|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:52:18   
Ivanka 75
Meni to nema logike, cilj je da detetu bude bolje.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:52:47   
Peace*
Ja sam to radila.
Ali sad, ako je priča sa laktozom drugačija od priče sa kazeinom, ne znam dal ima smisla.

Ja sam dojila danju, i pred spavanje sam mu davala Allernovu. Bio je dobro.
Kada sam greškom pojela pogrešni obrok, odmah sam ga podojila poslednji put, i više nikada više. Prosto sam sledeći obrok dala flašicu sa ad mlekom. Sećam se, povukao je, zastao, pogledao me, i nastavio. Nikad nije bilo problema. Možeš probati sa dodavanjem šećera, pa da smanjuješ. Ja ne mislim da je šećer smak sveta u više ciljeve, što naravno ne znači da sam u pravu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:55:04   
Analiticarka

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Neocate je grooooozan


Mislila sam da ces da kazes nesto lepse. 🤨
Znaci, prelaskom na neocate malom M su se sredile stolice i td. Kako je ustvari utvrdjeno da je alergican i na kazen i na laktozu?


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:58:12   
Ivanka 75
Utvrdjeno teknigo kasnije, njemu su bile krvave stolice, ppvracao surutku i bio bolestan non stop. Imunitet nula. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:00:41   
Analiticarka


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam to radila.
Ali sad, ako je priča sa laktozom drugačija od priče sa kazeinom, ne znam dal ima smisla.

Ja sam dojila danju, i pred spavanje sam mu davala Allernovu. Bio je dobro.
Kada sam greškom pojela pogrešni obrok, odmah sam ga podojila poslednji put, i više nikada više. Prosto sam sledeći obrok dala flašicu sa ad mlekom. Sećam se, povukao je, zastao, pogledao me, i nastavio. Nikad nije bilo problema. Možeš probati sa dodavanjem šećera, pa da smanjuješ. Ja ne mislim da je šećer smak sveta u više ciljeve, što naravno ne znači da sam u pravu.



Joj, koliko sam ja to preplakala kad sam citala. Kad si ga podojila tad rekla si mu “e jbg sine” i presla na formulu. Secam se bas... a sta cu... stvarno mi je cilj bio da dojim. I jako mi tesko pada sama pomisao da prekidam dojenje ali ako mora....😔

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:08:50   
milicicak
Neocate je poslednja opcija, samo kad bas mora, nije dobro za razvoj crevnog sistema da se unose ciste amino kiseline.


Probajte prvo sa Allernovom ili Aptamil ADC (oba groooozna).
Kombinovanje ad mlrka i dojenja je odlican pocetak dok se ne naviknu na ukus. A prestsnak dojenja nije smak sveta kao ni secer u mleku dok se ne navikne

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:16:55   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: milicicak

Neocate je poslednja opcija, samo kad bas mora, nije dobro za razvoj crevnog sistema da se unose ciste amino kiseline.


Probajte prvo sa Allernovom ili Aptamil ADC (oba groooozna).
Kombinovanje ad mlrka i dojenja je odlican pocetak dok se ne naviknu na ukus. A prestsnak dojenja nije smak sveta kao ni secer u mleku dok se ne navikne



Kod njih je bas bilo gadno stanje. 
Ali, sad se pobolhsava, sve manje reaguje na mleko, biko se tome nije nadao. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:25:43   
Analiticarka


IZVORNA PORUKA: milicicak

Neocate je poslednja opcija, samo kad bas mora, nije dobro za razvoj crevnog sistema da se unose ciste amino kiseline.


Probajte prvo sa Allernovom ili Aptamil ADC (oba groooozna).
Kombinovanje ad mlrka i dojenja je odlican pocetak dok se ne naviknu na ukus. A prestsnak dojenja nije smak sveta kao ni secer u mleku dok se ne navikne



Ovo mi je trebalo da cujem. Allernova je hidrolizat kazeina
Aptamil ADC ne znam cega je hidrolizat i znam da prakticno ne sadzi laktozu.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:26:37   
MimiVH


IZVORNA PORUKA: Analiticarka



IZVORNA PORUKA: Peace*

Šta sad znači sve ovo gore što ste napisale za laktozu? Ako bebi smeta laktoza smetaće joj i iz majčinog mleka?
Ja ustvari ne znam mnogo o laktozi pošto je Marko alergičan na kazein, ne znam da li ima razlike u smislu unosa... (upetljah se, valjda ste razumele pitanje). 



Upravo tako. Laktoza je mlecni secer i nebitno je iz kod mleka potice, ako ona smeta smetace i iz majcinog mleka. Sto znaci da iako majka ne unosi mleko i mlecne proizvode laktoza je ipak sastavni deo njenog mleka tako da dzabe eliminaciona dijeta bez mleka. Sa druge strane kazeina ima mnooogo vise u kravljem mleku i mislim (znaci samo mislim ispravice me vec neko) da eliminacionom dijetom on se izoluje. Kazen iz majcinog mleka i kazein iz kravljeg nisu isti. Zato kad je reakcija na protein kravljeg mleka kazein onda dijeta ima smisla.Neocate mleko je potpuni hidrolizat. U pitanju su ciste razlozene aminokiseline i organizam ih ne prepoznaje kao smetnju. Najcesce se prepisuje kada je ima vise alergije i kad ne moze tacno da se utvrdi na sta.
Ivanka, bas pitaj sestru kakvog je ukusa neocate, zanima me. Rekla si da ga je sestric dobro prihvatio.
Odvratan je, tacnije sva mleka. Mi smo probali i Alernovu i Aptamil ADC. Vristala je svaki put, nema sra nismo pokusali. Kazu da lakse prihvataju dok su mali, kad naviknu na siku teze. Jedino Alernova ne ide na recept

