|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:34:55   
Anoniman
Dijana izvini, spor mi net, jos se nisam prikacila na komsijin pa mi sve ne ucitavauser posted image . Oprosti! :*

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:03:39 >

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 926
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:40:08   
dijana1*
UMuser posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:04:23 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:44:01   
Torbica
user posted image user posted image user posted image Zao mi je obe strane, i mame i bebe..

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:04:52 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:45:45   
Ipokrisia
Prvo da kazem da mi je jako zao sto se Tanja nasla u situaciji da mora da odlucuje u vezi abortusa user posted image Drugo, primetila sam,ima dosta slicnih slucajeva u mom okruzenju da su zene slucajno zatrudnele skoro ubrzo nakon porodjaja, i koliko znam vecina njih je mislila da se ne moze zatrudneti dok se doji, mozda je i Tanja posla od toga. Nije ni bitno, meni je sad to jako teska tema jer u sebi imam jedno zivo bice koje se mrda i svaki spomen abortusa me jako jako rastuzi. Iako nikad ne bih nikog osudjivala zbog bilo koje odluke, zelim samo Tanju da ohrabrim da ako moze i ako uslovi dozvoljavaju, da se potrudi da se bori u zivotu za sebe i svoju decu i da ne odustaje lako! Sta god da je u pitanju...Ako nema trenutno posla ,novca, moze se cistiti po kucama, peglati, bilo koji posten posao bolji je od nemanja posla. Ne znamo ni kakav je odnos Tanje i njenog muza, ali ako se volite , uoliko je sto se toga tice sve ok, nema nekog nasilja i slicno, sve se da resiti, samo treba biti hrabar i verovati u sebe ! Navijam za tebe da odlucis pravu stvar!! user posted image user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:05:41 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:47:57   
Klarita
IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: Cece1

Zasto ruzno.Pa cekajte ona hoce da uradi abortus i samo sam htjela da otvori oci.I opet cu sve to reci ako treba.Nikiga nisam uvrijedila vec istinu reklu.Pitajte zenice koje se godinama muce sta one misle o tome.
A sada VAS pitam ovdje bi li mogle ubiti to dijete sto ste rodili a ovo drugo roditi?


Da otvori oci? Ne razumem. Evo ja se godinama mucim i razumem zenu u potpunosti, to je samo njen izbor. Problem je sto ti svoj problem sa zatrudnjivanjem prebacujes na drugoga a to je jako ruzno i tu bi ti trebala da otvoris oci.
Ko je meni kriv sto imam problema i sto sam morala na vto-niko, ko je meni kriv sto neko ne moze, ne zeli dete u ovom trenutku-niko, ali ja nisam tu da nekome otvaram oci. Ja sam tu da dam podrsku ako mogu ako ne mogu onda barem necu da osudjujem.
Zena je zeni najgori neprijatelj.


Wiv, svaka ti je na mestu user posted image

Ne znam ko je i kada promenio misljenje o ovome, ali ja mislim da je Tanja pitala nesto drugouser posted image i veoma je ruzno sto je cela prica otisla u drugom smeru i sevnule varnice. Jedino je Serpi odgovorila veoma lepo, kulturno i kako treba user posted image Zamolila da razmisli...Sta koga briga vise ko sta i kako radi. Ako pitamo nesto, odgovorite, ali sta vas briga zasto. Njen zivot, njena stvar, njeno dete, njeno telouser posted image

Od anestezije treba da prodje 24h najmanje, spremi AD mleko za bebu.



< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:06:42 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:48:11   
zece
pa dobro nema li bre ona roditeli koji ce da i pomazu oko odgajanja decu zastp da ga abortira pa neka go ubije ono prvo neli je sve isto dali ce biti ono prvo ili ono drugo mrzim takve osobe koje samo se zale nema finansije nema uslove epa ljudi za sve ima resenie nemam finansije nemam uslove pa ajde ce da abortiram dete koliko majki znam koji su samohrani bilo zbog cega pa nisu abortirale decu bilo da su to bile bolesni deca ili ne moja majka je imala abortus pre mene pa sada se kaj najvise znate zasto moja sestra se udala ja sam se udala moj otac je umro mlad i sada je ona sama

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:07:10 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:52:49   
Torbica
Moze i unapred da spremi svoje, da izmlaza i sacuva.
Ja sam u opstoj anesteziji operisala hemoroide kad mi je beba bila 6 meseci. Operisana sam u ponedeljak oko 12, prethodno podojila. U medjuvremenu izmlazala i bacala a u zamrzivacu imala spremno za bebu. Nisam dojila taj dan i sledeci. U sredu ujutro dojila. Moj hirurg je rekao 48 sati zbog morfina, sto ovde nije slucaj jer ne idu opijati.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:08:29 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:53:04   
Klarita
Boze, zece, nemali roditelj???

Opet se nesto ide sve na drugu stranu, dajte molim vas, reagujte, zao mi i zene i bebe i nerodjene bebeuser posted image Stres za celu porodicuuser posted image

Torbi, sad se secam, da...da, da, da... jos bolja varijanta.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:09:16 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:55:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Klarita

Boze, zece, nemali roditelj???

Opet se nesto ide sve na drugu stranu, dajte molim vas, reagujte, zao mi i zene i bebe i nerodjene bebeuser posted image Stres za celu porodicuuser posted image

Torbi, sad se secam, da...da, da, da... jos bolja varijanta.


Istouser posted image .

Zece niko nece da ti pomaze ceo zivot, i nece ti roditelji biti doveka zivi pa da se oslonis na njih! Ne treba biti parazit, vec nesto i sam stvoriti!


< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:09:48 >

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 934
   RE: Želim abortus
21.9.2014 0:00:22   
branki*
zece,obrati paznju na recnik i stil pisanja.

ne bih volela da sam u situaciji da moram da donosim ovakvu odluku,nije lako,verujem.sreca,pa nisam bila u slicnoj poziciji.neka zena razmisli,razmotri za i protiv,i donese odluku.ako je to da hoce da abortira,to je njena stvar.sledeci put kontracepcija da ne bi dolazilo ponovo do iste dileme i problema.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:10:32 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Želim abortus
21.9.2014 0:03:10   
Modessty
e branki lepo reče! user posted image
a sad svi na spavanje! il u kafanu!user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:11:28 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Želim abortus
21.9.2014 0:10:11   
Mala Elena
Ipo, mislim da bi tata, ako su udobrim odnosima, pre mogao da nadje posao, fizikalisanje ( moler, gradjevinar, da radi selidbe...) a da mama bude sa decom. Jako mi je zao , cela ova situacija me potresla. user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:12:04 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Želim abortus
21.9.2014 7:18:01   
mali_mis
Tanja imas i moju podrsku user posted image
Jako teska tema i jako teska odluka.


< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:12:33 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Abortus
21.9.2014 9:06:48   
Peace*
Iznervirala sam se na 35oj str, pa naredne nisam citala.
Porediti fetus od 5 n i bevu od 7 m je suludo.
Ako se udje u temu Majcina osecanja prema prvom detetu kad se rodi drugo dobicete i potvrdu. Zene koje su zelele drugo dete su zbunjene i zabrinute dal ce drugo voleti koliko prvo. Naravno da su svesne da to sigurno legne na svoje mesto, jer toliko zena je rodilo drugo, trece, pa gle cuda, sve ih vole. Ali tokom druge trudnoce, postoji taj strah, dakle, ne nikako ne bih mogla ubiti dete od 7m i roditi drugu bebu, ali ako bi situacija zahtevala, mogla bih uraditi abortus nad fetusom od 5n.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Želim abortus
21.9.2014 9:11:04   
Anoniman
Dijana a sta sam ja to ruzno rekla ? Mozete me prozivati koliko hocete nikoga nisam uvrijedila.
A to sto ste se mnoge nasle prozvane ja tu ne mogu nista.
Nikada necu podrzati abortus i uvijek cu ovako reagovati.
A za moderatore ako mislite da sam za ban.onda me definitivno izbrisite sa rr.user posted image


