|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mleko za snažan imunitet
20.11.2009 3:27:54   
Tatamata
Osobe koje redovno piju mleko imaju zdravu koštanu srž i jači imunitet. Razlog ovome je to što je mleko bogat je izvor proteina za izgradnju tkiva i ugljenih hidrata neophodnih za stvaranje energije kao i važnih vitamina.

Pročitajte više…

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.11.2009 17:45:50 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mleko za snažan imunitet
20.11.2009 10:19:22   
afrodita
Ovde kad kliknem izadje mi zimska rr
Inace moje dete je znalo popiti po 1l
mleka na dan (11 god) neko je napisao
da nije dobro uzimati prevelike kolicine mleka
cini mi se zbog krvne slike, a posto je inace malokrvan
ja mu ne dozvoljavam vise od 0,5
Inace sam cula to i ranije ali nisam pridavala znacaja.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mleko za snažan imunitet
20.11.2009 17:46:13   
Anoniman
Sredila sam link.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mleko za snažan imunitet
17.9.2019 23:09:10   
Mirko Svirko
Drage mame ovo je bas dobra tema...Da li mozete da mi kazete koliko ml mleka dajete deci u toku dana da piju? 

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mleko za snažan imunitet
17.9.2019 23:15:11   
Mirko Svirko
Meni je dete jedan period bilo malokrvno. Hgb 93.I doktorka nam je izbacila mleko na mesec dana. Prvo ja sam odrasla na mleku i bilo mi je zaista nemoguce i nelogicno. Ali eto to je bilo iz neznanja. I dete je jako volelo mleko. Medjutim rekla mi da kupim pirincano mleko i da kad zeli to mu ponudim. Lepo smo se odvikli i puding spremali sa pirincanim mlekom ili sa vodom. Popeo se hgb na 100.Ali nista od preparata nije pio. Samo izbaceno mleko i ishrana kao i obicno. Jer on ne jede salamu, cajnu,suvi vrat,ne zato sto mu ne dajem nego ne zeli. Virsle samo jede i ponekad pastetu. Inace se ishrana svodi na kuvano iuglavnom domace proizvode.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mleko za snažan imunitet
21.10.2019 17:55:04   
mama ivane
Moje troje dece dnevno popiju zajedno oko 2 nekada i 2 ipo litra mleka na dan , mozda je nekom to mnogo ali meni deca vole da piju tako da im i nebranim

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mleko za snažan imunitet
21.10.2019 18:19:56   
Mirko Svirko
Da li im je dobro krvna slika? 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mleko za snažan imunitet
21.10.2019 22:59:14   
flamingos
Mirko,da,mleko je zdravo da se pije,ali u određenim količinama.Prevelika količina utiče na krvnu sliku,bar tako kažu,ko bi ga znao.Naše dete ga ne pije od druge godine,pije čokoladno mleko,jede sve mlečne proizvode ali samo mleko-nikako.Čak ni sa plazmom neće,u želji pa umoči plazmu tek koliko da vidi mleko-više suv keks.Sa krvnom slikom nikada nije imala problema,odlična joj je.Voli i milkšejk,mleko sa ukusom vanile


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mleko za snažan imunitet
21.10.2019 23:05:53   
Mirko Svirko
Nama su mleko izbacili iz upotrebe na mesec dana pa onda na tri meseca. Pa smo iski privatno u jeenu kliniku u kojoj nam je odredjeno da sme da pije 500ml mleka na dan. Samo to od mlecnih proizvoda u toku dana. Ako jede pavlaku ili sirko ili nesto drugo onda mleko ne taj dan. Zatim ako pije jogurt onda sme 250ml. I mleko opet taj dan nista. 
Ali napominjem meni je sin bio anemican i iz tog razloga je izbaceno mleko.Pritom se tada adaptirao na vrtic, pa iz infekcije u infekciju i sirup za sirupom... da bi dosli do toga da se totalno narusila crevna flora. E iz svih tih razloga je izbaceno mleko. Sada ima hgb 130 i sme da pije normalno ali opet vodim racuna.  Jer tada kad je izbaceno mleko imao je hgb 93.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mleko za snažan imunitet
22.10.2019 10:02:07   
kamičak
Ne verujem da je mleko odgovorno za pojavu anemije.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mleko za snažan imunitet
22.10.2019 10:05:31   
Mirko Svirko
Kako nam je objasnio tada hematolog mleko i nesto sto mleko sadrzi bukvlno "jede" gvozdje. Samim tim opada hgb. Ja sam zivi primer pila sam po 2l i vecito anemicna.Mada i ja sam se dovela u red sada 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mleko za snažan imunitet
22.10.2019 10:09:04   
kamičak
Tacno, vezuje ga, ali tu je daleko veci problem nizak nivo gvozdja u organizmu koji dovodi do anemije. Pojacati unos gvozdja.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mleko za snažan imunitet
22.10.2019 12:18:34   
Mirko Svirko
Kamicak pojacali smo ga i sad smo gvozdeni 😂💪

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mleko za snažan imunitet
22.10.2019 14:47:52   
kamičak
Tako treba, Svirko 👍


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here