|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:07:07   
Anoniman
Ne znam kada se tačno plaća epidural ali znam da se plaća unapred, i onda dok dahćeš pri kontrakcijama, najbitnije ti je da ne izgubiš uplatnicu... malo karikiram, ali sam tako nekako čula. Takođe, to što si platila epidural ti nije garancija da ćeš ga dobiti, jer može da se desi da anestezijolog koji ume da da epidural taj dan (noć) ne radi. (isto sam tako čula... priča se...)

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:16:45   
sonja999s
jedan od njih dvojice dolazi nocu (ako se napravi dogovor) ne znam tacno koji. a sto se tice samog dobijanja epidurala i ja sam cula da uplata nije garancija da ce se i dobiti na porodjaju jer npr. mozda se u isto vreme desi neki hitan slucaj (carski ili nesto sl.) a posto anestezilog ne moze da bude na 2mesta u isto vreme jer pri epiduralu mora da bude prisutna babica, anesteziolog i dr po potrebi.cini mi se da sam cula da je taj set oko 4000din a anesteziolog takodje ima svoju cenu (100.150eur). jooooj...glava me boli od svih silnih kombinacija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:17:17   
snex
samo da pozdravim sve mame i one koje tek treba da postanu
nova sam pa mi treba malo da se snadjem...user posted image user posted image user posted image user posted image
i da se ubacim u temu mislim da je prirodan porodjaj ipak prava stvar ako je zena u stanju da ga izgura do kraja tj ako se sve dobro odvija

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:24:29   
sonja999s
pa i porodjaj pod epiduralnom se smatra prirodnim porodjajem, zar neuser posted image ?

(odgovor članu snex)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:27:07   
Anoniman
Joj bre NOVOSAĐANKE MOJE koliko vas je u poslednjih par dana! user posted image  Baš mi je drago!  user posted image

Dobro nam došla snex! Jesi trudna?

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:37:00   
snex
hvala na dobrodosliciuser posted image
jesam,sad bi trebala biti u 22. ,23. nedelji

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:46:18   
Anoniman
Pošto ti je sada verovatno sve zanimljivo na sajtu, hajde da te uputim na par tema.

Za početak se prijavi na spisak trudnica u temi Trudnice, gde ste (KLIK)

A zatim idi u onaj deo foruma koji se zove Zajednica RR... u delu "O portalu" ćeš naći kako se ubacuje Ticker i kako se ubacuje sličica.

Ovaj deo o trudnoći i svemu ostalom ćeš lepo polako!

(odgovor članu snex)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Betanija Novi SAd
29.1.2009 8:16:39   
Jele
Evo baš sam juče za epidural pitala jednu akušersku sestru. Ona mi kaže da se to u Beogradu epidural plaća 10 000 dinara unapred, jer ti je onda stvar sigurna budući da oni imaju dovoljno anesteziologa. Kaže da u Novom Sadu takve varijante nema, već da se ti sam dogovaraš sa anesteziologom (kao na crno, cena 150 EUR), što ti opet nije garancija da će on biti tamo kada se ti budeš porađala, jer ih je nedovoljan broj i on može tada raditi na nekom drugom ''slučaju'' na koji je regularno raspoređen. Takođe sam pitala i u kom momentu se dobija epidural i sestra reče kada si otvorena najmanje 5 prstiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Betanija Novi SAd
29.1.2009 8:48:52   
Anoniman
To je ono što sam ja napisala u temi EPIDURAL DA IL NE? ... moja drugarica se prvi put porodila prirodno (uz indukciju, bez epidurala) i pitala sam je hoće li sada uzeti epidural, rekla je da neće, jer ako izdrži, ona reče 7 prstiju, kaže izdržaće još 3... user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Betanija Novi SAd
29.1.2009 10:51:06   
sonja999s
pa meni je logicno da se plati na kraju jer je to usluga anesteziloga, ali oni mozda ne rade takouser posted image to moras s njima da vidis vec

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Betanija Novi SAd
29.1.2009 10:53:34   
Anoniman
100% se plaća unapred. Sestra mog poznanika nije primila jer je porođaj krenuo u nedelju i nije imala gde da uplati, a bez uplatnice nisu hteli da joj daju!

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Betanija Novi SAd
29.1.2009 11:04:29   
sonja999s
jao strasno!!! ne mogu da verujem kakvi su!!! 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Betanija Novi SAd
13.2.2009 11:43:03   
Jele
Ajde Sonja kad se oporaviš i uhvatiš vremena podeli sa nama sveža iskustva iz Betanije. Nadam se da su pozitivna user posted image .

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Betanija Novi SAd
13.2.2009 11:55:04   
sonja999s
ja sam tamo imala super tretman, skroz sam zadovoljna. vodila sam trudnocu kod dr Vejnovica tako da i to verovatno ima neki uticaj.
inace, tamo su svi ljubazni, od spremacice preko zena koje donose hranu do sestara.
imam malu primedbicu na vizitu jer je mnogo kratka, desilo mi se par puta da zaboravim nesto da pitam dr u toj njihovoj zurbi pa moram da cekam sutradan. ali u sustini, sve je ok.user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Betanija Novi SAd
14.2.2009 21:45:58   
mag.bojovic
Pozdrav drage moje mame,
ja sam se na Betaniji porodila prošle godine,sve što mi se događalo u Betaniji, pre samog odlaska na porođaj, je blagi horor. Ne bih da imenujem lekara koji mi je napravio pakao od života,ne bi li mi izvukao pare. Ali doktorka koja mi je pomogla da se porodim zaslužuje svo moje poštovanje i zahvalnost. To je dr.KOZARČEVIĆ,da nije bilo nje ne znam da li bi vam se danas pridružila. Samo da vam napomenem da sam 71.godište i da mi je to bila prva trudnoća,samim tim moj porođaj je bio jako težak. Toga sam bila svesna i pre samog porođaja,i sve jedno sam želela prirodan porođaj, Jednostavno ja sam morala biti tu. Mada je gore navedeni lekar hteo da mi na silu radi carski,i ako nikad nisam spomenula tako nešto,strpao me na patologiju 10 dana pre termina, napričao mi gomilu laži i gluposti ne bili me isprepadao,i u tome je uspeo. Ali me nije nagovorio da ga podmitim. Potražila sam i druga mišljenja, što ga je jako razbesnelo. Na samom porođaju mi je rekao da nikada više neću ostati trudna, i ako me on nije porođao,obilazio je besno oko mene i pričao nabuloze. Drage moje ja sam ponovi trudna i naravno da ću se poroditi u Betaniji,i ako sve bude ok,nadam se da će me dr.Kozarčević poroditi u septembru. 

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Betanija Novi SAd
14.2.2009 22:01:01   
jelana9
Mene je,mogo strah od epidurala!!!user posted image Tacnije,od one duuugacke igle-koja se ubada u kicmu...
A prirodni porodjaj,koliko boli po Vama?Na skali od 1 do 10?
Dali je to bol kao bol,ili neka vrsta pecenja?

(odgovor članu mag.bojovic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Betanija Novi SAd
14.2.2009 22:47:51   
Jacaca
Samo ti primi epiduralnu, ceo svet je daje vec decenijama, samo mi se patimo na porodjaju, nije to pecenje, malo je gore od toga. samo primi epidural to se ne oseca.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Betanija Novi SAd
15.2.2009 11:44:44   
sonja999s
moji su bolovi pre epidurala na skali od 1-10 bili 20user posted image ti ni ne vidis tu igrlu kad ti daje epidural, slobodno ga uzmi, to je spas

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Betanija Novi SAd
15.2.2009 12:28:08   
Jacaca
Sonja cestitamo, pametna si sto si se odlucila za eoidural jer bolovi su sve cesci i jaci od onih koje si iskusila, mnoge zene koje se hrabro odluce za bez, kukaju i mole ali posle bude kasno jer nema anesteziologa. Ljubi bebu puno, puno...

