|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 8:14:08   
Milijarda
Mislim da polne hormone nisam. Kako se to radi, iz krvi ili kako? Spermogram je ok. I ja se nadam. Hvala na motivaciji 😘


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 8:26:46   
nata11
Da hormoni se vade iz krvi. Obicno 2-3 dana ciklusa.

_____________________________





(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 8:29:45   
Milijarda
Jesam onda, to je bilo ok. Ne znam da li sredstva za smirenje uticu na plodnost 😁

Da probam malo to kiki

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 12:24:27   
lesli
Progesteron 21. dc? Folikulometrija?
Prolaktin? Stitna zelzda i antetela?
Hsg? 

Za IR obavezna terapija. Mozda da poset_is jos nekog endokrinologa, da vidis da li si dobila optimalnu dozu metformina. I obavezno redukcija ishrane i povecanje fizicke aktivnosti.

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 14:45:01   
Milijarda
Prolaktin mi je u jednom trenutku bio veci nego sto treba, ponovila sam test bilo je ok. Kada mi je data terapija za insulinsku isla sam u drzavnu kliniku. Posle kada su mi rekli da ustvari nije to odem privatno. Doktorka kaze da to nije nista, da mi i nije trebala terapija. Zato i pitam za iskustva. Vrednost je bila 11.  Stitnu zlezdu sam radila ali bez tih antitela ne znam zasto. Koliko je to bitno? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 14:55:39   
lesli
Vrednost cega je bila 11?Glukoze? Insulina? U kom minutu?

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 15:01:11   
Milena18
Normalno funkcionisanje štitne žlezde je jako bitno bitno i za zatrudnjivanje i za održavanje trudnoće. Ja bih se na tvom mestu konsultovala sa još nekim ginekologom,a možda i endokrinologom, idealno sa nekima ko se bave baš sterilitetom. Pa mora da postoji razlog što ne možeš da zatrudniš, samo da bi se našao mora neko ozbiljno i sistemstski da priđe problemu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 15:18:13   
pari
Ja tek sad vidim za Branki i Milenu!!! Diiivnoooo! Navijam jako da sve bude dobro! ❤️



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 16:32:36   
Milijarda


IZVORNA PORUKA: lesli

Vrednost cega je bila 11?Glukoze? Insulina? U kom minutu?


 Insulina... Samo tu jednu vrednost sam dobila u izvestaju. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 16:59:33   
lesli
Jesu li oni tebi radili ogtt?Popijes 75g glukoze i onda ti vade krv na 0, 30, 60,90, 120 (i eventualno 180) minuta?I da mere vrednosti glukoze i insulina u tim minutima?

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 17:08:32   
Milijarda
Jesu... Odmah su me informisali o stanju secera, a za insulin sam dosla sutra dan po rezultate i samo ta vrednost je pisala.  Zasto me tako pitas? Da li je to puno ili malo? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 18:12:06   
lesli
Ta vrednost je ok, ali sama po sebi ne znaci nista.Morali su da odrede insulin u svakom od ovih trenutaka vadjenja.I ogtt se tumaci u celosti. Posmatraju se i vrednosti glukoze i insulina.
Neko ti je vec savetovao (cini mi se Milena) da nadjes dobrog lekara. Treba ti endokrinolog koji se bavi steriltetom koji ce da ti pretrese sve sto misli da moze da ima uticaj. 
A onda i ginekolog koji ce da odradi svoj deo posla. Brisevi, redovan pregled i sl. I da te posalje na HSG ili HyCoSy. 3 godine je jako dug period.
Koliko imas godina?


(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 20:11:22   
Milijarda
Cekam 21. I ako nema niceg moracu da se posavetujejem sa jos nekim lekarom. Histero i laparo sam radila sad u oktobru. Prohodno je sve 😊


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 20:12:19   
Milijarda
Hvala na savetima 😘


(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
10.2.2021 20:18:03   
mati
Milijarda, dobrodošla na forum. Imaš ovde puno interensanthih i korisnih tema, pridruži se, sve što te zanima možeš pronaći. Ukucas u pretraživaču samo. Ne znam koju verziju koristiš, ali na desktop verziji ti je u gornjem desnom uglu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 6:27:09   
Milena18
Hvala, Pari ❤️


Milijarda, držimo fige 🙂

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 7:19:28   
Milijarda
Hvala ❤️❤️❤️


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 13:56:10   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Milijarda

Jesu... Odmah su me informisali o stanju secera, a za insulin sam dosla sutra dan po rezultate i samo ta vrednost je pisala.  Zasto me tako pitas? Da li je to puno ili malo? 





