|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Srednja škola
30.10.2009 8:52:11   
Anoniman
Pisala sam već da je moj brat ove godine upisao gimnaziju.

Pre nego što je krenuo, savetovala sam mu da sedne da uči na početku, navuče dobre ocene, jer onda ima "kredit" kod profesora na dalje.

Pre neki dan ispisuje svoj status na Facebook-u, i kaže "Dobio sam 1+ iz matematike" i na moju sablasnost, ispod 7-oro ljudi to voli, i još par komenatara tipa "Ti si kralj!". user posted image user posted image user posted image

Prekjuče sam sedela sa mamom i tatom (babom, dedom, bratom... bla bla... puno nas), uglavnom mama me je tiho pitala "Jel da će se on snaći u toj gimnaziji? Ima užasne ocene, 2 iz hemije, 3 iz neznamčega... Molim te mi reci da će se snaći i da će sve biti ok", krajnje iskreno sam rekla "Naravno, svi smo završili školu, pa će i on. I ja sam bila nedovoljna na jednom polugodištu (činjenica tek u drugoj godini nakon konflikta sa profom), pa eto ipak sam na kraju bila odlična".
Seli smo da večeramo, i tata je pitao brata "A zašto je ovaj raspust?" (ne idu u školu u petak i ponedeljak), kaže brat "Tromesečje", pita tata "Pa hoćeš biti dovoljan na tromesečju?" (ironično naravno), i brat nešto ispetlja - nije ni odgovorio.
Tada shvatim... Mama ne spominje jedinicu, tata pita dal će biti dovoljan... PA ONI NE ZNAJU!

Nazovem ga juče, pitam jel rekao mami, kaže "Nisam, to je jedina ocena koju nisam! Popraviću to u četvrtak!" MA FINO, ALI IMAŠ OPOMENU NA TROMESEČJU!

Tako sam u nezgodnoj situaciji, jer mislim da bih trebala reći mami, jer jedino mama može da ga dovede u red, a opet s druge strane, ako kažem mami, sledeći put ni ja neću znati, a šta ćemo onda?!

ŠTA DA RADIM?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Srednja škola
30.10.2009 8:58:08   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pisala sam već da je moj brat ove godine upisao gimnaziju.

Pre nego što je krenuo, savetovala sam mu da sedne da uči na početku, navuče dobre ocene, jer onda ima "kredit" kod profesora na dalje.

Pre neki dan ispisuje svoj status na Facebook-u, i kaže "Dobio sam 1+ iz matematike" i na moju sablasnost, ispod 7-oro ljudi to voli, i još par komenatara tipa "Ti si kralj!". user posted image user posted image user posted image

Prekjuče sam sedela sa mamom i tatom (babom, dedom, bratom... bla bla... puno nas), uglavnom mama me je tiho pitala "Jel da će se on snaći u toj gimnaziji? Ima užasne ocene, 2 iz hemije, 3 iz neznamčega... Molim te mi reci da će se snaći i da će sve biti ok", krajnje iskreno sam rekla "Naravno, svi smo završili školu, pa će i on. I ja sam bila nedovoljna na jednom polugodištu (činjenica tek u drugoj godini nakon konflikta sa profom), pa eto ipak sam na kraju bila odlična".
Seli smo da večeramo, i tata je pitao brata "A zašto je ovaj raspust?" (ne idu u školu u petak i ponedeljak), kaže brat "Tromesečje", pita tata "Pa hoćeš biti dovoljan na tromesečju?" (ironično naravno), i brat nešto ispetlja - nije ni odgovorio.
Tada shvatim... Mama ne spominje jedinicu, tata pita dal će biti dovoljan... PA ONI NE ZNAJU!

Nazovem ga juče, pitam jel rekao mami, kaže "Nisam, to je jedina ocena koju nisam! Popraviću to u četvrtak!" MA FINO, ALI IMAŠ OPOMENU NA TROMESEČJU!

Tako sam u nezgodnoj situaciji, jer mislim da bih trebala reći mami, jer jedino mama može da ga dovede u red, a opet s druge strane, ako kažem mami, sledeći put ni ja neću znati, a šta ćemo onda?!

ŠTA DA RADIM?


