|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.8.2021 11:47:38   
Zabrinuta_
Draga doktorka,

nasa beba ima mjesec i sedam dana. Po svemu je zdrava vesela beba,osim jednog...naime,jos uvijek mu nije otpao pupcani patrljak. Nasa pedijatrica je rekla da nema znakova upale ili nekih problema te ukoliko do mjesec i pol ne otpadne da cemo viditi sta da radimo. Postoji li nesto cime mozemo da pomognemo da on otpadne prirodnim putem? Prema preporukama pri otpustanju iz bolnice pupak tretiramo alkoholom i Baneocin-om,te stavljamo sterilne komprese. Unaprijed sam zahvalna na odgovoru.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.8.2021 10:47:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Zabrinuta_

Draga doktorka,

nasa beba ima mjesec i sedam dana. Po svemu je zdrava vesela beba,osim jednog...naime,jos uvijek mu nije otpao pupcani patrljak. Nasa pedijatrica je rekla da nema znakova upale ili nekih problema te ukoliko do mjesec i pol ne otpadne da cemo viditi sta da radimo. Postoji li nesto cime mozemo da pomognemo da on otpadne prirodnim putem? Prema preporukama pri otpustanju iz bolnice pupak tretiramo alkoholom i Baneocin-om,te stavljamo sterilne komprese. Unaprijed sam zahvalna na odgovoru.

Stvarno ste preterali sa vremenom odpadanja pupcanog patrljka. To u mojoj praksi nisam imala. Da li je patrljak suv , morao je se sasusiti i otpasti do sada. Nema cekanja odvedite norodjence kod decijeg hirurha odmah, on je merodavan da kaze zadnju rec, ne znam sta se ceka. Molim vas da me obavestite sta ste uradili.

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.8.2021 10:39:08   
Zabrinuta_
Hvala Vam na odgovoru. Jucer smo ga ponovo vodili kod pedijatra i rekao je da ce otpasti. I danas smo ga pronasli u peleni,otpao je 🎉 


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.8.2021 11:48:48   
nata11
Postovana dr,


Da li preporucujete kontrolno vadjenje krvne slike kod male dece i na koji period?
Konkretno devojcica 27meseci, slabog apetita.

Hvala unapred.



_____________________________





(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2021 8:33:21   
nata11
Doktorka,


Molim Vas za komentar rezultata. U pitanju je analiza stolice na parazite kod detet od 2 god.

user posted image

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2021 11:35:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Zabrinuta_

Hvala Vam na odgovoru. Jucer smo ga ponovo vodili kod pedijatra i rekao je da ce otpasti. I danas smo ga pronasli u peleni,otpao je 🎉 



Hvala sto ste mi se javili, takav slucaj nisam imala u svojoj praksi. Naucila sam nesto. Javite se kada imate neku dilemu.

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2021 11:43:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Da li preporucujete kontrolno vadjenje krvne slike kod male dece i na koji period?
Konkretno devojcica 27meseci, slabog apetita.

Hvala unapred.



Postoje tacno kriterijumi kada se vadi KKS kod zdravog deteta, to je uvek kada idete na sistematski pregled, propisano je u strucno metodoloskom uputstvom. KKS se kontrolise i u dijagnosticke svrhe, obzirom da dete slabije jede mogli bi ste prekontrolisati , ali mi pre toga javite kolikoa je TM vase devojcice jer roditeljima se cesto cini da dete malo jede. Dogovoricemo se kada mi javite TM. Pozdrav cekam

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2021 11:51:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Doktorka,


Molim Vas za komentar rezultata. U pitanju je analiza stolice na parazite kod detet od 2 god.

user posted image

Ako ja dodro vidim i shvatam nisu nadjeni paraziti koje je doktor trazio. Stolica i dete nema parazita ako ste taj pregled stolice trazili. Ne znam zasto ste to radili , da niste hteli koprokulturu , pojasnite mi molim vas u cemu je problem. Sigurno dete u stolici nema parazita . Javite mi se.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2021 13:05:45   
nata11

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Da li preporucujete kontrolno vadjenje krvne slike kod male dece i na koji period?
Konkretno devojcica 27meseci, slabog apetita.

