|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 13:57:13   
Rosita
Mimi, izdrži. Sve će to proći. Prošla sam to 2*, isto mi je savetovan prekid dojenja čisto radi dijagnostike, ali druga dr je rekla beba napreduje, imajmo strpljenja. Ništa to nije strašno iakp frustrira jako. Drži se.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 23:13:51   
MimiVH
Maslacak, beba ima 3,5meseci. Dva meseca imamo problem. Prvi put kad se javila krv bilo je mozda 5 puta, pa mesec dana nista, ali su stolice bile neformirane tečne,kisele , vremenom se popravljala i činimi se da nije ni dosla do stadijuma normalne, opet su pocele sluzave, pa sad i krvave. Ne plasi mene alergija i sluz, uplašio me doktor sa kolonoskopijom. Ako nastavi da se vraca krv.Ne znam da li smo se razumeli za probiotik, mene zanimalo da li moze alergijski da odreaguje na njih posle 4h od uzimanja, jer sadrze kukuruzno ulje. Jer ja sumnjam da joj i kukuruz smeta.Kako god, necu joj davati probiotik. Pila ga je skoro dva meseca. Jedan doktor kaze mora obavezno, drugi skroz suprotno... kome verovati 🙄 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.6.2019 23:30:29   
MimiVH
Hvala vam ♥️  

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.6.2019 17:23:07   
Maslacak15
Ja licno, Po mojoj logici nebi obustavljala dojenje nego bi izbacila SVE ostalo. Bukvalno. Ni cajevi Ni probiotici. Ni voda ...nista. tako Mala beba, dosta joj je samo dojenje. I probala da eliminisem neke stvari U svojoj ishrani Koje bi mozda Mogle da joj smetaju iako je to tesko znati, individualna reakcija. Ja probiotike ne dajem jer mislim da je U pitanju neregulisano trziste i da preparati nisu podlozni kontroli kao standardni lekovi ( Double blind Placebo kontrolne studije). Meni je to rizik Koji ne zelim da preuzmem i moja deca nikad nisu uzimala nista. Tako da je tu SVE moguce Po meni Pa i da ne prijaju nekome.  Jasno Mi je da skoro SVE zene na RR daju i da mnogi lekari preporucuju Ali to je moje licno misljenje. To je sad uzasna Moda. Ali je nauka iza Mode problematicna.


Mozda Su problemi bili prvi Put i uzrokovani nekim virusom na primer. Ni to ne treba iskljuciti.samo ostani pribrana.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2019 6:49:37   
MimiVH
Trudim se maksimalno. Ali nesto ne stima... Mislili smo i mi da je mozda od virusa,ali sad vise ne znam.... Iskljucila sam joj probiotik, juce nije imala krv. Jutros opet dve minijaturne tackice 😔 Ja ne znam sta vise da iskljucim . Jedem pirinac,krompir,sargarepu i piletinu.  Jedino da juce nije napravila problem svinjska mast,domaca na kojoj mi je suprug przio kropmirice jer nam je ulje nestalo. Ne znam ni zasto bi joj ona smetala. Inače, ne dajem joj ni vodu ni cajeve, sigurno dva meseca. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 13:57:29   
Peace*
Ne javljam se često, ali ovu temu pratim.

Mimi, ja imam sina od 8,5 godina, i dalje alergičan na PKM, i to baš baš. I dalje je histanim na alergotestu 2mm, a mleko 7mm. Baš sam ga poslala u francuski kamp na 6 dana, i slala korekciju jelovnika. user posted image

MORA SVE POLAKO!

Novu namirnicu uvodiš 72h, i NIŠTA DRUGO NE MENJAŠ.

Ako sumnjaš da je dete odreagovalo, ideš korak unazad, izbacuješ tu namirnicu i ne uvodiš ništa novo. Inače ćeš biti zbunjena i moraćeš 10 koraka unazad i ništa ti neće biti jasno.

