|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na mlecne proteine
9.2.2009 13:45:41   
Flame
Kod bebe koja iskljucivo doji, to je neretka pojava. Mama konzumirajuci mleko i mlecne proizvode sisanjem prenosi mlecne proteine bebi. Alergija se ispoljava pojavom sukrvice u bebinoj stolici! Iskljucivo je vezano za bebu koja doji, koja je pri tom vesela, raspolozena, kaki i piski redovno, nema temperaturu.
Nama se to javilo. Naravno nasi pedijatri ne znaju zasto se to javlja, ali navodno je to normalno i desava se! Pa sam ja malo istrazivala, i prekinula konzumiranje mleka i mlecnih proizvoda i dosla do zakljucka da je to u pitanju. Cak se onda ne sme konzumirati ni soja, jer nije u pitanju alergija na laktozu vec proteine iz mleka, a slicnog je sastava i protein u soji.

_____________________________

Isidora - Lolica 21.12.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.2.2009 11:04:56   
guppy RR
U pravu si Flame, imam par drugarica, koje su imale isti problem. Rešava se tako da mama ide na dijetu (izbegava mlečno, kao što si napisala). Dok je samo to, dobro je... jedna drugarica je morala da izbegava SVE potencialne alergene... user posted image

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.3.2010 11:29:01   
majda
Flame,jako mi je žao zbog tebe jer znam kako ti je.Ja imam bebu od 9,5 mjeseci koja je alergična na mlijeko od rodjenja.Pije alernovu ad formulu od novalaca.Teško je takvom djetetu napravit jelovnik i samo ja znam kroz šta prolazim.Al drži se,sve će to proći,samo treba strpljenja.user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.3.2010 22:20:46   
marince1
I mojoj bebi su asli tu alergiju.
Ali se nadam dok on pocne da razanaje da ce nestati.
Kako detetu objasniti da ne sme da jede cokoladu,sladoled,keks kad druga deca jedu?!?
Procice i to,nema mesta sikiranju! 

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu majda)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2010 1:03:59   
choopa choops
Sin od moje prijateljice je imao takvu alergiju. Znam samo da je kasnije pio rizino (pirincano) mlijeko. Zasto bas to, ne znam. Ali znam da je bilo jako skupo i da se nema svugdje ni kupiti user posted image

Moja L je imala grceve ako bi ja pila mlijeko u vecim kolicinama, pa sam ga izbjegavala u pocetku (hvala Bogu na internetu i informacijama user posted image ). Kasnije se malo po malo navikla, ali ona ni dan danas ne pije mlijeko kao takvo, samo jogurt.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2010 18:07:57   
marince1
Ja ne podnosimmleko,kad bih popila solju,provela bi dan u wc-u.

A rizino mleko u prahu ima u prodavnicama zdrave hrane,350 gr kosta 200 dinara.
To mi nije tako skupo,obzirom da allernova kosta 2300 400 gr. user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.3.2010 1:00:29   
choopa choops
marince ne znam, ta moja prijateljica je iz Hr i ona je imala nekakvo u tetrapaku, aposto su isli do Srbije, pa za Cg i tek onda Hr, morala je da ponese bas puno komada, jer kaze nije sugurna da li ga kod nas uopste ima. A znam da kad mi je rekla cjenu da sam bila ono user posted image , zar je moguce??? To je bilo ima dvije godine. Ovo sto ti kazes nije toliko skupo, mada ga ja kod nas ni nisam vidjela (mozda zato sto i ne trazim user posted image ). Mada opet ako dijete popije dvije flasice dnevno (4dl) to je 4e dnevno...skupi se toga user posted image

U svakom slucaju nadam se da ce naci nekakv liek za ovo sto prije.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 13:58:55   
Verus
Evo da se i mi dodamo na listu.  Dijagnostikovana je pre nedelju dana alergijom na mleko, tako da sam ja ne dijeti bez svih mlecnih proizvoda vec 9 dana.  Znaci, moram da citam i svako najmanje slovo na proizvodima...

Brine me to sto mi se jedno 5 dana nakon dijete pocelo smanjivati mleko-AKO MOGU DA MI POMOGNE ZENICE KOJE SU MORALE NA OVU DIJETI-STA DA JEDEM???

Zavrsila sam na mesu, vocu i povrcu, sto je sve nedovoljno masno...mleko bi mi ranije imalo puno masti, vise od pola u flasici je masnoca bila kad odstoji u frizideru-sada, jedva prst na vrhuuser posted image  tuzna sam, place mi se, ne znam sta da radim.  Pretrazila sam internet ali nesto slabe vajde oko informacija.  Naime, cilj mi je da sada dojim sto duze, i godinu dana (ranije je bio plan striktno 6 meseci, pa posle kako beba zeli), ali sada je ovo najbolje za nju-moje mleko ali na ovoj dijeti.  Ne znam sta mi je ciniti.  Misim da je sve izazvala formula koju sam joj dala-bili smo u restoranu, a ona mrzi kada dojim sa onim prekrivacem, ne voli da joj ide na glavu, pa sam joj dala smuckanu formuli (naravno na bazi kravljeg mleka), i par dana kasnije-krvi u stolici....

