|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 20:30:31   
dunja RR
Hvala vam puno za utro user posted image javiću se ..

Nego, ja mislim da Goca insistira (ne mogu da se set_im tačno, ali 99%) da se na početku koristi 2x100 pa 3 puta dnevno. Znači da moram da nabavim ne od 200 nego od 100, i tamo na ruke predajem sestrama.

Lesli kako si dobila recept? Od ginekologa ili?

Moja iz DZ nema šanse da mi da pre trudnoće ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.6.2018 21:07:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 20:34:40   
dunja RR
A za kilažu, imam ja i dalje viška, BMI je 24,6, trenutno, do transfera nadam se da će još pasti i treba da padne.
Ali ja sam pre 3 nedelje imala 7 kg više, znači mnoogo više, i tada mi ništa nije rekla. Ali tada je uvek u ordinaciji bio i drugi dr, ne znam kako se zove.
Verujem ja da ona ne primeti da sam smršala, jer tu i dalje ima viška (najviše u rukama i stomaku, noge mi od hodanja najviše smršaju), ali ja znam, i znam da sam u dobroj formi, i da dajem sve od sebe. Ja se uvek maksimalno uozbiljim kada krene VTO.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 20:37:35   
dunja RR
E da, a jutarnji šećer mi je i dalje 5,6, i uvek je toliko što me nervira, iako ne jedem slatko. Počinjem da mislim da u Biomedici prepisuju stare rezultate.
Jedino što jedem trešnje, tj. juče sam jela, one dižu šećer, ali baš da uvek bude 5,6, čudno mi ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 21:10:53   
lesli
Da i ja sam koristila do neke 10. nedelje taj od 100. 3x2 od 100. Slicna je cena. Razlikuje se samo velicina pakovanja. Ovih od 100 ima 30kom, a ovih od 200 je 14.
Sad stavljam ove od 200. Privatni dr prepisuje od 200, pa drzavni lekar samo prepise to sa izvestaja u karton i ma recept.
Dr koja mi vodi trudnocu se krstila na ovo 3x2 od 100 po fazonu, laksi bi ti zivot bio da stavljas jednu od 200, ali sam se ja pridrzavala inskrukcija sa klinike u pocektu.

Inace, da dobila sam na recept pre et. Otisla kod dr da otvorim bolovanje par dana pre et (januar mesec, pa da ne pokupim nesto u prevozu) i pitala sam je da li moze da mi prepise utrogestan, pokazala joj onu semu pripreme za fet i zena mi prepisa 4 kutije.

A sto se kilaze tice, ako si izgubila toliko puno kilograma za 3 nedelje, mislim da ti je dobar deo toga voda. Da se izgubi 7kg masnog tkiva treba napraviti ozbiljan kalorijski deficit (mislim da je 0.5kg masti oko 3500 kcal).
Ali i gubitak vode i nesto masnog tkiva je svskako super rezultat! Samo tako nastavi user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 21:15:59   
Maraj
Jao jeste dunja, sad se i ja set_ih...Goca preferira tu semu od 2×100 a ne jedan od 200. Ne znam u cemu je razlika. Meni moja dr iz dz nije prepisivala uttigestan do pozitivne bete. Kupovala sam taj od 100. Al ja kad sam radila vto 2014. i 2015. god mogao je bilo koji
Goca nije preferirala taj iz te apoteke.
Ja imam 4 ili 5 kutija od 200. Ako zelis poslacu ti ih. Meni ne trebaju. Imaju rok do 2020.god

< Poruku je uredio Maraj -- 4.6.2018 21:17:03 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 21:17:15   
dunja RR
Lesli jeste sigurno voda, na meni se vidi da sam puna vode, zato me Goca uhvatila za noge one su joj najbliže jelte, na pregledu, ali na meni su i najmanje problemaične, gori su stomak i ruke).Ali je meni to radikalna metoda, u oom trenutku, ta drenaža.
Ja uvek, leti, kretanjem dosta smršam. Svakog leta za nekih mesec dva skinem do 15 kg. Ali zato zimi sve to povratim, postepeno.