Znaćeš jer imaš facebook!!!
Reci mami za 1, i reci bratu da je to za njegovo dobro ili još bolje nagovori ga da on sam kaže mami uz obećanje da će ga stvarno popraviti u četvrtak. Nisam za to da se ocene kriju od roditelja, jer sam ja to samo jednom uradila i umalo ponavljala, da mi nije bilo mame bilo bi čudouser posted image , a i ti ne bi volela sigurno da sutra dan tvoja deca kriju jedan drugom ocene od tebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Srednja škola
30.10.2009 9:00:23   
pahulja76
J A O J user posted image
sta reciuser posted image sta god da uradis ili ne uradis, ispasces "kriva",ak okazes roditeljima ispasces "tuzibaba" a ako precutis i roditelji saznaju da si znala a nisi im rekla...joj... pa, kako sad stvari stoje, ako je obecao da ce popraviti ocenu u cetv. sacekaj do cetv. da vidis da l ce ispuniti obecanje a posle... redovnije "kontrolisanje" user posted image u smislu kako je u skoli, sta ucite iz toga i toga... jel ti treba pomoc oko ucenja... ma, sve st oti padne na pamet...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Srednja škola
30.10.2009 9:03:41   
Anoniman
Znaš u čemu je stvar?

Ja kada sam išla u školu nije bio ko da me cinka. Odrasla sam, izborila se za sebe, mama mi je puno pomogla... NO, NAUČILA SAM DA TRAŽIM POMOĆ KADA NE MOGU SAMA DA SE IZBORIM.
Moja dilema je da li ga pustiti da se sam bori ili da se u to ja mešam?

Razmišljala sam još i da mami kažem a da se dogovorim sa njom da do četvrtka ne kaže da zna. Ako popravi - super, ako ne... onda već ima dva keca (od čega je jedan za celo tromesečje) i onda je u gov***a do guše.

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Srednja škola
30.10.2009 9:13:05   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Znaš u čemu je stvar?

Ja kada sam išla u školu nije bio ko da me cinka. Odrasla sam, izborila se za sebe, mama mi je puno pomogla... NO, NAUČILA SAM DA TRAŽIM POMOĆ KADA NE MOGU SAMA DA SE IZBORIM.
Moja dilema je da li ga pustiti da se sam bori ili da se u to ja mešam?

Razmišljala sam još i da mami kažem a da se dogovorim sa njom da do četvrtka ne kaže da zna. Ako popravi - super, ako ne... onda već ima dva keca (od čega je jedan za celo tromesečje) i onda je u gov***a do guše.


Mislim da bi trebala da mu pomogneš, jer i ja sam se sama borila, a tražila sam maminu pomoć jer je baš bilo gusto, a mislim da ne želiš da i tvom bratu tako zagusti jer možda neće imati sreće kao ja. I mislim da pomoć uvek treba pružiti ako već možeš, ako ne možeš, skloni se u stranu i nemoj da smetaš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Srednja škola
30.10.2009 9:22:22   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Znaš u čemu je stvar?

Ja kada sam išla u školu nije bio ko da me cinka. Odrasla sam, izborila se za sebe, mama mi je puno pomogla... NO, NAUČILA SAM DA TRAŽIM POMOĆ KADA NE MOGU SAMA DA SE IZBORIM.
Moja dilema je da li ga pustiti da se sam bori ili da se u to ja mešam?

Razmišljala sam još i da mami kažem a da se dogovorim sa njom da do četvrtka ne kaže da zna. Ako popravi - super, ako ne... onda već ima dva keca (od čega je jedan za celo tromesečje) i onda je u gov***a do guše.


to je ok razmisljanje, reci joj pa obe sacekajte cetv. da vidite sta ce biti.. al ga nikako ne ostavljaj da sam kao resi problem jer su decaci drugaciji od nas... pomislice: "ako sam prosli put to "lako" sredio i drugi put cu" a 2.x nece biti isto pa ce samo biti gore.. bolje da se promeni sada, uradi ono sto si mu savetovala na pocetku skolske god. i bice mirniji.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Srednja škola
30.10.2009 10:04:42   
Anoniman
Tashke, ja sam bila u situaciji da je moj mladji brat nesto jaaaako gadno zabrljao i nije rekao roditeljima. Cutala sam i gledala ga kako je na putu da napravi jos vecu glupost, kad mi je kliknulo u glavi: ne mora vise nikad da prica samnom. Tada jos nisam imala svoju porodicu, i on mi je bio najznacajnija osoba na svetu, i zato sam smatrala da je moja duznost da mu pomognem, hteo on to ili ne. Ok, kec iz matematike nije strasna stvar, ali iz iskustva znam, ako se jednom provuces iskrenosti je kraj. Ja sam roditeljima rekla, doduse, on nikad nije saznao da sam ga ja cinkarila, ali i da jeste, bila sam spremna na to, jer mu suvise zelim dobro da bih razmisljala o tome da li ce se i koliko ce se naljutiti.

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Srednja škola
30.10.2009 11:06:06   
Anoniman
jel postoji roditeljski sastanak????? fino kažeš mamai da ga pita kad mu je roditeljski i da ide bar dva puta mjesečno jer onda neće moći sakriti ocjene

i drugo pričekaj do tog famoznog četvrtka

i treće sjedi sa njim i porazgovaraj, vidi u čemu je fazon jel to stvarno nešto što on ne konta, pa da mu se nađe instruktor, ili jednostavno mrsko mu učiti jer ga je safatao pubertet

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Srednja škola
30.10.2009 11:23:43   
Anoniman
E ovako: nazvala sam mamu.

Naime, odlučila sam da je SAD nazovem jer smo večeras trebali ići za Peštu (mama, brat, Luka i ja), pa sam razmišljala da, ebeš Peštu, bolje da uči.
Rekla sam mami, dogovorile smo se da ću ja nazvati nastavnicu matematike koja je meni držala privatne časove u srednjoj školi, a da on mora reći mami za keca, ili kako god, on mora znati da mama zna.
Nazvala sam ga (inače je on na sajmu knjiga u Bg), i rekla sam mu da zaboravi Peštu, da ću sada zvati privatnu prof, i da mama mora znati i pitala, HOĆEŠ TI REĆI ILI DA JA KAŽEM? Rekao je AJ TI! user posted image  (mislim da nije dobro što sam ja rekla, ali šta je tu je)
Nazvala sam profesoricu, ona mi se mnogo obradovala, kaže, nema frke, napraviće i od njega čoveka kao i od mene user posted image , da dođe sutra u 11h, da ponese veneovu zbirku, Krugovu zbirku i Matematiskop. (čitaj: nadrljao je user posted image )

Nadamo se najboljem...

ps. I da, kakve su to sada fore, ako na tromesečju imaš samo jednog keca, nemaš opomenu, a ako imaš dva onda imaš? user posted image  Mislim da je to moj brat izmislio, ha?
pss. Bila mama u školi pre koji dan. Verovatno je kec stigao nakon njene posete školi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Srednja škola
30.10.2009 11:58:13   
axel
Tasxice,morace to da popravi... jer ako ne popravi ostaje mu za tromesecje...

a to ne bi bilo dobro za njega...


pozzz...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Srednja škola
30.10.2009 12:01:10   
Anoniman
Pre tromesečja ne može popraviti, jer je tromesečje DANAS! user posted image  

ma neka popravi u četvrtak, i ja ću biti srećna.

(odgovor članu axel)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Srednja škola
20.6.2010 22:58:37   
Anoniman
Molim moderatore da objadine ovu i OVU temu. Moj greška, izvinjavam se. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Srednja škola
21.6.2010 9:56:04   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tashke

Toliko sam ponosna da sam morala da otvorim novu temu! user posted image user posted image user posted image user posted image

Brat mi je završio prvu godinu Jovine gimnazije prirodno-matematičkog smera sa prosekom 4,80! user posted image

Bilo je tu svega tokom godine, kečeva iz mate, privatnih časova, muka živih, ali ipak se snašao i završio sa odličnim uspehom!

Ono što ne mogu trenutno da mu objasnim je da ne treba da menja smer... naime... on nije zadovoljan... hoće da se prebaci u istoj školi u sportsko odeljenje jer tamo ima manje fizike, hemije i matematike.
Bez namere da ikoga uvredim, ali mislim da je to besmisleno... nije jedva prošao razred pa da kažem "Jao mučenik, izgleda on to ne može!", nego je ODVALIO! I smatram da sasvim drugačije zvuči kada jednog dana bude rekao "Završio sam prirodno-matematički smer Jovine gimnazije" i ako kaže "Završio sam Jovinu gimnaziju sportsko odeljenje"! user posted image





IZVORNA PORUKA: bluka

user posted image user posted image user posted image

sticajem okolnosti, i ja završih tu školu, iako sam banjalučanka. user posted image



IZVORNA PORUKA: lanajelena

svaka cast mladjem batiuser posted image ...slazem se sa tobom u potpunosti,mada u tim godinama i ne razmisljas previse(bar ja nisam)


IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma nisam ni ja mnogo razmišljala, i ustvari nemam pravo glasa jer sam osnovnu menjala 2x a srednju 3x. user posted image


IZVORNA PORUKA: maslinica

svaka cast braciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...a nikako mu ne dozvolite da se prebacuje...sada je on u toj fazi i naravno u pravu si, pose ce mu biti zao, sad ste vi tu da u takvim situacijama mislite za njega...drzite se principa i ne odustajete, bilo bi bas steta!

IZVORNA PORUKA: afrodita

Ja se ne bih slozila sa vama. Bez uvrede ikomeuser posted image
Iznecu samo svoje misljenje.
Mislim da nije bitno da li je zavrsena Jovina gimnazija,
a jos manje smer. Bitno je da uci ono sto voli i sto ga
interesuje, da bi na kraju radio ono sto ce ga iz tih
razloga zadrzati na tom mestu.
Posle moje zavrsene srednje skole veliki pritisak
vrsile su na mene sestra i mama. Nisam uspela ni sa
suzama ni sa strajkom da bude po mome. Nisam im to
ni danas zaboravila.
Odluka treba da bude samo njegova.




IZVORNA PORUKA: kaliopi

Treba ga pustiti da sam vidi šta će i kako će.
Možda nije dovoljno zreo po nečijem mišljenju ali nije ni mali i može sam da donese odluku.

I ta podela po smerovima i koji je bolji ... to je glupost!
Završila sam prirodno - matematički smer u Isidorinoj gimnaziji i nisam ni u najmanjoj prednosti u odnosu na neke koji su završili recimo, upravo taj sportski smer, šta li je ...
Sve zavisi kako se posle snađe.
I naravno, voli li sport, bavi li se njime, ko zna možda će sutra da mlati mnogo veće pare nego svi mi prirodnjaci zajedno!user posted image


IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: afrodita


Mislim da nije bitno da li je zavrsena Jovina gimnazija,
a jos manje smer.




Ja se ne slažem sa tim. Lično, nikada ne bih upisala  Jovinu gimnaziju, ali mislim da je i tek kako bitno koju školu neko završava, a za smer manje više, iako ostajem pri stavu da meni krš zvuči "sportsko odeljenje". user posted image


Ja ne mogu da se složim sa tim što kažeš Kaliopi. Ne mislim da neko ko se danas kupao u fontani Katoličke porte iz hira može da donosi adekvatne odluke koje će se ticati ostatka njegovog života. Da me ne shvatite krivo, zabole me dal je došao kući mokar (i ja bih rekla pijan user posted image ) u sred dana, jer to su stvari koje se rade u tim godinama, ali onda bitne životne odluke prepusti nekome drugome.
I druga stvar, nikako ne mogu da se složim da ti koja si završila prirodno-matematički smer nisi u prednosti u odnosu na sportsko odeljenje.


IZVORNA PORUKA: isidora88

i ja se slazem za afroditom, mislim da sam treba da odluci sta ce da zavrsi. moze da se prebaci na drustveno-jezicki smer ako vec ne voli matematiku,fiziku,hemiju. ne mislim da je bitno koji je smer zavrsio. ja sam zavrsila opsti smer gimnazije i to nikada nikog nije interesovalo,iti mi je pomoglo pri upisu na fax. ako on ne planira da upise neke prirodne nauke ne vidim zasto bi se onda forsirao na smeru koji mu ne odgovara. to je moje misljenje,nadam se da se niko nije uvredio user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ajd jao kao ona koja je pre par godina zavrsila srednju da kazem nesto... I ja stvarno mislim da ne treba da je bitno koju je skolu zavrsio ili koji smer vec je vazno da li to voli i sta ce da radi posle toga!

I bez ljutnje... a sta fali sportskom smeru?user posted image



IZVORNA PORUKA: Tashke

Dodaću još samo nešto (a tiče se toga da je on u stanju da donese adekvatne odluke, nemojte me krivo shvatiti, ne mislim da je moj brat ni lud ni glup, već je u tim godinama, kao što sam i ja bila...):
Kada je upisivao srednju školu, ja sam pitala dve stvari:
1. Zašto Jovina gimn.?
2. Zašto prirodno-matematički smer kad si ti društvenjak?

Sa prvim odgovorom bih bila zadovoljna kakav god da je, jer me nije zanimalo koju od gimnazija će da upiše (moje mišljenje je da je gimnazija dobar izbor jer je to produžetak OŠ, a nakon OŠ nisi dovoljno zreo da odlučuješ o ostatku svog života), a drugi odgovor se ne sećam koji je bio, ali mislim da je prevagnulo to da smo i ja i moji roditelji prirodnjaci i da je on prosto želelo isto (nikada mi to nije rekao). Koliko god da sam trubila da to ne radi, da je za*ebati sebe, da će mu biti lakše, lepše itd na društvenom smeru, nije me slušao. I kada bi mi sada rekao "Ja hoću da se prebacim na društveni smer", ja bih to razumela. Ali u sportsko odeljenje? Ne razumem. Iskreno, ne znam ni dal još ide na tenis, a za sportove sa loptom ima dve leve, kao i ja.



IZVORNA PORUKA: pcelica Maja



I bez ljutnje... a sta fali sportskom smeru?user posted image



Za nekoga ko nije pravi sportista, sa treninzima ujutru i uveče --> početak, sreda i krajevi! user posted image

(da ne ponavljamo svaka od nas: bez ljutnje, jer se to podrazumeva)

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Pazi sve je to diskutabilno.
Razumem šta želiš da kažeš poredeći "sportsko odeljenje" i "prirodnjake".
Nisam bila kategorična, rekla sam možda će jednog dana...
Nisam ni generalizovala.
Ko je odlučio šta ćeš i gde ćeš ti upisati srednju školu?
Iskreno, moja mama je jako forsirala gimnaziju, u njeno vreme neko ko je bio gimnazijalac bio je wow!
Danas to nije tako, da sam bila hrabrija ( samo mi je hrabrost falila jer sam u tim godinama bila itekako svesna sebe - sve zavisi od pojedinca , kako je odrastao i da li je navikao da koliko toliko razmišlja svojom glavom) upisala bih neku stručnu školu.
Opet to je bio moj problem.
Isto tako mislim da su nove generacije - razmažene.
Ali ako taj isti mlad momak ima želju da upiše sportsko odeljenje i pitala sam te, bavi li se sportom , u tom slučaju ne treba mu stati na put. user posted image

Zašto misliš da (evo, ne ja nego uopšte) je jedan prirodnjak ili društvenjak u prednosti(kakvoj?) u odnosu na nekoga ko pohađa sportsko odeljenje u okviru gimnazijskog obrazovanja?


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Tashke

Iskreno, ne znam ni dal još ide na tenis, a za sportove sa loptom ima dve leve, kao i ja.



Razumem i slažem se , čemu ako se ne bavi sportom, uzeće možda mesto nekom talentovanom budućem uspešnom sportisti???




IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Tashke

i ja i moji roditelji prirodnjaci i da je on prosto želelo isto



zar ti nisi ekonomista? (ekonomija je društvena nauka)



IZVORNA PORUKA: Tashke

Otišla sam na ekonomiju jer nisam imala petlju da upišem PMF i završim matematiku. A ekonomija NIJE društvena nauka, već je između društvene i prirodne, ili su nas bar tako učili na faxu.

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Zašto misliš da (evo, ne ja nego uopšte) je jedan prirodnjak ili društvenjak u prednosti(kakvoj?) u odnosu na nekoga ko pohađa sportsko odeljenje u okviru gimnazijskog obrazovanja?


Možda ne po znanju, mada je moje mišljenje da i po tome.
Ali, u moje vreme (a i sada koliko čujem iz priča sadašnjih srednjoškolaca), sportsko odeljenje je odeljenje vezista (đaka upisanih preko veze - što nije toliko bitno samo za sebe, jer i u svim ostalim školama ih ima), u pitanju su deca koja su odabrala da se bave sportom (nemam ništa protiv), i škola im je sporedna stvar, završavaju je eto da jednog dana ne bi kazali da imaju završenu OŠ, već SSS. Uče tek-tek, jer nemaju vremena zbog treninga, a profe im gledaju kroz prste jer im je tako naređeno, jer igraju i za školski tim. Uglavnom je u pitanju loše kotiran razred koji profe ne vole.
Opet kažem, tako je bilo u moje vreme, dal je sada tako - mogu da verujem samo pričama.


