|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
19.10.2013 21:35:15   
Zemunka85
Branki, iz sveg srca vam zelim da sve bude OK i da prebrodite to.

Ono sto ja mogu da posavetujem je - ovako, ja sam uzasan hipohondar. UZASAN. To mi zivot otezava ... ja sam istripovala da je moje dete autisticno, jedan period. Kada je imala pet meseci. Bukvalno mesec dana sam sedela i citala o tome. SVE. Sve sve sve ... izucavala svaki pokret prstom, sve, sve .. Zakazala pregled kod neuropedijatra (nisam otisla) sa recenicom "Sumnjam na autizam", kada me je pitala koliko je dete staro, nasmejala mi se "To se ne moze utvrditi pre trece godine". Ja sam, kada sam citala, kod svog deteta prepoznala 21 simptom. Secam se u svako slovo spiska, na kome sam taksativno prepoznala simptome od 1-21. Ne smeje se, ne gleda u oci, ne voli da se mazi, burno reaguje ... LM, na kraju je hvala Bogu sve OK. Ni reci o tome.

E, znaci - svaka majka koja posumnja ne samo na ovo, nego na bilo koji problem, dok se ne dokaze - internet joj mnooogooo otezava stvari. Kada se ne dao Bog potvrdi, informacije ovde su neprocenjive, ali do tada, uvodi majku u agoniju.

Tvoje dete je starije, ti si majka, prepoznala si problem i sada samo polako. Ja ne znam nikoga ko to ima, ali sam mesec dana sedela citajuci o tome i svako vece isla kod mame da placem, a suprug je cuvao, jer nisam iz straha mogla sa njom da budem.

I pored 21 simptoma, koje sam ja tada prepoznala, ... nista od svega, Bogu hvala.
U strahu su velike oci i onda znamo i da preteramo.
sAMO SAM HTELA DA TE POSAVETUJEM, DA NE CITAS PUNO DOK NE DOBIJES DIJAGNOZU.

Samo polako. Problem ako postoji, nije bitno kako se zove, da li ga neko priznaje ili ne, treba da se resi.
Vi ste krenuli ka tome i Boze zdravlja uz pravovreenu terapiju u svemu moze dosta da se napreduje.

SRECNO!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Autizam kod dece
19.10.2013 21:50:32   
branki*
zemunka,lepo i tacno si ovo napisala..nesto slicno su mi rekli i pedijatar i psiholog u savetovalistu..
hvala na podrsciuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Autizam kod dece
20.10.2013 9:13:03   
NadaR
Branki , svim srcem navijam da sve bude u redu! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Autizam kod dece
21.10.2013 8:02:18   
bea83
Branki uz vas smo i čekamo dobre vestiuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Autizam kod dece
21.10.2013 11:56:40   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Branki , svim srcem navijam da sve bude u redu! user posted image

potpisujem

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Autizam kod dece
21.10.2013 22:16:36   
branki*
zene drage,ovako je trenutno...bili smo danas kod decijeg psihologa ovde u boru.pregled je trajao nekih 15 minuta i obuhvatao je sledece:usli smo i bozidar je uzeo igracke koje je potom stavljao na stolicu,cas bi uzeo jednu,drzao je neko vreme,obrtao,okretao,zatim je uzimao drugu i tako se zanimao...ja sam sela i pocela pricu zasto smo tu..spomenula sam da je govor smisleni,odnosno imenovanje stvari uspostavljeno,da bi on spontanoo prestao..tu i tamo kaze smislenu rec,ali samo kad on hoce i ponavlja reci koje mi kazemo.koristi cesto taj neki njegov nerazumljivi govor.pitala nas je da li razume i izvrsava komande,kako trazi kad nesto hoce..onda je pitala da li se on cesto klati,jer je boza stajao i dirao igracke i pri tom se klatio sa noge na nogu..isao je i do vitrine i uzimao druge igracke i tako,malo trckao..onda je uzela jedan upitnik i postavljala nam pitanja na koja sam ja odgovarala sa da ili ne,i u zavisnosti od toga ona je belezila plus ili minus..odgovori ne su bili samo na pitanja da li samostalno pije vodu iz solje,da li koristi nosu,da li izvrsava naloge..i mozda jos 1,2..to onda sabere i pogleda rezultat da bi onda rekla da je bozidar na uzrastu od jedne godine i 7 meseci i da kasni u razvoju i da ona,ipak,predlaze da idemo za beograd da ga tamo neko pogleda.to je to.pregledom bas i nisam zadovoljna..
u izvestaju koji je napisala pise,izmedju ostalog,da mu je interesovanje za igracke povrsno i kratkotrajno i da izrazava zelju da napusti prostoriju(jer je na pocetku boza uzeo mm za ruka i krenuo ka vratima).dijagnoza je f89.

