|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 10:05:09   
bebilule
Šta bi meni rekli, ovdje sezona grijanja traje 10 mjeseci user posted image
Ma Ljisho i ne mora biti agresivna. Ustvari i ne treba. Već neka se malo bore, koprcaju, dobijaju i gube. Svašta se nauči na treninzima. Mene M sinoć pita Šta si ti radila? Reko, skijala. Ćuti, čuti, kad okinu: A što mene nisi vodilaaaaa aaaaaaaa. Pekmeza moja.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 10:09:53   
IvanaSK RR
Boks, boks user posted image
Bebilule, pa ja ga skroz razumem, i ja bih se raspekmezilauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 10:18:13   
Duškić
Dobro jutroo.
Nikako da se javim.
Spava mi se , pijem kaficu.
Ledenooo

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 10:29:11   
Ana RR
Hvala devojke na savetima. Marko ide na tekvondo i odličan je u tome. Zaista mu dobro ide. Ali karakter se teško menja. On je nerčik, lako se iznervira a ne zna kako da izađe na kraj sa siledžijama. Ja sam isto nerčik ali nikad nisam dala na sebe i uvek sam sama rešavala takve situacije. A on se ne snalazi, on bi voleo da su svi dobri i da je sve sjajno. I vidim da ga baš tišti kada nešto nije u redu. Veliki je to teret za mala pleća :(

Sanjice, učiteljica je takva da podršku nemamo. Ja nemam želju da se njoj obraćam jer je do sada pokazala koliko je spremna da pomogne. Marko joj je dva puta rekao da ga maltretiraju dečaci iz drugog odeljenja a ona je samo rekla Dobro. Kada joj se žalio da ga drug jurio po hodniku kako bi ga udario ona ih je obojicu kaznila sa po 20 rečenica. Nikada ih ne sasluša i nikada ih ne podrži.

< Poruku je uredio Ana RR -- 3.12.2018 10:40:28 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 10:36:22   
IvanaSK RR
Eh, koliko znaci kad je učiteljica normalna... Takve bi na lomacu..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 12:20:20   
Rosita
Dobar dan. Hvala vam devojke. 
Mamajo, ja sve kazem radicu nesto za sebe, onda ajde prodje neraspoloženje, ali čovek ne primeti kako se istroši lagano. Treba to prevenirati.
Ana, ja sam takve prirode i nisam to izmenila puno, iako sam radila na tome... Ali moji roditelji nisu, kao mi današnji, mozgali nad tim, razmišljali kako će biti kad odrastem i td. Ti razmišljaš i nadam se da će biti pomaka. Mora da nauči da se brani i suprotstavi. Pa nek onda i plače kod kuće što je svet takav. Jačaj ga da dođe do toga da pokaže zube. To je valjda neophodno. Ja bih volela da nije. Znam jedno oset_ljivo starije dete koje je trpelo, trpelo pa se suprotstavilo i situcija se drastično izmenila. Dete mora da ima podršku da se brani. I to je teško iznivelisati, maslačak je u pravu. Šta znači brani se, a šta vrati?  Kod tvog deteta nema dileme, on neće prvi nikog ugroziti. Ako nema vajde od učiteljice, idi kod pp službe. Sledeće, direktor. Ma u korenu seci. A ti kod kuće svoje.
Jeste moj D umeo do sad da se brani, mada je i on oset_ljiv. 2 * sam ga videla kako se brani od fizičkog napada, brani se ali se i rasplače, od šoka, besa i jedno vreme pomalo i straha od moje reakcije. Ja uvek naširoko pričam, pitam šta je bilo, je li moglo drugačije i td. A tu dvojicu, koju imam na umu, niko ne propituje, roditelji su u fazonu "dečja posla".  Sve u svemu, D ima petlju ali se bojim da ga ja ponekad lomim baš iz straha da on ne napravi neki problem, zbog toga kakva sam ja i moje vaspitanje. Mada je on dobro dete i znam da ne bi. 
Svi imamo iste dileme i svakodnevno tražimo mere i rešenja.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 12:53:41   
Mariya

