|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 18:42:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: degu

Postovana dr-ka Julka, jedino sto znam da je suprug navodno imao zauske kao mali, e sad on je '78.godiste, ne znam jel tad bila uvedena MMR vakcina, svekrva je i kod prvog oticanja zlezda kod naseg sina tvrdila da su zauske jer je mm isto tako imao kao mali. Kod nas se ispostavilo da nisu zauske. Sa napomenem jos da ne reaguje tako na svaku infekciju, kad zakaci virus, kad mu curi nosic, kaslje i ima druge simptome, ne oticu mu zlezde.

Koje rodjen 1978 god primio je vak. male boginje i zauske, tada nije bilo rubele u vakcini. To sigurno nisu zauske kod vaseg deteta jer je dete vakcinisano MMR vakcinom. Ako je suprug kao mali imao takvu reakciju pri infekciji onda i vase dete ima pri virusnoj ili bakterijskoj infekciji. Potrebno je uvek kada det ima temperaturu , kada ima znake bolesti, ili pri povecanju zlezda uraditi KKS,CRP i bris nosa i grla pa leciti dete. Niste mi napisali da li dete tada kada je bolesno ili sada ima povecane limfne zlezde u pazuhu i preponama.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 18:50:06   
degu
Nema nigde vise uvecane limfne zlezde, samo na vratu. Hvala na savetu, svakako cemo tako ubuduce raditi, do sad smo uvek radili samo crp i kks.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.5.2020 20:38:26   
betibupbg
Hvala na brzom odgovoru. Uradicu kako Vi kazete.


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.5.2020 11:23:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka, molila bih vas za razašnjenje ove ks.Nadam se da ću već od ponedeljka doći do naše doktorke (a možda i ranije privatno) ali nekako mi ova ks ne da mira.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Sinak ima nepunih 5 godina, i već neko vreme unazad je gotovo neprekidno pod nekom infekcijom. Samim tim, prema rečima naše dr to je izazvalo pad imuniteta koji je rezultovao padom eritrocita i hemoglobina pa su mu je uveden ferro c i stanostol+Fe.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Međutim, sada je ponovo bio nešto bolešljiv, navodno virusno, imao je više dana povišenu temperaturu. I nakon 2 dana bez temperature, danas je ponovo skočila, te smo ga odveli na svoju ruku da odradi ks.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Unapred hvala.



user posted image

Izvinite sto kasno odgovaram , bila sam odsutna. Ova KKS govori da se dete nalazi u virusnoj infekciji, potreban je pregled pedijatra zbog jako niskih leukocita. Niski su i ostali parametri, leukocitarna formula govori da je virus dominantan. Molim vas javite mi da li ste bili na pregledu jer je dete neophodno pregledati zbog super infekcije kod ovako niskih leukocita. Cekam vas odgovor.



Draga doktorka, hvala Vam svakako.
Na žalost, u međuvremenu je njemu utvrđena akutna leukoblastna leukemija, i već smo ušli u sistem lečenja i borbe.

Sve najbolje, hvala još jednom

Ja verujem da ce biti uredu, borba je teska i duga ,ali bice sve dobro. Ja cu vas svremena na vreme pitati kako ste. Sve najbolje

Postovani, nadam se da ste isprimali terapiju i da je dete dobro. Bila bih vam zahvalna da mi napisete kako ste.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.5.2020 22:59:34   
lesica
Draga doktorka, hvala Vam najlepše na interesovanju.
Na pola puta smo trenutno.
Kako je sinak imao vrlo spor odgovor 15. i 33. dana, rađene su mu tada još dodatne pretrage i srećom nema nikakvih genetskih mutacija koje bi dodatno komplikovale situaciju. Ali svakako ga je taj spor odgovor momentalno plasirao u high risk grupu, te se i protokol lečenja spram toga menja.
Uglavnom, sledi nam ubrzo i treći od 6 planiranih blokova, a nakon toga i poslednja faza.

Rekla bih da se držimo dobro za sad, uz povremene padove i ponovno dizanje, ali to tako mora. Sreća je prava što su malci neverovatni i što je evidentno u izuzetno dobrim rukama lekara koji ništa ne prepuštaju slučaju.