Pomagajte....zelim i dalje da dojim...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 15:18:34   
choopa choops
Verus user posted image Kao prvo nemoj da se sekiras. To moze da utice na mlijeko. Ne mora mlijeko da ti bude masno...u pocetku je svima tako, a sto vrijeme vise prolazi mijenja mu se i boja i izgled. Moje je nikad nije bilo masno user posted image vec onako nekako blijedo i prozirno. A dojila sam do njenih 14mj a napredovala je super. Isto tako, ja sam nisam pila mlijeko nikako jer je njoj smetalo i imala bi problema sa stomacicem i grcevima. Jedi sve drugo normalno i pij sto vise vode. Bice to sve u redu, najbitnije je da se ne sekiras.user posted image Srecno!

PS. da li si dobila mozda vec prvu menstruaciju? meni se znalo mlijeko smanjiti dan prije i prva dva dana menge, a i ona bi bila malo nervoznija, ali poslije sve po starom user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:00:21   
Verus
draga choopa! puno mi znaci sto si to napisala, cekala sam sve da se neko javi...znaci mozda je slucajnost sto mi se mleko bas tada promenio? Sad mi je lakse..evo bila sam da pumpam (pumpam 3x tokom radnog vremena) i izvukla sam 150ml pa mi je odmah lakse.  Bar da 2 flasice na dan od 3 jede mog mleka do kraja dojenja bicu srecna i zahvalna!  Hvala ti PUNO!!

Kazi mi: jel u Srbiji ima da se kupi ta formula Allernova Novalac?  Koliko to tu kosta?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:04:50   
Verus
O da: da li smem piti kozije mleko?  Znam da kaze alergija na kravlje mleko..ali da li tu spada i kozije...pedijatr mi kaze ne, a na internetu kaze da.  Mislila sam da probam ali se bojim  njene reakcije..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:07:03   
Anoniman
Verus, allernova ima u NS, cena je 2300 dinara, 400g.
Ja sam čula da svi ljudi koji imaju alergiju na kravlje mleko, piju kozje. Mislim da je marinče pisala negde o tome, pošto je njen David alergičan, i pirinčano mleko.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:08:11   
Nena81
IZVORNA PORUKA: marince

Ja ne podnosimmleko,kad bih popila solju,provela bi dan u wc-u.

A rizino mleko u prahu ima u prodavnicama zdrave hrane,350 gr kosta 200 dinara.
To mi nije tako skupo,obzirom da allernova kosta 2300 400 gr. user posted image


Evo marince rece cenu

ja nisam u toj prici, mogu samo da ti posaljem user posted image user posted image user posted image

za vise mleka samo dovoljno tecnosti, slatko, sokove sta vec smes od toga i bez sekirceta jer to mnooogo utice na kolicinu i kvalitet mleka

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:12:51   
Verus
Ljubim vas sve PUUUNO!  Dala mi dr. ovde uzorak neke te formule, ali kazu svi da je odvratnog ukusa...nisam jos probala da joj dam, dok ima mog mleka davacu to, posle cu mesati moje sa dopunom, pa ce valjda piti...moram jos pitati maricne u vezi kozijeg, ne bih da pijem sojino jer je moguca alergija i na to.

HVALA ZENICE MOJE!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:14:08   
choopa choops
ne znam ti za ovaj Novalac mila, ja nisam iz Srbije, vec iz Crne Gore, ali vjerujem da ima.

A sto se tice kozjeg. A gledaj...mojoj su maloj rekli negdje sa godinu dana da ima alergijski bronhitis i probala sam joj dati kozje jer sam kao citala da je ono dobro, ali ga ona nije htjela pit. E sad, negdje mi stoji u malom mozgu (ne zamjeri poglupavila sam skroz u ovoj trudnoci) ali mislim da kozje ima puno vise "necega" nego kravlje, te da je i jako. Ne znam. Ja ga ne bi pila za svaki slucaj . nece njoj bit nista ako ti ne pijes mlijeko, nadoknadice ona to kasnije. Te se alergije s vremenom izgube, pa ce da pocne pomalo jogurt, pa nekakav sir, a onda i cokoladno mlijeko user posted image

