|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
8.1.2019 18:25:24   
dunja RR
Ovo su klinike za VTO Anči, sve se naplaćuje, i dobar dan ;) nažalost! ali tako je ..biznis, može im se.

Kod Ivanovića je svaki UZ ekspertski, oni imaju neki svemirski aparat za UZ (ne znam da li iko u Srbiji ima takav, možda Jevremova), vidi se beba kao da je pored vas, i svaki put se dobije CD. I za Brakusa kažu (njegove kolege) da je odličan gledač trudnoća.
A kod mog dr-a koji me porađa, ja ama baš ništa ne vidim na uz user posted image ali verujem mu, pa kontam da zna šta radi i gleda.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.1.2019 18:45:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
8.1.2019 18:46:21   
MojMiki
I ja sam isla na vto kod Ivanovica i kasnije do 7m mi je Brakus kod njih vodio trudnocu. Isto sve kao kod Dunje, brisevi samo na pocetku trufnoce i na kraju . U trecem mesecu mi je vec radio UZ preko stomaka. U dz me samo pitaju sta mi treba, neki uput i cao :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
8.1.2019 18:49:56   
MojMiki
E ja imam pojacan sekret koji sam imala i kad sam radila briseve, ali sam to pripisivala utrogestanu. Mada sam ja podlozna pojacanom sekretu a i da je sve ok. Ne osecam nikakve neprijatnosti.Dr iz Fronta mi je trazila sada briseve, kaze da proveri na vreme da li ima nesto da se leci, a ja se nisam zalila na sekret. Videcemo sledece nedelje

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
8.1.2019 23:55:20   
Maslacak15
Radi se o tome da je otprilike 40 odsto prevremenih porodjaja posledica infekcija Koje nisu registrovane. Nemaju sve infekcije uvek jasnu klinicku sliku niti ae to vidi odmah iz krvne slike. Tako da ja ne razumem tu skolu " ne cackati" dole. Ako ne gledas, nemas sansu ni da otkrijes. Ali znam da ne mozete biti Same svoj lekar, pa sta je tu je ...pozdraav trudnice.

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 11:02:39   
bubulence
Moj dr privatno insistira svaki put i na uz i na vaginalnom pregledu. A u dz vaginalni pregled rade samo oko 25 .nedelje da se vidi da li je potreban serklaz. Brisevi se rade na samom pocetku i jos jednom u toku trudnoce.. Negde u drugoj polovini.Zene, da li ste radile amnio? Moja dr u dz insistira na amnio jer sam napunila 35 godina, sa privatnim dr nisam jos pricala ali mislim da ce i on traziti takodje zbog godina... A ja ne bih da radim... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 11:42:51   
Ana RR
Bubi, nismo mislile na vag. pregled već vag. ultrazvuk. Mene dr ni jednom nije ručno pregledala u trudnoći.

Što se tiče amnio - možeš umesto toga da uradiš neki od testova iz krvi. Jesu skupi ali i komforniji.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 11:51:23   
bubulence
Aha, nisam pažljivo citala. I vaginalni uz radi svaki put, jako je detaljan. Prvo uradi pregled , onda vaginalni uz pa preko stomaka. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 11:59:58   
jess021
Bubi, prema meni, samo godine def nisu indikacija za amnio. Jesi ti vec radila expertni uz? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 14:23:11   
bubulence
Nisam, trebala bih za 10 dana. Videcemo, ako mi taj uz bude dobar, verovatno cu odbiti amnio

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 14:29:08   
dunja RR
Bubi, isto kao jess, ne smatram godine merodavnim za amnio, ali svakako na tebi je odluka.
Ja sam u prvoj trudnoći odbila amnio, mada mi je i dr u genetskom savetovalištu rekao nakon dabl testa da ne preporučuje amnio u moj slučaju, iako sam imala 37,5 tada i bila je VTO trudnoća (kod VTO neki insistiraju na amnio).
A moj dr koji je vodio trudnoću smatrao je da treba amnio, ali eto, nisam uradila.
Sada isto nisam, radla sam Nifty, sa 42 god.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 14:29:54   
dunja RR
E da, ja naručila prvu odećicu, bodiće, zeke, donje delove user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 14:44:49   
dunja RR
Mene sinoć mučila gorušica najstrašnije. Postila sma prethodno 7 dana pre pričešća, pa mi ožderavanje za Božić nije trebalo, jaka hrana je zlo.
I mm bilo zlo, i njemu i meni muka, nikako nisma mogla da se namestim, da mi ne bude muka, tek posle 4 sam zaspala, nekako.