< Poruku je uredio branki -- 21.10.2013 22:19:27 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Autizam kod dece
21.10.2013 23:13:32   
Ana RR
Branki, mislim da je svakako dobro potražiti barem dva mišljenja i da obavezno zakažete i pregled u Beogradu.

Mogu samo da zamislim koliko si zabrinuta i koliko razmišljaš o svemu.. user posted image iskreno se nadam da će sve ispasti dobro na kraju. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 4:11:14   
vukosava

IZVORNA PORUKA: branki

zene drage,ovako je trenutno...bili smo danas kod decijeg psihologa ovde u boru.pregled je trajao nekih 15 minuta i obuhvatao je sledece:usli smo i bozidar je uzeo igracke koje je potom stavljao na stolicu,cas bi uzeo jednu,drzao je neko vreme,obrtao,okretao,zatim je uzimao drugu i tako se zanimao...ja sam sela i pocela pricu zasto smo tu..spomenula sam da je govor smisleni,odnosno imenovanje stvari uspostavljeno,da bi on spontanoo prestao..tu i tamo kaze smislenu rec,ali samo kad on hoce i ponavlja reci koje mi kazemo.koristi cesto taj neki njegov nerazumljivi govor.pitala nas je da li razume i izvrsava komande,kako trazi kad nesto hoce..onda je pitala da li se on cesto klati,jer je boza stajao i dirao igracke i pri tom se klatio sa noge na nogu..isao je i do vitrine i uzimao druge igracke i tako,malo trckao..onda je uzela jedan upitnik i postavljala nam pitanja na koja sam ja odgovarala sa da ili ne,i u zavisnosti od toga ona je belezila plus ili minus..odgovori ne su bili samo na pitanja da li samostalno pije vodu iz solje,da li koristi nosu,da li izvrsava naloge..i mozda jos 1,2..to onda sabere i pogleda rezultat da bi onda rekla da je bozidar na uzrastu od jedne godine i 7 meseci i da kasni u razvoju i da ona,ipak,predlaze da idemo za beograd da ga tamo neko pogleda.to je to.pregledom bas i nisam zadovoljna..
u izvestaju koji je napisala pise,izmedju ostalog,da mu je interesovanje za igracke povrsno i kratkotrajno i da izrazava zelju da napusti prostoriju(jer je na pocetku boza uzeo mm za ruka i krenuo ka vratima).dijagnoza je f89.


Ja ne znam kakvi su Ajsnstajni ostala deca oko tvog Boze, ali slicno se i moje dete ponasalo oko 2 godine...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 4:21:03   
vukosava

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Molimo za pomoć našoj korisnici koja pita:

Zasto se nasite deca vinovni,zasto sme nie roditelite vinovni,zasto nikoj ne ne razbiraat ne ne shvakaat deka ni treba pomos,ni treba pomos na nasite deca koj sam Gospod sakal da bidat podrugi od site drugi deca.
Vo 41godina rodiv ubavo zdravo masko dete,bevme site presrekni,go pazevme kako kapka voda na dlanot.Sin mi rastese normalno oformeno detence,godinite proagaja a mojeto since ne prozboruvase.site mi velea ke bide ke prozbori ama nisto od zboruvanjeto.4godinki napolni pocnav da taklam da baram odgovor na moeto prasanje zosto,zosto mojot sin seuste ne zbori.Naskoro ja doznav pricina,na sin mu dijagnosticiraa nekoi crti na autizam plus so hiperaktivnost.Deneska mojot sin ima 7 godinki seuste ne odi na uciliste.2pati nedelno go poset_uvame defektologot sto navistina mnogu ni pomogna pomak ima.Neznam sto da pravam ponatamu vo gradinka kade sto odi 1 cas sekoj den nikoj ne go prifaka,vaspituvackite ne se zapoznaeti so autizam,go smetaat moeto dete kako da e gorila gledam deka edvaj cekaat da se otkazam od gradinkata,nemaat nikakvi aktivnosti povrzani so nego moeto dete za toa vreme samo si trca po prostoriite na gradinkata.Od medicina momentlno pije Gamibetal za hipeaktivnosta zatoa sto nemozam nikako da dojdam do Ritalin koji ni gi prepisa nevropsihijtarot.
Ova go pisuvam od maka i ponatamu talkam so Gospod napred ke uspejam.Ve molam pisite dragi majki koji imate slicni ili isti iskustva kako mene kade gi nosite vasite decinja,sto pravite so niv.Ja sum vlezena vo eden dlabok,golem lavirint neznam sto ponatamu.


