|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
22.8.2022 22:25:27   
Samo_pozitivno
@dunja RRHvala puno na odgovorima.Krajem decembra dolazimo u Srbiju opet, taman će tada imati 2 godine. Ako ne dodje do neke promjene na bolje onda def idemo na pregled sluha. Ja sam po prirodi vrlo smirena osoba i stalozena mada to mi je i struka, ali u ovoj situaciji jednostavno ne ličim na sebe. Ispraticemo situaciju i bas krenuti sa vjezbicama još više, čak sam dobio i neke vjezbice za njega. Da i taj kažiprst aktiviramo i da ostalo dovedemo u red. 
Da mi je ko prije 2-3 godine rekao da ću ovoliko brinuti ne bih vjerovao. Ali šta se ovo dešava sa djecom u zadnje vrijeme, kao neka epidemija. Vrlo teško se može naći neko dijete danas da mu razvoj ide kako treba u prvim godinama a da nema nekih problemcica.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Autizam kod dece
22.8.2022 23:14:48   
Anoniman
Pozdrav. Da li to odsustvo pokaznog gesta moze biti 100% pokazatelj autizma kod deteta od 19m., ako je samo to problem, a drugo sve ok i naravno dete jos ne govori?

(odgovor članu Samo_pozitivno)
  Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Autizam kod dece
22.8.2022 23:22:57   
Anoniman

Mislim da su ekrani krivi za sve. Detetu se gura telefon pod nos i kad hoce i kad nece samo dete. Neki dan sedimo u restoranu i dete nekih 4 god.mozda, normalno, mirno, sedi cuti, ma zlato jedno i mama onako fino iz cista mira izvadi tel iz torbe i kaze "evo ti gledaj nesto" 😒 
IZVORNA PORUKA: Samo_pozitivno

@dunja RRHvala puno na odgovorima.Krajem decembra dolazimo u Srbiju opet, taman će tada imati 2 godine. Ako ne dodje do neke promjene na bolje onda def idemo na pregled sluha. Ja sam po prirodi vrlo smirena osoba i stalozena mada to mi je i struka, ali u ovoj situaciji jednostavno ne ličim na sebe. Ispraticemo situaciju i bas krenuti sa vjezbicama još više, čak sam dobio i neke vjezbice za njega. Da i taj kažiprst aktiviramo i da ostalo dovedemo u red. 
Da mi je ko prije 2-3 godine rekao da ću ovoliko brinuti ne bih vjerovao. Ali šta se ovo dešava sa djecom u zadnje vrijeme, kao neka epidemija. Vrlo teško se može naći neko dijete danas da mu razvoj ide kako treba u prvim godinama a da nema nekih problemcica.




(odgovor članu Samo_pozitivno)
  Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Autizam kod dece
22.8.2022 23:27:04   
dunja RR
Ma ne, ne mora da znači da ja autizam, pa moje dete nije imalo pokazni gest u tom periodu, a i mnoge druge stvari nisu bile ok pored pokaznog gesta, pa sam ja zato sumnjala na autizam. Rano smo krenuli kod defektologa, vežbali, nema gde nismo išli, proverili sluh, išli kod dečijeg psihijatra, ispostavilo se vremenom da nije imao problem. Danas je najbolji đak u odeljenju, inače sam naučio da čita sa 4 godine, vrlo je mudar, ali i neposlušan, ima svojih buba, ali nema autizam.

Ali ja nisam bila mirna dok sve nismo istražili.

Bitno je pratiti dete, proveriti sve što je do nas i vežbati.

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav. Da li to odsustvo pokaznog gesta moze biti 100% pokazatelj autizma kod deteta od 19m., ako je samo to problem, a drugo sve ok i naravno dete jos ne govori?



< Poruku je uredio dunja RR -- 22.8.2022 23:32:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Autizam kod dece
22.8.2022 23:31:09   
dunja RR
Sve vas razumem, sve sam isto prošla. Iz mog iskustva, bolje je da brinemo, i preduzmemo sve što je do nas, nego da čekamo. A ako se na kraju ispostavi da je sve ipak ok, što verujem da je i kod vas, kao što je i kod nas bilo, znamo da smo dali sve od sebe. Ako se ispostavi i da nije ok, bolje je krenuti sa rešavanjem problema ranije.

