|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 10:22:02   
Anoniman
I ja sam oko godine napravila obroke. Ali za večeru je tukao mleko, jer drugačije nije hteo da zaspe. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 10:23:37   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Alexx, a tvoj pedijatar ne kaže da dijete od godine treba da ima doručak-ručak-večeru i dva međuobroka(užine, voće itd..)?
Pitam,pošto je meni tako savjetovanouser posted image


Rekla je ona meni upravo to. I ja joj kažem da on jede ovako kako jede, ona je rekla da je to u redu user posted image Dobro, pojede on i poneki plazma keks, pa gricka kad jede dadilja, ili kad jede neko od nas... Nakupi se. Jede on dosta za ručak, pojede preko 300 grama nečega (pun tanjir). A baš je aktivan, a i ne vidim da je nešto mršav. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 10:25:10   
*Alexx*
Ali ima obroke - doručak je voće, ručak je povrće sa mesom ili jajetom, a oko 5 jede žitarice. Rano ujutru i kasno uveče pije mleko (AD, rekla bih da je ono zasitnije od kravljeg).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 10:31:14   
Lu
Pa dobro onda, bitno je da je zdravuser posted image
Mi smo imali tri slana obroka ali poslije godine nije pio AD mlijeko, dok je recimo mala od moje rodice  isto pila AD mlijeko i dalje po savjetu pedijatra i naravno nije mogla da doručkuje jer je to kao obrok i rodica  je rekla pedijatru da mala ne može da jede poslije AD mlijeka ujutro a on je rekao ona će poslije normalno da doručkuje, sad joj još treba AD...
Poslije kad je prestala, doručkovala je normalno jaje ili nešto tako.user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 10:33:16   
*Alexx*
Pa da, tako i ja kontam user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 11:54:21   
gagana83
Mi imamo 3 glavna obroka i najcesce 1 vocnu uzinu,retko kad 2.
Izmedju gricka plazmu.
Mleko pije samo jednom i to uvece pred spavanje.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 14:30:40   
sneza24
Za dorucak uglavnom kiflu i mleko ili jogurt.
A nekad mu dam mleko pa tek posle idemo po kiflu.
Rucak je najveci problem jer nece nista da jede od mesa i povrca.Pa ako uspem uvalim mu par kasicica i malo kasnije mu dam bananu ili vocni jogurt ili nesto trece.Cesto dok mi rucamo on uzme samo hleb i jede tako bez icega pa ga i to zasiti.
Za veceru opet nesto sto nisam davala tog dana.
Mleko pije pre spavanja preko dana i uvece.
U toku dana gricka plazmu.Nekad dobije i sok,ne svaki dan.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 16:25:08   
mihi
Mi imamo malo više od 2 god ali nema veze:
Doručak: viršle i kifla ili prženice ili pita zeljanica, ili neko pecivo....
Užina, puding ili banana, čokoladica Konder
Pre spavanja AD mleko
Posle spavanja ručak: čorba ili supa i jelo, musaka, boranija, pasulj danas je jeo ćevape i pire
Užina: keks, voće
Večera parče pice, palačinke, voćni jogurt, sendvič.....
Pre spavanja AD mleko.user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.10.2010 20:34:45   
Anoniman
Moji klinci jedu sve, i uglavnom jedu istu hranu, bez obzira što jedan ima 4,5 godine a drugi 1 godinu i 4 meseca. Imaju tri slana obroka i dve užine, jedna je voćna, a druga neki slatkiš. Mali pije kravlje mleko pred podnevno i večernje spavanje. Inače mlađe dete jede više od starijeg, što je meni prosto neverovatno, ali je valjda to normalno.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.10.2010 8:12:23   
šarolta

IZVORNA PORUKA: sneza24

Za dorucak uglavnom kiflu i mleko ili jogurt.
A nekad mu dam mleko pa tek posle idemo po kiflu.
Rucak je najveci problem jer nece nista da jede od mesa i povrca.Pa ako uspem uvalim mu par kasicica i malo kasnije mu dam bananu ili vocni jogurt ili nesto trece.Cesto dok mi rucamo on uzme samo hleb i jede tako bez icega pa ga i to zasiti.
Za veceru opet nesto sto nisam davala tog dana.
Mleko pije pre spavanja preko dana i uvece.
U toku dana gricka plazmu.Nekad dobije i sok,ne svaki dan.


Situacija je kod nas uglavnom ista s tim da moje cure mleko piju uveče i ujutro. Ručak nam je uglavnom problem jer meso nikako neće da jeduuser posted image . E sad one su meni sitne i tepam im : mršavice moje, od 12 meseci ih nisam merila ( tada smo bili kod dr na kontroli ), a prošle nedelje smo završili u bolnici zbog virusnog stomačnog gripa ( Lara je dehidrirala) i tamo su im merili TT. Ispade da za 4 meseca ni gr se nisu ugojile. Imaju samo 8100gr i 8200gr i dr je napisala da su slabije uhranjene Kako da ih nateram da jedu višeuser posted image ? Kad one naume da nešto neće, to neće pa makar se ja okrenula naglavačke....

