|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.3.2021 17:14:36   
Maslacak15
nora ja mislim da mozes da odes kod lekara ali nista posebno ne treba da ocekujes. znaci ti si u principu dobila na vreme. to sto kolicinski varira nista doktoru nece znaciti, menstruacija ume da varira znacajno...pms ima hiljadu lica. zene koje pokusavaju da zatrudne s razlogom pocinju da osluskuju svaki detalj. skoro sam sigurna da ti ginekolog nece  nista pametno reci. ja bi mogla roman da napisem o svim varijantama mog pmsa i ms bolova za poslednjih 31. godinu koliko imam ciklus. a imam vrlo redovan ciklus sve vreme. ne znam dokle si stigla sa endokrinologom, on je bitniji...


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.3.2021 17:29:03   
Nora332
Kapiram, ipak cu otici jer brinem da nije nesto ozbiljno. Svaka zena je drugacija, kod mene nema odstupanja a ni bolova,  zigne tu i tamo ali to je uvek pre ciklusa (jajnici i grudi, nekada kicma).  Sada je sve naopako, malo mi je nemoguce da se ciklus toliko poremeti da se regularnih 7 dana smanje na 3, da odliv koji imam vec 23 godine svakog meseca nestane a da se bolovi po prvi out jave od 5.dana ciklusa i samo se pojacavaju. Svako zna svoje telo, meni nesto ne stima. Ne ciljam na trudnocu uopste, brine me da nije neki veci zdravstveni problem, testu za trudnocu verujem. Ako je bio negativan, negativan je - bilo bi lepo da jeste ali jasno je da nije. Ja se izvinjavam sto davim ali kao neko ko nikada nije imao ginekoloske probleme i plus je sve identicno svakog meseca, smatram da imam razloga za brigu. Daj Boze da gresim. 

Doktor kod koga cu ici je ionako specijalista za sterilitet, taman cu videti sa njim koje analize da odradim posto do trudnoce ne dolazi i dalje. Volela bih da vas obradujem lepim vestima ali cini mi se da ce sve ovo ici malo komplikovanije kod mene. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.3.2021 17:58:50   
Maslacak15
nije bila kritika. samo nebih da budes razocarana. neznam koji bi poremecaj bio...treba da ides, narocito ako ce doktor da te umiri. zelim tu sve najbolje ! puno pozdrava.


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.3.2021 18:31:10   
Nora332
Nisam shvatila kao kritiku, molim te izvini ako je zazvucalo tako 🙂 samo sam htela da objasnim kakva je situacija jer sam dosta zabrinuta i sad mi ponedeljak deluje kao da je za 10 dana,a ne cela 2


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
23.3.2021 16:16:08   
Nora332
I evo i mene, ponedeljak mi je delovao jako daleko, a ispalo je da moram da cekam jos nedelju dana preko, pomerili su mi. Dobre strane ovoga sto se desilo su a) zakazali smo razne preglede oboje tako da sl nedelje krecu detaljne analize b)  u medjuvremenu su mi se povukli bolovi i sredio organizam tako da bar nesto, da se sve to nastavilo ne znam kako bih cekala jos nedelju dana. Ali eto, samo sam htela da vam javim da konacno krecemo za detaljnijim analizama, zaista smo se borili prirodno do sada i posto ne ide, idemo dalje. Ja se ne predajem i imam veru i dalje da ce do toga doci uskoro. 

Poslednja dva meseca su nam se raznorazne stvari izdesavale pa nisam imala vremena ni da mislim o ovome, ali su me ovi bolovi i nesvakidasnji ciklus probudili da tako kazem i evo udjoh ponovo u onaj zacarani krug kad samo o trudnoci mislim. Drzite mi palceve da analize budu ok!  I hvala svima na odgovorima, uvek ste divne! 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
23.3.2021 16:34:22   
lesli
Nora, to jeste zacarani krug, ali pravite veliki korak ka izlasku iz istog time sto krecete sa pretragama sta nije ok.Meni je to uvek podizalo. Svaki od tih pregleda je bio samo korak blize ka cilju...
Da brzo i lako nadjete resenje problema i ugledas 2 crtice 🍀