Sve najbolje vam želim user posted image

IZVORNA PORUKA: Samo_pozitivno

@dunja RRHvala puno na odgovorima.Krajem decembra dolazimo u Srbiju opet, taman će tada imati 2 godine. Ako ne dodje do neke promjene na bolje onda def idemo na pregled sluha. Ja sam po prirodi vrlo smirena osoba i stalozena mada to mi je i struka, ali u ovoj situaciji jednostavno ne ličim na sebe. Ispraticemo situaciju i bas krenuti sa vjezbicama još više, čak sam dobio i neke vjezbice za njega. Da i taj kažiprst aktiviramo i da ostalo dovedemo u red. 
Da mi je ko prije 2-3 godine rekao da ću ovoliko brinuti ne bih vjerovao. Ali šta se ovo dešava sa djecom u zadnje vrijeme, kao neka epidemija. Vrlo teško se može naći neko dijete danas da mu razvoj ide kako treba u prvim godinama a da nema nekih problemcica.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Autizam kod dece
23.8.2022 12:23:21   
Anoniman
Drago mi je da se niste nasli u tom vrtlogu i da je dete dobro. Pa i ja nemam mira, citam svuda to je jedan od glavnih pokazatelja.. pricekacu jos par meseci pa ako ne bude sve ok ici cemo u detaljniju pretragu. Nadam se da je ipak sve ok kao kod Vaseg deteta. 🙏

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Autizam kod dece
23.8.2022 12:26:50   
jess021
Slažem se sa Dunjom da, prema Vašem pisanju, nema razloga za brigu. Samo odsustvo pokaznog gesta nije pokazatelj da je autizam u pitanju.Treba da se ukine svaka vrsta medija sem muzike i da se sa detetom igra na drugi način. Sigurna sam da će dete ubrzo progovoriti a Vi biti smireniji. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Autizam kod dece
23.8.2022 13:22:41   
Bambino1
Pisala sam ovde i ranije. Da naglasim da ni ja nisam strucno lice, samo licno iskustvo. Kao neko ko radi sa decom, stalno sam uporedjivala svoje dete sa drugom decom, i brinula. Skoro do druge godine je govorio samo 10ak reci, nije konstatovao mnogo drugu decu iako je isao u vrtic, itd. Kada smo ukinuli sve vrste medija, on je progovorio, svaki dan po 2-3 nove reci. Sada ima 27 meseci, sve razume, sve prica, sklapa recenice sa 3-4 reci. Sve jasnije govori. Sada se sam ukljucuje u igru sa drugom decom, pridje i prica im nesto. S obzirom na profesiju, uocila sam da deca kojima roditelji cim ih pokupe daju crtani, telefon, sporije napreduju. Drugi zakljucak je sto se govora tice puno price, sto vise pricas sa detetom vise ce i ono imati potrebu da prica. Meni je delovalo besmisleno svaku rec sta radim pricati, ali sada shvatam da je to bilo ispravno. Sto se tice opsednutosti, moj sin je jedno vreme uzimao autic i tako vrti tockove i gleda u njih po 10 min. To je trajalo mozda mesec dana. Sad je opsednut vozovima, tako da je u tom uzrastu vrlo verovatno prolazna faza. Takodje slikovnice nije konstatovao do druge godine, a sada sam donosi lista i prica. Jos jednom da naglasim da je to samo licno iskustvo. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Autizam kod dece
23.8.2022 13:40:04   
Samo_pozitivno
Nama tv i crtaci nisu radili po čitavi dan kao kod drugih ali jedno 2-4h dnevno je gledao. I najveća je greska ja mislim sto smo mu puštali na engleski jezik. Ja i žena smo sami u inostranstvu bez ikakve pomoći i nije lako, i onda pustimo malo tv da uhvatimo predah. Ali on nije bio kao druga djeca da se hipnotisu i da ništa ne konstantuju osim tv-a. Sada smo ukinuli crtaće skroz ,jedino može da ih gleda dok jede ako bez njih neće i to je to. Pa ćemo da vidimo kako će ići napredak. Nadam se da će u roku od 4 mjeseca biti vidljiv napredak i da počne kažiprst da koristi. Od juče smo počeli da ga ispravljamo kad on pokaže na neku sliku u slikovnici palcem ili kad uzme nas kažiprst (to mi nije jasno zasto pokazuje sa našim kažiprstom a sa njegovim neće) da uzimamo njegov kažiprst i da pokazujemo na slike. Buni se kad mu uzmemo kažiprst ali na kraju dozvoli. Idemo polako malo po malo :)

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Autizam kod dece
23.8.2022 14:09:39   
Bambino1
Samo strpljenja, i bez prevelike brige. I zelim vam da nam se ovde javite kroz par meseci i sami potvrdite da ste bespotrebno brinuli. 

