|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 11:44:32   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Uradia MR glave sad,sve je super nemam MS kaze dr,nema tumora sve je u fiziološkim granicama.




To mi reci!!znas li da sam se bas uplasila! Snimi i kicmu,meni lici na kicmu i od umora,zeno ti ne spavas,ne odmaras.A sacekaj i rezultate lajmske bolesti,sta ga znas..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 11:52:18   
smeško
Супер!!!user posted image И јесмо се уплашиле.

Шта сада кажу, како ће успоставити дијагнозу?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 12:09:54   
nata11
Super 👏👏👏



Jel mi moze neko pojasniti od cega to zavisi da li ide kontrast ili ne i ko to odredjuje? Isto pokaze sa kontrastom i bez? 
Secam se kada smo isli kod neurologa u Becu, velikog stručnjaka da je insistirao na kontrastu. 

_____________________________





(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 12:39:51   
Maslacak15

user posted image za dobar rezultat user posted image

kontrast daje informaciju o cirkulaciji. I moja A je radila sa kontrastom, prosto se dobije vise informacija. Posto mislim da su bili vise fokusirani na prisustvo lezija eventualno mozda je to razlog sto nisu trazili.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 12:43:40   
dunja RR
Nato, meni su juče rekli da se od MR endokranijuma u največem broju slučajeva koristi kontrast jer nije pregledno sve u glavi.
A kod ostalih MR, tj. kod ostalih delova tela uglavnom ne treba kontrast kažu.

Kada su me danas stavili u tunel, rekli su da će krenuti, pa ako se ne bude videlo dodaće kontrast, ali na kraju se lepo sve videlo i bez, pa nisu dodavali.

IZVORNA PORUKA: nata11

Super 👏👏👏



Jel mi moze neko pojasniti od cega to zavisi da li ide kontrast ili ne i ko to odredjuje? Isto pokaze sa kontrastom i bez? 
Secam se kada smo isli kod neurologa u Becu, velikog stručnjaka da je insistirao na kontrastu. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 12:46:52   
dunja RR
Ja sam baš pitala odmah na startu pa hoćete li mi dati kontrast, ali eto nisu hteli. Inače kontrast košta dodatnih 5.000 rsd, tako da verujem da bi dodali odmah da je imalo trebalo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 12:58:55   
dunja RR

Žene hvala vam puno!

Von, a tek ja što sam u straju, znači u tolikom sam strahu, da mi je recimo cela glava utrnula, jezik, teme, ali mislim da to sinoć nije od uzroka koji postoji koji god da je nego od paničnog straha. Posebno kada krene jača bol, i kočenje, samo razmiškjam da li ću se probuditi kao nepokretna potpuno. Toliko to krene da me koči, ponekada.


A šta dalje, ne znam, odneću sutra dr u Sokobanjskoj nalaz pa ću videti šta će reći.
Voći mi je objasnila da prvo moram dobiti lekove da saniraju ovo stanje, pa onda krećem sa vežbama, ako se uspostavi da je kičma. Ja definitivno moram naći uzrok pre terapije.
Odradiću na svoju i kolor dopler, vrata, možda i nogu, to je korisno u svakom slučaju, pa da vidim i tu stanje.


Videću kakvi lekovi će trebati, ako bude trebalo ih uzimati neki kraći period, da li mogu da se izmazam, pa da kasnije nastavim sa dojenjem? Verovatno su u pitanju kortiko, B vit, analgetici jaki, čini mi se da tako reče Voći.

Ako se pokaže da je problem u cirkulaciji npr, šta bi tu mogla da uzimam od lekova, i koliko bi trajalo, ne znam. Da li bi tu mogla nastaviti kasnije da dojim ne znam, molib Boga da mogu nastaviti.


IZVORNA PORUKA: vonavoj


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Uradia MR glave sad,sve je super nemam MS kaze dr,nema tumora sve je u fiziološkim granicama.