Hvala Vam još jednom, mnogo pozdrava od nas.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.5.2020 17:13:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka, hvala Vam najlepše na interesovanju.
Na pola puta smo trenutno.
Kako je sinak imao vrlo spor odgovor 15. i 33. dana, rađene su mu tada još dodatne pretrage i srećom nema nikakvih genetskih mutacija koje bi dodatno komplikovale situaciju. Ali svakako ga je taj spor odgovor momentalno plasirao u high risk grupu, te se i protokol lečenja spram toga menja.
Uglavnom, sledi nam ubrzo i treći od 6 planiranih blokova, a nakon toga i poslednja faza.

Rekla bih da se držimo dobro za sad, uz povremene padove i ponovno dizanje, ali to tako mora. Sreća je prava što su malci neverovatni i što je evidentno u izuzetno dobrim rukama lekara koji ništa ne prepuštaju slučaju.

Hvala Vam još jednom, mnogo pozdrava od nas.

Hvala vam sto ste mi odgovorili. Sto se tice dece kada se nadju u problemu oni postaju odresli , ozbiljni ljudi , da ne mozete da ih prepoznate. To me je najvise bolelo, ali oni su bolji od nas matorih, prihvataju to sa nekom ozbiljnoscu. Zelim vam sve najbolje i javite mi se nekada da znam sta je sa detetom i kako ste. Puno vas pozdravljam i zelim sve najbolje.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.5.2020 12:43:08   
Filadendronka
Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.5.2020 10:06:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrlisete da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontrolisete i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2020 9:55:43   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrlisete da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontrolisete i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2020 22:04:21   
Filadendronka

Draga dr Julka,
Hvala Vam sto mislite na nas. Situacija je dosta bolja, a nas pedijatar takodje deli Vase misljenje da je rec o nekoj fazi i reakciji na brata koji ima godinu dana. Uradili smo celokupnu krvnu sliku, biohemiju, urin i urinokulturu i sve je u redu. Nefrolog nam je rekao da nema razloga za brigu posto su nalazi uredni. Pratimo i dalje njegovo ponasanje, veseo je, nema bolove, tako da se nadam ce uskoro biti sve kao pre. Hvala Vam i svako dobro! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrliset_e da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontroliset_e i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.6.2020 16:57:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Hvala Vam sto mislite na nas. Situacija je dosta bolja, a nas pedijatar takodje deli Vase misljenje da je rec o nekoj fazi i reakciji na brata koji ima godinu dana. Uradili smo celokupnu krvnu sliku, biohemiju, urin i urinokulturu i sve je u redu. Nefrolog nam je rekao da nema razloga za brigu posto su nalazi uredni. Pratimo i dalje njegovo ponasanje, veseo je, nema bolove, tako da se nadam ce uskoro biti sve kao pre. Hvala Vam i svako dobro! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrliset_e da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontroliset_e i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.




On je mnogo osetljiv i to je reakcija na nesto i nekoga. Mazite ga i posvecujte mu vise paznje nego mladjem detetu dok se ne navikne. Hvala sto ste mi javili i zelim vam sve najbolje. Javite se uvek.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.6.2020 14:42:36   
dunja RR
Draga Dr Julka,
Pre 20ak dana smo bili kod neurologa koji je pogledao beleg, i rekao da je mrlja bele kafe, zbog nekih drugih stvari ali i izbog belega nam je dao da sledeće nedelje, pred kontolu kod njega, odradimo dosta nekih analiza iz krvi. U sredu smo bili i na sistematskom pregledu u DZ, i dr je pogledala beleg, mada ga je jedva videla, čudno je svetlo u ordinaciji, kod nas kući se ajsnije vidi, vrlo je veliki i upadljiv ali mi za sada deluje da ne raste dodatno i dr. pedijatar kaže da njoj liči na hiperpigmentaciju zbog suve kože (meni iskreno ne deluje tako, jer je baš fleka na mestu gde joj nije suva koža, a inače da, perijatar je u pravu da generalno ćerka ima suvlju kožu) ali je rekla da svakako sledeće nedelje odradimo sve analize, deo ćemo u DZ, ali magnezijum i još neke stvari ćemo morati privatnojer ne rade u DZ.
Kaže da može biti promena i kod nekih autoimunih bolesti, zatim metaboličkih poremećaja, pa kod nedostataka nekih vitamina, i zato moramo sve da proverimo.
Javljam se kada to odradimo.
Veliki pozdrav, budite nam dobro


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li u te tri računate i ove hemangiome na čelu i na vratu, koji su vidljivi od rođenja? Jer ona ima tu jednu promenu na boku i ona je povelika, ali proveriću da nema još negde, sada spava pa ću kasnije + ima na vratu i na čelu, ali su te dve taminje, crvenije, tj. rodin ugriz i one su vidljive od rođenja.

