|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolači sa bundevom
12.12.2011 9:39:37   
Anoniman
Ja sam u temu Mafini stavili jedan recept sa bundevom KLIK
A ove nedelje pravim jednu tortu sa bundevom za moju mamu user posted image Ako uspe kačim recept!!!

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kolači sa bundevom
23.12.2011 22:52:16   
Tea2
Dajte neki proveren recept za lenju pitu sa bundevom!!!!Ili nesto slicno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kolači sa bundevom
23.12.2011 22:55:15   
Tea2
Hajde,Olga,vidim te gore!!!!Da se kitim tvojim perjem,mafine sam vec prisvojila.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kolači sa bundevom
23.12.2011 22:55:35   
Olga75
izrendas bundevu , malo je prodinstas , bez i cega , poseceris po ukusu , kupis tanke kore ,rasporedis bundevu , pospes je dobro grizom , malo cimeta , zamotas u rolat i ispeces , gotovo za manje od pola sata  user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kolači sa bundevom
23.12.2011 22:59:31   
Tea2
Neeee,hocu lenju pitu ili nesto tako...Testastoooo!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kolači sa bundevom
23.12.2011 23:08:29   
Olga75
e pa to ces morati sacekati sutra jer ja taj recept dok sam ziva necu zapamtiti nego moram da ga nadjem user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kolači sa bundevom
23.12.2011 23:08:43   
Tea2
Odoh da spavam,recept mi treba za sutra.
Drage moje,budite moje vile i ostavite mi receptice!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kolači sa bundevom
24.12.2011 10:10:05   
Tea2
Niko nije ostavio receptic......user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kolači sa bundevom
24.12.2011 10:40:13   
mati
I ja sam trazila neki takav recept, ali uzalud. Inace, pre par dana smo napravili sok od bundeve (neki je kod nas zovu pecenka, ali je valjda to to), iznenadjena sam koliko ga Mata pije, stalno trazi SOKA i OPETE. Stavi se malo arome od kajsije i ispadne super gusti sokic. 

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kolači sa bundevom
24.12.2011 11:26:59   
Olga75
Evo , Tea , kao sto sam obecala Lenja pita
16 dkg secera , 16 dkg masti ili margarina , prasak za pecivo , 2 zumanca , 60 dkg brasna , ako testo nije dovoljno glatko moze se dodati malo mleka ili jogurta da se lepo zamesi , podeliti testo na dva dela, razvaljati oklagijom , staviti u podmazan pleh , filovati , prekriti drugim delom testa , premazati umucenim belancetom , testo treba malo izbockati viljuskom , kad je gotovo posuti prah secerom



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kolači sa bundevom
24.12.2011 13:19:28   
Tea2
Olga,srce si.
E,sada se mislim sta da radim sa korama koje sam upravo kupila jer nije bilo receptica...Bice to puno testa za jedan sasvim obican dan.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kolači sa bundevom
24.12.2011 16:47:04   
Olga75
Tea , te tanke kore mozes da napunis cine god hoces , volis slanim , volis slatkim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kolači sa bundevom
26.1.2012 21:58:20   
minavb
Puding od bundeve
300g rendane bundeve
3dcl vode u kojoj se kuvala bundeva
150g secera
2 kasike gustina
3 kasike mleka
1 zumance
3 ksice vanilin secera

Rendana bundeva se potopi u vodu i skuva. Dobro se procedi i voda se sacuva. U maloj ciniji se pomesa gustim sa secerom, mlekom i zumancetom. U 3dcl vode u kojoj se kuvala bundeva, ulije se smesa gustina i ostalih sastojaka, i kuva. Kad pocne da se zgusnjava, doda se ispasirana rendana bundeva i jos malo kuva. Sipa se u cinije i pospe cimetom i vanilin secerom.

Ovo je verzija koju sa nasla na netu, a ja sam je preradila ovako:

Minin puding od bundeve
1kg rendane bundeve
1l vode u kojoj se kuvala bundeva
dve kasike meda
4 kasike pudinga od vanile
cimet
vaniln secer
mleveni peceni susam (samlela u mixiju i izgnjecila kroz cediljku)

Skuva se bundeva, procedi i ispasira. Puding od vanile se pomesa sa malo vode u kojoj se kuvala bundeva. 1L vode se sipa u serpu, u nju se stavi dve kasike meda i umuceni puding, pa s emesa dok ne pocne da se zgusnjava. DOda se vanilin secer, pasirna bundeva i susam pa se kuva jos neko vreme. Sipa se u cinije i pospe cimetom. Jako ukusno, Vanja se rasturio za uzinicu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kolači sa bundevom
26.1.2012 22:18:08   
jelenka
divan recept bas cu ga probatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kolači sa bundevom
6.2.2012 10:05:00   
Tea2
mina,vidim da si u receptu za puding gustin zamenila pudingom od vanile.To je zbog...?Treba li izbegavati gustin u ishrani?