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.10.2010 11:53:34   
usamljena
Kod nas je za i dorucak i za veceru neki Lino, zitarice, vocni jogurt (drugo nece).
Za rucak je meso i povrce i imamo neki vocno-keksicni obrok. Juce sam joj pravila bananu sa Ad, mlevenim keksom i par zrna borovnice, bilo je extra ukusno a imalo je i super boju. Sada je pocela piti i sok ali samo Bakinu Tajnu, kupina i ribizla, i to pomesam sa vodom i sokom nekog citrusa. Uglavnom omer je  60 % soka - 40 % vode.
Ponekad napravim jaje na maslinovom ulju, jede ali ne mnogo i to jelo traje citavu vecnost. Hoce jesti i nas rucak ali to izbegavam jer stavljam zacine, od "nasih" jela jede samo pasulj. 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.10.2010 16:30:22   
cici78
Moj Matija nece vise ni da vidi nesoljenu hranu, znaci moram bar malo vegete da mu stavim inace od rucka nema nista. Mi od njega ne mozemo na miru da jedemo, pa mu malo nekad dam naseg rucka a on tako slatko mljacka i to samo zato sto je zacinjeno, ukusnije. Kravlje mleko je probao pre par meseci, kad je napunio godinicu ili tako nesto. Tako mu pravim poparu ili nekad za uzinu neki Lino sa vocem, a inace jos uvek pije AD Hipp3. Ne bi mogao da zaspi bez toga. A i ujutru kad ustane oko 7h opet flasica pa spavanjac do 10-11h pa tek onda dorucak.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.10.2010 22:16:56   
gagana83
IZVORNA PORUKA: usamljena

Kod nas je za i dorucak i za veceru neki Lino, zitarice, vocni jogurt (drugo nece).
Za rucak je meso i povrce i imamo neki vocno-keksicni obrok. Juce sam joj pravila bananu sa Ad, mlevenim keksom i par zrna borovnice, bilo je extra ukusno a imalo je i super boju. Sada je pocela piti i sok ali samo Bakinu Tajnu, kupina i ribizla, i to pomesam sa vodom i sokom nekog citrusa. Uglavnom omer je  60 % soka - 40 % vode.
Ponekad napravim jaje na maslinovom ulju, jede ali ne mnogo i to jelo traje citavu vecnost. Hoce jesti i nas rucak ali to izbegavam jer stavljam zacine, od "nasih" jela jede samo pasulj. 

I mi pijemo ovaj sokic i odlican jeuser posted image i isto ga mesamo sa sokom od narandze.A danas smo probali sok od cvekle,jabuke i borovnice,proizvodi ga neka firma Zdravo organic i bas joj se svideo,iako je meni bio fuuuj!
Una ne voli jaja,jedino hoce da pojede kad ih umesam u griz ili palentu(umutim jaje,pa kad provri mleko ubacim unutra).Drugacije nece.
I mi smo probali Lino zitarice i bas ih voli,ali ih izbegavam zbog puno secera,ponekad ih pomesam sa Milupinim 7 corn zitaricama i to bas lepo njupauser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.10.2010 11:54:42   
usamljena
Gagana Una je pre pila taj sokic, ja sam ga pravila (mislim na cveklu, jabuku, sargarepu) i odjednom nece nista osim caja. Sreca pa je sada pocela sa ovim. Eto ja sam uspela nesto zalediti, borovnice i kupine, pa joj i to stavljam u vocni mix i svidja joj se. Cini mi se sto je vise kiselo da joj vise odgovara.
Citala sam da ste  jeli Starcatelu Milupinu i kupim joj ali nije nesto odusevljena, sladje pojede Lino. U ovoj stracateli ima i dosta secera ( pretpostavljam zbog cokolade), a ja sam joj ga skroz prestala davati kad smo uveli med (inace sam ga stavljala po malo u kamilicu).
Sto se tice soli, to odavno stavljam ali samo po malo na vrh hrane, tako da joj odgovara kad tek proba i onda dalje nastavi jesti, bukvalno par zrna.
Danas je za rucak krompir, sargarepa, kukuruz, teletina uz dodatak temeljca. A da, i ja cesto u hranu stavljam 7 zitarica, uglavnom u povrce.
Pitanje: kako pravis griz? Ja sam ga davno kupila ali ga nikad nisam napravila. Jel to ide nesto kao puding ili?

< Poruku je uredio usamljena -- 24.10.2010 11:56:59 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.10.2010 12:11:21   
gagana83
Ja stavim 2 kasike griza u 250ml mlakog mleka i potom kuvam oko 3 minuta uz stalno mesanje.Kuvam bez secera,ukusan je i tako.
Kad stavljam jaje unutra onda napravim redje pa kad provri ubacim ulupano jaje.

I ja solim hranu od skoro,ali stavim vrlo malo soli,mada ponekad i ne stavljam uopste.