Čini mi se da ima i jednu skroz belu pigmentaciju ali manju, to smo ranije primetili, a sada se ne sećam gde se tačno nalazi, isto ću kasnije proveriti, ta manja je svetlija od njene kože, znači drugačija od ove veće.






Stariji sin inače ima mongolsku mrlju, plavičastu, ali samo jednu, od rođenja.




Hvala vam puno, javiću se nakon sistematskog,

Puno pozdrava

Mislila sma na vise od tri promene na kozi boje bele kafe, a ne na te roze koje ima na celu, koja pripada promenama tipa hemangioma. Sto se tice sina i mongoloidne mrlje to je promena koja se javlja kod dece koja imaju visak pigmenta i ona ce se vremenom izgubiti. Pozdrav

Javite mi se nakon pregleda kod vaseg pedijatra koji ima mogucnos da pogleda te kozne promene i boju.



< Poruku je uredio dunja RR -- 19.6.2020 14:43:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.6.2020 18:15:12   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,
Pre 20ak dana smo bili kod neurologa koji je pogledao beleg, i rekao da je mrlja bele kafe, zbog nekih drugih stvari ali i izbog belega nam je dao da sledeće nedelje, pred kontolu kod njega, odradimo dosta nekih analiza iz krvi. U sredu smo bili i na sistematskom pregledu u DZ, i dr je pogledala beleg, mada ga je jedva videla, čudno je svetlo u ordinaciji, kod nas kući se ajsnije vidi, vrlo je veliki i upadljiv ali mi za sada deluje da ne raste dodatno i dr. pedijatar kaže da njoj liči na hiperpigmentaciju zbog suve kože (meni iskreno ne deluje tako, jer je baš fleka na mestu gde joj nije suva koža, a inače da, perijatar je u pravu da generalno ćerka ima suvlju kožu) ali je rekla da svakako sledeće nedelje odradimo sve analize, deo ćemo u DZ, ali magnezijum i još neke stvari ćemo morati privatnojer ne rade u DZ.
Kaže da može biti promena i kod nekih autoimunih bolesti, zatim metaboličkih poremećaja, pa kod nedostataka nekih vitamina, i zato moramo sve da proverimo.
Javljam se kada to odradimo.
Veliki pozdrav, budite nam dobro


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li u te tri računate i ove hemangiome na čelu i na vratu, koji su vidljivi od rođenja? Jer ona ima tu jednu promenu na boku i ona je povelika, ali proveriću da nema još negde, sada spava pa ću kasnije + ima na vratu i na čelu, ali su te dve taminje, crvenije, tj. rodin ugriz i one su vidljive od rođenja.

Čini mi se da ima i jednu skroz belu pigmentaciju ali manju, to smo ranije primetili, a sada se ne sećam gde se tačno nalazi, isto ću kasnije proveriti, ta manja je svetlija od njene kože, znači drugačija od ove veće.






Stariji sin inače ima mongolsku mrlju, plavičastu, ali samo jednu, od rođenja.




Hvala vam puno, javiću se nakon sistematskog,

Puno pozdrava

Mislila sma na vise od tri promene na kozi boje bele kafe, a ne na te roze koje ima na celu, koja pripada promenama tipa hemangioma. Sto se tice sina i mongoloidne mrlje to je promena koja se javlja kod dece koja imaju visak pigmenta i ona ce se vremenom izgubiti. Pozdrav

Javite mi se nakon pregleda kod vaseg pedijatra koji ima mogucnos da pogleda te kozne promene i boju.



