|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.9.2012 11:57:08   
Ana RR
PE, aronija je jako suva i teško se cedi, nemam pojma kako bi napravila sok. I ja je imam punu kesicu, držim u zamrzivaču i dnevno pogrickam 10ak komada. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
8.1.2013 0:48:41   
pandina
Moze li koji recept za sokice bez citrusa za bebu? Imam sokovnik za svo voce, ali ga retko koristim jer vidim da ima dosta "otpadaka" koje ja na vocu inace jedem, ali hocu da ga koristim za bebu, steta da pored sokovnika stalno kupujem sokove.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
10.1.2013 1:46:13   
sneza24
Nema tu nekog recepta iscediš voće koje ste uveli a koje može u sokovnik i to je to.Tako sam ja radila.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
6.6.2013 9:57:21   
gagana83
Ja sam bila vredna pa sam napavila sirup od zove i maticnjaka user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
8.6.2013 9:19:38   
Torbica
Samo sveze cedjeni sokovi, sirupi su puni secera, ja ih ne dajem deci.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
29.4.2014 9:46:35   
Štetica
SOK OD SLJIVA
1kg sljiva
200g secera
4 litra vode
1 limuntus
cimet( po ukusu)
Izvaditi kostice iz sljiva i preliti sa 2litra vode,da vri 15-20min da sljive omeksaju(ako su sljive iz zamrzivaca dovoljno je 5-6minuta da vri).
Omeksale sljive ispasirati i procediti kroz gazu ili cedaljku,dodati vodu u kojoj su se kuvale i preostalih 2litra vode i secer.Kuvati 20minuta(da vri) dodati limuntus i kuvati jos 2-3minuta.Kada je napola kuvano dodati cimet po ukusu(ja stavim jednu kesicu na ovu kolicinu).
Sok nemoze dugo da stoji(par dana u frizideru),ako se pravi veca kolicina onda pasterizovati ili dodati konzervans.
Ako probate vruc sok delovace vam da nije sladak,nemojte dodavati secer jer ce biti presladak kada se ohladi. Meni je on super kada je hladan,iz frizidera,mada je lep i kada se ohladi prirodno.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
3.6.2016 22:53:28   
mila83
Iscitah malo temu...
Ja uglavnom pravim sveze cedjene sokove od voca i povrca,koji ne mogu dugo da stoje,drzim ih u frizideru i kad se popiju,pravimo novu turu..

Mi smo odrasli na soku od visanja i soku od zove..a mama je cesto pravila i te koje brzo popijemo.
Ja sam danas prvi put pravila sok,tj.sirup od visanja,sa peteljkama i liscem..pa cu vam preneti utiske i napisati recept kada ga sutra zavrsim i ocenim user posted image

I danas sam recimo izblendala kg domacih jagoda,stavila malo secera i u frizider..taj sirup cemo razblazivati dan dva dok ne popijemo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
3.6.2016 23:02:06   
Ana RR
Ja sam napravila oko 20L soka od zove pre 20ak dana, mislim da je ostalo još 6L user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
3.6.2016 23:08:05   
mila83
i ja bih htela ove godine da pravim sok od zove,valjda cu naci vremena.
Ana,jel pravis samo od zove ,ili dodajes recimo i nanu?Videla sam da neko i tako pravi,a ja nisam probala.Kako pravis?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
3.6.2016 23:48:40   
Ana RR
Mila, samo od zove. U prvoj turi sam imala 90 cvetova zove (skineš zelene stabljike) koje sam prelila sa 8 litara vode i posula sa 4-5 limuntusa. Ostavila sam da stoji oko 20 sati, pa procedila kroz gazu, sipala 6kg šećera i prokuvala da se šećer lepo istopi. Vruć sirup sipam u vruće flaše, uvijem u nešto i ostavim da odstoji. Dobila sam 11 litara sirupa.

Neki osnovni recept je sa 50 cvetova, 5 litara vode, 3 limuntusa i 3,5 kg šećera.

Planirala sam da pravim slatko od zove ali za to moram čekati da ona prezri i da budu skroz crne bobice. To je moja baka nekada pravila, jaaako ukusno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
3.6.2016 23:51:35   
choopa choops
Moja mama pravi sirup od nane i to mi je omiljeni sok. Taj, i od divljeg šipka. Volim i od zove.