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.6.2018 21:23:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.6.2018 21:33:18   
Maslacak15
Dakle u toj Srbiji vecito nesto naopakouser posted image Prosto ne mogu da ne komentarisem. Zene u postupku VTO a oni ne daju recept za utrogestan pre pozitivne bete?!?!?!? A koje im je opravdanje? Ne veruju da ste u postupku? Posto znate utrogestan je dokazano tokom VTO ciklusa neophodan samo do pozitivne beteuser posted image user posted image Posle toga nema veze uopste iako ga skoro svi i u svetu prepisuju do 12 nedelje. Ima lepo xy studija da se time ne poboljsava uspesnost ni za jotu samo se eventualno malo pomere pobacaji za nedelju dve. Ali da se spase neviabilne trudnoce i sprece pobacaji to ne moze.
S druge strane ciklus u stimulaciji dovodi do nefunkcionalnog zutog tela, da vas ne gnjavim sa detaljlima i zato utrogestan bas MORA tih 14 dana do bete .....ali mene nista ne iznenadjuje samo eto ponekad sam prosto ucveljena.

Dunja drago mi je da dobro napredujesuser posted image user posted image Navijam svim srcem!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.6.2018 21:34:10 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 11:00:17   
dunja RR
Sada gledam, u septembru, na prvoj kontroli posle 3 dana stimulacije (kratki postupak, sa mikroginonom prethodno), estradiol je bio 82,3. Ni Dr Goca ni Dr Jelena nisu bile zadovoljne.

Juče(9 meseci starija), posle 3 dana stimulacije, dugi psotupak bez mikroginona prethodno, estradiol je 97,8, Goca prezadovoljna.

Baš značajna razlika na bolje, zar ne?

Mislim da je ovo zbog mikroginona, previše mi je oborio jajnike u avgustu. Ja ga jesam uzimala i pre postupka sa Savom, ali tada sam imaa 5 godina manje.
Goca je i sada htela da ga uvede, ali je ja pitah da idemo bez, jer smo pričai o tome da ćemo sledeći put bez. I reče i ona ajmo bez, izgleda da smo dobro uradile. Verovatno ću sada primiti i manje hormona, što je dobro za mene, što zbog zdravlja što finansijski, a i jajnici lepše reaguju.



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2018 11:01:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 11:20:19   
dunja RR
Nervira me ta cista na levom jajniku, Goca ništa ne govori, ali jako boli leva strana kada mi radi UZ. I sad me boli na momente.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 14:23:28   
lesli
Dunja, je li cista vodena?
Ako jeste sigurno ce ti je isprazniti na aspiraciji, jedino sto moras da pretpris jos koji dan...

Maslacak, stvarno je progesteron nepotreban nakon pozitivne bete? Zasto ga onda prepisuju user posted image
Mislila sam da je bitan nakon ivf/feta jer nema sta da ga luci dok postekjica ne preuzme ulogu lucenja istog...

A sta kazes tek za to sto maltene svakoj trudnici krknu utrogestan "preventivno"? user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 15:02:32   
dunja RR
Lesli, mislim da nije vodena, jer je jedna dr, kod koje sam bila na sistematskom pre nekih mesec i po, videla na levom jajniku dve ciste, jednu vodenu, koja je verovatno već pukla, a drugu gustoj sadržaja blizu 3mm, liči im na endometriozu. Ako dostigne 5 mm moram na operaciju. Može biti da je u pitanju i hemoragično žuto telo, ali ja nešto mislim da nije, mada je CA 125 bio u granicama kada sam ga radila pre mesec dana, a da je endometriotična cista trebao bi biti povišen. Kada sam pitala Gocu za cistu, ništa nije precizirala, samo je rekla da joj levi jajnik očajno izgleda. Mislim on je uvek bio očajan, ne znam da li je ikada i dao neku jajnu ćeliju. Kada sam radila prvi postupak kod Ivanovića, dobila sam 12JC (nisam imala hiper stimulaciju), i mislim (nisam 100% sigurna) da su se sve bile sa desnog jajnika za koji Goca kaže sada da je fenomenalan.

Na levom je uvek bilo više endometrioze tokom prethodnih godina, i pre 15 godina kada sam prvi put operisana pa i kasnije kod naredne 2 operacije, on je bio skoro skroz obuhvaćen, a desni manje, verovatno zato sada i bolje radi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 15:13:07   
Maslacak15
sve ukazuje na to da je nepotreban.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3551800/#B14

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19262381 su samo neke od analiza koje na to ukazuju iako pise da nekih 67% centara daje progesteron do 12. nedelje verovatno eto za svaki slucaj. A taj srpski specijalit da se daju celu trudnocu nebih ni da komentarisem. Evo jos nisam upoznala trudnicu u nemackoj da joj je dat progesteronuser posted image . Samo se nadam da nece biti ustanovljeno za deset__ godina da to "ne moze da skodi" ipak nije bas tako. Znam anegdotu iz BG gde je Dr tako mojoj kumi pokusala na keca da zalepi progesteron jel boze moj starija prvorotka " 36 godina u tom momentu" i obavezno mora da ga uzima. Srecom ona je zbog insulinske rezistencije bila u tom momentu i u kontaktu sa poznatim endokrinologom sa KBC koji spada u retke koji se zaista pute. On joj je nacrtao da je to potpuna glupost jer nema nikavih indikacija za slabost zutog tela ili bilo sta slicno. Elem, zbog njegovog eksplicitnog misljenja, ona nije uzela ni jednu vaginaletu ( a doktorku nije obavestila). Dolazi na pregled posle mesec dana i Dr drzi predavanje :"Eto vidis kako divna savrsena poset_ljica, to je sve od utrogestanauser posted image .

Sve u svemu progesteron je neophodan za odrzavanje trudnoce ali je fakat da ogroman broj trudnoca proizvodi sasvim dovoljnu kolicinu progesterona. Probleme druge prirode, tipa razvoja ploda progesteron ne moze da resi, moze samo da odlozi neizbezno.

Zato i kazem imam utisak ponekad kao da je trudnicki topic bolesnicko odeljenje a za to dobrim delom krivim i doktore jer se ponasaju kao da je trudnoca nesto neormalno i izmisljaju kojesta. A zene naravno veruju doktorima, odu na bolovanje ( isto bez razloga cesto) i onda provedu 8 meseci u paranoji umesto da rade i ponasaju se normalno . Bilo bi bolje i za njih i za bebe ubedjena sam.

Dunjauser posted image za estradiol- javljaj kako napredujes.user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.6.2018 15:14:23 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 20:16:29   
dunja RR
Žene, ko zna, lesli ti si najskorije bila u postupku čini mi se, možda se sećaš - šta je dobro za endometrijum da li beše brazilski orah, po par dnevno, ja sam već krenula sa njim. Znam da je ranije bilo priče i za ananas, da li da ga uzimam, i kada da krenem, ako je transfer sledeće nedelje?

Meni je endometrijum u principu uvek bio odličan, i na FET-u smo radili iz prirodnjaka, baš zbog toga. Jedino što sam grickala papriku stalno (dr Bilja iz Ivanovića rekla), ali sad je nema, tj. ne bi sada jela ovo što se prodaje.



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2018 20:26:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 20:23:20   
Maraj
Dunja badem koliko se ja secam

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 20:25:23   
dunja RR
Super, grickam ga stalno, lešnik i badem, i juče sam uzela dodatno i par brazilskih oraha, jer mi negde u glavi od pre ihahaj godina, da je on super za endometrijum, ali par dnevno. Ko zna da li se dobro sećam ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 20:29:44   
Maraj
Jeste. Ja sam svasta jela i citala. I surutku sam pila. Bila je neka kozijak. Nju sam jedino mogla. To sam sve jela i pila u postupku vto.
Kada sam radila fet, nisam nista. Jela sam uobicajeno i ponasala se uobicajeno.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.6.2018 20:36:48   
dunja RR
Mislim da surutka posle aspiracije ide, tj. preporučuje se kod himerstimulacije, mada nije loše ja mislim i mi ostali da je pijemo, ako već smiruje jajnike posle aspiracije. Ja nisam kod Feta čini mi se ni u prvom postupku, tada je nisam nalazila, ali sada jesenas jesam, imam jednu ženu što prodaje domaću. Hm, moraću već sada za vikend da je nabavim, jer ta žena samo subotom i nedeljom prodaje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2018 20:37:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 9:12:44   
nata11
Ananans nikakao. U Indoneziji ga zene jedu da bih izazvale spontani, a skoro sam procitala da ga u Americi zene jedu za izazivanje kontrakcija. E sada verovatno ne moze uticati 1 kriska ali ja sam imala obicaj tokom iui da ubacim u blender ceo ananas user posted image

Ja bih ti preporucila cedjenu narandzu svaki dan po 1 casa.


