|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 12:49:12   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Doktorka, ranije sam pisala da imam sina (6.5g) koji ima problem sa nocnim mokrenjem. Pio je lek minirin 6 meseci i za taj period se 2-3 puta umokrio. 7-mi mesec smo postepeno iskljucivali terapiju ali i poceo je po malo da mokri nocu. U zadnjih par dana je svaku noc mokar. Sta mi savetujete da radimuser posted image
Sada sam pogledala u beleskama, u oktobru se 5 puta umokrio a u novembru do sada 6 puta, poslednjih 5 noci je mokar.

Kod nocnog mokrenja je , pre primene terapije, vazno da dete bude dobro medicinski obradjeno kod decijeg nefrologa i kod decijeg neurologa. Vazno je da li je neko mokrio u porodici i kada je prestao. Minirin je dobar lek. Sada sami uradite urin i urinokulturu, da bi smo iskljucili urinarnu infekciju, ako je ureduan nalaz, idite kod decijeg neurologa, on ce preuzeti dalje lecenje.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 12:50:21   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: MAGDI

Doktorka , moja beba ima 24 dana i primetila samkad je presvlacim pa se ponekad ukaki u tom trenutku i vidim da joj kaka izlazi kao u vidu pene a nekad su i sluzave malo stolice malo se razvlace. Skoro je imala osip po telu bili smo u bolnici i doktorka je rekla da izbacim mlecne proizvode i proslo joj, sad da li je od toga ili samo po sebi. Da nije moguce da ih ima zbog netolerancije na mlecne proizvode koje ja unosim? Ali i do sad sam ih unosila i nije bilo nista. Pozdrav


(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:00:12   
Mala Elena
Doktorka, sta raditi u situaciji kada ojed na genitalijama traje mesec dana ( koriscen je Sudocrem, Chicco za ojed, redovno pranje..) Malo sam koristila bornu vodu . Kako je najbolje to resiti? Mislim da je crvenilo krenulo od mokrace, pa da nisu u pitoanju neke bakterije ?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:01:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: MAGDI

Doktorka , moja beba ima 24 dana i primetila samkad je presvlacim pa se ponekad ukaki u tom trenutku i vidim da joj kaka izlazi kao u vidu pene a nekad su i sluzave malo stolice malo se razvlace. Skoro je imala osip po telu bili smo u bolnici i doktorka je rekla da izbacim mlecne proizvode i proslo joj, sad da li je od toga ili samo po sebi. Da nije moguce da ih ima zbog netolerancije na mlecne proizvode koje ja unosim? Ali i do sad sam ih unosila i nije bilo nista. Pozdrav

Na kojoj vrsti ishrane je beba od 24 dana , na majcinom mleku ili formuli. Zbog cega ste bili u bolnici, sta su vam savetovali. Ovo sve pitam jer je vazno za odgovor. Ako je beba na prirodnoj ishrani sve vrste stolice su dozvoljene kao i broj stolica. Ako je vama ukinuto mleko i mlecni proizvodi sigurno su sumnjali na alergiju na majcino mleko ali je ona prolazma pri korekciji vase ishrane. Ja bih bebi ukljucila Multilak baby jednu kesisu dnevo rastvorenu umleku. Tesko mi je da odgovorim potpuno bez jos dodatnih podataka .

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:04:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,kako da se postavim prema djevojcici od tri godine kad pocne histerisati.Probala sam sa ignorisanjem,prijetnjama,oduzimanjem igracki ali nista ne pomaze.To vec ide do te mjere da nece nesto fino trazi nego odmah pocinje plakati i vristati.


U tom periodu se to javlja kod dece, vazno je da u kuci nema vike, da se neko ne dere i ne histerise. Ne primecujte kazu defektolozi , ako je razvoj deteda uredan po misljenju vaseg pedijatra. Kada ona vice vi cutite, a kada se smiri vi polako pricajte sa njom o toj vriski. Procice, kazna ne pomaze.

I mm i ja nismo svadjalice,ona se cak i uplasi galame kad negdje cuje jer nije navikla na to.Ali ponekad me toliko naljuti da se u sekundi izgalamim na nju.Ovo je se pogorslao nakon bolnice,pisala sam vec da je bila mjesec dana i u tom periodu sam bila dosta popustljiva prema njoj.

Bolnica je velika trauma za dete, govorim iz iskustva. Grlite je i ne vicite ,trpite vi malo molim vas.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:06:06   
MAGDI
Beba doji plus Hippov combiotik, jel nemam dovoljno svog zbog carskog reza slabo mi nadolazi. Bili smo u bolnici zbog sitnih tackica po celom telu nesto slicno osipu i dokt.sumnjala na mlecne proizvode i ja sam ih ukinula dok sam bila tamo i proslo joj. E pa tamo sam primetila malo malo pa joj sluzava stolica i ponekad u penastom svojstvu izlazi kaka ne znam da li je to normalno? A na kraju su ustanovili da je do kontakta mozda deterdzenata hemije neke jel kad se stisne ostaje bela koza kad se vrati opet cvlrvena sa tackicama.