Hvala unapred.



Postoje tacno kriterijumi kada se vadi KKS kod zdravog deteta, to je uvek kada idete na sistematski pregled, propisano je u strucno metodoloskom uputstvom. KKS se kontrolise i u dijagnosticke svrhe, obzirom da dete slabije jede mogli bi ste prekontrolisati , ali mi pre toga javite kolikoa je TM vase devojcice jer roditeljima se cesto cini da dete malo jede. Dogovoricemo se kada mi javite TM. Pozdrav cekam



Postovana dr,

Devojcica stara 27m - tezina 11,4 kg, visina 92/93 cm.

Hvala unapred.


_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2021 13:06:53   
nata11

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Doktorka,


Molim Vas za komentar rezultata. U pitanju je analiza stolice na parazite kod detet od 2 god.

user posted image

Ako ja dodro vidim i shvatam nisu nadjeni paraziti koje je doktor trazio. Stolica i dete nema parazita ako ste taj pregled stolice trazili. Ne znam zasto ste to radili , da niste hteli koprokulturu , pojasnite mi molim vas u cemu je problem. Sigurno dete u stolici nema parazita . Javite mi se.


Postovana dr,

Da trazili smo pregled stolice na parazite. Dete odrasta sa psom u kuci i ima pritom veoma tvrdu stolicu pa smo se plasili i iz tog razloga radili analizu. Hvala na odogovoru.


_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.8.2021 14:22:46   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Da li preporucujete kontrolno vadjenje krvne slike kod male dece i na koji period?
Konkretno devojcica 27meseci, slabog apetita.

Hvala unapred.



Postoje tacno kriterijumi kada se vadi KKS kod zdravog deteta, to je uvek kada idete na sistematski pregled, propisano je u strucno metodoloskom uputstvom. KKS se kontrolise i u dijagnosticke svrhe, obzirom da dete slabije jede mogli bi ste prekontrolisati , ali mi pre toga javite kolikoa je TM vase devojcice jer roditeljima se cesto cini da dete malo jede. Dogovoricemo se kada mi javite TM. Pozdrav cekam



Postovana dr,

Devojcica stara 27m - tezina 11,4 kg, visina 92/93 cm.

Hvala unapred.


Napisacu vam vrednosi TM i TV za uzras deteta od tri godine da bi ste se orjentisali. TM je od 12,3 do 16,4 kg, a TV je od 91,6 do 102,0 cm. Najveci procenat dece sa tri godine ima TM 14,3 kg, a TV 96,8 cm. Mnogo je tesko proceniti konstituciju deteta ovako na nevidjeno, ne vidim dete i ne vidim vas. Ja mislim da je to sve u granici normale, cucemo se kada devojcica napuni tri godine. A sto se apetita tice i na njega utice vise faktora, vazno je kako se dete ponasa.Pozdravljam vas i cujemo se.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.8.2021 14:27:27   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Doktorka,


Molim Vas za komentar rezultata. U pitanju je analiza stolice na parazite kod detet od 2 god.

user posted image

Ako ja dodro vidim i shvatam nisu nadjeni paraziti koje je doktor trazio. Stolica i dete nema parazita ako ste taj pregled stolice trazili. Ne znam zasto ste to radili , da niste hteli koprokulturu , pojasnite mi molim vas u cemu je problem. Sigurno dete u stolici nema parazita . Javite mi se.


Postovana dr,

Da trazili smo pregled stolice na parazite. Dete odrasta sa psom u kuci i ima pritom veoma tvrdu stolicu pa smo se plasili i iz tog razloga radili analizu. Hvala na odogovoru.


Sada mi je lakse, dete nema problema, znaci, radi se o rutinskoj proveri. Sigurna sam da ste dobili savete oko ishrane, kada dete ima tvrdu stolicu, od svog pedijatra, ali uticaja ima i da li neko od roditalja ima problem sa stolicom.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.8.2021 19:09:22   
Tajčica
Draga Dr Julka, spremamo se za more, pa razmišljam da li da krenem sa brobiotikom, iako ga do sada nismo koristili, ali dosta dece od naših prijatelja je ove godine na moru dobilo stomalnni virus, pa me strah.
Šta mislite o probioticima, ima li smista davati ih pre puta?
Dete ima 2,5 godine.