Drago mi je sto ste bili kod decijeg neurologa i da znate on je najmerodavniji od svih da kaze sta je to. Zato odradite sve to sto je on rekao i idite na kontrolu sa tim anlazima kod decijeg neurologa da bi smo iskljucili nesto ozbiljnoje. Samo, ja jos uvek ne znam da li dete ima vise od tri takve promene na telu. Ja se ne bih izjasnjavala , ali moramo da isljucimo sve. Javite se, vazno mi je jer ja ne vidim dete, samo mislim, kada deciji neurolog iskljuci nesto ozbiljnije onda mozemo da mirno pustimo dete da se razvija i raste.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.6.2020 18:31:38   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Neurolog je evidentirao samo tu jednu promenu, zaista je detaljno pregledao celo telo i glavu, ali eto čudno mu je što se tako odjednom pojavio taj beleg, a prilično je veliki.
Primetio je i neko crvenilo u predelu fontanele, pa ni ja nisam bila sigurna šta je to, on je pomislio možda i temenjača, mada ćerka je nije imala, pa nešto mislim da nije u pitanju to, a zaboravila sam ovih dana da pogledam da li ima nešto i dalje na tom mestu, pa ću proveriti. Ispod kosice je pa ne može sa sigurnošću da se vidi šta je, samo se naziralo. Rodin ugriz tj. hemangiom na čelu i korenu vrata je video, ali on je već druge prirode, tako da mu nije pridavao pažnju.

Puno vam hvala, javljam se narednih dana, kada sve obavimo, analize iz krvi i pregled tj. kontrolu kod neurologa.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.6.2020 18:35:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.6.2020 18:01:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Neurolog je evidentirao samo tu jednu promenu, zaista je detaljno pregledao celo telo i glavu, ali eto čudno mu je što se tako odjednom pojavio taj beleg, a prilično je veliki.
Primetio je i neko crvenilo u predelu fontanele, pa ni ja nisam bila sigurna šta je to, on je pomislio možda i temenjača, mada ćerka je nije imala, pa nešto mislim da nije u pitanju to, a zaboravila sam ovih dana da pogledam da li ima nešto i dalje na tom mestu, pa ću proveriti. Ispod kosice je pa ne može sa sigurnošću da se vidi šta je, samo se naziralo. Rodin ugriz tj. hemangiom na čelu i korenu vrata je video, ali on je već druge prirode, tako da mu nije pridavao pažnju.

Puno vam hvala, javljam se narednih dana, kada sve obavimo, analize iz krvi i pregled tj. kontrolu kod neurologa.

Drzite se neurologa i uradite ono sto je trazio. Idite kod njega na kontrolu sa rezultatima. Cujemo se obavezno. Pozdrav i hvala sto ste se javili.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2020 11:02:43   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Neurolog je evidentirao samo tu jednu promenu, zaista je detaljno pregledao celo telo i glavu, ali eto čudno mu je što se tako odjednom pojavio taj beleg, a prilično je veliki.
Primetio je i neko crvenilo u predelu fontanele, pa ni ja nisam bila sigurna šta je to, on je pomislio možda i temenjača, mada ćerka je nije imala, pa nešto mislim da nije u pitanju to, a zaboravila sam ovih dana da pogledam da li ima nešto i dalje na tom mestu, pa ću proveriti. Ispod kosice je pa ne može sa sigurnošću da se vidi šta je, samo se naziralo. Rodin ugriz tj. hemangiom na čelu i korenu vrata je video, ali on je već druge prirode, tako da mu nije pridavao pažnju.

Puno vam hvala, javljam se narednih dana, kada sve obavimo, analize iz krvi i pregled tj. kontrolu kod neurologa.

Drzite se neurologa i uradite ono sto je trazio. Idite kod njega na kontrolu sa rezultatima. Cujemo se obavezno. Pozdrav i hvala sto ste se javili.

Postovani, da li ste uradili sve analize po nalogu decijeg neurologa. Da li ste bili kod njega na kontroli. ja ne zelim da budem dosadna ali bih volela da znam sta je njegovo konacno misljenje ,svako dobro vam zelim, javite mi.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2020 19:46:37   
dunja RR
Draga Dr Julka, hvala vam puno što mislite na nas user posted image
Odradili smo nalaze iz krvi, sve je u redu, snimali smo i očno dno, sve na klinici za dečiju neurologiju, i tu je sve kako treba.
Tako da je neurolog zaključio da je sve ok, naravno ako se pojave novi belezi da se javimo.