< Poruku je uredio MAGDI -- 15.11.2016 13:08:12 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:16:03   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Doktorka, sta raditi u situaciji kada ojed na genitalijama traje mesec dana ( koriscen je Sudocrem, Chicco za ojed, redovno pranje..) Malo sam koristila bornu vodu . Kako je najbolje to resiti? Mislim da je crvenilo krenulo od mokrace, pa da nisu u pitoanju neke bakterije ?

Koliko je staro dete ,to mi je vazno. Prvo uradite urin i urinokulturu da bi smo iskljucili infekciju. . Dva puta dnevno mazite Nystatin mascu, ali nakon pranja tekucom vodom .Preko dana mazite zinkovom pastom. Nemojte koristiti vlazne maramice nikako. Koristite pelene koje dobro upijaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:18:43   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: MAGDI

Beba doji plus Hippov combiotik, jel nemam dovoljno svog zbog carskog reza slabo mi nadolazi. Bili smo u bolnici zbog sitnih tackica po celom telu nesto slicno osipu i dokt.sumnjala na mlecne proizvode i ja sam ih ukinula dok sam bila tamo i proslo joj. E pa tamo sam primetila malo malo pa joj sluzava stolica i ponekad u penastom svojstvu izlazi kaka ne znam da li je to normalno? A na kraju su ustanovili da je do kontakta mozda deterdzenata hemije neke jel kad se stisne ostaje bela koza kad se vrati opet cvlrvena sa tackicama.


(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 13:25:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: MAGDI

Beba doji plus Hippov combiotik, jel nemam dovoljno svog zbog carskog reza slabo mi nadolazi. Bili smo u bolnici zbog sitnih tackica po celom telu nesto slicno osipu i dokt.sumnjala na mlecne proizvode i ja sam ih ukinula dok sam bila tamo i proslo joj. E pa tamo sam primetila malo malo pa joj sluzava stolica i ponekad u penastom svojstvu izlazi kaka ne znam da li je to normalno? A na kraju su ustanovili da je do kontakta mozda deterdzenata hemije neke jel kad se stisne ostaje bela koza kad se vrati opet cvlrvena sa tackicama.



Na osnovu vaseg opisa ja bih vodila racuna o vasoj ishrani, bez proteina jedno vreme, izbegavajte meso i mlecne . Osip je mogao da bude i virusni i alergijski. Ukljucite lek koji sam vam rekla, jer je potpuno nestetan, a pomocice crevnoj flori novorodjenceta u normalizaciji stolice. Nakon nekoliko dana, od koriscenja leka, se ponovo javite sa povratnom informacijom

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.11.2016 14:45:19   
Mala Elena
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Doktorka, sta raditi u situaciji kada ojed na genitalijama traje mesec dana ( koriscen je Sudocrem, Chicco za ojed, redovno pranje..) Malo sam koristila bornu vodu . Kako je najbolje to resiti? Mislim da je crvenilo krenulo od mokrace, pa da nisu u pitoanju neke bakterije ?

Koliko je staro dete ,to mi je vazno. Prvo uradite urin i urinokulturu da bi smo iskljucili infekciju. . Dva puta dnevno mazite Nystatin mascu, ali nakon pranja tekucom vodom .Preko dana mazite zinkovom pastom. Nemojte koristiti vlazne maramice nikako. Koristite pelene koje dobro upijaju.

Skoro deset_ meseci...
Ne koristim vlazne, perem je nakon svakog kakenja, sto bude i pet puta dnevno u zadnje vreme. Mogu li Chicco sapun koristiti za pranje genitalija?
I.da li tu mast mazem posle svakog pranja ili samo jednom dnevno? Hvala


< Poruku je uredio Mala Elena -- 15.11.2016 14:46:13 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.11.2016 8:36:08   
serpica
Postovana doktorka,
devojcica za koji dan puni 18 meseci ali joj fontanela nije jos uvek zatvorena. Nismo bili u savetovalistu od prvog rodjendana,tako da
nisam ni razgovarala sa nasom dr.
Da li ima razloga da brinem? Vigantol sam davala do punih godinu dana,pa sam sad krenula ponovo.
Hvala unapred na odgovoru.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.11.2016 9:24:01   
sonyasha
Poštovana doktorka,
Imam sina koji ima 11 meseci i generalno malo kasni sa "krupnom" motorikom. Hteo je sam da sedi tek sa 7, stabilan je tek od 9, sa devet kreće vojnički da puzi a sa 10 kreće normalno puzanje i od skoro kreće da stoji tj. Diže se uz mene. Moje pitanje se odnosi na savet koji smo dobili od fizijatra, pošto stavlja nogice skroz rašireno(kao pingvin) da krenemo po kući da nosimo cipelice da bi to ispravio. Po njegovom mišljenju dete se ne oslanja celim stopalom na podlogu i cipelice su rešenje.
Da li mislite da je ovo dobro rešenje i da li cipelice mogu i da odmognu u prohodavanju?