Svojevremeno je Zile pisala, njen mali je bio alergičan na kukuruzni skrob iz AD mleka. Moj je pio Allernovu, i bio super na njoj. Baš je voleo, iako je ODVRATOG ukusa, ali on ne zna za bolje. Inače, dojen malo jače od 6 meseci, prekinula sam kada sam zeznula eliminacionu dijetu.

Imaš temu, kucaj u lupicu:
- Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama,
- Ishrana bez mleka, jaja...

Ukratko: jedeš (dok dojiš) i uvodiš detetu ONO ŠTO PRIRODNO RODI U KRAJU U KOM ŽIVIŠ I TO U VREME KADA PRIRODNO RODI! Jedeš sve termički obrađeno. Npr, kompot od jabuke a ne svežu jabuku. Ne jedeš ništa mlečno, ništa belo brašno, ništa jaja, ništa industrijsko, ništa sokovi... Znam... šta ćeš jesti? Svašta! Samo polako. Ako te teši: nestane celulit, kosa i koža bude extra! user posted image Treba minimum 3 nedelje da se beba "očisti", i onda kroz svoje mleko lagano vraćaš namirnice, tipa, prvo hleb.

Drži se, nije to ništa strašno, samo treba da se navikneš.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:01:07   
Peace*

IZVORNA PORUKA: MimiVH

  Jedino da juce nije napravila problem svinjska mast,domaca na kojoj mi je suprug przio kropmirice jer nam je ulje nestalo. Ne znam ni zasto bi joj ona smetala. Inače, ne dajem joj ni vodu ni cajeve, sigurno dva meseca. 




Mast se dobija topljenjem čvaraka, a čvarci se prelivaju mlekom.

Mi Marku pravimo posebne čvarke koje ne prelivamo mlekom, i koristimo tu mast.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:03:11   
Rosita
Zene, mene zanima ovo. Da li mleko moze da ima neki kumulativni efekat? Na primer, sve je u redu jedno vreme, ali tokom datog perioda izlozenosti organizam se optereti i krene da reaguje? Da li moze da se javi ekcem, osip i slicno nakon nekog vremena, a da ga nije bilo tokom isprobavanja u roku od vise dana?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:07:12   
Peace*
Da, može.

To sam ja pitala dr.

Pitala me je da li je došao u kontakt sa mlekom tokom ovih 8 godina. Navela sam kolače neke pre 5 godina, i posle pre npr 3 godine, u kojima je bilo mleka, a on nije odreagovao.

Odgovor je bio da to ne znači da ne bi reagovao da jede svaki dan.

Koliko sam razumela, retko se i reguje u prvom kontaktu. Nemaš antitela (valjda). Tek kad počneš da unosiš, onda se organizam aktivira, i počne da reaguje posle bog zna kog puta.


Tako sam ja postala alergična na lokalne anestetike pre par godina.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:11:24   
Peace*
Bitno za one koji me ne poznaju: moj sin je imao ekceme, sluzave stolice ali ne krv u stolici.
Išli smo kod alergologa-imunologa, ne kod gastro.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:12:11   
Rosita
Peace, evo sta mi se desilo. N je testiran testom opterecenja. Posle dve nedelje isprobavanja sve je bilo u redu. Posle 14 dana primio mmr. Posle 18 dana osuo se grozno i to traje skoro nedelju dana. Ne zna se zasto. Moze biti bilo sta. Ruke i noge najvise, guza cista, ledja cista, lice cisto. Lici na svasta osip. Na alergiju, vrucinu, sarlah, mmr nus pojave, na sve.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:18:12   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Rosita

Zene, mene zanima ovo. Da li mleko moze da ima neki kumulativni efekat? Na primer, sve je u redu jedno vreme, ali tokom datog perioda izlozenosti organizam se optereti i krene da reaguje? Da li moze da se javi ekcem, osip i slicno nakon nekog vremena, a da ga nije bilo tokom isprobavanja u roku od vise dana?