Kako pravis sok od cvekle?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.10.2010 12:46:47   
Lu
IZVORNA PORUKA: usamljena

Gagana Una je pre pila taj sokic, ja sam ga pravila (mislim na cveklu, jabuku, sargarepu)

Ovaj sok je ODLIČAN za krvnu sliku user posted image
Ja samo operem povrće i voće i u sokovnik, može se djeci zasladiti medom recimo, mada on bude slatkastuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.10.2010 21:43:08   
usamljena
Gagana evo Lu je vec odgovorila user posted image Operem, ocistim i u sokovnik. Ja nisam pre sladila ali sad moze medom, u pravu si Lu. Ja sam kupovala malu cveklu, jednu jabuku i osrednju sargarepu. Una je to pila sa neki 4,5 meseca. I bude poprilicno tog soka, za jedan dan dovoljno jer sam pravila sveze.
Hvala za recept user posted image , probacu odmah sutra. Malo je vise trpam citrusima ovih dana jer sam ja bolesna a strah me da ne predje i na nju. Danas je kihala ... milion puta. Nadam se da ce je zaobici.
Jeste li probali kivi i grejp, kupusnjace? Ja sam joj veceras dala malo domaceg mix soka ( grejp crveni i zuti, limun i narandza). Mene je osvezio a  nadam se da ce i njoj pomoci


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.10.2010 22:12:09   
gagana83
Kivi smo probali odavno,grejp jos uvek ne.
Od kupusnjaca jede kelerabu i prokelj.
Kupus i kelj joj jos nisam davala,planiram to ovih dana.

Meni je problem sto ona ne zeli sok,uopste tecnost vrlo malo pije.Maksimum 100ml dnevno ukupno.
Mi smo u kuci svi bolesni.Mm i ja smo imali i temperaturu.I Una je zaslinavela a od danas i kasljeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
25.10.2010 15:28:45   
usamljena
Zao mi je imenjakinje a i vas. Ja sam joj jutros opet dala ovaj mix, po malo stavila sa sokom od ribizle a sve to razblazila cajem od belog sleza. Danas manje kise user posted image
A ako Una nece bas mnogo soka ti ovo sa cveklom mozes napraviti i u seckalici, kao kasicu, i zasladi medom. Ja sam sebi pravila tako, ne volim cveklu ali sam je tako mogla pojesti. Ja sokove stavljam u hranu ako nece ovako, mislim na ovo sveze cedjeno (citruse). I ne oseti ih kad jede a pojede user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.10.2010 14:50:17   
usamljena
Nikoga ovde user posted image Mi smo od vocnog mixa zaradili crvenilo na guzi! Stavila sam jedan dan u bananu malo sokica, posle je user posted image napravila dar mar u peleni, a ja nisam odmah osetila (nos mi je zacepljen), u roku pola sata- sigurno ne vise- sva se ojela user posted image
Bili smo i kod dr, morali smo izbaciti veceru! Previse jede u kratkom periodu i onda povraca, vec par dana stalno povraca. Posto je zdravstveno sve ok dosli smo do toga da je to zbog prejedanja a malo i iz fola, jer joj je to sad nesto IN, kad nesto nece pocne glumatati kao da ce povratiti.
Eto, mi smo navece za sada samo na AD
Probali smo i malo kivija, nije bilo reakcije


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.10.2010 14:53:29   
*Alexx*
Pa da, citrusi mogu napraviti ojed pošto su kiseli user posted image
Andrej hoće da pravi facu za povraćanje kada mu nije dovoljno izblendirano, a čovek neće da žvaće.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.10.2010 22:31:53   
usamljena
Ma da, necu vise mesati sokove sa hranom.
Tako i Una, kad je blendano onda bas mora biti bez grudvica ali kad zvace to nije problem. Mislim da je bas tako i "pokupila" taj fol,  par puta je pojela sa grudvicama i eto ... Zato je dama bez vecere, po savetu dr-a, do daljnjeg.
A bas me bilo sram kod dr, dosli i skinem je zbog urina a guza crvena user posted image Jos ce reci da sam neodgovorna. Danas je, hB, lepo jela, a citavo vreme sam bila u strahu da ne pocne opet


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.11.2010 8:31:21   
marince1
Jel davao neko detetu kozje mleko u ovom periodu?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.11.2010 8:47:47   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pa da, citrusi mogu napraviti ojed pošto su kiseli user posted image
Andrej hoće da pravi facu za povraćanje kada mu nije dovoljno izblendirano, a čovek neće da žvaće.



uh Alex sad si mi olakšala, ni Ana neće da žvaće user posted image ali ima zuba, jedino povezujem sa tim da joj donji zubi nisu dvoljn nikli. Gornji imaju recimo 0,5cm, a donji jedva 2mm
Kad joj dam sa grudvicama (krompir, karfiol i sl znači skroz mekano) ona kao nešto mulja 3 zalgajai onda je mrzi i neće da jede user posted image

p.s. eto nas u ovoj temi za par dana user posted image


< Poruku je uredio Trcosava -- 13.11.2010 8:48:15 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.11.2010 8:54:45   
sneza24
Marinče mama je mom bratu davala kozje mleko u to vreme po savetu neke žene sa kojom je bila u bolnici jer je imao bronhitis.Navodno je dobro mleko za to.
I ja sam ga pila samo sam ja bila starija tad ali smo odrasli na njemu.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here