Razumem sta pises ali ne umem da odgovorim istim jezikom pa se nadam da me razumes. Gledala sam neke dokumentarce kako je u SAD sve vise dijagnoza ADHD i autizma, i kako su sve vise dece na Ritalinu. Evo slican video klikni ako znas Engleski

Ima dosta razlictiih filmova na istu temu klikni

Oprecna su misljenja, jel im pomaze ili ih samo umrtvi da budu podnosljivija za okolinu (ovde je red i tisina neka drzavna maksima). Ali se dobro secam da ima jako puno nus pojava. Unisti im neke nerve nakon niza godina...

Ja kao radnik u prosveti dobijem na pocetku semestra od neke dece potvrde da imaju to ovde zovu "disability". Cula sam da je dosta dece sa ADHD dijagnozom. I mogu da primetim ako ne mogu da sede na miru dugo.

I kako stvari stoje u mojom predmetima OCD-ovci npr super prolaze (obsesive compulsive disorder) - svaki inzenjer je pomalo to. A autisticna deca sa Apsaregerom imaju puno talenata vezanih za prostor i matematiku. Samo imaju manje razvijene socijalne i emocionalne vestine.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 4:44:15   
vukosava
Dobar video o tome kako prepoznati autizam kod dece klikni

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 7:59:08   
Lu

IZVORNA PORUKA: branki

u izvestaju koji je napisala pise,izmedju ostalog,da mu je interesovanje za igracke povrsno i kratkotrajno i da izrazava zelju da napusti prostoriju(jer je na pocetku boza uzeo mm za ruka i krenuo ka vratima).dijagnoza je f89.

Evo ja sa sigurnošću mogu reći da bi i moje dijete ovako isto reagiralo u stranom okruženju.
U pelenama je bio do 2,8 god. jer ga nisam htjela mučiti sa tim dok sam nije naučio, ali to je moj stav prema tome.
Branki, ne bih da se petljam nekome u struku ali za 15 minuta donijeti bilo kakvu dijagnozu ili mišljenje, osobito ovako osjetljivog poremećaja čije simptome mogu da imaju sasvim zdrava djeca...malo mi je sumnjivo, doduše zato su ti i predložili drugo mišljenje jer očito nisu sigurni.
Prema svemu ovome ja se zaista nadam da to nije autizamuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 8:15:27   
bea83
Branki,koliko je Boža tačno star?Vidim da piše na tickeru dve godine ali nema meseci
Pregled je bio suviše kratak da bi ona ustanovila bilo šta. Pa mi smo kod logopeda proveli sat i 15 minuta user posted image
Po meni ništa od navedenog nije zabrinjavajuće, normalno je da je hteo napolje (nepoznat prostor, nepoznata osoba), noša,šolja itd. je toliko jedna realtivna stvar da nemam pojma kako neko može da odredi dijagnozu po tome.

Svakako bih potražila drugo mišljenje. Čak i da kasni u razvoju to nije neko veliko odstupanje, malo više rada, pravilne stimulacije i stićiće vršnjake. Ali prvo to treba tačno utvrditi.

Probaj da ostaneš pozitivna i hrabra i samo teraj dalje po drugo mišljenje pa onda delujuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 8:38:33   
branki*
bea,boza ce jos malo 2 godine i 8 meseci.ona je rekla da kasni u razvoju godinu dana.to je bilo na osnovu rezultata tog upitnika koji smo popunili..ici cu za beograD,svakako..da me upute bar kako da radim sa njim i na koji nacin da ga stimulisem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 8:45:15   
Brand new mama
Branki, naravno da moras provjeriti,mada je taj pregled u Boru bio bas bezveze.Mislim,za 15 min ne mozes nekom ni grlo dobro pregledati.Mi smo bili kod logopeda u Bg i prosto sam se ubila u pojam-I koji ima 4 nije nista htio saradjivati,a tako je bilo i kod doktorke ovdje-nije htio cupkati,ici po liniji...kod logopeda je ispalo da ne izgovara 20 slova,nema koncentraciju za taj uzrast...a on je bio umoran i u nepozatom okruzenju.Glup da te pitam.da li je dolazilo do nekih velikih promjena kod vas,na koje je mozda Boza odreagovao? Ili nesto slicno...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 8:45:42   
Anoniman
branki, i ja se potpuno slazem sa devojkama. cini se kao da je taj pregled bio vise pro forme kako bi mogli da te upute u beograd jer verovatno nemaju dovoljno znanji i iskustva da sami prosude. A malo dete u stranoj prostoriji - pa naravno da ce hteti da ode!