Hvala unapred!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.8.2021 19:12:24   
Tajčica
Draga Dr Julka, Još jedno pitanje, u poslednje vreme, ne stalno, ali s vremena na vreme (nisam povezala sa nečim konkretno), detetu se upali kapak na oku, najčšeće donji, i pocrveni. Ponekad i zasuzi oko, zakrmelja, prođe samo od sebe najčešće za dan, ne stignem ni da odreagujem, ali se eto, nakon nekog vremena ponovi. Da li bi trebala da uvedem naku terapiju, kakvo je vaše mišljenje?
Dete ima 2,5 godine.

Hvala unapred!

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.8.2021 18:32:38   
Pampers pedijatar
IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, spremamo se za more, pa razmišljam da li da krenem sa brobiotikom, iako ga do sada nismo koristili, ali dosta dece od naših prijatelja je ove godine na moru dobilo stomalnni virus, pa me strah.
Šta mislite o probioticima, ima li smista davati ih pre puta?
Dete ima 2,5 godine.

Hvala unapred!

Moja preporuka, mojoj deci, je uvek bila davati probiotik sedam dana pre mora i u toku boravka na moru sve vreme. Lepo se provedite. Pozdrav.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.8.2021 20:16:02 >

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.8.2021 18:49:20   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, Još jedno pitanje, u poslednje vreme, ne stalno, ali s vremena na vreme (nisam povezala sa nečim konkretno), detetu se upali kapak na oku, najčšeće donji, i pocrveni. Ponekad i zasuzi oko, zakrmelja, prođe samo od sebe najčešće za dan, ne stignem ni da odreagujem, ali se eto, nakon nekog vremena ponovi. Da li bi trebala da uvedem naku terapiju, kakvo je vaše mišljenje?
Dete ima 2,5 godine.

Hvala unapred!

Ja ovako na nevidjeno, predpostavljam da se radu o malom suzenju ocnog kanala pa suze sporo oticu , a verovatno postoji i neki nadrazajni agens. Ja bih , uvek kada se to pojavi ukapavala detetu kapi za oci, dva puta dnevno po jednu kap, pet dana. Kapi tipa Floksal, Unifloks, Gentamicin i pratila bih da li se to redje javlja i da li je vezano za mesto igre.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.8.2021 20:15:04   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Ćerka 2,5 godine je na moru početkom avgusta dobila rota virus, kalijum je bio u padu pa smo ležali u bolnici u Kotoru 3 dana.
Na otpustuu, doktorka je preporučila da uzima Imunocink, ali na kutiji piše da je on za decu preko 3 godine, a takođe u tabletama je, ćerka ne zna još da sisa takve lekove.
Da li da joj dajem možda nešto drugo, za obnovu creva, isto na bazi cinka?

Hvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.8.2021 23:27:16   
mama jednog borca
Draga Dr Julka,

Kakvo je vaše mišljenje o HPV vakcini?
Sestra ima ćerku od 13 godina, i razmišlja da li da je vakciniše radi zaštite od infekcije humanim papiloma virusom.

Hvala vam lepo

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.8.2021 23:28:13   
Tajčica
Hvala vam puno draga doktorka!

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, spremamo se za more, pa razmišljam da li da krenem sa brobiotikom, iako ga do sada nismo koristili, ali dosta dece od naših prijatelja je ove godine na moru dobilo stomalnni virus, pa me strah.
Šta mislite o probioticima, ima li smista davati ih pre puta?
Dete ima 2,5 godine.

Hvala unapred!

Moja preporuka, mojoj deci, je uvek bila davati probiotik sedam dana pre mora i u toku boravka na moru sve vreme. Lepo se provedite. Pozdrav.


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.8.2021 3:39:18   
gugutka
I mene ovo zanima?!

IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr Julka,

Kakvo je vaše mišljenje o HPV vakcini?
Sestra ima ćerku od 13 godina, i razmišlja da li da je vakciniše radi zaštite od infekcije humanim papiloma virusom.