Ja se nadam da neće biti novih.
Kakvo je vaše iskustvo, da li ste imali takve primere kod dece da se pojavi jedan veći beleg i da ostane na tome?
U porodici nemamo belege, pa nemam iskustva nikakvog sa tim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2020 19:52:44   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Imam još jedno pitanje, ćerku od 16 meseci su u poslednja 2 dana toliko izujedali komarci, sva je u pečatima. Ja nisam sigurna da li se radi o alergiji, ili je prosto toliko izujedana da je to strašno, pre bih rekla da je ovo drugo, nisam brojala sve ujede, ali recimo samo na licu ima 15-ak pečata, na nogama i rukama još više, jedino na stomaku i leđima nema, tj. ima samo na gornjem delu leđa, tj. bliže vratu, znači nema tamo gde je imala odeću (bodi i šorc), tako da sam isključila boginje. I sin i ja smo prijemčivi za komarce, muž nije, ali su nju, ćerku, baš unakazili. Evo sada spava, zbog toga koliko je iscrpljena rekla bih, od tih ujeda, inače odavno spava jednom dnevno, ovo je sada drugo spavanje danas, baš je iscrpljena, i jako je nervozna (inače je veselo i mirno dete). Inače nema T i lepo jede.
Rastvorila sam sodu bikarbonu i sa pelenicom joj tapkam ujede, stavljala sam i kremice, trenutno Cortinat jer ga imam, nisam išla po Fenistil.
Da li bih mogla još nešto da primenim da joj olakšam?


< Poruku je uredio dunja RR -- 7.7.2020 19:55:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.7.2020 23:31:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, hvala vam puno što mislite na nas user posted image
Odradili smo nalaze iz krvi, sve je u redu, snimali smo i očno dno, sve na klinici za dečiju neurologiju, i tu je sve kako treba.
Tako da je neurolog zaključio da je sve ok, naravno ako se pojave novi belezi da se javimo.

Ja se nadam da neće biti novih.
Kakvo je vaše iskustvo, da li ste imali takve primere kod dece da se pojavi jedan veći beleg i da ostane na tome?
U porodici nemamo belege, pa nemam iskustva nikakvog sa tim.

Iz moje prakse i takvih slucajeva nisam imala dece da se naknadno pojave nove pigmentacije. Ali deciji neurolog ima vise takve dece pa slusajte njegove savete. Javite se ako se nesto pojavi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.7.2020 23:42:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Imam još jedno pitanje, ćerku od 16 meseci su u poslednja 2 dana toliko izujedali komarci, sva je u pečatima. Ja nisam sigurna da li se radi o alergiji, ili je prosto toliko izujedana da je to strašno, pre bih rekla da je ovo drugo, nisam brojala sve ujede, ali recimo samo na licu ima 15-ak pečata, na nogama i rukama još više, jedino na stomaku i leđima nema, tj. ima samo na gornjem delu leđa, tj. bliže vratu, znači nema tamo gde je imala odeću (bodi i šorc), tako da sam isključila boginje. I sin i ja smo prijemčivi za komarce, muž nije, ali su nju, ćerku, baš unakazili. Evo sada spava, zbog toga koliko je iscrpljena rekla bih, od tih ujeda, inače odavno spava jednom dnevno, ovo je sada drugo spavanje danas, baš je iscrpljena, i jako je nervozna (inače je veselo i mirno dete). Inače nema T i lepo jede.
Rastvorila sam sodu bikarbonu i sa pelenicom joj tapkam ujede, stavljala sam i kremice, trenutno Cortinat jer ga imam, nisam išla po Fenistil.
Da li bih mogla još nešto da primenim da joj olakšam?


Komarci cudo prave ovih dana. Kada je izujedaju komarci na ta mesta , samo na mestu ujeda, jednom do dva puta dnevno namazite Hydrocortison mast za oci dva -tri dana, a kasnije mazite Fenistilom, mozete joj dati i 2 ml Aerius sirupa jednom dnevno zbog alergijske reakcije i smirenja svraba , a samim tim i nervoze. Javite mi kako ste.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.7.2020 18:38:14   
dunja RR
Hvala puno draga Dr Julka, bolje je sada, iako je i dalje ujedaju, ovo je neverovatno koliko ih ima, ali se trudimo da uveče nosimo duge rukave i nogavice.
Mada lice opet nastrada :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.7.2020 18:53:56   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Hvala vam puno.
Pre 2 dana sam primetila na vratu nešto manju pigmentaciju, takođe je ovalnog oblika, manja od one na boku (koja je sada već i blao potamnela, vidljivija je). Rekla sma vam ranije da je ta na boku prilično velika, ali nisam vam napisala dimenzije, videh u izveštaju neurologa da je 3,5 cm x 2cm, sada je čak možda i malo veća, bukvalno je veličine jajeta. I potamnela je.