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 9:05:14   
lanajelena
Branki,kada sam Lanu vodila kod psihologa sa 3,5 god.nije htela nista da kaze(a vec je uveliko pricala)nije htela uopste da saradjuje i vec smo bili na izlazu i dogovarali sledeci termin jer su mislili da nesto nije u redu,dok smo mi pricale ona je sagradila kulu koju bi trebalo da gradi sa 4 god. i tek posle tih 15min ona se opustila i pocela da prica da bi nam rekli da je sa njom ipak sve u redu i sad uvek ide ispred vrsnjaka sto se tice nekih stvari,tako da ipak treba mnogo vise od 15 min da bi se nesto otkrilo,sve i da kasni uz pravu terapiju moze mnogo da se postigne user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 9:06:41   
branki*
bnm..sta da ti kazem..bilo je odredjenih nesuglasica izmedju mm i mene,par puta je on bas povisio ton,bozidar je bio prisutan....(povisiti ton=vikati).ovo drugo,s vremena na vreme prepirke i rasprave gde smo razgovarali malo povisenim tonom,ali bez vikanja.da li je to uticalo,ne znam.ovo sa bozom se nije desilo preko noci,bilo je verovatno postepeno,ne mogu da utvrdim tacno kad se desilo..nije reagovao nikad u smislu razdrazljivog placa,plac bez razloga,budjenje uz plac u toku noci..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 10:17:38   
smeško
Branki,
takva promena ne ide preko noći, zaista. Može se i sa 15 minuta proceniti da li ima nekih problema ili ne, samo ne može da se pretpostavi obim. Želim da ti kažem da ne donosiš zaključke prebrzo. Obavezno dođi u Beograd, verovatno te šalju u Zavod u Kralja Milutina. Samo dođite rano ujutru kako biste završili u toku jednog dana sve preglede. I odmah da znaš da ćete dolaziti više od jednog puta ako procene da ima potrebe i da sa Božom treba da se radi. Nije dobro za razvoj deteta da nema dovoljno koncentracije. Ali, sve to može da se trenira, ne znači da ti je dete autistično, ne daj Bože. Mogu samo da ti kažem svoje iskustvo. Nikola je napunio dve godine kada sam ja navalila da ga vodimo u zavod. Niko nije smatrao da je to potrebno, ali ja sam videla da on ima premali fond reči (15-ak), da sve razume, ali neće da traži, da me ne sluša uopšte kada ga nečemu učim, nema dovoljno koncentracije, strpljenja. Suprug mi je pružio podršku, ali je mislio da je rano. I pedijatar je tako mislio. Ipak, to je bila najbolja odluka, vezana za Nikolu, koju sam do tada donela! Konstatovali su da mu govor kasni. Uradili smo sve preglede i dobili instrukcije za rad sa njim kod kuće. Sada idemo samo na kontrole, jer oni dete ne ostavljaju sve do polaska u školu. Objasnili su nam koliko moramo da promenimo pristup u ophođenju sa njim, na koji način da vežbamo koncentarciju i motoriku, pa i govor. Pohvalili su me što sam prepoznala problem, što sam ga odvela odmah dok još ima vremena. eto, govor mu je kasnio 6 meseci. I to smo sad stigli.
Tako mogu da ti kažem, da sigurno i kod Bože problem postoji. Ali, da nije sve tako crno. Ne treba odmah razmišljati o autizmu, već o nekoj maloj grešcici u ponašanju prema njemu, koja može da se popravi radom. Možda bi Nikola i sam progovorio. Ali, to sad ne mogu da znam. Nisam htela da gubim dragoceno vreme. Svaki roditelj pravi neku grešku, samo kod većine deca to anuliraju, pa se ne vidi. Mi smo zatražili pomoć logopeda. I otklonili smo grešeke u našem ponašanju i radili vežbe sa njim kako nam je rečeno. Sada, nema više ni potrebe da ide idalje u Zavod, ali mi ga vodimo na kontrole. Inteligenciju su mu procenili kao vrlo visoku i sada je ispred vršnjaka u mnogim stvarima.
Udavih postom, ali poenta je da je većina tih zastoja otkloniva! Zato samo hrabro! već samim tim što si prepoznala postojanje problema i što se trudiš da ga rešiš praviš veliki korak. Biće to sve u redu, videćeš. user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 10:57:44   
bea83
Slažem se sa Smeškom, šta god da je otklonivo je, samo treba znati pristup. Nama je logoped jako pomogao, dao nam smernice za naše ponašanje prema njemu i eto već se vidi mali pomak iako je od odlaska kod logopeda prošlo manje od mesec dana. Počeo je da upotrebljava 3,4 reči što je i dalje malo za njegov uzrast ali je za njega korak napred jer do pre mesec dana nije progovarao ništa, nijednu jedinu reč.
Branki samo se naoružaj strpljenjem i drži se uputstava koje dobiješ