Hvala vam lepo


(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.8.2021 9:39:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Ćerka 2,5 godine je na moru početkom avgusta dobila rota virus, kalijum je bio u padu pa smo ležali u bolnici u Kotoru 3 dana.
Na otpustuu, doktorka je preporučila da uzima Imunocink, ali na kutiji piše da je on za decu preko 3 godine, a takođe u tabletama je, ćerka ne zna još da sisa takve lekove.
Da li da joj dajem možda nešto drugo, za obnovu creva, isto na bazi cinka?

Hvala unapred

Molim vas dajite joj samo neki probiotik mesec dana jer Rota virus osteti ctevnu floru . Normalno je kod takve infekcije da dodje do poremecaja elektrolita , ali zink nece popraviti kalijum. Ako se dete dobro oseca, lepo jede i ima urednu stolicu dajite joj samo probiotik. To je sa infekcijoj sve gotovo kao i sa elektrolitina.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.8.2021 9:46:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr Julka,

Kakvo je vaše mišljenje o HPV vakcini?
Sestra ima ćerku od 13 godina, i razmišlja da li da je vakciniše radi zaštite od infekcije humanim papiloma virusom.

Hvala vam lepo

Na osnovu svih mojih dosadasnji saznanja od kompetentnih strucnjaka i objavljenih radova ja tu vakcinu ne bih jos davala. Kada dodje vreme uredne kontrole kod doktora su preventiva.

(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.9.2021 8:54:34   
Filadendronka
Draga dr Julka,


Molim savet sta bi moglo da bude petogodisnjem detetu u vidu pecata na glavi, pojavilo se pre 10ak dana pred nas put na more. Kruznog oblika, svetlije od boje koze, kao blage ljuspice bele boje, kosa je preko toga ( dakle nije otpala dlaka). Mislila sam da ce slana voda to da resi, ali nista se nije promenilo. Jedino ima na tom jednom mestu, nije se ranije pojavljivalo. 
Hvala. 

user posted image



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.9.2021 11:30:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,


Molim savet sta bi moglo da bude petogodisnjem detetu u vidu pecata na glavi, pojavilo se pre 10ak dana pred nas put na more. Kruznog oblika, svetlije od boje koze, kao blage ljuspice bele boje, kosa je preko toga ( dakle nije otpala dlaka). Mislila sam da ce slana voda to da resi, ali nista se nije promenilo. Jedino ima na tom jednom mestu, nije se ranije pojavljivalo. 
Hvala. 

user posted image




To se desava u letnjem periodu , kada su velike vrucine, verovatno je pocelo kao gljivicna infekcija pa se posle pocelo ljuspasti. Morate , obavezno, otici kod koznog lekara da dobijete mast i losion za mazanje, procice uz terapiju. Moj unuk je imao takvu promenu , prvi put, letos u ptevoju lakta i uz pomoc koznog lekara je proslo. Molim vas javite mi sta ste uradili. Nezgodno je sto to ne mogu da vidim promenu, nego nagadjam, ali obavezno idite koznom lekaru.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.9.2021 11:57:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,


Molim savet sta bi moglo da bude petogodisnjem detetu u vidu pecata na glavi, pojavilo se pre 10ak dana pred nas put na more. Kruznog oblika, svetlije od boje koze, kao blage ljuspice bele boje, kosa je preko toga ( dakle nije otpala dlaka). Mislila sam da ce slana voda to da resi, ali nista se nije promenilo. Jedino ima na tom jednom mestu, nije se ranije pojavljivalo. 
Hvala. 

user posted image




To se desava u letnjem periodu , kada su velike vrucine, verovatno je pocelo kao gljivicna infekcija pa se posle pocelo ljuspasti. Morate , obavezno, otici kod koznog lekara da dobijete mast i losion za mazanje, procice uz terapiju. Moj unuk je imao takvu promenu , prvi put, letos u ptevoju lakta i uz pomoc koznog lekara je proslo. Molim vas javite mi sta ste uradili. Nezgodno je sto to ne mogu da vidim promenu, nego nagadjam, ali obavezno idite koznom lekaru.

Ja se izvinjavam, ali mislim na vas, da li ste isli kod dermatologa. Volela bih i bila bih zahvalna kada bi ste mi javili kako ste. Hvala. Pozdrav

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here