|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomoć Kako napisati Protiv tužbu
11.12.2016 10:41:10   
bobanrks
OSNOVNOM SUDU U KRUŠEVCU

1P2 78/16
Dana. 01.07.2015.g.
U Kruševcu

PROTIV TUŽILAC: Ranđelović Boban iz Kruševca Sl.tekije ul. Vukomana Miloševića br.17

PROTIV TUŽENI: Centaru Za Socijalni Rad u Kruševau ul. Majke Jugovića br. 46

PROTIV TUŽBA

Radi: Zaštite od nasilja nad porodicom
Povratak Milivoja Ranđelovića u svoju porodicu
Postavljanje staraoca

Vrednost spora: 1.00 Dinara

Protiv Tužilac je sin Milivoja Ranđelovića. Ja, Boban Ranđelović živim u selo Tekije u ul. Vukomana Miloševića br.17. Centar za socijalni rad u Kruševcu je zlouportebio Milivoja Ranđelovića je dana 23.06.2015. godine, Centar za socijalni rad u Kruševcu je zlouportebio Član 332. st.2 kao i Član 282 dana 23.06.2015. godine kao i po porodičnom zakonu zloupotrebljavao je i član. 338. st.1, 2 i 3 član. 337.st.1 i 2, član.336.st.1, 2 i 3. član. 336 st.1,2 i 3, član.335 st.1 i 2. član.334 st.1 i 2. član.333 st. 1,2,3,4 i 5. član.332, član.329. st.2, član.285. član.286. član.287. član.283. član. 284. član.280. član.273. član. član.198. član.197. član.165. član. 166. član.162. član.160. član.156. član.143. član.140. član.139. član.138. član.137. član.135. član.136. član.134. član.133. član.128.st.3 i st.4. član.127. član.125. član.10. član.
Bez sudskog rešenja i mimo volje Milivoja Ranđelovića, kao i mimo moje volje i bez ikakvog opravdanog razloga, odveden iz svoje porodice. Postoji samo rešenje Centra za socijalni rad u Kruševcu pod brojem 56196-7079/150od 23.06.2015.god. Ranđelović Milivoja Jmbg.0105950781056 Republika Srbija. Tužilac Boban Ranđelović kao i Milivoje Ranđelović živi i živeo je na adresi selo Tekije u ul.Vukomana Miloševića br.17 unazad 31 godinu.

Tražim da se prema Radovanu Ranđeloviću iz Tekije i Miljojku Jovanoviću iz Kpeđžije primeni član.198. i član.197 zabranu prilaženja. Ja Boban Ranđelović sam ispoštovao do kraja član.142. i odgovorno sam se odnosio prema član.141 u slučaju da sam ga prekršio prihvatam svu odgovornost.

Dokaz: Saslušanje svedoka
Milivoja Ranđelovića
Marike Ranđelović
Zoran Rakić
Veljković Dragan
Olga Paunović
Arsić Petković Nataša

Fotografije i to: Fotografije na uvid u sudu
Milivoje Ranđelović u porodici samnom i mojom suprugom
Milivoje Ranđelović u domu gde mu se direktno ugrožava sam život i ko zna koliko će još uspeti da preživi na ovakav način .

Član 332.st.2 zakona koji je primenjen u ovom slučaju je pogresno i zlonamerno da bi se nanela kako zdravstvena tako i materijalna steta. Što se vidi i iz daljeg postupanja neprimenjivanjem Člana 332. st.1, st.3 i st.4. čime je sada direktno pričinjena nenadoknadiva Šteta kako Milivoju Randjelovicu tako i celokupnoj Milivojevoj porodici a sve za interes i korist Radovana Ranđelovića, tako i za interes i korist Centra za socijalni rad u Kruševcu.
Trazim da se momentalno i odmah prestane sa nanošenjem fizičkih bolova,ugrožavanjem postojećeg zdravstvenog stanja, pretnja fizičkom boli, pretnje sa policijom, verbalno i neverbalno nanošenje psihičke boli. Ucjenjivanje, uskraćivanje komunikacije i društvenih susreta, sve to dovodi do očaja i osjećaja nemoći kod starih ljudi, posebno prema mom ocu. Ostavljanje stare osobe bez hrane, tople odjeće ili zdravstvene pomoći kada to može ugroziti njegovo zdravlje i život. Iskorišćavanje u materijalnom smislu, u pogledu fizičke imovine kao i financijskih sredstava. Uskraćivanje prihoda ili neovlašteno i neracionalno raspolaganje finansijama, napuštanje stare osobe mog oca od strane onog ko je po zakonu dužan da brine kao i sprečavanje istog u tome. Zahtev da se pod hitno Milivoje Ranđelović, pusti iz Gerontološkog centra u Kruševcu, da se vrati u svoju porodicu kao i prirodno njemu poznato okruženje koje njemu najviše prija, da bih mogao da preduzmem sve potrebne mere radi što boljeg i što hitnijeg zdravstvenog oporavka, pošto je on odveden mimo svakog zakonskog osnova a zbog navodne nebrige. Koliko ja znam i vidim Milivoju je počeo prvi stadijum Gangrene a ako se to ne leči na adekvatan način Milivoju je ugrožen direktno i sam život. Želeo bih da se Milivoju Ranđeloviću postavi staratelj.
Dokaz: Dokumentacija iz
Centra za socijalni rad
Saslušanje svedoka:
Milivoja Ranđelovića
Marike Ranđelović
Zoran Rakić
Veljković Dragan
Olga Paunović
Arsić Petković Nataša

Fotografije i to: Fotografije na uvid u sudu

Dana 23.06.2015. godine tuženik je bez sudskog rešenja i mimo volje Milivoja Ranđelovića (oca tužioca) kao i mimo moje volje i bez ikakvog opravdanog razloga, odveden iz svoje porodice.
Prilikom svake poset_e Milivoju Ranđeloviću vidim suze, psihičku bol, molbe da ga vodim kući i još mnogo toga napred navedenog. Milivoje Ranđelović stalno postavlja jedno te isto pitanje na koje ja Boban (njegov sin) kao i moja supruga Marika ne možemo da mu damo odgovor a to je: „Kad ću ja da idem kod naše kuće „ pitao nas je i da li ja želim da ga uzmem iz Doma, odgovorio sam mu da želim da se vrati kući ali da to od mene ne zavisi već da pita tada prisutne socijalne radnike kad će da se vrati kuci, socijalni radnici nisu mu dali odgovor, već su mu rekli da ako traži da ide kući da će da ga premeste iz doma u drugi dom i da tada ja, njegov sin, kao i moja supruga (njegova snaja) nećemo moći da ga posećujemo.

Na osnovu svega napred navedenog predlažem da sud donese

R E Š E Nj E

ODREĐUJE SE predložena mera od strane protiv tužioca, Bobana Ranđelovića, iz Tekije, pa se OBAVEZUJE TUŽENI Centar za socijalni rad u Kruševcu, da odmah po saopštenju mere, a najkasnije u roku od 24 sata, vrati Milivoja Ranđelovića u svoju porodicu gde je živeo pre odvođenja u Gerontološki centar, takođe predlažem da zdravstvena ustanova izda lekarsko uverenje na ime mog oca, Milivoja Ranđelovića, o njegovom trenutnom zdravstvenom stanju i o spoljašnjim promenama na koži.

UTVRĐUJE SE da je protiv tuženik Centr za socijalni rad u Kruševacu, ul. Majke Jugovića br. 46 ometao tužioca, Bobana iz Kruševca Sl.tekije ul. Vukomana Miloševića br.17, u mirnom i neometanom staranju nad svojim ocem, Milivojem Ranđelovićem, u svom domaćinstvu i u svojoj porodici, na taj način što je dana 23.06.2015. godine protiv tuženik Zloupotrebio Član 332. st.2 kao i Član 282 dana 23.06.2015. godine kao i po porodičnom zakonu zloupotrebljavao je i član. 338. st.1, 2 i 3 član. 337.st.1 i 2, član.336.st.1, 2 i 3. član. 336 st.1,2 i 3, član.335 st.1 i 2. član.334 st.1 i 2. član.333 st. 1,2,3,4 i 5. član.332, član.329. st.2, član.285. član.286. član.287. član.283. član. 284. član.280. član.273. član. član.198. član.197. član.165. član. 166. član.162. član.160. član.156. član.143. član.140. član.139. član.138. član.137. član.135. član.136. član.134. član.133. član.128.st.3 i st.4. član.127. član.125. član.10. član.
Bez sudskog rešenja, mimo volje Milivoja Ranđelovića, kao i mimo moje volje i bez ikakvog opravdanog razloga, odveden iz svoje porodice i na taj način onemogućio adekvatno staranje koje je potrebno Milivoju Ranđeloviću. Pa se nalaže tuženiku da vrati Milivoja Ranđelovića u svoju porodicu i da se uzdržava od ovakvog i sličnog smetanja tužioca ubuduće do okončanja postupka postavljanja staratelja. Pod pretnjom prinudnog izvršenja.

U Kruševcu dana
01.07.2015. godine Protiv T u ž i l a c


--------------------------------
Ranđelović Boban sin
Milivoja Ranđelovića
Sl. Tekije
37201 Parunovac Kruševac


< Poruku je uredio bobanrks -- 11.12.2016 10:48:32 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako napisati Protiv tužbu
11.12.2016 10:42:36   
bobanrks
Dali se ovako pise protiv tužba i dali može da se nešto izmeni da bi se ubrzalo sudjenje

(odgovor članu bobanrks)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako napisati Protiv tužbu
11.12.2016 10:52:05   
IvanaSK RR
Vase poruke su premestene u temu Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bobanrks)
Direktna veza do poruke: 3
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here