Sve mi je teže i teže, da sedim ne mogu nikako, evo sada ležim na boku i radim, ali me posle nekog vremena zabole leđa u ovom položaju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 18:55:20   
dejana007
Eee Dunja meni sve teze da se uspravim. Malopre bila na UZ bila u lezeci polozaj i jedva ustala. Jedva. Spavam il na levom boku il na ledjima ali visoko, skoro polusedeci. Tako jedino mogu da ustanem :) Inace bebac se okrenuo glavom nadole. Nije vise karlicno. Sto me bas raduje. Bebac je konacno po tezini uskladjen sa nedeljom u kojoj sam. Definitivno u periodu kad sam izbacila siofor beba je dodavala na kilazi i bila 2 nedelje u plusu. Sad je 2200 a 34 nedelja. Doktor je zadovoljan. Necu koristiti vise utrogestan. Grlic mi je ok. Uradio mi i vaginalni uz. Jedino sto mi posteljica zrelija. Mislio je da pusim a ja okoreli antipusac. E sad na nalazu puse 2.stepen zrelosti, on kaze da ne brinem i da je sve ok ali mi nije pojasnio sta znaci zrelija posteljica. Pitao me za epidural. Nisam htela. Izdrzacu jos jedan porodjaj :D

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 21:04:50   
dunja RR
Dejanče, a jel si nešto promenila u smislu ishrane pa se beba ustalila sa nedeljom?
Meni je na prošlom UZ išla 7 dana napred, a do tada bila usklađena. Ali jedem slatko, ne puno ali jedem.
Opet me drma gorušica, možda sada od kafe, nisam danas jela slatko. Malo pre sam kivi pojela malko je lakše.

I ja jedva ustajem :(
Sad sam se igrala na podu sat i po sa sinom, sa play dough, jedva sam izržala, ali džabe, ceo dan je tražio, nisam ga mogla odbiti.
Sada ležim na krevetu, i lepimo nalepnice, a ja usput gledam i dečije predstave, šta ima na repertoaru, da ga odvedem ovih dana.


Tako sam sva bezveze, plačem povremeno, kum je sve lošije, više ne priča, ne jede, ne pije, gasi se i to brzo ..mm je svaki dan kod njega u bolnici. Evo odmah mi suze krenu ..
A ja sam se tako radovala što će krstiti bebanu, kao što je i sina.
Ljudina jedna od čoveka, eh kume ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 22:55:22   
dunja RR
Žene, malopre sam dok sam pila vodu ostala bez vazduha. Ne znam da li je voda otišla negde na stranu, nemam pojma šta se desilo ili je od ove gorušice, sve mi se podiglo gore, jedva dišem par dana. Dugo je trajalo, par minuta, već sam počela da se onesvešćujem, mm je mislio da umirem, krenuo da vrišti, i Sava isto. Milslim i ja sam bila ubeđena da umirem da budemo iskreni i ne znam kako sam došla do daha, usput sam se upiškila i povratila nekoliko puta.
Okupala sam se malopre, sada me boli stomak otkida, od tih pokušaja da dođem do daha.

Bebu osećam pomalo, ona me brine. Da li je njoj moglo nešto da se desi dok sam ja bila bez vazduha, ali opet da napomenem, trajalo je dugo, nije par sekundi, već par minuta, otkud znam, 1-2-3. Znm da ona dobija kiseonik preko placenta ali opet se brinem. Maslačkonjo?

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.1.2019 23:07:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
9.1.2019 23:50:21   
Šmizli
Ja sam 15 nedelja i jos uvek nisam radila nikakve briseve,ne znam kad li se rade,u koliko nedelja?😁

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 0:38:32   
dunja RR
Ja radila na drugoj kontroli, oko 8-9 nedelje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 0:38:59   
dunja RR
Bebana je izgleda dobro, nadam se, udara, sve po starom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 0:48:39   
dunja RR
I evo sada mleko, kolostrum, šta već, krenulo, na levoj dojci, mokra :(
Ko zna šta se izdešavalo od naprezanja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 0:58:19   
MojMiki
Dunja ne znam sta ti se to desilo. Pokusaj da se smiris jer dodatni strah moze samo da ti skodi. