|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 8:50:08   
branki*
Hormoni koji pokazuju rezerve jajnih celija. Ja se secam da mi je fsh, folikostimulirajuci hormon, bio oko 9.ali sam ga radila pre puno godina. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 8:51:18   
branki*
Mozes da pijes smokve u maslinovom ulju, ja sam to jedno vreme uzimala. Prestani da pusis, ako pusis.. Ja nisam nista posebno uzimala. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 8:57:13   
Karirana tufna
Pusim, i tesko mi je da prestanem..... 😟....ali se trudim da smanjim maksimalno


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:09:31   
Maruska15
Dobro jutro crtice.  Ima li kojih simptoma Branki? 

Tufno sad smanji cigare a kada zatrudnis obavezno prestani. I ja sam pušač i u trudnoci sam pusila po 3 cigare dnevno i jos uvek se jedem zbog toga. Mozda je to uticalo na moju bebu. U narednoj  trudnoci nema sile da zapalim ni jednu. Ja imam uzasno bolne grudi,sto je za mene vrlo atipično. Bole me samo oko ovulacije i posle ne. A sada nisu prestale da bole od ovulacije. I pojavio mi se neki beli i malo vodenkast sekret,bez mirisa... Nadam se..

(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:11:54   
Karirana tufna
Ja danasbtreba da dobijem, grudi kenalabo bole, a inacebme ubijaju, boli mebstomak malo, malo jajnik, sekrwt malo gusci, ali sam otekla cela, ne nadam se previse, smanjila sam, 10ak cigara dnevno.... 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:24:41   
branki*
Kod mene nikakvih simptoma. Ni grudi, ni nista.Tufna, je l redovno dobijas? Navijamo! Maruska, ne verujem da je tih par cigareta moglo da izazove, ali ti sad sve analiziras i preispitujes, sto je normalno. Ja sam za to da mi uvek sve rizike svedemo na minimum, pa sta bude posle. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:26:14   
Karirana tufna
28-30 dana dobijam, ali kazem, ne gajim nade.... Bice jednom 😁


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:26:17   
branki*
Ja em sto nemam jedan jajovod, a drugi mi je kilav, pitam se i kakva mi je ovulacija i da li je ima uvek. Ranije sam vidjala taj sekret kao belance, ali sad vise ne. Bas da vidim sutra koliki ce mi biti progesteron. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:39:59   
Maslacak15
FSH i AMH su parametri funkcije jajnika tj prisutne ovarijalne rezerve. Mozda najnacajnije brojke u reproduktivnoj medicini. Za mladje od 30 godina ne treba se sa time opterecivati ali za one koje odlazu trudnocu nije lose znati u nekom momentu kako ti parametri izgledaju. Da ne bude gadnih iznenadjenja. Bilo je i ovde teskih scena, a i ja ih znam u mom okruzenju, "imam 37-38 godina zdrava sam i fit, vodim zdrav zivot znate ja bih htela", pa se susretnu sa " izvinite ali malo je kasno, vasa rezerva....". I onda je drama, a kad je FSH iznad 15 onda bog pomaze i cudo ponekad ali VTO ne, cak i nece da ga rade.... Ja kad sam se patila pred prvu trudnocu sam uvek imala FSH oko 5 sto je bio znak da su mi jajnici u odlicnom stanju sami po sebi, problem je bio negde drugo. To se pokazalo tacnim i 5 godina kasnije kada sam u pola godie zatrudnela dva puta ( jedan missed pobacaj i jedna zdrava trudnoca), i ugledala moju A na ultrazvuku dan pred 40. ti rodjendan.
Ali to ne znaci da svaka zena od 40 moze jednostavno da zatrudni. Tacnije verovatno svaka druga od zena koje su u principu bile pplodne do 40 og rodjendana vec biti skoro neplodna. Samo zato sto niste u menopauzi ne znaci da su vam JC ok. Mislim da to mnogima nije jasno u danasnje vreme VTO. Mnoge misle, sve moze. Nazalost nije tako.