Nama je dr rekla da sve te alergije mogu ponovo da se vrate... 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:21:25   
Rosita
I kako sad znati? Nije imao ekceme. Samo stolice. A kod nas x faktora istovremeno. Dete belo, osetljivo. Trenutno sam besna zasto uvek mora nesto, ali znam da mora i sta je tu je. Videcu sta dalje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 14:31:50   
Rosita
Sa druge strane, valjda je test opterecenja zlatni standard, nije bilo po malo, nego lepo opterecenje koje je dobro proslo. I ispostovali 2 ned. kod kuce. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 22:21:28   
MimiVH
Rosita, meni je isto dr rekla da ce mozda nekad da se desi da se preksi i pojede nesto sa mlekom i da ona ne odraguje. I da je ok da se nekad desi, da je mnogo gore za organizam da se unosi malo ali u kontinuitetu. Savetovala je da joj nikad ne vracam mleko u svakodnevnu ishranu niti mlecne proizvode. E sad...Ja mislim da taj osip nije od mleka... sin je primio MMR pre 2 meseca. Citala dosta da su reakcije razlicite. Njemu je zlezda na vratu bila blago uvecana. Moguce da je to reakcija. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2019 22:33:21   
MimiVH


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ne javljam se često, ali ovu temu pratim.

Mimi, ja imam sina od 8,5 godina, i dalje alergičan na PKM, i to baš baš. I dalje je histanim na alergotestu 2mm, a mleko 7mm. Baš sam ga poslala u francuski kamp na 6 dana, i slala korekciju jelovnika. user posted image

MORA SVE POLAKO!

Novu namirnicu uvodiš 72h, i NIŠTA DRUGO NE MENJAŠ.

Ako sumnjaš da je dete odreagovalo, ideš korak unazad, izbacuješ tu namirnicu i ne uvodiš ništa novo. Inače ćeš biti zbunjena i moraćeš 10 koraka unazad i ništa ti neće biti jasno.

Svojevremeno je Zile pisala, njen mali je bio alergičan na kukuruzni skrob iz AD mleka. Moj je pio Allernovu, i bio super na njoj. Baš je voleo, iako je ODVRATOG ukusa, ali on ne zna za bolje. Inače, dojen malo jače od 6 meseci, prekinula sam kada sam zeznula eliminacionu dijetu.

Imaš temu, kucaj u lupicu:
- Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama,
- Ishrana bez mleka, jaja...

Ukratko: jedeš (dok dojiš) i uvodiš detetu ONO ŠTO PRIRODNO RODI U KRAJU U KOM ŽIVIŠ I TO U VREME KADA PRIRODNO RODI! Jedeš sve termički obrađeno. Npr, kompot od jabuke a ne svežu jabuku. Ne jedeš ništa mlečno, ništa belo brašno, ništa jaja, ništa industrijsko, ništa sokovi... Znam... šta ćeš jesti? Svašta! Samo polako. Ako te teši: nestane celulit, kosa i koža bude extra! user posted image Treba minimum 3 nedelje da se beba "očisti", i onda kroz svoje mleko lagano vraćaš namirnice, tipa, prvo hleb.

Drži se, nije to ništa strašno, samo treba da se navikneš.






Hvala 😊 Prelistacu, vec citam staru temu za alergiju na PKM ona od 100str. Ali ne ide bas brzo,ne stizem od dece 😅 Moracu da prelistam i tu sa uvodjenjem hrane. Ja sam i navikla u principu. Jos malo i dva neseca  jedem  piletinu,pirinač,krompir i sargarepu i bananu. Jela svinjetinu neko vreme ali sam vratila na piletinu.  Bez glutena,mleka,soje,jaja. Proverila sam za mast, moji su pravili bez mleka sigurno. Nastavljam dalje, praticu nedelju dve da vidim kako se odvija stvar, pa ako sce bude u redu, uvešcu nestom nadam se uspesno 😁

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2019 9:27:31   
Peace*
Rosi, to može da bude svašta.
Može da bude i na sunce (otkriveni delovi tela), može da bude na vrućinu.
Za MMR kažu da može kao reakcija da bude osip, bukvalno identičan boginjama protiv kojih se vakciniše. Moji su imali kijavicu i otečene žlezde (ili je samo jedan imao reakciju, ko će zapamtiti? user posted image ).