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:33:48   
milicicak
Adc je hidrolizat surutke. V ga je pio preventivno ali ga nismo dobijali na recept


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:37:02   
Ivanka 75
Sve je moja sestra probala do 3 meseca, i dojila, iAptamil, i Alernova... Neocate je bio jedino resenje.
Da ga sad vidite, bumbar pravi, jede sve sto mu dodje pod ruku 👍

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:40:21   
MimiVH
Malo sam zeznula poruku,sojeno je sve 🙈 Uspavljujemo se i ja pokusavam da napisem nesto 😁 Aptamil ne na bazi surutke. Slikacu ti kasnije deklaracije,imam sva tri. Samo načete,tako stoje... ja nisam smela secer,jer mi je dr rekla da on povecava broj stolica i nisam smela.Tako da tu nemam iskustva


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 15:48:04   
Analiticarka
Sve sam razumela iako je i spojeno.

Ivanka, mnogo mi je drago za bumbara. Sledeci imuno odgovor organizma je ja mislim sa 5 god. Drzim palceve da tad preraste i alergiju na mleko...

Znaci zene moje drage, dijeta... dijeta ... da se tesim da je mesec dana i kusur ipak malo. I da sam se zeznula sa pirincem i da tako opravdam krv u stolici.  I polako uvodimo cvrstu hranu pa mozda krene na bolje... a krenuce samo vremena treba

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
2.12.2019 17:59:04   
Analiticarka
Nikad vas nisam pitala. Jeste li deci odlagale vakcinu zbog intolerancije/alergije.... sluzavih stolica...?


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
2.12.2019 20:05:00   
Rosita
Nisam nikad. Stariji je kasnije dobio mmr, mali na vreme. Ali odlaganje je bilo više zbog bolesti...



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
2.12.2019 21:39:36   
Filadendronka
Starije dete je imalo alergiju na jogurt, maslac, pavlaku, ali je sve vakcine na vreme primio. Na MMR nije imao nikakvu reakciju. E sad me beba brine sto od rodjenja neredovno kaki i uzasno se muci kad dodje taj dan. Ubedjena sam da mu smeta nesto, samo nikako da otkrijem sta. 
IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Nikad vas nisam pitala. Jeste li deci odlagale vakcinu zbog intolerancije/alergije.... sluzavih stolica...?





(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
2.12.2019 21:45:35   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Nikad vas nisam pitala. Jeste li deci odlagale vakcinu zbog intolerancije/alergije.... sluzavih stolica...?





Ja nisam i na osnovu sve literature koju sam procitala moj stav je da alergija ne odlaze vakcinaciju.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
2.12.2019 23:15:10   
bubulence
Sve smo primili normalno do MMR, nju nasa dr nije htela da daje zbog alergije na jaje. Mada sada kazu da alergija na jaje nema veze sa mmr vakcinom i da moze slobodno da se prima. Mi smo jedino nju primili sa 2,5god. Sve ostalo na vreme ( +/- mesec dana ako je bila neka prehlada u pitanju) 


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
3.12.2019 8:19:05   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Nikad vas nisam pitala. Jeste li deci odlagale vakcinu zbog intolerancije/alergije.... sluzavih stolica...?




Marko je primio sve vakcine ali odloženo po savetu lekara i lakrske komisije.

Marko nije imao problem sa stolicama već sa ekcemima, i nakon prvog Infanrixa je dobio užasan ekcem (oklop na glavi) i nakon toga su sve vakcine bile odložene.
Sustigao se posle sa predškolskim vakcinama, te je primio na vreme.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
3.12.2019 13:45:43   
MimiVH
Mi smo po preporuci dr krenuli malo kasnije, sa 6meseci. Isprimala je sve, sad za neki dan poslednju. Za MMR cemo videti. Sin je na vreme,ona ce verovatno malo kasnije.


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 16:28:42   
Analiticarka
Uveli smo cvrstu hranu, stolice su se sredile. Nema vise sluzi, moracu da uradim analizu na okultno krvareenje ali ne vidim vise ni crvene tackice. Jaaaako sam srecna... 

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 16:55:41   
Ivanka 75
Bez mleka ste skroz? 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 17:01:32   
Analiticarka
Neee. Doji i dalje. Samo smo poceli da jedemo cvrstu hranu jednom dnevno. Ja sam i dalje na dijeti.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 17:26:07   
Ivanka 75
Pa supeeeer!
A mozda je i bilo nesto samo prolazno, a? 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 17:48:47   
Analiticarka
Nemamo pojma dok ne odemo na kontrolu. Ja sam 2 meseca na dijeti. Sve je bilo isto... cim smo poceli da uvodimo cvrstu hranu sluzave stolice su prestale. Ja cu i dalje drzati dijetu pa cemo videti.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here