Tufno cekamo te !!!! user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:47:56   
branki*
Maslacak, hvala sto si tu. Kad se bese vadi fsh, kog dana ciklusa.. Da bi se videle rezerve.. Negde 3,4.dan ciklusa ili sam pobrkala? 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:53:36   
Karirana tufna
Ne znam koliku ulogu igra cinjenica da sam prvu menstruaciju dobila u 9oj godini, i koliko se secam od tada mi je redovna... 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 9:54:20   
Karirana tufna
Znaci punih 19 godina imam redovne cikluse


(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 10:04:03   
Maslacak15
nema nikakve. i ja sam dobila sa 10,5..... i jos su ko sat sa 42. Ali imam drugarice koje su dobile tek sa 13 a vec su perimenopauzalne. Nema tu korelacije. Ali pusenje moze da utice. Vi ste sve mlade i ne treba da se opterecujete sa 20 i kusur pricom o rezervi.

branki na pocetku ciklusa se gleda FSH , idelano 2. ili 3. dana.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 20.5.2020 10:05:02 >

(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 10:23:02   
Maruska15
I ja sam tufno dobila prvi ciklus sa 9 godina. I do sada imam redovne u dan. Cak i posle porodjaja dobijem iduci mesec. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 10:26:56   
Karirana tufna
Nista onda, od danas pokusavam da ostavim cigarete.... Mada moja majka je pusila i samnom i sa bratom i nikada nije imala problem.... Ali sa druge strane, druga su to vremena bila.... Mada, bilo je i stresno.... 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 10:41:06   
nata11
Branki navijam za tebe da bude brzo bebac 🤞😘



_____________________________





(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 11:19:03   
princezicaaa
Samo da se javim, da sam dobila. Ipak idem na intervenciju i posle nje Boze zdravlja možemo nešto da planiramo. 


(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 11:21:48   
princezicaaa
Samo da se javim da sam dobila. Tako da idem na intervenciju, pa posle nje možemo nešto da očekujem i da radimo po tom pitanju. 


(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 12:12:24   
Filadendronka
Zao mi je Princezice. Drzimo palceve uskoro da budu crtice. Moja drugarica ima 35god, prva trudnoca - nema srcane radnje i kiretaza. Nakon tri meseca ista prica potpuno. Dr je oba puta slao uzorak na analizu i oba puta kaze da je bio genetski problem, slucajnost. Predlaze opet da pokusaju za tri meseca. Nikakve dodatne analize joj ne predlaze. 🤔 Savet? 

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 12:15:30   
dunja RR
Fil ja sam jednom imala blihted ovum, radila sam posle toga OGTT, koji je bio loš, dr mi je objašnjavala da ti skokovi šečera mogu zaustaviti bebino srce na početku. Sredila sam tada šećer/insulin dijetom i vežbanjem i sledeća trudnoća bila uspešna, rodio se S.
Možda da to proveri?
I eventualno trombofilije.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 12:22:45   
Filadendronka
Dunja, bas mi je zao sto cujem da je toliko vas imalo missed. Nisam ni znala da je to toliko cesto, nazalost. Ovoj mojoj drugarici je rekao dr da apsolutno nista ne treba da proverava. Mislim da gresi, mada ipak je on lekar. Ipak znam dosta lekara koji nisu znali ni da prepoznaju, ni da lece moju dijagnozu u prvoj trudnoci, ali to je sad druga tema. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 12:43:39   
Maslacak15
neznaju Fill. upravu je doktor jel medicina na to nema uticaja. Narocito ako su proverili i plod je imao genetsku gresku. razvice JC, oplodnja, rana embriogeneza ili ide ili ne ide kako treba. Ona ima vec 35 godina. To vec samo po sebi znatno povecava rizik od genetski defektnih jajnih celija. Iako je i to individualno . Ja inace podrzavam sve moguce analize koje su svrsishodno kao sto sam juce pisala detaljno ali na tu temu nema pomoci. Osim pokusati ponovo i nadati se da ce sledece izvlacenje biti bolje. To je kao loto. I ja sam imala missed u desetoj nedelju u aprilu 2017. Nisam ni probala da pitam za razlog, jasno mi je bilo, prosto sa 39,5 godina u tom trenutku nesto je poslo naopako. Verovatno greska u JC. Stisla sam zube i probala bukvalno odmah ponovo. I naredna je bila perfektna.....

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 16:54:21   
branki*
Zao mi je princezice



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 16:56:43   
Maslacak15
glavu gore princezice. i srecno na intervenciji! moj utisak je kao i ranije da ti neznas kad je tebi ovulacija. sad sigurno nije bila 24. nego mnogo kasnjje akonje i bila. treba prvo tu misteriju da resis.ali polako. jedno po jedno. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
20.5.2020 16:59:22   
branki*
Stigao mi progesteron upravo. 

13,6 je moja vrednost. Radila nedelju dana pre ocekivanje menstruacije.Maslačak ,šta misliš? 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here