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.11.2016 21:51:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Doktorka, sta raditi u situaciji kada ojed na genitalijama traje mesec dana ( koriscen je Sudocrem, Chicco za ojed, redovno pranje..) Malo sam koristila bornu vodu . Kako je najbolje to resiti? Mislim da je crvenilo krenulo od mokrace, pa da nisu u pitoanju neke bakterije ?

Koliko je staro dete ,to mi je vazno. Prvo uradite urin i urinokulturu da bi smo iskljucili infekciju. . Dva puta dnevno mazite Nystatin mascu, ali nakon pranja tekucom vodom .Preko dana mazite zinkovom pastom. Nemojte koristiti vlazne maramice nikako. Koristite pelene koje dobro upijaju.

Skoro deset_ meseci...
Ne koristim vlazne, perem je nakon svakog kakenja, sto bude i pet puta dnevno u zadnje vreme. Mogu li Chicco sapun koristiti za pranje genitalija?
I.da li tu mast mazem posle svakog pranja ili samo jednom dnevno? Hvala


Nkon svakog pranja obavezno osusite kozu genitalija fenom , pa mast namazite. Mast se koristi dva puta dnevno, a izmadju toga mazite zinkovom pastom, ali isto susita fenom. Moglibi ste da ukljucita Multilac baby 1x1 dnevno zbog poboljsanaj crevne flore. Sigurno ce biti dobro.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.11.2016 21:59:01   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: sonyasha

Poštovana doktorka,
Imam sina koji ima 11 meseci i generalno malo kasni sa "krupnom" motorikom. Hteo je sam da sedi tek sa 7, stabilan je tek od 9, sa devet kreće vojnički da puzi a sa 10 kreće normalno puzanje i od skoro kreće da stoji tj. Diže se uz mene. Moje pitanje se odnosi na savet koji smo dobili od fizijatra, pošto stavlja nogice skroz rašireno(kao pingvin) da krenemo po kući da nosimo cipelice da bi to ispravio. Po njegovom mišljenju dete se ne oslanja celim stopalom na podlogu i cipelice su rešenje.
Da li mislite da je ovo dobro rešenje i da li cipelice mogu i da odmognu u prohodavanju?

Sto se tice misljenja o kasnjenju u motornom razvoju, ja ne mislim da je tako, jer nismo mi svi po knjiskim semama. Vase dete je super. Ako je fizijatar primetio nesto u vezi oslonca ja bih to ispostovala i nosila cipelice, peohodace , on je jos mali ima vremena ,sve dodje kad mu je vreme , ne forsirajte ga.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.11.2016 22:03:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
devojcica za koji dan puni 18 meseci ali joj fontanela nije jos uvek zatvorena. Nismo bili u savetovalistu od prvog rodjendana,tako da
nisam ni razgovarala sa nasom dr.
Da li ima razloga da brinem? Vigantol sam davala do punih godinu dana,pa sam sad krenula ponovo.
Hvala unapred na odgovoru.

Fontanela se zatvara od devet meseci do dve godine. Pitanje je koliko je sada otvorena, na pregledu ce pedijatar odrediti koliko je i kako otvorena . Vigantol ste odlicno davali i dajete, bice to sve u redu.


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.11.2016 22:23:34   
sonyasha
Hvala puno na brzom odgovoru.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.11.2016 8:31:46   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Doktorka, ranije sam pisala da imam sina (6.5g) koji ima problem sa nocnim mokrenjem. Pio je lek minirin 6 meseci i za taj period se 2-3 puta umokrio. 7-mi mesec smo postepeno iskljucivali terapiju ali i poceo je po malo da mokri nocu. U zadnjih par dana je svaku noc mokar. Sta mi savetujete da radimuser posted image
Sada sam pogledala u beleskama, u oktobru se 5 puta umokrio a u novembru do sada 6 puta, poslednjih 5 noci je mokar.