IZVORNA PORUKA: jance

ja sam isto cula o tom smeru ne bas lepe price, od mog komsije koji sada upisuje dete u srednju pa se raspitivao jer mu je sin kajakas. Kaze da mu je sinov trener rekao da neupisuje taj smer jer je to citiram: tamo sve odradjeno ofrlje....

moje misljenje o gimnazijama nije bas nesto lepo iako sam i sama zavrsila jednu opsteg usmerenja, iskreno za mene vazi to pravilo da je to srednja uzaludna i to je sve. da je situacija bila drugacija, i da nije bilo bombardovanja te godine kad sam ja upisivala, da sam ja imala dovoljno pameti kad sam upisivala (sto naravno nisam) upisala bi neku strucnu 4godisnju skolu pa posle ako bi htela dalje, isla bi, a ako nebi htela, barem bi imala nesto u rukama. ja sam hvala bogu isla dalje, ali to npr nije bio slucaj moje sestre, koja se posle iste te gimnazije zainatila, drmnuo je pubertet i nije htela nista dalje, njoj je bilo dosta ucenja, pa sad vi vidite sta cete sa njom...



IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Tashke

Otišla sam na ekonomiju jer nisam imala petlju da upišem PMF i završim matematiku. A ekonomija NIJE društvena nauka, već je između društvene i prirodne, ili su nas bar tako učili na faxu.




nas su učili da je ekonomija društvena nauka.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Друштвене_науке

čak i Vikipedija na svom spisku društvenih nauka ekonomiju svrstava upravo u društvene nauke( mislim da link ne radi pa se mora kopirati)


IZVORNA PORUKA: kaliopi

Ekonomija je društvena nauka a iz srednje škole recimo geografija je nauka koja je i jedno i drugo( prirodna i društvena).user posted image

IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Ekonomija je društvena nauka a iz srednje škole recimo geografija je nauka koja je i jedno i drugo( prirodna i društvena).user posted image


Pa to i ja kažem prvi put čujem da ekonomija može biti prirodna nauka


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: dunja


IZVORNA PORUKA: kaliopi

Ekonomija je društvena nauka a iz srednje škole recimo geografija je nauka koja je i jedno i drugo( prirodna i društvena).user posted image


Pa to i ja kažem prvi put čujem da ekonomija može biti prirodna nauka


I ja prvi put čujem . Ne kažem da sam 100% u pravu ali eto prvi put čujem.

I ne slažem se sa onim što je Tashke napisala u vezi sa sportskim odeljenjima.




IZVORNA PORUKA: Leki 77

Misljenja sam da je gimnazija jedina srEdnja skola koja moze da pruzi adekvatno opste obrazovanje. Uopste se ne slazem da sa srednjom strucnom skolom covek ima vise mogucnosti nego sa gimnazijom. Naprotiv. O sportskom smeru u NS ne znam nista, ali znam za reputaciju sportske gimnazije u Bg te se sa tog aspekta u potpunosti slazem sa Tashom. Uz to, ne mislim da je sputavanje deteta to sto mu se (npr) ne odobrava prebacivanje na sportski smer. I roditelji imaju pravo na svoje misljenje, a dete ako je uporno jer to zaista zeli, isterace svoje svidjalo se to roditeljima ili ne. Uostalom, onog trenutka kada zavrsis fakultet postaje potpuno nebitno koju si srednju zavrsio.


IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Uostalom, onog trenutka kada zavrsis fakultet postaje potpuno nebitno koju si srednju zavrsio.


Da. Ali je meni to tužno. Ustvari... tužno mi je to što u današnje vreme možeš da menjaš usmerenja kako hoćeš. Da završiš srednju medicinsku, pa ekonomski fakultet, pa magistarske na pravu, a doktorat iz biohemije. Meni je to an svake pameti!

