|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi SAd
27.3.2009 13:07:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Popovi

da su nas jedva spasli zbog izvesnog doktora koji je odugovlacio kao u fazonu-"plati pa se klati".


Svi samo hvalimo dobre lekare, a imena loših lekara prećutimo... user posted image

(odgovor članu Popovi)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Betanija Novi SAd
12.4.2009 23:22:04   
Lilly*
Porodila sam se u staroj zgradi i za to nemam reci da opisem kakva je to gadost bila, najgore scene iz horor filmova su milina, samo sam gledala da nam se plavom ne srusi na glave, uzas! Doktora sam platila po preporuci svog ginekologa i o njemu imam sve najbolje da kazem, imao je i tim sestara i babica, tako da je to najbolje moguce proslo, cak je i dolazio nekoliko puta u sobu da nas obidje i vidi da li smo dobro. A o ostalom, "neplacenom" osoblju bolnice bas i nemam lepe reci. Posle porodjaja stavili su mi kesu sa ledom na stomak da bi valjda zaustavili krvarenje, stali, i bilo mi je toliko hladno da sam cvokotala i tresla se i zamolim jednu sestru da mi da nesto da se pokrijem, a ona mi samo odgovori "nisam ja za to zaduzena" i ode!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Betanija Novi SAd
14.4.2009 10:18:23   
Anoniman
Jao lela me je sada podsetila u drugoj temi, kaže ima zakazan CR...

Poznanica moja je za juče imala zakazan CR, ali su je odložili za danas (nisam još zvala da vidim dal se porodila)... Zašto su je odložili?
Jedna operaciona sala u Betaniji ne radi, pa su radili samo hitne CR-e, a zakazani su odloženi.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Betanija Novi SAd
14.4.2009 10:21:53   
Anoniman
Uf, nemoj mi to raditi. Nece me valjda odloziti? Nece, nece (tesim se ja).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 20:33:47   
natasa11
Koliko kosta 3d ultra zvuk?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 21:32:50   
Lilly*
Natasa dobrodosla user posted image
Ne znam koliko kosta 3d ultrazvuk, ali znam koga da pitam user posted image  tako da cu ti javiti sutra ako ti neka od devojaka vec ne odgovori user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu natasa11)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 21:42:24   
natasa11
Heeej :) Hvala puno...:)

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 21:44:20   
Lilly*
Nemoj se jos zahvaljivati user posted image  Pridruzi nam se i na ostalim temama, da vidis kako smo vesele user posted image   

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu natasa11)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 21:48:01   
sonja999s
to je onaj u boji jel tako?
ja sam ga placala standardno
nikakve razlike u ceni nije bilo

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 22:31:55   
Dora
Betanija... hm...
jeste li gledale film Strava u ulici Brestova? E, ona kuća strave me seti uvek na Betaniju. Možda preterujem, ali moja sećanja su takva. Jako sam ogorčena što su mi tako srećan dan i naredne mesece pretvorili u nešto čega ne mogu da se sećam a da mi ne bude loše...
Ali, o tome sam već pisala.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Betanija Novi SAd
1.6.2009 22:35:12   
Lilly*
Dora, jesi li se i ti porodila u staroj zgradi user posted image  Jer i ja bas tako opisujem betaniju, kao u najgorem filmu strave i uzasa, i jedino me tesi sto se sada porodjaji vrse u novoj zgradi inace ne znam kako bih sebe naterala da ponovo odem u onaj uzasuser posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Betanija Novi SAd
3.6.2009 11:40:34   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: natasa11

Koliko kosta 3d ultra zvuk?

Evo malo zakasnelog odgovora, ali i ja sam ga sada tek dobila user posted image
Ne placa se 3d ultrazvuk u betaniji ukoliko imas uput od drzavnog dr user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu natasa11)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Betanija Novi SAd
3.6.2009 15:01:52   
natasa11
Aha...Hvala na informaciji.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Betanija Novi SAd
3.6.2009 15:40:19   
Lilly*
Molim, i drugi put user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu natasa11)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 17:41:01   
Anoniman
Joj,ja treba u septembru da se porodim u Betaniji i stalno citam iskustva od svih vas...uh,nije mi bas prijatno ni citati...user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 17:46:29   
Lilly*
Nije tako strasno, ja sam sasvim dobro prosla user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 17:50:46   
Anoniman
lilly.79 ne znam bas da nije tako strasno,mada posle kada gledas tu svoju bebicu,sigurno ti nije samo taj bol pred ocima nego mnogo sta lepo user posted image .Ali stvarno sam retko kad cula makar nesto fino za Betaniju...smrc...ma videcemo u septembru,moracu i ja svoje utiske da napisem user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 18:06:08   
Dora
Evo još neke informacije o Betaniji... Moja drugarica se pre 8 meseci tamo ponovo porodila ( bile smo cimerke u šok sobi u Betaniji pre 5 godina) i kaže da je ovaj put prošla super. Naravno, imala je "svog" doktora, logično. Sobe su prelepe, kreveti, kupatila u sklopu sobe, higijena, sve! Ona je išla ponovo na CR. Novo vezano za CR u Betaniji je to da posle carskog ne previjaju ranu već je tretiraju kao "dublju posekotinu" tj. puste je da zarasta na vazduhu i teraju žene da se kreću i tuširaju. Kako su sobe extra čiste i opremljene, to je izvodljivo. Ona kaže da joj je rana mnogo brže zarasla i da je manje bolela, ma, sve najlepše...user posted image
Eto nešto i dobro u toj zgradi strave!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 18:19:23   
Anoniman
Eh Doro,konacno da neko nesto lepo kaze,a samo jos da cujem lepe stvari i za prirodni porodjaj,jer mislim da cu se tako poroditi,ako bas ne bude prevelika beba user posted image .Bojim se bzobraznih ljudi,a u tim momentima ne mogu ni da pretpostavim kakva cu biti

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 19:29:51   
Anoniman
Ja nosim isto lepe utiske iz Betanije. Nisam pisala o tome? Nemoguće!