Kod nocnog mokrenja je , pre primene terapije, vazno da dete bude dobro medicinski obradjeno kod decijeg nefrologa i kod decijeg neurologa. Vazno je da li je neko mokrio u porodici i kada je prestao. Minirin je dobar lek. Sada sami uradite urin i urinokulturu, da bi smo iskljucili urinarnu infekciju, ako je ureduan nalaz, idite kod decijeg neurologa, on ce preuzeti dalje lecenje.


Hvala na odgovoruuser posted image
Do sada smo bili samo kod nefrologa a od nalaza je vadio krv za cini mi se fosfor i jos nesto ali nisam sigurna pa da nepisem napamet. Urin i UK nismo radili. A u porodici je moj brat tj. detetov ujak imao problem do 14-15 godine sa nocnim mokrenjem.
Posle umokravanja kada sam vam.pisala 3 noci je vec suv.
Uradicu nalaze, hvala vam jos jednom


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.11.2016 12:18:43   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
devojcica za koji dan puni 18 meseci ali joj fontanela nije jos uvek zatvorena. Nismo bili u savetovalistu od prvog rodjendana,tako da
nisam ni razgovarala sa nasom dr.
Da li ima razloga da brinem? Vigantol sam davala do punih godinu dana,pa sam sad krenula ponovo.
Hvala unapred na odgovoru.

Fontanela se zatvara od devet meseci do dve godine. Pitanje je koliko je sada otvorena, na pregledu ce pedijatar odrediti koliko je i kako otvorena . Vigantol ste odlicno davali i dajete, bice to sve u redu.






Hvala Vam puno na odgovoru.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.11.2016 13:21:07   
emicaa
Postovana,imam jos jedno pitanje.
Djecak ima skoro 4i po mjeseca,prosle subote smo poceli sa kasicama.U pocetku je to bilo par kasikica ali sad vec fino jede.Mene zanima koliko za obrok smije pojesti da ne bih pretjerala sa davanjem,on ne odbija sam da pomislim da se najeo.
I koliko vode dnevno je dovoljno da popije?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.11.2016 20:25:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana,imam jos jedno pitanje.
Djecak ima skoro 4i po mjeseca,prosle subote smo poceli sa kasicama.U pocetku je to bilo par kasikica ali sad vec fino jede.Mene zanima koliko za obrok smije pojesti da ne bih pretjerala sa davanjem,on ne odbija sam da pomislim da se najeo.
I koliko vode dnevno je dovoljno da popije?

Bilo bi lepo da vi sami kada god mozete spremate svez obrok. Ako dajete gotovu kasicu za taj uzrast je dovoljno pola teglice gotove kasice. Sto se tice vode , dete treba da popije 50 do 100 ml vode na kg telesne tezine dnevno, ali to je individualno pa neko pije vise vode neko manje. Ponudite ga uvek posle obroka i kada se setite u toku dana.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.11.2016 8:28:10   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

Bilo bi lepo da vi sami kada god mozete spremate svez obrok. Ako dajete gotovu kasicu za taj uzrast je dovoljno pola teglice gotove kasice. Sto se tice vode , dete treba da popije 50 do 100 ml vode na kg telesne tezine dnevno, ali to je individualno pa neko pije vise vode neko manje. Ponudite ga uvek posle obroka i kada se setite u toku dana.

Ja mu spremam sama,ali opet me strah da ne pretjera.Nekad misim da je kao mace,da jede iz dosade a ne zbog gladi


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.11.2016 11:29:41   
dunja RR
Draga dr. Julka, koliko često dete od 2,5 godine može da jede pileću džigericu? Moram da napomenem da nemamo domaću, već kupujemo u radnji.
Hvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.11.2016 11:33:13   
dijana1*
Postovana, dr. Julka, decak u decembru puni 3 godine. Vec par dana mu dajem D3 kapi po 3 kapi. Vidi kako dajem bebi pa i on trazi. Da li smem da mu dajem?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.11.2016 17:04:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga dr. Julka, koliko često dete od 2,5 godine može da jede pileću džigericu? Moram da napomenem da nemamo domaću, već kupujemo u radnji.
Hvala unapred

Jednom nedeljno je dovoljno, pogotovu sto nije domaca. Treba da jede meso svaki drugi dan i to junetinu, piletinu i ovcetinu , ostale dane jede jela bez mesa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.11.2016 17:10:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Postovana, dr. Julka, decak u decembru puni 3 godine. Vec par dana mu dajem D3 kapi po 3 kapi. Vidi kako dajem bebi pa i on trazi. Da li smem da mu dajem?

D3 kapi se daju svakog dana u toku prve godine zivota i u toku druge zivotne zime od novembra do kraja marta. Ne treba da mu dajete D3 kapi, sada u ovom uzrastu , osim u nekim oboljenjima kada lekar oderdi.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here