|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 0:07:07   
Iwana87
Nisam do sad citala ovu temu skoz pa sad da prelistam.Mi sluz u stolici imamo mnogo odavno,i to nam se prepisuje na slajm,icurelo iz nosa dete progutalo  i tako dospelo u stolicu.Nije mi jasno sledece,njemu je do sad samo jednom nosic cureo,i tad nisam imala sta da izvucem pumpicom,curelo je samo kad kija,a sluzi ima skoro uvek u stolici.Procitala sam negde za krv pa posto to nisam primetila odpisala sam alergiju na kravlje,a sad vidim ovo.Pa mislim da probam da sutra jedem mlecne proizvode i vidim reakciju,jer mi juce i prekljuce(jela sve posno) nije mleko ni bljucnuo a nekad stalno povraca,pa posle dva dana ne jedem ako mogu ja to sama da zakljucim.Jer nam gastroenterolog nije bio raspolozen ni da saslusa probleme a alergotestove nismo radili.I dalj povraca sa 7 meseci i ne uvek i ne sve.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 0:30:48   
briseljancica
Snelle mislis da se ociste od tih proteina? ali 3 nedelje je proslo. zapravo skoro 3.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 8:27:15   
Snelle
Briseljancice, nisi mi rekla jel to bila jedina krvava stolica od 28.11? Ako jeste, sačekaj još malo pa ćeš videti da se popravlja situacija!
P.S. Može se desiti da nije reakcija na mleko, već se naprezala npr pri stolici pa joj je pukao neki kapilar! Da nije imala zatvor ili tvrđu stolicu ovih dana?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 8:49:02   
briseljancica
jeste snelle 26.11 pa 16.12. al njoj se tako i javlja na 2-3 nedelje. nije imala tvrdu stolicu, a i skroz drugacije izgleda kad je od toga. tada je krv preko stolice, a ne u sluzi.
tvoja devojcica je isla na endoskopiju?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 8:58:42   
Snelle
IZVORNA PORUKA: briseljancica

tvoja devojcica je isla na endoskopiju?



Ne, išla je na rektoskopiju. Jeste li vi vodili vaše dete na neki pregled?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 22:00:37   
briseljancica
nismo jos, u utorak idemo da da krv na analizu, da provere koagulaciju i da urade alergo test na kravlje mleko(u okviru toga nekoliko testova), belance i kukuruz. vec me hvata panika koliko ce samo da je izbodu a postoji mogucnost da nisu pouzdaniuser posted image . ako se nista time ne utvrdi onda idemo kod gastro (ili u svakom slucaju idemo-nisam dobro razumela)
kako je Lana podnela taj pregled? da li su njoj radili neke testove?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 22:32:57   
marince1
IZVORNA PORUKA: Snelle

marince, kada je vama utvrđena alergija, sa koliko meseci? I kako je utvrđeno da je nestala? Jeste li radili alergotest? Jesu li bile neke reakcije na mlečne proizvode nakon toga?

Briseljancice, jel to bila jedina krvava stolica od 28.11.? Možda je ta krv zaostala u crevima pa se sad izbacuje? Treba barem dve nedelje da se creva očiste, koliko ja znam.



odbijao je ad mleko i na kraju je skroz prestao da jede i dan i noc plakao jer je bio gladan.
Nebih znala tacno da ti kazem,ali otprilike sa nekih 5 meseci uradili smo alergotest (kapnuli su mu mleko na unutrasnju stranu podlaktice i malo recnuli nekim skalperom da bi izasla krv.Odmah je bilo reakcije (mesto je pocrvenelo skroz)

PReporucuo nam je da ponovimo test sa godinu dana,pa sa godinu ipo,pa sa dve.ON licno nije verovao da ce alergija nestati.
Medjutim kad smo ponovili test sa godinu dana on je bio negativan.
Onda smo mu mleko vrlo pazljivo uvodili,dao nam je celu proceduru.Spricem u odredjenim vremenslim intervalima smo mu davali i pratili.I nije bilo reakcije!user posted image
Sad obozava mleko,sireve...


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.12.2010 22:54:13   
Shishica
Sad citam malo u nazad i zakljucila sam da ako sumnjam na ne toleranciju (nema grceve, nema vidljive krvi.. "samo" osip oko usta i to svaki put kad posle nekog vremena opet dam - manje)...trebam nakon svake oko dve nedelje da probam po malcicko da dam i pratim situaciju...

A onda ako mi posle druge godine bude sumnjivo..da odemo na analize, a pre ne...etogac! user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:38:36   
Snelle
IZVORNA PORUKA: briseljancica

kako je Lana podnela taj pregled? da li su njoj radili neke testove?