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Autizam kod dece
25.8.2022 10:06:35   
jess021
2- 4 sata je previše za uzrast deteta od nepune dve godine, na Vašem mestu ukinula bih crtani skroz.  Biće to sve u redu😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Autizam kod dece
25.8.2022 10:20:31   
Samo_pozitivno
Evo već 2 dana nema crtaca, tv je kući ugašen jedino kad jede upalimo i to ne svaki put da bi bolje jeo ili u auto upalimo kad se vozimo na duže relacije ( a to nije svaki dan naravno)Mene samo brine ta opsesija svjetlom, sinoc dok smo šetali gledao je u uličnu rasvjetu i pričao 10 min , gleda mene u oči pa pogleda u rasvjetu i priča i priča na njegov jezik. I druga stvar je taj pokazni gest koji nema, ja ga pitam gdje je mama, baba ili neka igračka i on gleda u tom pravcu ali nikako ta rucica da pokaže pravac i kažiprst. Pokušavam da budem pribran ali uhvati me nekad panika, dok žena misli da pretjerujem. Imam jedno glupo pitanje, kakva je muzika najj za njega, može bilo šta samo da je na našem jeziku ili ?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Autizam kod dece
26.8.2022 12:49:17   
Anoniman
Tako je i kod nas. Nema nikako tog pokaznog gesta, nekad uopste ne dize glavu kad je pitamo nesto. Sad ima novu fazu, ima 3 dana stane u dnevnu okrene se ka kuhinji i iz sve snage vice na nesto u kuhinji i gleda gore nesto na kuhinjske elemente, ja pogledam gde gleda medjutim tu nema nicega osim jedne ikone. Moji isto misle da ja umisljam, ali ja se strasno plasim. Mi smo iskljucili tv totalno. Negde sam slusala da detetu ne treba davati kad jede nista da gleda, nego mu govoriti, pricati o hrani smisliti nekakvu pricu tipa kad otvara usta avioncic, autic, tako neke semice ovismo kakva vam inspiracija nadodje. Mi smo i to davno iskljucili, nema ni kad jede. Nego kazem vidi ovo lepo njam, njam, to je zdravo, bla, bla, sta mi padne na pamet😄 lupam svasta. I nema problema oko jela..mda bilo je malo prvih dana, ne mogu lagati. Jooj, samo da ta nasa decica budu ok.😔