Ova nova pigmentacija na vratu je manja i bleđa, za sada.. Prvo nisam bila sigurna da li je ili nije, jer znate kako deci na vratu, na tom prevoju zapravo, koža izgleda kao malko prljava ponekada, od znoja, crvenila, ali sada mi se sve više čini da ipak jeste mrlja bele kafe. Recimo da sam 70% sigurna.

Probala sam danas da telefonom dobijem našeg neurologa iz Dr Subotića, ali na odmoru je.

Znate šta mene zanima, da li uopšte u njenom slučaju može da se ne daj Bože utvrdi da je u pitanju neka opasna autoimuna bolest, poput tuberozne skleroze iili neurofibromatoze, jer su kod obe bolesti upravo ove mrlje bele kafe simptomi. Nisam do sada bila nešto uplašena zbog tih mrlja, tj. dok je jedna bila prisutna, ali sada malko i jesam, od kako se ova druga pojavila. Ona ima 16,5 meseci. Da je prisutna neka od ove dve navedene bolesti, da li bi se još nešto moralo videti, da li bi u njenom uzrastu moralo još nešto da se pokaže u vidu nekog drugog odstupanja u razvoju, ili ove bolset_i mogu i kasnije da se jave? Jer i fizijatar, i neurolog pa i naš pedijatar smatraju da je ona beba kod koje je sve u redu, a i meni tako deluje kao majci. Ali sam našla na internetu, znam da ne treba da čitam, ali bilo je jače od mene, da su nekoj deci neurofibromatozu recimo dijagnostifikovali tek u drugoj godini.

Njoj su snimali očno dno u Dr Subotića, radili smo i one analize iz krvi i sve je bilo ok. Da postoji neki problem, da li bi već sada nešto ukazalo na to, pored ovih mrlja. da li bi već sada sada krvna slika ili očno dno bili u problemu, nadam se da me razumete, šta se pitam.



Hvala vam puno unapred!

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, hvala vam puno što mislite na nas user posted image
Odradili smo nalaze iz krvi, sve je u redu, snimali smo i očno dno, sve na klinici za dečiju neurologiju, i tu je sve kako treba.
Tako da je neurolog zaključio da je sve ok, naravno ako se pojave novi belezi da se javimo.

Ja se nadam da neće biti novih.
Kakvo je vaše iskustvo, da li ste imali takve primere kod dece da se pojavi jedan veći beleg i da ostane na tome?
U porodici nemamo belege, pa nemam iskustva nikakvog sa tim.

Iz moje prakse i takvih slucajeva nisam imala dece da se naknadno pojave nove pigmentacije. Ali deciji neurolog ima vise takve dece pa slusajte njegove savete. Javite se ako se nesto pojavi.


< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2020 18:54:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.7.2020 23:03:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Hvala vam puno.
Pre 2 dana sam primetila na vratu nešto manju pigmentaciju, takođe je ovalnog oblika, manja od one na boku (koja je sada već i blao potamnela, vidljivija je). Rekla sma vam ranije da je ta na boku prilično velika, ali nisam vam napisala dimenzije, videh u izveštaju neurologa da je 3,5 cm x 2cm, sada je čak možda i malo veća, bukvalno je veličine jajeta. I potamnela je.

Ova nova pigmentacija na vratu je manja i bleđa, za sada.. Prvo nisam bila sigurna da li je ili nije, jer znate kako deci na vratu, na tom prevoju zapravo, koža izgleda kao malko prljava ponekada, od znoja, crvenila, ali sada mi se sve više čini da ipak jeste mrlja bele kafe. Recimo da sam 70% sigurna.

Probala sam danas da telefonom dobijem našeg neurologa iz Dr Subotića, ali na odmoru je.

