|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 17:05:39   
cici78
Lu, ja cu ih izbegavati ali znam da ce ih on i te kako probati, ako ne kuci onda u vrticu, nema sanse da se to izbegne i nisam ni ja toliko rigorozna ali probacu da izbegavam. To i moja mama kaze "sto ne jedes ti, nece ni tvoje dete". user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 19:23:00   
snješka
Moje dijete za daoručak jede jaja, viršle, kobasice, palentu sa pavlakom, griz sa voćem, palzmu sa voćem, šunku, suvo meso, pršutu, uštipke, palačinke,...... Za ručak joj još uvijek pravim posebno, meso i miks povrća (znači sve što mi padne na pamet), ili kada nama pravim čorbu jede to. Za večeru, poslije kupanja u 21 h,uglavnom jede čokolešnik, grisolino, karamelino, a to sve zato jer neće da pije mlijeko, osim jogurta uz doručak i to ne uvijek. Užina-monte, voćni jogurt, voćna kašica, neka svježa voćka. 

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 14:48:20   
cici78
Moje dete se vec 3-4 noci budi zaredom, gladan. Prvo vece nisam skontala, probudio se u 2h i do 5h nisam uspela da ga uspavam, svo vreme kao drema ali ne spava nego kmezi. Pomislim "ma da nije gladan" i napravim oko 150 ml ad mleka-on prihvati kao lud, popije to za minut i poludi sto sam mu samo tako malo spremila, ja brzo spremim jos toliko, on popije, zaspi za minut. E tako sinoc, tako preksinoc. A normalno pre spavanja pojede oko 220 ml zitne kase, (Milupa-keks i mleko) i ne moze vise od toga, tako da je nemoguce da mu povecam dozu. Ne znam sta cuuser posted image  Ludost je tako hraniti ga svake noci kao novorodjence, zar ne? Pomozite, please...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 14:53:44   
*Alexx*
A da mu pre spavanja daš AD mleko umesto žitarica?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 15:00:32   
Anoniman
Cici, ili nešto malo "teže", tj zasitnije da mu daš? Ne znam šta inače imate u jelovniku, pa ne mogu da te savetujem, ali možda mu je to suviše lagano da pregura noć.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 15:09:32   
cici78
Alexx, Nedjo, pomerila sam mu veceru u 21h a mleko odmah nakon sat vremena i nije mi jasno zasto se to desava. Bas mi se cinilo da ide na spavanje cak i sa prepunim stomakom, a on ispade gladan. Jos nismo poceli sa nekom ozbiljnijom vecerom, tipa palacinke i sl. Ne znam ni sta bi mogla da mu dam. Poparu mozdauser posted image  Nesto sa hlebomuser posted image  Sta vi dajete vasoj deci i koja je kolicina u pitanju? Nisam nesto kreativna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 15:13:12   
*Alexx*
Ja Andreju u 17h dam žitarice, oko 240-250g, a uveče, oko 20h AD mleko, 250ml.
Probaj sa poparom, pa javi kakvi su rezultati. Možda je opet neki skok u razvoju, ja mislim da je to sve prolazno. Da mu daš vodu tada kad se probudi?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 15:16:21   
*Alexx*
A i inače, pošto još uvek nismo uveli kravlje mleko (mm smatra da treba da ostane na formuli, jer je to bolje, a ja još nisam sigurna, pa čekam taj famozni pregled kod pedijatra da to raščistimo), hranimo se isto kao i kad je imao 9 meseci user posted image
AD mleko
voće
povrće sa mesom ili jajetom
žitarice
AD mleko

AD mleko je 250 ml, a porcije hrane po 250g. Svaka tri sata jede, kao navijen je user posted image Između retko kad traži užinu, a i tada je to jedna plazma.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 15:59:44   
cici78
Alexx pa i mi slicno vama, ali oko 220gr. Uskoro cemo i mi na kontrolu. Malo off ali jedno pitanjce-hocete li primiti mmr vakcinu na ovoj kontroli?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.9.2010 16:05:46   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: cici78

Malo off ali jedno pitanjce-hocete li primiti mmr vakcinu na ovoj kontroli?


Nemam pojma user posted image Uveli smo jaje, tako da možemo i da primimo. Pedijatar nam se vraća sa odmora tek 15.9, imaćemo skoro 13 meseci.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
6.9.2010 10:14:31   
*Alexx*
Probali smo ribu, oslića. Stavila sam ga u rernu, samo malo bosiljka preko. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
15.9.2010 13:27:43   
cici78
Alexx kako je reagovao na ukus ribe? Mi je jos nismo probali, sve danas-sutra... A ono budjenje i hranjenje nocu ga je proslo. Sad mu malo kasnije dam AD i mirni smo do 6-7h. Mislim da su u pitanju zubici, trojkice samo sto nisu izbile, pa mu je mleko mozda bilo utehauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
15.9.2010 14:58:22   
*Alexx*
Prvo se malo čudio, ali je sve pojeo user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
15.9.2010 15:00:33   
gagana83
Hej pa i mi smo sad u ovoj temiuser posted image
Vejiki smo!