(odgovor članu jelenka)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kolači sa bundevom
6.2.2012 10:19:31   
minavb
To je zato što sam u kući imala puding od vanile a gustin ne. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kolači sa bundevom
6.2.2012 13:23:46   
Tea2

IZVORNA PORUKA: Olga RR

izrendas bundevu , malo je prodinstas , bez i cega , poseceris po ukusu , kupis tanke kore ,rasporedis bundevu , pospes je dobro grizom , malo cimeta , zamotas u rolat i ispeces , gotovo za manje od pola sata  user posted image

Olga,super si domacica!!!Pravila sam ovako.Sin je odusevljen!!!!Jedino mi se ponegde griz nije ispekao,odnosno sjedinio sa bundevom pa razmisljam da griz sledeci pu umesam u bundevu dok je dinstam na sporetu.
?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kolači sa bundevom
4.9.2012 17:06:16   
Sanjica26 RR
Mina ovaj puding sto si pravila jel kolicina bude velika? Hocu da pravim Teodori, pa da znam.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kolači sa bundevom
29.10.2013 14:27:24   
Didy
Oguliti i očistiti bundevu da se dobije 400 g čistog mesa, iseći na kockice, skuvati u malo vode, procediti i izgnječiti.
Čvrsto umutiti 2 belanca.
Izmiksati 80g maslaca sa 120g šećera (ja sam stavila šećer u prahu, verovatno ne mora), dodati 2 žumanca, zgnječenu bundevu, 125g kiselog mleka, kašičicu cimeta (ja sam stavila više jer ga mi svi baš volimo), 180 g brašna, 1 suvi kvasac i na kraju umešati sa belancima.
Smesu izliti u prethodno podmazanu okruglu modlu ili kalup (što manji to bolje, moj je 26 i bila je tanka pita). Peći 40 minuta na 180 stepeni (ja sam i duže, jer mi je bilo jako bljeckavo).
Kolač bude onako mekan, nikad se ne stvrdne kao npr. piškota, ali kad se ohladi bude fin za jelo. Može se posuti šećerom u prahu ko voli.user posted image


< Poruku je uredio Didy -- 29.10.2013 14:34:13 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kolači sa bundevom
23.11.2013 10:47:41   
Anoniman
je l' pravio neko ovaj kolac od bundeve sa prethodne strane? cini mi se dobar, ali ne znam koje su to solje od bele kafe? one od 200ml ili manje? (ne volim kad su mera solje). I za koliki kalup je ta kolicina? Imam izrendanu bundevu u zamrzivacu pa da iskoristim.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kolači sa bundevom
23.11.2013 17:52:55   
Anoniman
odlicno je ispao kolac! napravila sam mix neka dva recepta
3 jaja, 450 gr bundeve (izrendane, prokuvane, iscedjene), oko 250 gr secera i isto toliko ulja, sve to izmiksano. Posebno izmesala 250 gr brasna (onog u koje je vec umesan prasak), malo sode bikarbone, malo soli, 2 kasikice cimeta, mlevenog orascica, vanile. Onda te dve smese izmesala i dodala na kraju i seckane orase.
Peklo se na oko 170 - 180 stepeni nekih 50ak minuta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kolači sa bundevom
23.11.2013 19:28:04   
Ana RR
Lepo zvuči, ksenči user posted image ja ne volim bundevu mada mi uvek lepo zamiriše kada sveki nešto sprema sa njom user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kolači sa bundevom
23.11.2013 19:41:00   
Anoniman
moja komsinica pravi slicno sa jabukom, mozes da zamenis bundevu jabukom.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kolači sa bundevom
23.11.2013 19:59:14   
Torbica
user posted image
Evo recept od Didy, ooooodlican je kolac! Umesto secera sam stavila fruktozu, smanjila za dve trecine. Posto sam pravila duplu turu za pleh od rerne, 160 gr fruktoze je trebalo. Moja rerna je ekstra, sa ventilatorom za 30 minuta na 180 je bio perfektan!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kolači sa bundevom
23.11.2013 20:19:25   
Anoniman
ja sam ovo pravila u onom kalupu kao za kuglof, jednom duguljastom i jednom malom okruglom.

(odgovor članu Torbica)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Mafini od sira
Ringerajin kuvar: snowwhite7



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here