Cao, dobrodosla 🤗 Ta vrednost je dobra, ali istu vrednost imam i ja, ali uz to imam policisticne jajnike i zadnji put sam vadila i SHBG i jako je bio nizak. Sto znaci da mi je nivo free testosterona visok i zbog toga ne mogu da ostanem u drugom stanju. Preko tog hormona dr je znao da mi je mala terapija, zato sto glukofaz inace dize taj hormon, a posto je nista vrednost iako mi je dobar insulin on mi je povecao dozu tako da ako nisi proveravala SHBG savetujem ti da proveris 😁

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 14:12:33   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Milijarda

Prolaktin mi je u jednom trenutku bio veci nego sto treba, ponovila sam test bilo je ok. Kada mi je data terapija za insulinsku isla sam u drzavnu kliniku. Posle kada su mi rekli da ustvari nije to odem privatno. Doktorka kaze da to nije nista, da mi i nije trebala terapija. Zato i pitam za iskustva. Vrednost je bila 11.  Stitnu zlezdu sam radila ali bez tih antitela ne znam zasto. Koliko je to bitno? 





Iskreno to za insulin sad citam malo bolje i nije mi bas jasno na osnovu cega su ti onda dali terapiju, tj kako sad bas zna da je 11 dobro i da ostavis terapiju, sto su ti rekli vec to bez oggt testa nije bas toliko validno, vrednost insulina varira zbog mnogo stvari sad da ne davim, i insulin ne moze da se izleci nego samo zaleci odnosno odrzava u normali sa ishranom, treningom i lekovima, ako istavis lekove onda makar pazis na ishranu. Ali da ne davim sad vidim da pitas za anti tpo, to je jako bitno. Zato sto preko antitela stitne se vidi da li bolujes od autoimune bolesti npr Hasimoto, on se mozda ne pokaze u standardnim analizama za stitnu, pa ti je potrebno da izvadis bas antitela. Nadam se da sam lepo objasnila 😁

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 19:33:50   
Milijarda
Hvala na novim otkricima 😊 doktorka me je 3 godina vrtela u krug, sve sam jedno te isto radila. Ocigledno da postoji jos mnogo toga za proveriti. Najgore mi je sto mi je prepisala inofolic, a od njega sam se mnogo lose osecala, u jednom trenutku sam imala najcrnje misli a nakon prestanka koriscenja vratila se u normalu. Ocigledno da taj hormon na koji deluje inofolic nije trebala da dira. 


(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 20:01:08   
lesli
Inofolic je obicna folna kiselina i inozitol. Znaci vitamini iz b grupe. Ne bi trebali da izazivaju takve simptome.

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 21:46:57   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Milijarda

Hvala na novim otkricima 😊 doktorka me je 3 godina vrtela u krug, sve sam jedno te isto radila. Ocigledno da postoji jos mnogo toga za proveriti. Najgore mi je sto mi je prepisala inofolic, a od njega sam se mnogo lose osecala, u jednom trenutku sam imala najcrnje misli a nakon prestanka koriscenja vratila se u normalu. Ocigledno da taj hormon na koji deluje inofolic nije trebala da dira. 





Hmm ovo prvi put cujem 🤔 Bas to sto lesli kaze to su vitamini. Kao dodatak ishrani nebi trebalo da ti je to od toga. 

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
11.2.2021 22:16:52   
Milijarda
Pila sam glukofaz neko vreme, pa mi ubacila te kesice i posle mesec dana koriscenja bas sam se lose osecala, cak ni odnos nisam mogla da imam pa sam prekinula. Proslo je 2,3 meseca pa sam opet uvela kesice i onda je jos brze nastupilo to glupo stanje posle mozda 10tak dana. Samo sam to novo ubacivala u organizam, ne moze da bude od neceg drugog. 


(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
12.2.2021 13:21:53   
Leptirica92
Milijarda, vidim da si pila glukofaz. Jesi li imala kakvih nus pojava? Ja sam od decembra na glukofazu i klomifenu. Od klomifena imam svih 5 dana teske glavobolje, a od glukofaza mucnine i svakih 3 ili 4 dana dusu na nos ispustim . Nekad mi toliko bude mucno da kazem necu vise ni piti, pa sta bude, a opet znam za sta prolazim kroz sve to 😊


(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
12.2.2021 13:43:52   
Milijarda
Klomifen mi bas prija, pila sam ga ovog meseca prvi put ali  ne u kombinaciji sa glukofazom.mozda jedno sa drugim daje lose pojave. A glukofaz nista posebno, nisam osecala nikakve promene samo u kombinaciji sa inofolicom mi je bilo lose. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here