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Betanija Novi SAd
15.2.2009 12:32:38   
sonja999s
ja sam inace kenjkava i slabo podnosim bol, ove bolove sam stoicki podnela jedino zbog pomisli da ce za par sati nestati jer cu primiti epiuser posted image ne mogu ni da zamislim kako boli kada je otvorenost 7 i 8 cmuser posted image
dok sam lezala na stolu posle porodjaja, slusala sam zene koje su bile u predporodjajnoj sali..to je bio uzasuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Betanija Novi SAd
13.3.2009 22:56:55   
Popovi
Caos mozda zakasnih al odoleti ne mogu!user posted image
Moja losa iskustva iz Betanije su prosla,hvala Boguuser posted image
ali hvata me strah kada budem radjala drugi put ali ne od lekara nego od toga
sta bi mogla da im uradim da  ponove ovu situaciju kao sto je bila sa prvom bebom.
Inace manje-vise sto smo oboje mogli bukvalno da nastradamo,ne znam sta bi uradila da se nije pojavio heroj bukvalno drugi doktor koji nas je spasio jer doslo je
do toga da sam izgubila svest u toku napona i da sam zavrsila na HC i da su nas jedva spasli zbog izvesnog doktora koji je odugovlacio kao u fazonu-"plati pa se klati".
Nisam znala ni kada su me porodili ni koje vreme do drugog dana,samo znam da su mojoj porodici i muzu javili da nismo dobro i da verovatno ili beba ili ja  necemo opstati.
Da stvar bude gora ja sam otisla u Betaniju sa 8/5 prstiju a 3.5 min.kontrakcije i muzu su rekli za pola sata najkasnije porodjaj.Al niko nije obratio paznju na to da mi se posteljica odvalila od prenesene trudnoce 2 nedelje i da je lila krv iz mene na sve strane i kada sam bila otvorena 10,potpuno spremna oni me prikace na indukciju-haos .

Nekim cudom naleti mi drugar iz skole-volonter ,pogleda me kako histerisem  ,pipne bebinu glavu koja je bila zaglavljena  i kaze katastrofa tako da negde od tog dela sam izgubila svest,ne secam se.
Jedino kada sam se probudila stalno sam primala transfuziju na insistiranje dobrog doktora Djordjevica koji se stvarno potrudio oko nas i rekao mi da je moje dete dobro.


Nisam imala vezu,redovno sam vodila trudnocu( UZ-ove,gin.preglede,kks,ctg-ove) kod drzavnog doktora pa na kraju i u Betaniji .

user posted image Nista mi nije zao zbog moje bebe,sve dok je Andjelu mom malom dobrouser posted image al volela bi da se ugledamo bar u zdravstvu bar u toj nekoj "Lekarskoj Etici".Takve stvari se jednostavno ne tolerisu tamo a  niti prenemaganje i izivljavanje lekara i tako bi trebalo da uvek bude svuda ...

Pozz svima... Hrabrost je vrlina...

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Betanija Novi SAd
26.3.2009 20:50:25   
taya
Horor...uhvati me jeza kad procitah ovo, a uskoro treba da se poradjam u Betaniji!!!
Stvarno sta sve covek danas moze da dozivi...user posted image

(odgovor članu Popovi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Betanija Novi SAd
26.3.2009 21:00:05   
Sneža
Bože dragi u toj betaniji se stvarno svašta može desiti,ako nemaš dobro plaćenu vezu izgleda je pitanje i da li ćeš živ ostati!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Betanija Novi SAd
26.3.2009 21:12:41   
Dora
Moje iskustvo je jezivo! I sad kad treba da prođem tom ulicom- osetim neki strah. Drugi put sam se porađala u Zrenjaninu. Sva sećanja na Betaniju su kao noćna mora, a rođenje deteta trebalo bi da ostane u lepoj uspomeni... Ogorčena sam zbog toga što su mi upropastili taj deo života- prvi porođaj. Mislila sam da ću vremenom preboleti, ali vreme nije pomoglo... 

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Betanija Novi SAd
26.3.2009 21:42:35   
Verus
strasne price.....trebate ih staviti na www.majkahrabrost.com 

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Click Here