Tuširaju se? Vide svoju ranu??? JOOOOOOOOOOOOJ!!!! Jedini razlog zašto sam ja nosila tu gazu je da ne vidim ranu jer mi je gadno. Prala sam se do gaze, i od gaze, a taj deo sam preskakala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 19:32:47   
Anoniman
Bilo je čisto i pre tri godine kada sam se ja porodila. Jedino što voda nije bila bakteriološki ispravna, pa nismo smele grudi da peremo jer dojimo. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   Betanija Novi SAd
7.7.2009 20:44:24   
BUNOMATHER
Drage buduce mame,user posted image
Ja sam se pre nekoliko meseci porodila u Betaniji.Veoma je vazno da znate koja su prava vas kao pacijenata,pre odlaska u Betaniju i da to otvoreno stavljate do znanja medicinskom osoblju.Ako nesto krene naopako, trazite sledece:odmah zatrazite od medicinske sestre da vam se predstavi,ako to ne uradi krsi pravila,nemojte dozvoliti da ne budete upoznati sa procedurom vase tzv."bolesti" posto se u ovoj ustanovi otvara istorija bolesti kada se poradjate.
Ni u kom slucaju ne smete dozvoliti da neko podize ton na vas.Vodite racuna da ukoliko se to desi imate svedoke.Uopste vodite racuna da za sve imate svedoke.Dalje,ako dodje do neprimerenih situacija kazite da poznajete novinare odredjene medijske kuce i da ce sve otici u javnost,kao i da cete podneti tuzbu protiv njih.Pre odlaska na porodjaj u svoj mobilni telefon memorisite broj ministarstva zdravstva,inspekcije,načelnice Betanije dr Novakov i zovite.Pedijatrijske i ginekoloske sestre na Neonatologiji su dno ove profesije,zato budite ostri i odmah trazite glavnu sestru da se zalite.Zapamtite javnosti se svi boje.Pre nego sto bilo kome pocnete da se zalite, recite da ste obavestili novinare,sto ce odnos prema vama znatno promeniti.Ja sam novinarka koja se bavila ovim temama.U Betaniji sam se porodila uz prijatan odnos i epidural,bez mita,samo zato sto znam svoja prava.Budimo svesni da mozemo da menjamo stvari.

(odgovor članu una77)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Betanija Novi SAd
7.7.2009 22:05:58   
Dora
user posted image Svaka čast za ove savete! Ženama prvorotkama je baš ovo potrebno, iako se smatra da je "trudnicu bolje čuvati negativnih tema"... Ja da sam znala na prvom porođaju ono što i na drugom, prošla bih na prvom kao što sam na drugom- mnogo bolje. Sve ove gore navedene stvari zapamtite pa "naoružane" pravac na bojno polje. Jer to tako izgleda.
Eh, da, umalo da zaboravim, poslednji savet pred porođaj: pazi na disanjeuser posted image

(odgovor članu BUNOMATHER)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Betanija Novi SAd
8.7.2009 9:19:56   
Anoniman
Pročitala sam sinoć ovaj post od BUNOMATHER i odlučila da ne pišem odgovor odmah, nego da prespavam informacije. Moj stav se nije promenio.

Dakle...

Svi ti saveti prosto genijalno zvuče ovako na forumu, a onda odeš u Betaniju i mislim da nakon CR-a baš i nisi tako hrabar i kur*t, da bi pretio sestrama, jurio glavne sestre, zvao ministarstvo i sl. Sediš, ćutiš, i čekaš dan da odeš kući.

Ja se ne bih usudila podizati ton na sestru pitanjima "Vaše ime?! Zovite mi glavnu sestru! Evo zovem medije!", svi mi znamo da su ljudi veoma osvetoljubivi, pa vas pitam, jel biste mirno spavale u Betaniji nakon što ste se zamerile nekoj od sestara? Ne biste brinule da li je sve ok sa vašom bebom (koja nije sa vama)? Znam, znam, reći ćete "Ne smeju ništa da urade bebi"... ne smeju, a jel biste vi ZAISTA mirno spavale?
Naime, ja jesam digla ton na jednu sestru (pisala sam već o tome), ali bez ikakvih pretnji. To se ne bih usudila.

Naše zdravstvo je takvo kakvo je. Nije takvo samo zbog toga što su sestre i doktori grozni. To su predrsude, i žene u porodilišta već kreću sa tim stavom: TAMO ĆE ME TRETIRATI KAO STOKU I ODMAH ĆU DA SE SVAĐAM SA VRATA PORODILIŠTA! To vam je ista priča kao sa šalterskim radnicima - isto su Bože moj, non-stop nadrndani. Da se razumemo, da meni ujutro na šalter dođe neki deda sa zahtevima i prohtevima kakve moj deda obično na šalterima ima, i ja bih bila nadrndana. Ista priča je i sa med. osobljem u porodilištima.
I pacijenti su različiti.

Sve u svemu, ja nisam za pretnje medijima, nisam za nikakav vid pretnji.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Betanija Novi SAd
8.7.2009 11:45:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Svi ti saveti prosto genijalno zvuče ovako na forumu, a onda odeš u Betaniju i mislim da nakon CR-a baš i nisi tako hrabar i kur*t, da bi pretio sestrama, jurio glavne sestre, zvao ministarstvo i sl. Sediš, ćutiš, i čekaš dan da odeš kući.



Ja sam pričala o porođaja CR-om, jer drugačije iskustvo nemam. O tome neka piše neko drugi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Click Here