svoje bebe i samo time se rukovodi.

user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 18:46:16   
razlicak

IZVORNA PORUKA: jance

bea ja sam se to isto pitala i odgovor mi je dala mislim Olga. u principu pravilo je da treba bebi da napravis toliko formule da barem 20ml ostavi u flasici iliti prestane da pije. sada, mnogi bebci su alavi pa piju dok se ne prejedu pa onda bljuckaju. Olga mi je tu dala odlican recept, das bebi da popije koliko treba po uzrastu (ili kilazi, jednom mu nece skoditi da popije manje), pa odma posle das vodu na flasicu, ako beba glat odma odbije vodu znaci da je sita a ako popije jos i vode onda koliko je vode jos popila toliko dalje pravis dohrane vise... kod mene je to bilo tacno jos 30ml po PSu i ja sam onda presla na vecu kolicinu i majstor je lepo i uredno ostavljao na prst mleka u flasici, sto znaci da je bio sit.


E ja ovo0 isprobala i posle popijenih 90 ml,dam joj vodu- gadila se i jezikom izbacila flasicuuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 18:51:03   
vonavoj
razlicak,moja bekana i dan danas nece da pije vodu iako je gladna..user posted image ..tako da ni to ne pije vodu kod nas!
bolje napravi vise dohrane i mirna si! inace,ja dojim..user posted image

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 18:57:52   
Sashica82
Slažem se sa Von. To može kod beba koje zasiti i druga tečnost osim mleka, bolje reći koje uopšte hoće da piju nešto drugo. Mi nismo ta beba...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
31.3.2012 22:48:35   
razlicak

IZVORNA PORUKA: vonavoj

razlicak,moja bekana i dan danas nece da pije vodu iako je gladna..user posted image ..tako da ni to ne pije vodu kod nas!
bolje napravi vise dohrane i mirna si! inace,ja dojim..user posted image


Moja pije vodu izmedju obroka,tako da....drzim se i dalje onog sto sam gore pisala-kad primetim da hoce jos-dam joj josuser posted image ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
1.4.2012 17:26:57   
bea83
Peco, već sam ti negde napisala al ajde i ovde-daj joj da klopa koliko hoće i ne opterećuj seuser posted image kakve su to gluposti sa širenjem creva, pa to je stvarno smešno...nisu oni rupa bez dna pa da možeš da točiš koliko hoćeš, znaju vrlo dobro kad im je dosta, pogotovo ako ti ne bljucka. Bez obzira od kad računaš, malo je napredovala zato nemoj da misliš više o mililitrima nego joj daj da jede kad hoće i koliko hoće. Meni Viktor nekad jede na dva sata a nekad odvali noću i po pet sati da ne jede. I generalno noću manje jede (oko 120ml) a danju ume da popije i 180ml pa da kuka posle dva i po sata kao da ga izgladnjujem. Znači imaju oni neki svoj ritam, samo treba da slušaš svoju bebuuser posted image
Mene je samo zanimalo kako tumačiti te tabele jer se u našem slučaju ne poklapaju ni približno, ali i to me više boli uvo, jede koliko hoće i kad hoće.Neko reče da treba da popiju 150ml po kilogramu težine što bi u Vikijevom slučaju bilo oko 900ml pošto ima oko 6kg i kad preračunam ispada da on stvarno toliko i jede ali još uvek je to rasporedjeno u 7 obroka otprilike

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here