Samo ti izmlazaj svoje mlijeko za svoju mrvicu, a i kuci kad si stavljaj je na grudi sto vise mozes ( ad da se ne razmazi hihihi), jer se tako jos bolje podstice stvaranje mlijeka user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:31:48   
choopa choops
Evo nasla sam ti nesto na astma.rs
Kod dece alergije na mleko su 2,5 odsto bebe, i ona traje do druge godine života. To su prve strane belančevine sa kojima dolazimo u kontakt. U kravljem mleku se nalazi dvadesetak materija koje mogu da izazovu alergijsku reakciju. Alergeni su osobito beta-laktoglobulin, ali i drugi proteini i mleka. Treba naglasiti da mlečna mast i mlečni šećer laktoza ne uzrokuju alergiju. Pasterizovanje ne smanjuje alergenost. Oko 50 odsto bolesnika koji su alergični na kravlje mleko alergični su i na kozje mleko. Oko 85 odsto dece kod kojih je bila dokazana alergija na kravlje mleko prestaje da bude alergično do treće godine života i mogu da konzumiraju kravlje mleko bez posledica.
Najčešće su kožne reakcije (urtikarija, angioedem, atopijski dermatitis). Neretko, alergija na hranu se manifestuje samo tzv. oralnim alergijskim sindromom, odnosno osećanjem pečenja ili svrabeža jezika, otokom jezika, usnica, nepca ili ždrela. Zahvaćenost disajnog sistema može da se manifestuje simptomima astme i alergijskog rinitisa. Simptomi alergije na hranu u sistemu za varenje su grčevi, mučnina, povraćanje i dijareja.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:32:07   
Verus
sve si u pravu i sve ima smisla.  Jescu jacu hranu, ali naravno bez icega mlecnog...rekla mi pedijatrica dosta je da  ne jedem: mleko, sladoled, jogurt i sir, medjutim, za moj rodjendan pojedem neki kolac, a imao je puding u sebi (znaci sa mlekom) i ona odmah sutradan imala sluz u stolici...tako da moram bas striktno da pazim, sto meni nije tesko, ali eto, samo da mleko nastavi da dolazi normalno.  Od prekljuce se sama prebacila da jede na svaka 4 sata, nocu na 5, pa se nadam da cu imati dosta. 

Hvala ti do neba a i svima drugima!user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 16:37:37   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

medjutim, za moj rodjendan pojedem neki kolac, a imao je puding u sebi (znaci sa mlekom) i ona odmah sutradan imala sluz u stolici...tako da moram bas striktno da pazim, sto meni nije tesko, ali eto, samo da mleko nastavi da dolazi normalno. 

Da, znaci bas joj smeta mrvica mala user posted image Bice mlijeka, ne sekiraj se user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 17:28:58   
marince1
Ljudi ja sam u ogromnom problemu.
David pije hipoalrgenu Humanu HA 2 od 6. meseca.
Samo jedna apoteka u gradu je nabavljala to mleko spec za nas.
Sad vise ne mogu da nabave ,jedino kad odbavljac bude imao sledeci uvoz.
A sta ja da radim do tad?!? user posted image user posted image user posted image
Imamo  hranu jos za sutra i to podne user posted image user posted image user posted image

Sutra mora neko sesti u auto i ici po okolnim gradovima da trazi.*bem ti provinciju!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 18:02:53   
gagana83
Marince,ja mogu da ti se raspitam po apotekama veceras pa sutra da ti javim.

Bar da znate da li da dolazite,da ne idete bez razloga.
A mozda bi mogla i nekim busom da ti posaljemuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 18:38:39   
marince1
Hvala Gago!
Ne bih da te maltretiram,ali ako ne budem inala izbora ...user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 18:46:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

Ljudi ja sam u ogromnom problemu.
David pije hipoalrgenu Humanu HA 2 od 6. meseca.
Samo jedna apoteka u gradu je nabavljala to mleko spec za nas.
Sad vise ne mogu da nabave ,jedino kad odbavljac bude imao sledeci uvoz.
A sta ja da radim do tad?!? user posted image user posted image user posted image
Imamo  hranu jos za sutra i to podne user posted image user posted image user posted image

Sutra mora neko sesti u auto i ici po okolnim gradovima da trazi.*bem ti provinciju!


U bre! user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 18:49:01   
Verus
joj marince da sam blize....ne znam sta drugo nego da saljem odavde a ova je neka druga vrsta formule...draga, ako je nadjes kupi nekoliko komada, znam da je jako skupo ,ali.....eto i ja se brinem sta cemo danas-sutra sa ishranom.. marince, izrasce njih dvoje to videcesuser posted image
IZVORNA PORUKA: marince

Hvala Gago!
Ne bih da te maltretiram,ali ako ne budem inala izbora ...user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 19:58:22   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: marince

Ljudi ja sam u ogromnom problemu.
David pije hipoalrgenu Humanu HA 2 od 6. meseca.
Samo jedna apoteka u gradu je nabavljala to mleko spec za nas.
Sad vise ne mogu da nabave ,jedino kad odbavljac bude imao sledeci uvoz.
A sta ja da radim do tad?!? user posted image user posted image user posted image


Nazalost to je cest problem. Mi smo muku mucili kad smo uveli one kasice sa mlijekom. Taman se navikne na jednu, njima nestane. Pa onda drugu, opet isto.
Moj savjet trazi na internetu apoteke i zovi. Ne znam iz kojeg si grada, ali tako ceds ustedit dosta vremena ( i zivaca). Nadam se da ces nacuser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2010 20:06:58   
marince1
Nasli smo 3 kutije! user posted image

Ali stizu tek sutra popodne,a nece mi stici hrana koju imam do tad.
Moram ga varati pirincanim mlekom,kasicama...
Majko mila place mi se,nemam detetu sta da dam da jede user posted image





_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here