(odgovor članu Samo_pozitivno)
  Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Autizam kod dece
26.8.2022 13:02:02   
Samo_pozitivno
Juče i danas smo jeli bez crtaca i počeli smo da vjebzamo ruku da pokazuje i juče je krenuo da je koristi, mislim to je i dalje preloše samo je podigne nekad u tom pravcu nekad ne. Maloprije je toliko vristao jer mi je dao neku igračku na navidavanje i ja mu je nisam navidao jer me nije pogledao u oči dok mi je davao i onda je krenula takva vriska, da sam se uspanicio skroz. 
Jedino sto me tjesi je to sto nas gleda i svakoga ko mu se obrati u oči, sto se igra sa nama i hvatalice i da se krijemo. Da toga nema ne znam sto bi radio. Kako stoje stvari moraću da nadjem nekog strucnjaka i makar preko telefona sa njim da se ispričam i da vidim je li ovo za uzbunu. Samo zdravlja i da sve bude kako treba jer trenutno prolazim kroz nevjerovatan stres da nemam ni apetita ni nista.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Autizam kod dece
26.8.2022 14:08:18   
jess021
Nadam se da necu biti pogrešno shvaćena.Meni se čini da ste Vi u velikoj panici i da to prenosite na dete. Ja razumem Vašu brigu, ali pokušajte sami sebe da smirite ili potražite stručnu pomoć da Vas posavetujete. I dalje mislim da je sa detetom sve u redu, ali naravno da ne možemo to sa sigurnošću da kažem. Imam utisak da ga po ceo dan analizirate i pratite njegove postupke, pokušajte malo da se opustite i da radite sa detetom pokaznu vežbu. Slažem se da i jelo ne treba da bude uz crtani, vec da se dete animira na drugi način. Želim Vam sve najbolje, pokušajte malo da se opustite 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Autizam kod dece
26.8.2022 14:13:50   
Samo_pozitivno
U pravu ste. Totalno sam u panici, i def ću morati da nadjem nekog defektologa sa kojim ću moći da popricam ali online, pa ako neko ima nekog za preporuku neka mi pošalje poruku bio bih zahvalan.I u pravu ste za to da dijete non stop analiziram tokom citavog dana. Zato mi treba jedan defektolog koji će da me smiri i da mi da koje pokazne vjezbe da radim i da vjezbamo kažiprst jer on sve pokazuje palcem.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Autizam kod dece
27.8.2022 15:14:34   
jess021
I dalje mislim da Vama treba neko, jer i kad Vam neko kaže da misli da je sa detetom sve u redu, to će Vas držati neko vreme, pa ćete početi po starom, da sumnjate, analizirate... 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Autizam kod dece
27.8.2022 15:22:18   
Samo_pozitivno
To mi i žena kaže.. da je problem do mene.Prvo da nadjem privatnog defektologa nekog dobrog, sa kojim ću moći preko telefona da se ispričam i to je to. Po struci sam sociolog i smirena sam osoba ali kad je dijete u pitanju totalno sam se pogubio. Ali neka rijec i potvrda od strucnjaka bi me smirila. 
Ako znate nekoga privatnoga dobrog defektologa molim vas da mi proslijedite broj bio bih zahvalan bas. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Autizam kod dece
27.8.2022 23:26:54   
jess021
Iskreno, ne znam nikog iz te struke psiholog/defktolog da to radi online. Dete mora da se vidi, da uradi određene zadatke, izvrši nalog... Da bi neko dao svoju procenu. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Autizam kod dece
27.8.2022 23:35:17   
Samo_pozitivno
Hvala na odgovoru svakako. Pisao sam već jednoj privatnoj ordinaciji koja se na forumu pominjala pa čekam njihov odgovor. U najgorem slučaju u novembru dolazimo za Srbiju na kratko ako ne bude opet nekih mjera i zatvaranja oko korone,  pa ako se do tada stanje ne popravi rezervisacu termin da se dijete procijeni. Hvala još jednom na pomoći i nadamo se najboljem. Svako dobro 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Autizam kod dece
28.8.2022 13:42:22   
jess021
Ma nema na čemu, razumem ja Vašu brigu, ali morate naći način da se umirite. Javite kako se razvija situacija. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Autizam kod dece
9.9.2022 0:36:05   
Samo_pozitivno



Da se javim sa nekim pozitivnim novostima.

Nakon nekoliko dana vjezbanja, malecni je počeo da pokazuje rukom u pravcu kad ga nešto interesuje ili ako nešto hoće , ili kad ga pitamo gdje su vrata, prozor neko od rodbine on gleda u tom pravcu i pokazuje rukom. Pokazuje sa svim prstima rasirenim,  iako su prstici rasireni dominira kažiprst a sada češće dominira srednji prst :) ali vidi se napredak u tom pokaznom gestu, a uskoro se nadam da će poceti i samo kažiprst da koristi samo.


Sto se tiče kažiprsta kad nešto pokazuje u slikovnici npr sada ga koristi  u odnosu na palac 50/50% sto je svakako veliki napredak, jer ga prije skoro nije uopšte koristio.


Meni to sve nije bilo dovoljno izmedju ostalog i zbog svoga mira i sigurnosti kontaktirao sam jednu privatnu kliniku gdje radi doktorica Sekulovic i popricao sam sa njom i njenom saradnicom online. Šteta je sto je u tom periodu moj klinac spavao ali ja sam im detaljno sve objasnio šta je po meni dobro i sto me brine. Takodje pokazao sam im i mnogo video snimaka da bi imale potpuniju sliku. One su mi postavljame podpitanja i na kraju našeg razgovora rekle su mi da uživam sa sinom ( sto naravno i radim) da se opustim jer one ne vide ništa u njegovom ponašanju sto bi upucivalo na autizam. 

Kontrola je za tri mjeseca i nadam se da će krenuti da priča :) 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Autizam kod dece
9.9.2022 2:32:02   
dunja RR
To su sjajne vesti, ja sam sigurna da će ih biti još. Javljajte user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Samo_pozitivno)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Autizam kod dece
9.9.2022 9:47:52   
jess021
Sjajne vesti, mnogo mi je drago 😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Autizam kod dece
9.9.2022 12:31:18   
Bambino1
Samo pozitivno drago mi je da ste se javili i da su vam potvrdili ono sto smo i mi ovde rekli. Sad se opustite i uzivajte. 🙂

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here