Mimi, samo polako. Ne žuri. Moj sin ustvari do 7og meseca nije jeo ništa sem dojenja i AD mleka. Nešto krenuli, pa se osipao na pirinač, pa dok ja shvatila da je pirinač (jer sam požurila sa jabukom i šargarepom)... pa pauza... pa opet... Znači, samo polako. Nigde nećeš zakasniti, šta više, brže će ići ako ne žuriš.

Inače, da znaš: jagnjetina je hipoalergeno meso! Pa zatim ćuretina. Za piletinu ima neka caka, ali više nisam sigurna, tiče se bataka i belog mesa. Jedno je manje alergeno od drugog. Pokušaj da nađeš info da te ne lažem, ne sećam se tačno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2019 10:04:25   
MimiVH
Pokušavam da nađem domaću jagnjetinu. Ćuretinu sam našla. Ja već nekoliko dana jedem sam belo pileće, pirinač i krompir. Ali je ona jutros imala opet krv. Tesko se provaljuje zato sto je kao roze vodica na peleni i kad se pomesa sa ostalim sadrzajem, tesko se razazna. Ali je jutros sigurno bila. Za juče sam sumjala,sad sam već sigurna da je i juce bila.  Izbacicu i piletinu od danas. Probala sam da joj dam Apramil Allergy ali povuče dva puta i neće vise i plakala je dok joj nisam dala da sisa 


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2019 10:08:54   
MimiVH
Vodili smo je pre dva dana i kod imunologa alergologa. On kaže da je njoj crevna flora narušena joj u trudnoći, sad koliko je to moguće ne znam... Funkcija se valjda aktivira nakon porodjaja. Istina je da sam se davila u trudnoći u jogurtu,kiselom mleku,pavlaki, mleku i ne bas. Kaže da je samo potrebno vreme i jacanje imuniteta. Ali mene brine sto se njoj javlja svaki dan. Ne znam da li je opasno. A gastroenterolog nam je na odmoru do 23.


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
21.6.2019 22:57:15   
MimiVH
Čitam na staroj temi da ste radile hromatografiju šećera u stolici, pa me zanima da li se to radi privatno? Ja zvala poznate lab u gradu, ali ne rade to. Odradila bih i to, ne znam kako drugacije da saznam da li joj smeta laktoza

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.6.2019 21:23:26   
Rosita
Mi smo to radili na imd. Sa prvim detetom, tad nije bilo colief kapi. Sa drugim, dr je rekla nema potrebe, biće pozitivno, dajte colief uz svaki podoj i to je to.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.6.2019 21:24:31   
Rosita
Ja sam colief davala dugo. Tokom petog meseca postepeno smo ukinuli, čini mi se.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.6.2019 12:37:50   
MimiVH
Rosita,počela sam od sinoć da joj dajem Colief. Znam da mora pre svakog podoja. Ona od jutros ima češće prolivaste stolice. Ona bi trebala 8,9kapi pre podoja, a sisa na 3,4h. Da li moze da se pretera? Ne znam da li da smanjim broj kapi ili da joj ne dajem za svaki? Mada je poenta koliko sam shvatila bas pre podoja svakog

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.6.2019 13:37:41   
Rosita
Nikako 8, 9 kapi!! Otkud ti to? Piše 4 kapi. Mom N su i 4 kapi bile puno, naša mera je 3, ali ti daj 4, piše ti u uputstvu max na dan.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.6.2019 13:59:07   
Rosita


Colief
Evo, ovde piše.
Sad možda ti koristiš coliprev? Ne znam koliko je on efektan, nisam probala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here