|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 13:04:38   
Rosita
Naš status posle 2 nedelje mlečnog : čisto mleko nisam dala da pije, tj. jesam vrlo malo, 2* sam mu dala poparu na oko 80 ml mleka , ostalo voda. Sve drugo mlečno je probao. Za 2 n imao je 2 maaloo drugačije stolice, neznatno, sve trpa u usta. Malo više gasova, tj. prdne neki put ali ništa više. Pred test je pio probiotik 5 dana i još 7 posle. Onda sam pomislila da možda probiotikom malo ublažavam reakcije pa sam ukinula, isto je sve ostalo. Sutra nam se zvanično završava test period pa u petak da primimo mmr. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 13:07:53   
bubulence
Rosi a miris stolice? Masi je iz pocetka mirislala (ili ispravnije smrduckala) na nesto jaaakooo kiselo. Ali nam je dr rekla sve dok je sastav stolice dobar da nastavljamo sa mlecnim. I tako smo i radili... Posle 2,3 nedelje se i to stabilizovalo


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 13:16:22   
Rosita
E te dve su bile kisele. Evo jutrosnja je malo kiselija i obimnija, ali sastav je dobar. Uz veceru je pinuo malo mleka, par gutljaja, kukao i kukao, on bi pio to, hoce, stariji sin je pio pa sam mu malo dala. Danas sam mu dala tu drugu poparu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 16:05:54   
Rosita
Tek što ovo napisah, evo nam i druge kisele malo nesvarenije stolice 🙁



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 19:34:48   
MimiVH
Rosita koliko vi imate ?  Meni je gastro rekao da se ne opterecujem mirisom i bojom, samo da li ima krvi ili ne. Helena je posle one krvi pre dva dana posle toga nije imala. Stolica je juce imala samo manje zrnaca, i jutros geberalno ok, kao slabije svarena. Sad je kiselkasta i polusvarena. Da li je to zbog krvi od pre dva dana ili je i dalje nesto iritira? Da li moze kafa da joj smeta? Pijem jednu dnevno? 


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 21:01:05   
milicicak
Rosi, mora da se stomak navikne na mleko. Mini buba je mleko prvi put popila sa 6,5 pa je trebalo da se navikne. I stolica je bila svakakva. A priznaj da si sada malo optrtecenija pa sve zagledas i meris i analiziras. Da ne pije mleko verovatno bi proslo kao zubi ili nesto trece. Ja ne bih ukidala probiotik jos neko vreme, i zbog mora i zbog svega. Mislim, znam da je ta cela probiotik nauka na vrlo klimavim nogama al ja imam utisak da ipak pomaze.


Mimi, ne verujem da kafa smeta.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 21:04:41   
milicicak
Ne mogu da uredim...


Elem, kisele stolice same po sebi nisu nesto mnogo znacajne. Ali ako su prolivaste, nesvarene i kod beba bez sadrzaja to je alarm da nesto smeta

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2019 22:18:02   
MimiVH
Nama je dr opste prakse rekla da probiotik kad god možemo, ako smo u mogućnosti da dajemo. Po tim novim istrazivanjima... Mi joj dajemo evo vec dva medeca i ne znam sta da mislim... Nekoliko puta sam htela da ga izbacim pa odustanem jer ne znam kako bi bilo bez njega. 

Kako ste vakcine primali? Nama je dr odložila do daljnjeg zbog stolice. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.6.2019 14:46:14   
Rosita
Opet sam mu dala probiotik, danas je bolja stolica. Mislim da je uneo dosta tog dana, nemam pojma.


N ima 14 meseci. Bio je na testu opterećenja pre 15 dana. Primio je sve vakcine normalno, a sad treba mmr.
Mili, misliš li da treba neke rezultate da uradim za vakcinu? Nemam pojma, neki pokazatelj creva? Lupetam, sigurno. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.6.2019 15:22:48   
bubulence
Nama su u decijoj bolnici u NS rekli da alergije nemaju veze sa vakcinama i da može da dobije sve vakcine redovno. Nasa dr pedijatar nije htela da da MMR ali zbog alergije na jaja i nije dobila vakcinu sve do 3,5god. Tada je test pokazao da nema vise ni tu alergiju i vakcina je prosla bez ikakve reakcije


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.6.2019 20:54:37   
milicicak
Rosi, ne treba nista da radis od analiza. Iskreno, ne znam ni sta bi moglo da se uradi.


Moj stav je da alergija ne odlaze vakcinaciju a postoji i gomila naucnih studija koje to potvrdjuju

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.6.2019 21:49:58   
Rosita
Ne znam o tome puno, ali logično je. Nego, majka i majčinske misli ☺. Hvala puno ❤



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.6.2019 21:42:07   
MimiVH
Dobro je, brinula sam za te vakcine. Hvalaa 🤗 Ne znate koliko mi ovo znači da mogu nekog da pitam ko je prosao sve ovo 🤗Nama je onda odlagana vakcina zbog stolice. Sigurno ceka da se regulise. Imamo zakazano u utorak kod pedijatra. A za gastro cu videti, svakako moramo privatno, jer je kod tog dr nemoguće zakazati u bolnici. 

Sad je sluzava i promenljiva. Ujutru mi se čini najbolja, malopre kao polusvarena.Verovatno se poremetila zbog krvi. Pratim... Ona je ovako super,smeje se, lepo spava,lepo sisa...Rosita, možda treba malo vremena dok se navikne... ne znam... Ja i nemam bas iskustva. Iz komsiluka je jedno dete imalo krv u stolici i prolivaste stolice, ali sa dve,tri god. Obilazili lekare po celoj Sebiji. Hteli su da joj na kraju rade biopsiju creva. Oni je odvedu u inostranstvo i ustanove  da je najverovatnije imala jači virus koji je oštetio sluzokožu creva. Dali joj sta od namirnica sme sta ne sme. Bila je bez glutena i mleka nekoliko meseci, posle toga sve ok. Ali i dan danas kad se prehladi ili pojede nesto sto joj ne prija, njoj stolica bude retka.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2019 10:13:15   
MimiVH
Da li i vi na slici  u ovoj sluzi vidite malo krvi? Posumnjla da joj smeta crni luk kojeg ima minimalno u jelu. Izbacila i pirinac, juče umesto pirinča jela palentu bez glutena. I jutros ovakva stolica. Citala na proslim temamam da alerija moze da set_a, da su neka deca bila alrgicna na pirinac i kukuruz. Vise stvarno ne znam sta da jedem. Od voca samo banane. Puno i balavi, sluz jednim delom moze i zbog toga ali krv ne user posted image

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2019 14:21:31   
Rosita
Meni ne izgleda kao krv. Ne verujem da je crni luk. Preporučujem ti i colief kapi + probiotik, waya.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2019 17:33:06   
MimiVH
 I ja nesto razmisljam da joj ukljucim Colief ili ColiPrev, mozda joj laktoza smeta. Pila ga je pre svega ovoga i onda smo prestali jer nije imala grceve i da joj prome im probiotik, Linex zavrsava drugo bocicu. Posle svega ovoga, ubedjena sam da je sin isto ima0o neki vid intolerancije. Imao je grčeve toliko jake da je plakao po ceo dan, trajli su do 5.meseca. Samo nam je ColiPrev pomagao. Hvala Rosi 🤗


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2019 20:39:08   
Rosita
Laktoza je vrlo često problem. Ako po ceo dan ima probleme ( moja deca su imala, stariji sin katastrofalno, dan- noć) onda nisu obično grčevi. Moj stariji sin prerastao je alergiju sa 3 g. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2019 21:35:58   
MimiVH
Ja tek sad shvatam da je i naš stariji sin imao intoleranciju, jer je po ceo dan plakao. Mi smo mu davali ColiPrev i to je pomagalo ali je bilo i dalje problema. A ona je imala grčeve samo nocu od 21h pa nekad i do 2h ujutru. Kad se javila krv u stolici i kako sam ja pocela sa restrikcionom, ona nema grceve. E sad od kako se pojavila krv pre nedelju dana, ona place malo vise. Sad pokusavamo da provalimo da li je stomak muci ili su mozda zubici krenuli. Nekad samo vrisne dok spava. Da li bi značilo da je odvedem kod imunologa arelgologa? Jeste li vi vodile vašu decu? 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
10.6.2019 13:16:30   
Rosita
Mimi, ja nisam, samo kod gastro.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 12:06:37   
MimiVH
Opet ja 😔 poslednja 4 dana sam na krompiru,pirinču,šargarepi i tikvici, sluzi je bilo bas malo jučr. Juče smo isto bili do gastroenterologa. Dodala je 700gr za mesec dana. Vesela je,dobrog opsteg stanja. Pokazala sam slike sa sluzavim stolicama i sumnjivim tragovima krvi. Slaze se i on da je krv verovatno.Ali da je tesko da odredimo na sta je odeeagovala jer je dojim. Prvo mi je predlagao da izbacim dojenje na dve nedelje ali da se boji da ne izgubim mleko. Onda je predlozio da predjem na Waya probiotik i ColiPrev da vidimo da li ce stvar da bude bolja. Ako nastavi da se javlja krv da moze da odradi kolonoskopiju 😥 Pitala sam da li moze pre kolonoskopije da probamo i sa formulom,ne bih da maltretiram dete. Medjutim,on je samo rekao nema potrebe. A pre toga je pricao kako je moguce da alergija set_a i da je najlakse utvrditi formulom. Jutros sam joj dala u 8h Waya probiotik,spavala je, i malopre opet sumnjiva sluz. 


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 12:14:34   
MimiVH
Nisam napisala... Za te sumnjive stolice od pre nekoliko dana posumnjala sam na kukuruz. Jer sam ga tad ubacila umesto pirinca malo da promenim. Jutros sam videla da Waya ima u sebi kukuruzni skrob i Aptamil Alergy Digestive Care ima u sebi kukuruzni srob. Ja iskreno mislim da je problem pravi kukuruz. I htela sam da od dabas odmah predjemo na formulu da vidimo. Ali se bojim jer i ona ima u sebi kukuruz. Sta vi mislite? U gavi mi je haos... Stvarno ne znam viste sta da radim... Da potrazim formulu bez kukuruza? Da li je dovoljno 4h da odreaguje na probiotik? Njoj su creva iziritirana svakako...


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 12:32:43   
Maslacak15
izvini ne bih da budem gruba ali zasto si u panici? ako je dete dobro raspolozenoi lepo napreduje. Ok ne dopadaju ti se stolice, mozda je na nesto odreagovala li sigurno neces ustanoviti na sta tako sto ces promeniti 10 stvari istovremeno i dati joj tri razlicita probiotika. Moja A je povremeno imala problema sa stolicom pa i sa ekcemima koji su najverovatnije imali veze sa dojenjem. Ali osim sumnje na mleko i sireve u mojoj ishrani nisam daleko odmakla niti sam je vodila kod ekstra kod lekara. Kad me lekarka pitala na nevezanom pregledu, da li zelim da radim test jel je u tom trenutku imala par pecata po rukama rekla sam da necu. Sto bi radila? Nisam primecivala da joj smetaju. Povuklo se sve, otkako ne dojim od pre mesec dva koza joj je kao alabaster.

I da ponovim xyz put ne razumem ni vas ni lekare koji daju deci te probiotike sakom i kapom kako kome padne napamet. znate li vi da su to sojevi bakterija????Ne iskljucujem mogucnost da nekom nekad mmozda nesto i pomognu u zaviisnosti od toga u cemu je problem, ali ne iskljucujem mogucnost da ponekad ne napravite i gore takvim nasumicnim davanjem. Kao da su deca pokusna labaratorija pa malo ovog malo onoga. Sigurno da probiotik ne moze da proomeni nist aza 5 sati. Zasto bi???

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 15.6.2019 12:33:10 >

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 12:52:32   
MimiVH
Loše sam napusala,Waya ima kukuruzno ulje u sebi. Pisala sam vam kad joj se javila krv posle one pecenice, nekoliko dana pre nje sam jela paradajz i jagode. Dr misli da je od jagoda. Muz je inace sklon alergijama, njegov sin iz prvog braka je bio alergican ba PKM ali nije dojen pa ne zbaju da li je na jos nesto bio. Kasnije je bio alergican i na jagodu. Prestacu i sa dojenjem ako treba 😔 


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 13:05:45   
Maslacak15
nisam rekla da treba da prestanes sa dojenjem iako je i to opcija ali mozes da izbegavas par stvari. Netolerancija na proteine kravljeg mleka je jako rasprostranjena. Mozda je i paradajz a ne jagode. JA sam tripovala da se A ospe od paradajza ( kad ja jedem paradajz).
Sustina je da ne treba po meni da preuvelicavas problem. I da panicis. Sve je to deo adaptacije i sazrevanja organizma. I ako odreaguju na nesto, nije kraj sveta. Naravno krv je zabrinjavajuca stvar i krvarenje ne treba ignorisati ali koliko vidim to je bila jedna epizoda, mozda, ( nismo sigurni ni da je bila krv) koja se do sada nije ponavljala. Mozda je imala i neku infekciju koja je protrcala.
To sto beba place ne mora uvek dad bude znak intestinalnih problema.
Ako je beba inace normalno aktivna, ok raspolozena i normalno se ponasa ja je nebi vodila po kojekakvim lekarima. U veini slucajeva se ne radi o pravim alergijama nego o sitnim netolerancijama koje deca prerastu. Koliko je stara beba uopste?

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 13:26:12   
milicicak
Mimi, najgora moguca stvar koju mozes da uradis je da prekidas dojenje. Sve te hidrolizovane formule imaju odvratan ukus i bebe ih jako tesko prihvataju posle majcinog mleka. Mislim da je ovde na forumu samo sin clanice Peace pio bez problema. Mojoj starijoj cerki je trebalo TRI meseca da pocne da prihvata formulu, beba nikad nije htela cak ni kad je vristao od gladi, povuce, zgadi se i vristi zatvorenih usta.


Dete, napreduje, dobrog je opsteg stanja, dr je zadovoljna i jesu sluzave stolice zabrinjavajuce ali nisu stvar za paniku i odustajanje od dojenja. Tebi a i bebi je neophodno neko vreme da vam se organizam ocisti od alergena a bebinim crevima je potrebno i dodatno vreme da se stabilizuju.
Mini buba je do 6,5 godina imala alergiju na PKM, onu pravu, osipanje, naduvavanje, gusenje na pocetku a kako je vreme prolazilo tako su se i reakcije smanjivale i ja te skroz razumem ali probaj da ostanes smirena i ne panicis nego da dozvolis da vreme radi za vas.
I Maslacak je u pravu, sve sto menjas moras da uradis jedno po jedno i da sacekas minimum 3 dana da vidis efekat. Probiotik ako deluje uopste, sigurno nece pokazati dejstvo nakon par sati...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here