Evo juce smo probali belance i nije bilo nikakvih reakcija.
A pre koji dan sam joj dala Hipp kasicu griz sa cokoladom.I nije joj se svidela.
Ja-srecna!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 10:52:14   
usamljena
I mi cemo se prijaviti user posted image Una je pre godine probala celo jaje i nema reakcije, ali razmisljam koliko je to moguce i primetiti jer ona nece mnogo toga da pojede, ne svidja joj se.
Gagana mi smo imali bas scenu sa cokoladom. Sada hoce da proba sve sto neko drugi jede, i ja jedem cokoladu (Kinder) i dam njoj malu, majusnu mrvu. Apsolutno sve sto je pojela pre toga je povratila. Vise mi ne pada na pamet da joj dam bilo staod toga. Hrenovke i sl ne jede, ne zelim joj to jos davati.
Kada poceti davati med ili neke sirupe za imunitet i sl? Zima stize, citrusi sad mogu ali moramo jos nesto dodavati user posted image


< Poruku je uredio usamljena -- 16.9.2010 11:02:44 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 11:40:47   
Anoniman
Usamljena, mislim da nema nikakve potrebe za sirupimakoji jačaju imunitet, ako dete nije bolešljivo i ako ne ide u vrtić. Dete treba ponekad da bude bolesno, tako oni stvaraju svoj imunitet. Prirodni izvori vitamina su sasvim dovoljni u tom uzrastuuser posted image

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 11:43:45   
Jeca*
ja sam u apoteci kupila MULTI TABS, to su vitamini i minerali za decu, u tableticama. Zvace se po jedna dnevno ili rastvara u hrani. Jako je lep ukus i ja sam jako zadovoljna. Kutija od 30komada kosta oko 500din, ali vrede. Ima i sa probiotikom ali su duplo skuplje, cini mi se

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 11:47:05   
Anoniman
Da, Jeco, ali Luka ide u vrtić, je l' bi mu svejedno davala i da ne ide? Pitam, pošto nisam istraživala na tu temu, svakako i Neša treba da krene u vrtić pa me zanima može li se i bez toga, ili da ne rizikujem?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 12:25:08   
Jeca*
pa ja bih mu davala. Ja sam kao mala tamanila one tabletice vitamina C, zelena kutija, u maloj staklenoj bočici (više se ne proizvode). Do 16e godine sam bila 2x bolesna i to nesto bzvz. Nisam isla u vrtic. Mislim da unosom vitamina možemo samo da poboljšamo situaciju, pa što da ne. A još i vrtić.... 

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 12:38:58   
Anoniman
Itći ću da nađem taj što si preporučilauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 12:51:24   
Jeca*
ova crvena kutija:

KLIK 

user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 16.9.2010 12:52:52 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 14:35:21   
gagana83
IZVORNA PORUKA: usamljena

I mi cemo se prijaviti user posted image Una je pre godine probala celo jaje i nema reakcije, ali razmisljam koliko je to moguce i primetiti jer ona nece mnogo toga da pojede, ne svidja joj se.
Gagana mi smo imali bas scenu sa cokoladom. Sada hoce da proba sve sto neko drugi jede, i ja jedem cokoladu (Kinder) i dam njoj malu, majusnu mrvu. Apsolutno sve sto je pojela pre toga je povratila. Vise mi ne pada na pamet da joj dam bilo staod toga. Hrenovke i sl ne jede, ne zelim joj to jos davati.
Kada poceti davati med ili neke sirupe za imunitet i sl? Zima stize, citrusi sad mogu ali moramo jos nesto dodavati user posted image


Ja planiram med da pocnem da joj dajem cim zavrsimo sa uvodjenjem belanca(za sad smo na 1/4)

Slazem se sa tobom za virsle i ostale suhomesnate proizvode,ne planiram to jos dugo.

Nego se mislim smem li da joj dam domaci ajvar.Bez konzervansa je ali ima sirce u sebi,zapravo ne sirce vec ono sto se stavlja u zimnicu,stao mi mozak,ne znam kako se zove?
Sta mislite?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 14:41:03   
Jeca*
esencija?
moj luka je sa godinu dana jeo sve...pa i virslu, pastete...pogotovo od kako je krenuo u vrtic

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 14:51:33   
gagana83
Da esencija!!!

Dacu joj danas.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
16.9.2010 15:14:58   
usamljena
Gagana ja sam Uni davala ajvar, kad napravim nesto nama obavezno stavim i ajvar a Una to probauser posted image , mislim da joj ne moze stetiti. Hvala za savet o dodatnim vitaminima. Moja user posted image , hvala Bogu, nija bolesljiva ali imamo problema sa jelom tako da mislim da joj moram necim "pojacati" sve to. Iduce sedmice idemo u DZ pa cemo pitati dr i za med i ostalo. Suprug i ja kupujemo neki za kasalj i to, pa sam mislila mozda za mesec poceti i Uni davati ili mi je to rano? Ne znam, nisam sigurna pa sam zato vas pitala.
Slazem se sa Nedjom da deca koja idu u vrtic trebaju "dodatnu" zastitu user posted image
P.S. vezano za jaje: ja sam jedan dan jela jaja i ona stoji i gleda u mene i trazi i ja joj lepo dam da proba. Mljacka, mljacka .... i hoce jos- otvori usta i kaze "Mmmmmmmmm" (ljutito). Tako je pocela i jesti jaje a da se nisam pridrzavala neke mere, a i ne pojede mnogo.
Edit: Gagana kako je Una pocela piti mleko? Ja razmisljam da ovu svoju pocnem varati u snu, ovako  ga konzumira samo kroz neki Lino ili druge zitrice


< Poruku je uredio usamljena -- 16.9.2010 15:20:26 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here