Uh, pa ne baš najbolje. Ne znam da li znaš kako pregled izgleda, ali u svakom slučaju na početku je bilo ok, ali kako su kamericu ubacivali dublje bilo je bolno i plakala je user posted image
Pisala sam već kakve smo analize sve radili -  analizu na razne neke viruse (izmedju ostalog i na rota virus), analiza antitela, provera vremena koagulacije krvi, analizu na mlečne proteine...sve ovo iz krvi.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:44:37   
minavb
IZVORNA PORUKA: Snelle

Uh, pa ne baš najbolje. Ne znam da li znaš kako pregled izgleda, ali u svakom slučaju na početku je bilo ok, ali kako su kamericu ubacivali dublje bilo je bolno i plakala je user posted image

Mrvica mala.user posted image  Ja sam odustala od gastroskopije, samo bi ga mucili a ne bi nam pomogla.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:46:41   
Snelle
mina, po meni je gastroskopija još teži i još grozniji pregled. Mislim da je ni ja na tvom mestu ne bih prihvatila.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:49:25   
minavb
Pa to, traumiram dete da potvrdim nesto sto vec znam.
Kod kog doktora ste isli?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:50:39   
Snelle
Kod Prokića. Jesi li čula za njega?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:53:28   
minavb
Cini mi se da mi ga je Nensi pominjala, ili sam pomesala. Jel idete na kontrole?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.12.2010 15:59:26   
Snelle
Nensi? Zbog refluksa?
Idemo na kontrole, sledeća nam je početkom februara. Na poslednjoj me je samo pitao kakva joj je stolica, ima li krvi i ništa više. Ja sam ga pitala šta da joj dajem od čvrste hrane i to je bila kontrola user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 11:30:31   
Anoniman
Koje AD mleko nije na bazi kravljeg mleka?

(odgovor članu Flame)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 11:33:57   
minavb
Allernova, Novalac je proizvodjac.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 12:27:24   
Anoniman
Hvala. user posted image

Sad čitam da je marince pisala da košta 2300din... user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 13:18:11   
Snelle
Tasho, odustaješ od dojenja? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 13:19:19   
Anoniman
Ne. Pisala sam u Dojenje vaše iskustvo. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 13:50:53   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Hvala. user posted image

Sad čitam da je marince pisala da košta 2300din... user posted image


Skupo u pm. Ako povecas kolicinu mleka, mozda bude bolje da Mare sisa. Ne mogu da verujem da i vas neka muka muci sa jelom . Moram da primetim da je ove godine rodjeno puno dece sa nutritivnim alergijama, intolerancijama, refluksom i ostalim glupostima.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 13:52:31   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tash

Hvala. user posted image

Sad čitam da je marince pisala da košta 2300din... user posted image



To ti je naskuplje,ali za bebe najukusnije.
Postoji i humana HA.ona ti kosta cini mi se 1200,mislim 600 grama (nisam 100 % sigurna za gramazu)

Imas i od drugih proizvodjaca,ali posto smo mi koristili humanu,nastavili smo ovo.
Asto je bio problem da se nabavi!Ne pitajte me kako sam u provinciji nalazila user posted image


< Poruku je uredio marince -- 25.12.2010 13:53:50 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.12.2010 13:59:23   
Anoniman
Kod nas je problem da se nabavi i AR...pa sam ja dogovorila sa jednom privatnom apotekom...da mi nabavljaju...i tako sam imala sigurne 3-4 kutije nedeljno...a ne da obilazim apoteke i da me bledo gledaju shta uopshte trazim user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Alergija na mlecne proteine
30.12.2010 5:09:47   
Tara
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Tash

Hvala. user posted image

Sad čitam da je marince pisala da košta 2300din... user posted image



To ti je naskuplje,ali za bebe najukusnije.
Postoji i humana HA.ona ti kosta cini mi se 1200,mislim 600 grama (nisam 100 % sigurna za gramazu)

Imas i od drugih proizvodjaca,ali posto smo mi koristili humanu,nastavili smo ovo.
Asto je bio problem da se nabavi!Ne pitajte me kako sam u provinciji nalazila user posted image




Ja koristim Allernovu za moju bebolinu i uzimam iz apoteke u Beogradu koja ja povoljnija ,za 2 000 dinara,( ko zeli neka mi pusti pp da mu dam adresu) nekad i oni imaju problem da mi nabave , jednom sam morala da donosim iz Francuske :-( jer je kod nas bio problem sa dobavljacima user posted image
i moram da napomenem da je to mleko bilo bele boje i mnogo lepseg ukusa a ovo kod nas je zute user posted image


< Poruku je uredio Tara -- 30.12.2010 5:16:39 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Alergija na mlecne proteine
30.12.2010 12:16:42   
Snelle
Tara, i tvoje dete je alergično na krvlje mleko? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here