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 11:39:57   
cockic
branki,ja bi trazila drugo,trece misljenje,a taj izvestaj ne bi ni pokazivala drugom dr. da vidim sta bi taj rekao.jer oni ako im pokazes taj samo ce da potvrde bez nekog pregleda deteta.a to za ponasanje deteta u sobi kod lekara je van pameti.moja deca vriste,a sin se jedno vreme valjao i po podu,znaci saradnja 0.a da ga uzmem da ga pregleda to je bacakanje na sve strane.mi treba sa pekijem kod zubara,a kako nemam pojma.kad ce da skace sa stolice.ma kakva stolica,to ce biti vrisak vec sa vrata.i pekisa posle tog pregleda i bacakanja kad zavrsi otvara vrata da izadje.sta tu nije normalno?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 13:59:05   
smeško
IZVORNA PORUKA: cockic

branki,ja bi trazila drugo,trece misljenje,a taj izvestaj ne bi ni pokazivala drugom dr. da vidim sta bi taj rekao.jer oni ako im pokazes taj samo ce da potvrde bez nekog pregleda deteta.a to za ponasanje deteta u sobi kod lekara je van pameti.moja deca vriste,a sin se jedno vreme valjao i po podu,znaci saradnja 0.a da ga uzmem da ga pregleda to je bacakanje na sve strane.mi treba sa pekijem kod zubara,a kako nemam pojma.kad ce da skace sa stolice.ma kakva stolica,to ce biti vrisak vec sa vrata.i pekisa posle tog pregleda i bacakanja kad zavrsi otvara vrata da izadje.sta tu nije normalno?


Pa, ne mora ni da pokaže izveštaj, na uputu za zavod u Kralja Milutina će stajati uputna dijagnoza. I oni uopšte nisu neozbiljni da prepisuju tuđe mišljenje. Jedino mogu da između dva neurologa preporučim dr Janjić Ljiljanu, na druge specijaliste nemam primedbu nisam ih menjala.

< Poruku je uredio smeško -- 22.10.2013 14:01:40 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 14:04:45   
branki*
da,smesko o tom zavodu sam i ja cula sve pohvalne stvari,tako da cemo ici tamo najverovatnije...i to sto pre,da vidim sta je tacno,na cemu smo i kako dalje...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 14:26:04   
Trcosava
Branki, jedno pitanje - jel ti dete gleda TV često? Neki baby kanal?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 14:33:38   
branki*
tv je stalno bio ukljucen,kao i kompjuter.uglavnom je to neki muzicki kanal,pink music ili slicno i spotovi na youtubu..boza obozava muziku i obozavao je da gleda u monitor..ako nije muzika,onda tv drnda bzv..to sam u poslednje vreme izbacila..pustim malo decijih pesmica,ali je tv iskljucen sad i monitor od kompa.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Autizam kod dece
22.10.2013 14:37:54   
bea83
To su i nas pitali kod logopeda. Kod nas je skoro uvek isključen TV a na kompu mu povremeno pustimo neki crtani (uvek na srpskom i uvek ograničenog trajanja). Rekoše nam maksimum sat vremena dnevno u dve ture pa se toga skoro uvek i pridržavamo, mada njega u poslednje vreme nešto i ne zanima to, gleda samo kad je preumoran (a to je retkoo)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here