To mi reci!!znas li da sam se bas uplasila! Snimi i kicmu,meni lici na kicmu i od umora,zeno ti ne spavas,ne odmaras.A sacekaj i rezultate lajmske bolesti,sta ga znas..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:16:13   
vonavoj
Vidi,tako sam ja bila u panici za dojenje M,5 dana neprestalnog mucenja,sve ssm radila pa nije islo.onda mi je skocio pritisak,otekla.. deci trebas zdrava! Dosta je sisala,ako vec moraju jaki lekovi,ne odlazi lekove..hoces da ti skoci i pritisak dodatno,pa ds zavrsis i u bolnici,tek tad nema dojenja a nisi ni kod kuce. Bice kako bude sto se tice lekova i dojenja,sad si ti bitna. Ona ce to lakse podneti od tebe,vec i rucka. Ja sam radila isto kolor vrata,nogu,trnula mi ruka,nikad nisam shvatila zasto..i dan danas kad ustanem iz kreveta,prva 3 koraka su mi obe noge utrnute,a i ruke mi trnu tokom noci .ja povezujem sa umorom,kicmom, ne radim nikakve vezbe,a organizam je preopterecen,nema odmora.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:26:50   
Ana RR
Suzi, mm ide na terapije u Učiteljsko naselje kod nekog lika kod kog dolaze sportisti, lekari, itd. Odmah mu je rekao šta je problem i odredio mu terapije dok npr, veliki stručnjak sa Banjice je rekao da nema krivu kičmu i otkačio ga. A on diskus herniju u užasnom stanju. Strašno. Ako ti treba kontakt samo reci, mi smo došli do njega po preporuci.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:28:03   
Ana RR
Von, trnjenje je od kičme 100%. Mm nema bolove više ali i dalje oseti to strujanje kroz ruku i prste tj samo jedan prst sada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:29:39   
dunja RR
Anči pošalji molim te kontakt ako bude trebalo. A sta spada u terapiju kod njega da li vežbe,masaža,jel morao lekove?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:31:12   
vonavoj
Bas ti hvala Ana😂😂pretpostavila sam..moram da zovem opet onog decka sto me masira..pokazao mi i vezbe istezanja,mislis da stignem ujutru da odradim,nema sanse.eto na kom smo mi mestu..Mora bas jednom nedeljno da me masira,i da se istezem.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:39:24   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči pošalji molim te kontakt ako bude trebalo. A sta spada u terapiju kod njega da li vežbe,masaža,jel morao lekove?




Samo panadol sme jer pije lekove za srce. On ide na trakcije (izvlačenje, u njegovom slučaju, vratnog dela kičme), ultrazvuk i struja. Vežbe tek sada sme kada je bol prošao.

Šaljem ti kontakt na chat.

< Poruku je uredio Ana RR -- 24.10.2019 13:43:14 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:45:29   
dunja RR
Jel imamo neku temu o kičmi da tamo nastavimo user posted image

Ja jutros imala zakazanu magnetnu, naravno da telefon čula nisam kada je zvonio alarm. Ja dežuram sa M do negde 6-6.30 ujutru, budi se ona stalno da sisa a pogotovu sada kada je bolsena, pa je mm tada preuzme, tj. samo se zamenimo, on legne u sobu sa bebom, a ja pređem u sobu Kod S, da spojim bar 2 sata sna, jer S spava kao top (sada user posted image ), pa se tučemo ko će s snjim da spava, hahah. I budim se, gledam u sat, aaaa, ustajem, spremanje za 5 minuta jurim na MR, kada u desnoj sisi, kamen, grudva, bolii, haos. Verovatno jer ovih dana samo jurcam po lekarima, sisa ona i dalje puno, ja čim dodeđm od dr, samo operem ruke i sisanje, ali jurnjava . I jutros M spava, ja joj u snu tutnula sisu da izvuče bar nešto, sisala malo, ja otrčala na MR, sisa i dalje teška, boli haos, u povratku sam je masirala do kuće usput. Odmah joj dala kada sma stigla opet tu istu (.), čini mi se da je sada malko bolje. Samo bi mi još mastitis falio.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 13:51:51   
dunja RR
Ja mislim da je i kod mene vratni deo, zbog rada na računaru. Ovo pričam, ako se uopšte ustanovi i potvrdi da je kičma problem kod mene.
Hvala Anči, stiglo :)


U to mi se sviđa ta terapija, to mi moglo sa dojenjem. Ko šta radi ja o tome, ali verujte mi da sam jako opterećena time. I ne mogu se odupreti tome.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči pošalji molim te kontakt ako bude trebalo. A sta spada u terapiju kod njega da li vežbe,masaža,jel morao lekove?




Samo panadol sme jer pije lekove za srce. On ide na trakcije (izvlačenje, u njegovom slučaju, vratnog dela kičme), ultrazvuk i struja. Vežbe tek sada sme kada je bol prošao.