Ja sam posadila nanu pa kad se malo raširi praviću i ja sokuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
3.6.2016 23:59:39   
mila83
Ana,moja mama pravi sok od cveta zove,ali i od tih crvenih bobica kada zova prezri.Bude crveni sok.Pa eto,mozes i to probati.
Moracu i ja da okusam srecu sa sokom od zove,uvek se "grebemo" kod bake ! A nesto u posle dnjih par godina nije pravila,pa smo se uzeleli.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
4.6.2016 9:44:35   
Ana RR
Eto vidiš, dobra ideja. Nadam se da neću zaboraviti, obično se set_im kada zova uveliko prezri i opadne user posted image

Danas moram da oberem našu višnju pa da skuvam malo džema. Bude taman za nekoliko teglica a pošto uglavnom samo ja jedem taj džem, za mene bude i više nego dovoljno user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.6.2016 9:45:04 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
4.6.2016 10:13:11   
Mala Elena
Ja ne pravim sirupe ali pravim sok od borovnica, kupina,malina, uglavnom pomesam voce pa dodam secer i limuntos.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
11.7.2018 11:07:40   
veselicaa
Pravila sam sirup od visanja,jednu tutru u serpi,dve u sokovniku.Stavila sam u zamrzivac.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
11.7.2018 16:08:32   
Maraj
Ja ne pravim sokove
Nikad nisam. Al.moja mama pravi sirup od cvekle, sargarepe i limuna. Odlican je. Moj L samo taj sok trazi

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
11.7.2018 17:15:52   
veselicaa
Odlican je taj sok,imamo domacu cveklu i sargarepu,a imam i sokovnik pa bih mogla da pravim.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
11.7.2018 17:26:38   
Sanjica26 RR
Ne pravim nikakve sirupe i sokove. To moji ne vole.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
11.7.2018 17:35:43   
Anck Su Nmaun
Ja ne al mami uvek zadam zadatak sok od Zove ...to leci i Sidu!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.5.2020 21:16:31   
dunja RR
Da li ima neko da je pravio sirup od zove bez kuvanja?
Mi smo potopili cvetove sa limuntusom, procedili, jedan deo smo sladili pred samo piće i odličan je.

Ostalo nam je 5L, pa smo sada dodali tu 2,5 kg šečera (u većini recepata ide i više šećera, ali ajd, da probamo ovako).


Videh, u nekim receptima se prvo kuva voda i šećer pa potapaju cvetovi i limuntus.

Mi smo po drugom, znači prvo potapanje, ceđenje pa šećer, e sada neki stave da nakon toga baci ključ a neki da samo odstoni 24h, šta je bolje?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.5.2020 21:50:50   
Olga75
Dunja, ja prokuvam vodu samo da se šećer lepo rastopi,kad je mlako ubacim zovu i ostavim da odstoji, tako oko 24 sata- nekad kraće, nekad duže. Onaj prvi recept je bio kila šećera na litar vode i 10 cvetova zove. Sadpravim "otprilike". Na pet litara vode stavim oko 2,5 kile ećera, 2-3 limuntusa i zove koliko ima user posted image .
Mi to popijemo dok višnje ne stignu pa nije imalo vremena da se pokvari user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.5.2020 22:03:08   
ANDJEELA
Dunja mi bas dosta pravimo soka od zove.. Oko 50 litara.. Godinama unazad.. Potapanje,posle 24 h cedjenje.. Secer.. Bez kuvanja.. Starinski recept ovde iz sela.. Evo imamo jos 5 litara od prosle godine.

Nikada se nije pokvario, ali stoji kod mojih u podrumu koji je ozidan ciglama 70-ih godina. Zovu beremo kod nas u basti. Jos malo ce i visnje,dosta imamo u dvoristu.. sirupa oko 60 litara pravimo😁

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.5.2020 22:05:05   
dunja RR
Oldži, hvala ti, onda ako sam dobro razumela, šečer smo količinski isto stavili kao ti, jedino što smo išli po ovom drugom receptu, u proceđen sok smo dodali šećer a ne na početku.
Znači da ne kuvam, ili da kuvam, šta je bolje (već je proceđen sok)? Za sada samo stavih da stoji, sa šećerom, i povemeno mešam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.5.2020 22:07:11   
dunja RR
Hej draga, da to je taj recept kao naš, baš mi je drago da si se javila.
Znači sada sam stavila šećer u proceđen sok (prethodno stajali cvetovi 24 h, potopljeni u vodi sa limuntusom). Da li da ponovo ostavim da odstoji, još 24h, sa šećerom ovaj put, bez kuvanja?


IZVORNA PORUKA: ANDJEELA

Dunja mi bas dosta pravimo soka od zove.. Oko 50 litara.. Godinama unazad.. Potapanje,posle 24 h cedjenje.. Secer.. Bez kuvanja.. Starinski recept ovde iz sela.. Evo imamo jos 5 litara od prosle godine.

Nikada se nije pokvario, ali stoji kod mojih u podrumu koji je ozidan ciglama 70-ih godina. Zovu beremo kod nas u basti. Jos malo ce i visnje,dosta imamo u dvoristu.. sirupa oko 60 litara pravimo😁




< Poruku je uredio dunja RR -- 12.5.2020 22:11:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Prirodni sokovi i sirupi
12.5.2020 22:28:47   
ANDJEELA
Samo jednom stoji 24 sata, tj sad treba samo da mesas da se rastopi secer.

Mi tek pijemo u jesen.. Zimu.. Tako da stavimo i malo konzervansa, jer pravimo dosta soka.. Nisam videla da je neko pisao da stavi malo konzervansa? Mozda vi pravite manje kolicine i brzo popijete, tako da nema potrebe za konzervansom?! Mi to naveliko 😁

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here