(odgovor članu mali_mis)
  Direktna veza do poruke: 940
   RE: Želim abortus
21.9.2014 9:16:21   
bubulence
ne podrzavam abortuse ali ni ne osudjujem. mislim, ako je razlog samo finansijska situacija onda bih jos razmislila. nema muskarca koji ne moze da nadje posao, mozda ne kancelarijski ali kada su deca i njihovo odgajanje u pitanju i gradjevina je dobro dosla.
u svakom slucaju,svako zna sta je najbolje za njega i jako je ruzno vredjati.
p.s. rekla sam sebi da necu pisati u ovoj temi user posted image .
p.s.2. dojenje moze posle 48 sati

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Želim abortus
21.9.2014 10:04:29   
NadaR
Ne osudjujem. Svako zivi onako kako moze i mora.
Najzalosnije mi je to sto procitam - ma, neeeee, ne bih ja to nikad i nazalost nesto takvo te snadje iz ovih ili onih razloga.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Želim abortus
21.9.2014 10:41:19   
Anoniman
Peace procitaj 36 stranicu.Tu ima pitanje jednog ginekologa?

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 943
   RE: Želim abortus
21.9.2014 10:50:01   
Maslacak15
i ja sam rekla sebi da se necu vise javljati ali mi djavo neda mira. Zasto obrtati pricu naglavacke?. U redu pravo je svake zene da odluci za i protiv, to je teska i licna odluka i sigurno nema mesta vredjanju i javnoj osudi. Ali ima zena koje drugacije razmisljaju i imaju pravo da to kazu u svoje ime i za svoj slucaj.Mislim da tema jeste licna ali je i vazna i da razmena misljenja nije na odmet. Za nekoga embrion od 5 nedelja nije ziv za drugu itekako jeste. Cemu te pretpostavke " da se nadjete u drugoj situaciji drugacije bi razmisljale" ?
Ja smatram da je pogresno kad se cela stvar pod velom zenskih prava redukuje na trivijalnost, kad zene pricaju o " ciscenju" i odlaze kao da idu kod zubara. U takvom okruzenju je moja najbolja drugarica povukla potez pre 12 godina zbog kojeg i danas danas zali. Tadasanji decko je bio protiv bebe, boze moj devojke mnogih drugara su " su to resavale, to nije strasno". Nije bila prevse mlada 24 godine i imala bi podrsku roditelja da se odlucila da zadrzi dete. S njom se nije dalo razgovarati niti je ikao navaljivao, padale su reci " upropastila bi sebi zivot" " ne dolazi u obzir" "nece zavrsiti fakultet". Otisla je i to uradila.
Danas je sama sa 37 i single i priznala mi je da svaki dan misli na tu bebu.... A ja vrtim film u glavi da li je tada trebalo vise reci od " Uradi sta mislis da je ispravno". Naravno situacije su razlicite. Zene su razlicite. Tanja ima vec jedno dete. Samo nemojte molim vas da banalizujete temu. Tema je jako delikatna.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Želim abortus
21.9.2014 11:12:53   
Žapkić
Maslača,user posted image . Slažem se sa svakom rečju koju si napisala...

Mni je ovo jako teška tema i mislila sam da ništa ni ne napišem. Kao neko ko se godinama borio da rodi dete ja sam protiv abortusa. Alki, ja mogu da govorim samo i jedino u svoje lično ime. Ne mogu nikoga ni da posavetujem. Prosto, nisam bila u toj koži. I ne znam... prosto, ne znam...
Opet, svako ima svoje razloge... nekome su njeni razlozi sitnice, nekome , -boga mi, jako krupne stvari...
Ne znam... Šta god da odluči, zelim joj da se nikada ne pokaje zbog svoje odluke...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Želim abortus
21.9.2014 11:33:51   
serpica

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Maslača,user posted image . Slažem se sa svakom rečju koju si napisala...