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja sam smrznuta od oktobra do aprilauser posted image


Hahhaa istouser posted image
Dan mame. Moja svekrva došla danas i izvela decu u šetnju. Ja sam brzo sredila kuhinju,još sudopera mi je ostala dok nisu kući, pa moram u apoteku a ne ide mi se napolje iako nije hladno kao prošle nedelje. Mrzim zimuuser posted image
Imam ručak od juče, samo ću da im ispržim pomfrit i pohovani sir da jedu deca. Pa da nastavim sa sređivanjem kuće.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 13:17:44   
IvanaSK RR
Mariya, tesko namauser posted image
Rosita, mislim da svim mamama naidju takvi periodi.. Znas sve i sama.. user posted image
Ni moj sin nije neko ko ce prvi udariti, povrediti... Ali znam da ga zabole neke stvari. Istina, ja sam od onih groznih majki sto savetuju da nikada prvi ne udara. Kod razredne, direktorke, ako to ne pomogne onda sledeći put nek vrati deset puta jače. Znam da ni to nije rešenje.. On jeste sitniji, al ima te drugare iz odeljenja i sa fudbala koji se lepo drze zajedno. Ima i krupnijih, pa kaze da su mu oni obezbedjenjeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 15:01:22   
Maraj
Dan mame. Ja kuci sa S i L pa ne stigoh da vam se javim. L danas nije imao stolicu ali T jeste jutros...videcu kakav ce biti do veceras i da l ce sutra ici u vrtic. Jutros je prokukao sto je ostao kuci. Sve je vikao mm "zakasnicu u vrtic" user posted image
Ljiso, teska prica...nadam se da je nasla mir sada
Ana, svi strahujemo od istog. Ja imam malo dete pa se nisam susretala sa takvim problemima ...al nije da ne razmisljam i o tome...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 15:27:13   
Sanjica26 RR
Dobar dan.
Ja dodjoh kuci, ali kasnije idem opet. Sofi i mm su legli da odmore. T i ja smo same. Cekam da zavrsi rucak, pa da se druzimo. Jos je nisam cas_tila. user posted image A danas je dobila iz matematika 5+. Stidim se. Mm je misljenja sad ce praznici i njen rodjendan, pa cemo je uzeti nesto. Kaze ona malo pre ne mora nista da bude veliko neka sitnica.user posted image

Ipak mislim gledajuci moje dete a i citajuci kakva su vasa deca da sport (a treniraju) mnogo toga ne moze da promeni. Karakter deteta je takav da tu nema mnogo menjanja. Moja T je isla tri godine na ples, a tamo tek ima isticanja. Nista je to nije promenilo. Ostala je ista oset__ljiva. Takvi smo mm i ja oset__ljivi i ne znamo da se izborimo za sebe. Tako da realno ne moze ona da bude drugacije.

Svakako ja ne bih dopustila da na tome ostane sto se Marku desava. Sto Rosi kaze ako nece uciteljica, postoje i druge sluzbe.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 3.12.2018 15:31:39 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 19:53:50   
jess021
Mi se uspavljujemo. Vrticki ritam😊
Rosi, ne znam sta da kazem na to da se nasi roditelji nisu bavili toliko sa nama. 
Ne mislim na nasilje, tu bez reci mora da se pomogne detetu i da mu se pruzi max podrska, ali u ovako nazovi redovnim, svakodnevnim situacijama ja se stalno preispitujem da li sam ovo dobro, kako sad ovo....za sve situacije imamo kurs na netu ili sl, stvarno ne mozes biti opusten roditelj.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 20:18:18   
Maraj
I ja uspavljujem S.
L je zaspao jos u 18h. Kukao da hoce da spava. Nije imao tada T. Sad mu izmerim 37.8 proliv danas nije imao. Da l da mu ne dajem enterifuril vise? Danas sam mu 2 puta dala enterofuril. Imao je proliv juce.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:08:38   
Rosita
Jess, bavili su se u skladu sa ondašnjim viđenjima. Ali drugačija su vremena bila. Ja govorim o prosečnom roditelju onog vremena. Moji su dobri roditelji, ali nisu se bavili nama na način kao što mi to sad radimo.
Evo i mi se uspavljujemo.
Maraj, stvarno ne znam za enterof. Nikad nisam davala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:30:21   
vonavoj
Maraj,daj jos sutra. Virus je..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:31:34   
IvanaSK RR
Ja sam davala jos jedan dan posle proliva..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:35:42   
emicaa
Dobro vece.Moja djeca u carstvu snova.
Danas smo posle Davidovog spavanja opet set_ali,bas nam je godila.Kisa opet lije.Sutra cemo svi gumene cizme i trazimo barice ☺