Znate šta mene zanima, da li uopšte u njenom slučaju može da se ne daj Bože utvrdi da je u pitanju neka opasna autoimuna bolest, poput tuberozne skleroze iili neurofibromatoze, jer su kod obe bolesti upravo ove mrlje bele kafe simptomi. Nisam do sada bila nešto uplašena zbog tih mrlja, tj. dok je jedna bila prisutna, ali sada malko i jesam, od kako se ova druga pojavila. Ona ima 16,5 meseci. Da je prisutna neka od ove dve navedene bolesti, da li bi se još nešto moralo videti, da li bi u njenom uzrastu moralo još nešto da se pokaže u vidu nekog drugog odstupanja u razvoju, ili ove bolset_i mogu i kasnije da se jave? Jer i fizijatar, i neurolog pa i naš pedijatar smatraju da je ona beba kod koje je sve u redu, a i meni tako deluje kao majci. Ali sam našla na internetu, znam da ne treba da čitam, ali bilo je jače od mene, da su nekoj deci neurofibromatozu recimo dijagnostifikovali tek u drugoj godini.

Njoj su snimali očno dno u Dr Subotića, radili smo i one analize iz krvi i sve je bilo ok. Da postoji neki problem, da li bi već sada nešto ukazalo na to, pored ovih mrlja. da li bi već sada sada krvna slika ili očno dno bili u problemu, nadam se da me razumete, šta se pitam.



Hvala vam puno unapred!

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, hvala vam puno što mislite na nas user posted image
Odradili smo nalaze iz krvi, sve je u redu, snimali smo i očno dno, sve na klinici za dečiju neurologiju, i tu je sve kako treba.
Tako da je neurolog zaključio da je sve ok, naravno ako se pojave novi belezi da se javimo.

Ja se nadam da neće biti novih.
Kakvo je vaše iskustvo, da li ste imali takve primere kod dece da se pojavi jedan veći beleg i da ostane na tome?
U porodici nemamo belege, pa nemam iskustva nikakvog sa tim.

Iz moje prakse i takvih slucajeva nisam imala dece da se naknadno pojave nove pigmentacije. Ali deciji neurolog ima vise takve dece pa slusajte njegove savete. Javite se ako se nesto pojavi.


Neurolog je mogao na pregledu da primeti jos neke znake na kozi, ako ih je bilo. Video bi promene u laboratorijskom nalazu da ih je bilo. Normalno je da se dete normalno razvija i vas zadatak je , obzirom da se pojavila jos jedna mrlja da pratite dete u smislu pojave jos koje mrlje i da zakazete pregled kod decijeg neurologa, kada se vrati sa odmora, da bi pregledao dete.Ranije se nije slalo dete decijem neurologu do pojave tri i vise mlja boje bele kafe. Polako ali budite dosledni i odgovorni. Javite se.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.7.2020 23:32:34   
dunja RR
Hvala Dr Julka.
Neurolog je na pregledu pre 23 dana moju ćerku skinuo golu i detaljno pregledao kožu, ali nije bilo tada ove druge mrlje, ona se javila pre nekoliko dana.
A čitala sam da se kod ovih strašnih bolesti javljaju na prevojima, njojse javila ova druga mrlja na prevoju na vratu, to me plaši.
Dr mi je rekao da mu javim ako se pojavi još neka, tako da sam ga zato danas zvala, i sačekaću ga svakako da dođe sa odmora, da vidim šta će reći.
Javiću vam.
Ovako je ona super, inače, ali kako je pogledam, upada mi ta nova mrlja u oči, i plašim se.

Puno pozdrava

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2020 23:40:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2020 18:19:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala Dr Julka.
Neurolog je na pregledu pre 23 dana moju ćerku skinuo golu i detaljno pregledao kožu, ali nije bilo tada ove druge mrlje, ona se javila pre nekoliko dana.
A čitala sam da se kod ovih strašnih bolesti javljaju na prevojima, njojse javila ova druga mrlja na prevoju na vratu, to me plaši.
Dr mi je rekao da mu javim ako se pojavi još neka, tako da sam ga zato danas zvala, i sačekaću ga svakako da dođe sa odmora, da vidim šta će reći.
Javiću vam.
Ovako je ona super, inače, ali kako je pogledam, upada mi ta nova mrlja u oči, i plašim se.

Puno pozdrava

Molim vas nemojte da se plasite, dete se dobro razvija , pratite promene na kozi i javite se doktoru kada dodje. Javite se. Pozdravljam vas.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here