_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 10:06:02   
lesli
Meni je postupak radjen sa diferelinom od 2dc i estrofemom od 3dc.
Tako da nista osim tog estrofema nisam uzimala za zadebljanje endometrijuma, vec sam jela ono sto mi se jede.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 11:49:32   
dunja RR
Znama da sa ananasm ne valja preterivati u trudnoći, ali se sećam da su ga mnoge žene konzumirale tokom VTO, nađoh ovo (Parižanka je kasnije dobila blizance):


IZVORNA PORUKA: Parižankaa

Korisna temauser posted image
sa vama ću podeliti svoje mišljenje,iako ono nije pravilo za sve,jer ima onih koje su ostvarile trudnoće kršeći moje pravilouser posted image ,a ja nisam ostvarila trudnoću ...još uvekuser posted image
praktikujući svoja pravila.
Ishrana-češće ,ali po manje.Od perioda aspiracije pojačati belančevine.
Vitamin C strogo u prirodnom obliku-grejp,pomorandže,limun,nikako suplementi,pogotovu ne sa šećerom.
Izbegavati slatko-nikakve koristi od njega...sem osmeha na licuuser posted image
Ne preterivati ni sa medom.
Ti eurokremovi...navodno,a ustvari se kao kikiriki buter preporučuje posle ET-a,a radi boljeg pričvršćivanja embriona,su čista glupost.
U toku stimulacije dosta šetati i dosta tečnosti piti.
Jesti sardine,ali ne tunjevine.
U stimulaciji,i do ET-a,ne posle,jesti svež ananas,i to njegovu sredinu najviše-najtvrđe iz njega.Odličan za endometrijum,kao i čaša piva ...
Aspirin-NE na svoju ruku uzimati.
On se daje kao terapija kod stečenih ili urođenih trombofilija,pa tad služi da ne dođe do slepljivanja trombocita,samim tim i pojačava cirkulaciju,bolju prokrvljenost endometrijuma,a time i ishrane embriona.
Optimizma-u najvećoj mogućoj meri,kao i neopterećenosti,i posle ET-a ne virkanja u gaćice svaki čas.
Za debljanje endometrijuma se , pored ananasa,piva i pomorandži,preporučuje i sveža paprika,ali jako je bitno da stomak bude topao,stoga gledajte da više jedete neke supice i čorbice,i to prvo unosite i time zagrejete sredinu za vaše bebe...
Ako se set____im nečeg posebno,javljam.
Ja sam se svega što sam pisala pridržavala.
Sada,pošto dajem šansu prirodnim radovima,i od VTO života odmaram godinu dana,ja pijem:
folnu-po preporuci hematologa,jer imam urođenu trombofiliju,
Se,vitamina C,zdrava ishrana bez imalo ili sa malo glutena,bez šećera,masnih mesa,i što više ribe,i sa dosta odbojkeuser posted image i od sutra smo oboje i na PeruvianMaci.Naručila sinoć.
Inače,pored toga što se i ja pripremam,moj muž još više...
Srećno devojke,prenosite svoja iskustva!user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 6.6.2018 12:55:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 12:11:26   
nata11
Ja za ananas i grejp nisam nikako ali kao sto i sama clanica kaze svako je za sebe.

Evo objasnjenja za ananas:
Many tropical fruits including pineapple, kiwi, mango and papaya contain enzymes that may cause mild contractions - especially pineapple which is rich in Bromelain, which some studies suggest can help to soften and 'ripen' the cervix.
i jos mnogo slicnih se mogu naci ako ukucate: how to iduce labor



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 12:20:01   
dunja RR
Znam to nato, ali to je u trudnoći, obde se ananas preporučuje samo isključivo do et.
Ja sam ga jela, mislim tokom prethodnih postupaka. E sada ne mogu da se setim pre Feta da li sam, tu se samo sećam paprike.


Sada ne znam da li ću, idem u subotu kod moje dr endokrinologa, pa ću je pitati, a poslala sam muža po narandže user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 21:53:11   
dunja RR
Maslačkonjo, zanima me šta ti misliš - da li da ovih dana pre aspiracije oribam kupatilo sa Ajaxom npr. (sa rukavicama koje inače ne koristim tj uglavnom ne, kada sam u brzini, ali jesam poslednjih par puta), ili da pravim neko manje abrazivno sredstvo - sirće, kisela voda, det. za sudove, tog tipa.

Žene, kako ste vi radile?

Nemojte da mi predlažete da mm riba, platim ženu, ja ću čistiti pa da znam šta mi je činiti user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 6.6.2018 21:54:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 21:59:01   
dunja RR
Da objasnim zašto pitam, zbog mirisa, jer vidim da žene pišu da ni parfeme neke nisu stavljale, a to sam i ja vodila računa, u prvim postupcima.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.6.2018 22:00:10   
vocicana
Pa ne moras da se trujes isparenjima bas sada. Uzmi nesto blaze malo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here