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:44:02   
jess021
Da da. Enterofuryl jos bar jedan dan nakon sto proliv prestane. 
Rosi, naravno da je u skladu sa vremenom, ali bili su puno opusteniji. Sad je oko svega citava nauka, pocevsi od toga kako dete uciti da se ponasa u delikatnim situacijama. Da li se braniti, da li udariti, da li reci roditeljima, sta ako da, sta ako ne....ponekad stvarno mislim da nemam pojma😅
Laku noc! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:44:15   
Maraj
Hvala drage. Dacu mu onda jos sutra
Dala sam mu malo pre brufen. Ipak mu raste T. Buncao je malo pre oko 21h. Ne znam da je ikad legao u 18h da spava. Zato S jedva uspavasmo veceras user posted image

Koliko god mi mislili , razlikuju se vremena. Mi sad previse brinemo...jer...svega ima...
Ja sam se malo pre jako potresla oko Igora Juruca i njegove objave na fb da se zene iz Novog Sada i okoline "paze" jer je neki silovatelj opet na slobodi...
Brinemo o svemu i svacemu...bar ja...teska su vremena i po svemu sudeci , dolaze jos teza...

< Poruku je uredio Maraj -- 3.12.2018 21:46:42 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:48:07   
Rosita
Jess, jeste. Otišlo se u krajnost. Puno toga se i banalizuje. Treba se edukovati, ja sam pobornik toga, ali i trend priručnika i saveta o roditeljstvu je prevršio meru. Zaboravismo da imamo zdrav razum i ljubav.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 21:55:50   
Sanjica26 RR
Nazalost Rosi na to se obicno zaboravi.
Mi odgledasmo "Otvorena vrata" i spakovasmo se u krevet. Lezim kod T, a malo sam kod Sofi. Mm standardno radi. T samo sto nije zaspala, a ova mala brblja li brblja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 22:01:06   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Rosita

Jess, jeste. Otišlo se u krajnost. Puno toga se i banalizuje. Treba se edukovati, ja sam pobornik toga, ali i trend priručnika i saveta o roditeljstvu je prevršio meru. Zaboravismo da imamo zdrav razum i ljubav.



Rosi, potpuno se slazem. Moja mama cesto kaze da ce nam decu odgajati internet.
V me urnisao veceras, jedva je zaspao. Tako je uvek kad preko dana ne odspava lepo.
Sad cu da jedem napolitanke i gledam serije, stvarno sam 🐖

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 22:12:04   
Misha i Ljisha
Mili zeno idi spavaj. Ja cekam mm da vidim planove 😉 ako nema planova ja odoh u 4 sam ustala a juce u pola 4. 
Sutra sahrana. Nema ko da mi cuva P ni na sahranu da odem ni na roditeljski u vrticu a roditeljskiw drzi pedagog vezano za skolu. Jedino Da idem s decom 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 22:17:14   
IvanaSK RR
Mi ucimo nesto oko engleskog. Muka mi je od skole. Koliko se angažujemo trebao bi biti vukovac.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 22:20:50   
Misha i Ljisha
Ivana i sama znas. Mrcvarenje satima s pola mozga ne vredi koliko 20 min u punoj koncentraciji 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
3.12.2018 22:28:45   
IvanaSK RR
On nikad nema punu koncentracijuuser posted image
Jao, pa trebala sam ti pisati jutros dok sam mu pomagala da to uradi, pa crkavala bi od smeha.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here