Ovo za ekonomiju, potražiću u udžbenicima ovih dana, trenutno sam nalakirala nokte i ne mogu da kopam po knjigama. user posted image










_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Srednja škola
6.9.2010 15:15:50   
dako
Hmm, ja idem trenutno smer konobar u ugostiteljskoj skoli sad sam poceo drugu godinu i to je odjednom prestalo da me zanima jer sam saznao da imam neku vrstu telenta sta se tice pravljenja frizura i tih stvari, i to je pocelo jako da me zanima, ali trenutno pitanje sto imam jeste dali to moze da se prebaci odmah ili moram nesto da polazem, neki mi govore da ima neka razlika predmeta a neki mi govore da treba samo da se prebacim tako da molim vas ovi koji su se prebacivali sa smerova u smer neka mi kazu sta tacno treba da uradim, roditelji nece da mi pomazu jer uporno tvrde da je to glup smer mada ja imam svoja prava

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Srednja škola
8.4.2011 9:16:35   
zoća
nas je već počela da drma predupisna groznica gde i šta ako imate neki predlog tu smo da saberemo gimnazija ili neka srednja.Mada sam više za srednju školu devojčica je,aj sad budi pametan...

(odgovor članu dako)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Srednja škola
8.4.2011 9:20:00   
Anoniman
Ako zeli struku posle srednje skole, to je jako tesko..Mislim da tu dolazi u obzir samo nekoliko skola-medicinska, stomatoloska sestra i sl...Tako da je po mom misljenju potpuno svejedno da li ce upisati neku strucnu srednju skolu ili gimnaziju, jer bez vise skole ili faxa obe varijante u danasnje vreme ne vrede puno. Ali bas poto je devojcica, ja bih se odlucila za gimnaziju i dalje skolovanje. Neka ima svoj hleb u ustima.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Srednja škola
8.4.2011 9:24:30   
zoća
večita dilema,šta će biti za par godina,šta ako se uda ili shvati da je to što je upisala ne zanima,kako je zaposliti ako u toj branši nemaš vezuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Srednja škola
8.4.2011 9:26:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zoća

večita dilema,šta će biti za par godina,šta ako se uda ili shvati da je to što je upisala ne zanima,kako je zaposliti ako u toj branši nemaš vezuuser posted image user posted image user posted image user posted image

E zole, na to moras da racunas..Ali ne treba odmah da pomisljas na tu varijantu..Misli kako ce zavrsiti fax, zaposliti se imati svoj dinaruser posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Srednja škola
8.4.2011 9:27:55   
zoća
Verolino taman kada mislim da mi nema pomoći,smirite me, hvala do neba i nazaduser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Srednja škola
8.4.2011 9:48:04   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Srednja škola
8.4.2011 10:29:47   
lanajelena
Ja sam uvek pre bila za varijantu neke strucne skole nego gimnazije(Zoco sad cu ti pomrsiti konce),uvek mi je u glavi bila spremacica iz osnovne skole koja je zavrsila gimnaziju user posted image ...nekako posle strucne skole imas bar nesto a posle gimnazije nista...mada je sad to malo drugacije uvek ima ovih privatnih fakulteta koje zavrsavaju i oni sto uce i oni sto ne uce

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Srednja škola
8.4.2011 10:37:25   
Anoniman
Sve je to individualno.
Ja sam u srednju isla 90-ih, pa s obzirom kakvo je stanje bilo, svima su predlagali strucne srednje skole (nismo znali gde cemo biti sutra, a kamoli da li cemo studirati), cisto da imamo neko usmerenje i zvanje. Srecom, posle sam uspela i fax da zavrsim, mada jos uvek nisam "unovcila" svoju diplomu. Tesko je danas naci posao. A, s druge strane, znam mnoge koji su zavrsili gimnaziju ili neki 2-3 godisnji zanat, pa drze dobra mesta, mlate pare, ili su u inostranstvu. Tako da , koliko god se vremena menjala, uvek je najbitnije snaci se!

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Srednja škola
5.7.2015 10:38:28   
aleksandrici
Upisala mi je cerkica srednju skolu,Politehnicku skolu,tehnicar za drumska vozila-sto god to znacilo.Ispunila joj se zelja,srecna sam zbog nje.

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Srednja škola
5.7.2015 12:18:50   
vikiveki
Aleksandrici čestitamuser posted image to je predivna vest

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Srednja škola
5.7.2015 12:54:47   
mila83
Cestitam na upisu user posted image bitno da se detetu ispunila zelja ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here