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
23.3.2021 17:10:39   
Nora332
Da, slazem se, hvala ti puno!  I ja sam uvek bila taj tip da su me pregledi smirivali tako da se nadam iskreno da ce tako biti i sada. Videcemo. Mora da se nadje uzrok problema pa sta bude. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.3.2021 14:06:56   
Nora332
Mislim da mi je nocas krenula ovulacija, krenuli su da rade jajnici negde oko ponoci, nakon toga sam imala odnos, nadam se samo da nisam zakasnila. Od jutros imam blagu mucninu i umor, a juce preko dana promene raspolozenja, to je tipicno za mene kada nastupi ovulacija. Pitanje za Maslacak (i sve ostale), da li bi bilo pametno ponovo pogledati progesteron 21.dana ovog ciklusa, posto mi je tacno pre dva meseca bio odlican rezultat i sad ne znam da li to znaci da mi je generalno super ili se menja iz meseca u mesec pa treba stalno da se proverava. Bila bih zahvalna na odgovoru 😊


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.3.2021 14:19:13   
branki*
ja sam isto po savetu nase maslacak radila i bio je dobar.misim da nema preteranog odstupanja,mozda jedan,dva ciklusa,ali ja mislim da ako je ok,onda je ok,do odredjenih godina,naravno.javice se jos neko,to samo ja mislim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.3.2021 15:07:06   
Nora332
Hvala puno, Branki! 😊 jesi ti ponavljala ili radila jednom? 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.3.2021 15:18:21   
branki*
nora,ja sam radila pre vise godina kad sam se spremala za vto i pokusavala prvi put da zatrudnim.posle vise nisam sve do pre skoro godinu dana,radila u maju,mislim prosle godine i bio je dobar.onda sam zatrudnela i posle sam opet,ali su dva spontana bila.nisam vise proveravala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.3.2021 15:34:13   
Nora332
Jao Branki, nisam imala pojma da si ponovo imala spontani!  Jako mi je zao! Citala sam ovu temu pre mesec i nesto i videla da si dobila plusic i onda neko vreme nisam ulazila, i iskreno nisam imala pojma, mislila sam da je sve ok. Mnogo mi je krivo da ovo cujem... Drzi se, saljem ti zagrljaj! 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
27.3.2021 8:34:19   
branki*
i ja tebi norauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.3.2021 12:55:16   
Smokviva
Ja samo da javim da sam trenutno 4 mesec, saznala sam da imam problem sa sitnom zlezdom i posle mesec dana terapije ostadoh trudna 😊


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.3.2021 14:45:18   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Smokviva

Ja samo da javim da sam trenutno 4 mesec, saznala sam da imam problem sa sitnom zlezdom i posle mesec dana terapije ostadoh trudna 😊


Predivno.Uživaj u trudničkim danima,pa da slavimo kada dođe beba.Od srca ti želim sve najbolje.❤


(odgovor članu Smokviva)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.3.2021 20:45:38   
Kokta
Devojke pozdravljam vas sve i zelik da sto pre ugledate svoje II,  kako nalazite strpljenje dok (ne) ocekujete menstruaciju 😁  ja prvi mesec cekam i ne mogu da docekam sutrasnji dan kada mi je ocekivana menstruacija pa razmisljam, ovo je za poludeti ako traje duzi period... Fascinantno mi je kad cujem da neko kaze eto posle 10 dana kasnjenja uradila test i bio pozitivan, pa kako se toliko opustiti i zaboraviti? 😊

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.3.2021 21:56:31   
Leptirica92
Smokviva, cestitam, pridruzi nam se na trudnickim temama 😊 I kod mene je bio slican problem, i drugi ciklus terapija upalilo 😊

Kokta, mpgu ozdrzati oni koji ne radi planski na tome. Ja sam radila testove prije ocekivane menstruacije, a onda kad su mi se pojavile II crtice ja nisam vjerovala, jer sam mislila da je prerano 😂Dok moja jetrva nije planirala, nije obracala paznju, kad se preracunala i skontala da kasni  uradi test i ispostavi se da je 13 sedmica trudna. Sav stresni period prvog trimestra prosao u neznanju.

(odgovor članu Kokta)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.3.2021 22:04:32   
Kokta
Leptirica92, ja sam radila test 5 dana pre menstruacije tako da te razumem skroz 😂 Cestitam ti i zelim ti divnu trudnocu 😊


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
29.3.2021 20:29:50   
Kokta
Uradila sam danas pono test, na dan ocekivane menstruacije, negativan je kao vrata...Sad cekamo menstruaciju...




(odgovor članu Kokta)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
29.3.2021 21:46:34   
Maslacak15
konje rekao da je opusten? :) ja sam uspela sa prva dva deteta da cekam 4-5 dana od cuda i straha. prve crtice sam cekala godinama nikad mi nije  ni dan zakasnilo i uradila sam zilion testova. taj mesec kad se konacno dogodilo, bila sam u cudu, od dna kad je teebalo da dobijem pocela sam skroz drugacije da se osecam i nisam imala herca da uradim test. tek posle 5 dana posto sam imala ozbiljne grceve i ubedjena da dobijam uradih test. tresla sam se ko prut. za trece dete nisam imala strpljenja, tu sam radila 3 dana pred dobijanje i isto je bio pozitivan i to vecernjim urinom.