Mni je ovo jako teška tema i mislila sam da ništa ni ne napišem. Kao neko ko se godinama borio da rodi dete ja sam protiv abortusa. Alki, ja mogu da govorim samo i jedino u svoje lično ime. Ne mogu nikoga ni da posavetujem. Prosto, nisam bila u toj koži. I ne znam... prosto, ne znam...
Opet, svako ima svoje razloge... nekome su njeni razlozi sitnice, nekome , -boga mi, jako krupne stvari...
Ne znam... Šta god da odluči, zelim joj da se nikada ne pokaje zbog svoje odluke...




Lili,ne verujem da ce da se pokaje ako rodi,razlog vise sto se borila za prvo dete i zna kakva je to radost....ali to je samo moje misljenje,ponekad mi ova tvrdoglavost izadje na nos i 100 puta sam lupila glavom o zid i opet bih,jednostavno takvog sam karaktera.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Želim abortus
21.9.2014 11:39:40   
Žapkić
Šerpi, nisam znala kako najbolje da formulišem to što sam htela da kažem... A htela sam da kažem:da bih ja najviše volela da se odluči da rodi to dete (to je opet samo moje mišljenje). I ako se odluči na to da nikada ne dozvoli da joj neko "nabije na nos" to-da li zbog finansijske situacije ili čega već (jer su muškarci, svekrve, okolina zajedljiva) skloni tome kad nemaju drugih argumenata-onda ti sve svaljuju na grbaču kao tvoju krivicu-i ono dobro i ono loše... i od svega dobrog pokušaju da naprave loše... Ne znam da li si razumela šta hoću da kažem? Mislim da jesi...user posted image

< Poruku je uredio Žapkić -- 21.9.2014 11:40:38 >


_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Želim abortus
21.9.2014 11:42:02   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Cece1

Peace procitaj 36 stranicu.Tu ima pitanje jednog ginekologa?



Videla.
Njemu bih zabranila da radi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Želim abortus
21.9.2014 11:49:16   
serpica

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Šerpi, nisam znala kako najbolje da formulišem to što sam htela da kažem... A htela sam da kažem:da bih ja najviše volela da se odluči da rodi to dete (to je opet samo moje mišljenje). I ako se odluči na to da nikada ne dozvoli da joj neko "nabije na nos" to-da li zbog finansijske situacije ili čega već (jer su muškarci, svekrve, okolina zajedljiva) skloni tome kad nemaju drugih argumenata-onda ti sve svaljuju na grbaču kao tvoju krivicu-i ono dobro i ono loše... i od svega dobrog pokušaju da naprave loše... Ne znam da li si razumela šta hoću da kažem? Mislim da jesi...user posted image




Naravno da jesam,evo primera radi moj slucaj,mozda se i secas,kad sam ostala trudna sa Tomom niko mi u kuci nije dao podrsku,ni mm,ni majka,ni svekrva ama bas niko,svi su bili u fazonu,"sta ce ti trece imas dvoje velike dece,nemas stalan posao,vec si stara sta ce ti da ponovo prolazis koroz sve to"user posted image
malo je reci da sam bila ljuta,razocarana,besna,povredjena,naravno da sam rodila,i padala u nesvest prvih 4 meseca jer nisam dozovoljavala da mu bilo ko pridje od njih i uzme ga u ruke,to je samo MOJE dete koje vi niste zeleli. Pa bar da su mi rekli "Budalo,svaka ti cast" bilo bi mi lakse.Bila mi je teska trudnoca,povracanje,mucnine,vrtoglavice isla na posao,brinula o kuci i dvoje dece sve sama,i plakala svake noci jer se niko nije obradaovao momo Tomi.user posted image
Vrlo cesto im sada posle godinu dana nabijem na nos "zasto ga sad volite i ljubite"? Gde ste bili pre godinu dana kad ste mi trebali?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Želim abortus
21.9.2014 11:52:47   
Žapkić
Jao, Šerpi, sad si me podsetila na citavu priču i na noći provedene na RR!user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here