Šaljem ti kontakt na chat.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 14:03:20   
Ana RR
Suzi, panadol mu nije prepisao taj fizijatar već su mu tako rekli u dz. Zbog aritmije ne smeju da rizikuju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 14:05:37   
dunja RR
Da i meni je panadol prepisao neurolog u KC Zvezdara ali ga ja ne pijem, ne znam da li da počnem? Realno meni ovo nije bol, već trnjenje (i kočenje) koje mi je gore od bola.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.10.2019 14:06:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 14:08:34   
Ana RR
Pa kako ne, smeta ti. Mm nije mogao da legne uopšte i od bola i od trnjenja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 14:23:52   
vonavoj
Znaci,da se ne igram..nije naivno,ja uapevam da spavam,ali se budim utrnuta..i preko dana ne trnem..I daa,i meni je od loseg sedenja,vrata..niko se ni ne izsteze,sedimo pogrbljeni,a misici koji nam drze kicmu nista ne radi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 15:36:23   
Sanjica26 RR
Svima nam je kicma u haosu. Letos kad mi je mm uplatio masazu (prvi put u životu sam otisla☺️) maserka se zaprepastila u kakvom stanju mi je kicma. Na moje pitanje koliko puta treba da idemo na masiranje. Rekla je 4 puta godisnje. Pa ja nisam nikada isla. Pre neki dan sam jedva ustala. Vrat nisam mogla da okrenem. Raspitujem se da li ima u mom gradu dobar maser/ka. Barem jos jednom da odem.
Suzi, bitno je da je sa jedne strane u redu. Nije ono najgore. Savi reci da ne brine.😘Malo spavas, puno radis. To se sve kasnije odrazi. Kod svakog je drugacije. Meni je ciklus stao zbog stresa. I to nekoliko godina kasnije 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 16:16:43   
lesli
Dunja, ziva glava na ramenima i da si ti zdrava. To je najbitnije... Donenje ako moze uz to super, ako ne moze prihvati da mora tako.A ja ti iskreno zelim da bude onako kako ti zelis!
Ako treba da pijes neku agresivniju terapiju mozes da se ispumpavas, ali imaj u vidu da bebe kada su starije i kada prihvate flasicu tesko ima povratka na sisanje. Shvate da im je na flasicu lakse i nece da se trude. Druga stvar je vreme. Kako M bude sve starija sve ces manje imati vremena da se pumpas. Ovo ti pisem iz iskustva. Moja je sisala poslednji put sa oko 6 meseci (do tada je uglavnom pila moje mleko na flasicu, ali nije bilo problema da uzme da sisa kada je gladna). Sa 6 meseci sam nakon nekog rucka koji je razmrljala htela da joj dam da sisa da se dopuni mlekom, pocela je da vristi i ziva nije htela (.) i sta cu, ugrejah mleko koje je slistila. Probala jos u par navrata, ma kakvi... Vristala je do iznemoglosti, ali ne bi sisala - trazila je flasicu! Pumpala sam se do recimo njenih 9.5, kada sam zbog nedostatka vremena smanjila na 2 pumpanja na dan, gde se i kolicina mleka bas smanjila i tu sam odlucila da je kraj.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 17:44:58   
Maslacak15
ja neznam o kakvoj vi terapiji pricate....prvo valjda dijagnoza pa terapija. a i sto bi pila panadol kad nema bolova? inace on je ok uz dojenje. 
ako se nesto ne promeni, a ja se nadam da nece jel deluje da je sve ok, nikakve tu terapije nece biti, osim  mozda fizioterapije.😄 hiroprakticar sto bi rekli, to mozda...




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 17:46:18   
vonavoj
I meni treba dobar kiroprakricar😂😂Sanjice,nesto mi malo 4 pyta za nas pokocene😂😂

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 18:07:08   
nata11
Ja ne znam sto bi primala kortikosteroide ako nema promena na glavi i kicmi. Nema zarista da bi se saniralo. Nece valjda zbog bola i trnjenja. Ali dobro kako kaze dr tako ces raditi.


Najbitnije si odradila bitno. 

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 18:13:32   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

I meni treba dobar kiroprakricar😂😂Sanjice,nesto mi malo 4 pyta za nas pokocene😂😂




Von, i meni se to cinilo da je malo😂 ali sta ja laik zna. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here