Zelim ti da brzo ugledas crtice!!!! Pozdravljam te

(odgovor članu Kokta)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
3.4.2021 12:01:05   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

nije bila kritika. samo nebih da budes razocarana. neznam koji bi poremecaj bio...treba da ides, narocito ako ce doktor da te umiri. zelim tu sve najbolje ! puno pozdrava.





Evo da javim, u pitanju je endometrioza. Cokoladna cista mi je nadjena. Zato i onakav ciklus i onoliki bolovi o kojima sam pisala. Sa razlogom sam bila uplasena, oset_ila sam da nesto nije kako treba. Znam svoje telo jednostavno. Jako mi je zao sto sam bila u pravu. Bas nisam ok ovih dana. Ne znam kolike su mi sanse sa ovim za prirodno zacece. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
3.4.2021 12:08:58   
lesli
Nora, bas mi je krivo. 😔Sta su ti rekli? Da li imaju predstavu koliko je uzela maha?Sta dalje od terapija, ispitivanja i sl?

Ima ovde zena koje su sa njom zatrudnele i prirodno, a dunja je koliko znam morala na vto jer joj je endometrioza unistila jajovode. Ako i mora VTO, nemoj da te to obeshrabri, jer nas je dosta ovde proslo upravo tim putem i imamo decu.Resices i ti svoj problem, nadajmo se na najlaksi moguci nacin! Saljem veliki zagrljaj 🤗🤗🤗

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
3.4.2021 12:20:50   
Nora332
Lesli, dobila sam upute za sve moguce preglede. Jedino sto mi nije dato da radim je insulinska, to cu kasnije na svoju ruku jer sam u medjuvremenu i endokrinologa nasla pa kada zavrsim sa svim rezultatima idem i kod njega. Cista je 2cm i doktor je rekao da se u ovom momentu ne dira - da uradim sve od analiza u naredne 2 nedelje i ako je sve drugo ok da se onda cista ukloni laparoskopijom. Rekao je da je dobro sto nije presla 5cm jer bi bila momentalna operacija. Sl nedelje treba da dobijem pa cekam to kako bih radila hormone. Svi polni, amh, stitna, krvna slika, urin, uz to radice mi sve ove redovne preglede i briseve na bakterije, dakle ceo komplet. Za dve nedelje od danas znacu tacno na cemu sam. Bila sam dosta lose par dana, htela sam da pisem i trazim savet ali nisam imala snage. Ovo je jedna od mogucnosti zasto ne ostajem trudna. Ja se sada nadam da je sve drugo ok ali citala sam da endometrioza izaziva hormonski disbalans tako da ne ocekujem mnogo od rezultata. Citala i da su zene prirodno zatrudnele i tako resile problem, a citala i da nisu mogle nikako bas zbog ovoga. Tako da ne znam sta da mislim. U soku sam zaista jer nikada slican problem nisam imala. Kada sam mu objasnila kakav mi je bio prosli ciklus i koliko razlicit od svih drugih, narocito ti bolovi koji su mi krenuli tek 5.dana, slozili smo se da je ovo razlog. Cak mi ni najblizi nisu verovali da imam neki problem, svi su bili u fazonu,  ''opteretila si se jer zelis trudnocu pa si se stegla, nisi opustena, ciklusi variraju''...  Ja znam da variraju ali ne i kod mene. Eto tako. Sad sam na iglama dok ne odradim i sve ostalo. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
3.4.2021 22:08:42   
lesli
Jasno Nora.Svako od nas najbolje poznaje svoje telo. Dobro je sto si odmah reagovala i otisla na pregled. Drzim palceve da analize budu ok i da nije uzela previse maha!Imas i temu endometrioza ovde na forumu. Mozda da se javis tamo i potrazis savet, misljenje, utehu...
Javljaj se kako napredujes i drzi se! 🤗Sve je to korak blize ka cilju i ti ces stici do njega! 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
4.4.2021 2:39:04   
Nora332
Hvala ti puno na podrsci! Jako mi znaci! Mozda zvuci glupo ali osecam se izgubljeno. Sa druge strane, to sto cu komplet proveru da odradim u naredne dve nedelje me smiruje. Javicu rezultate, pa cemo videti sta dalje. Temu o endometriozi sam iscitala par puta vec, dodatno sam se isprepadala. 😁 Sta da se radi. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here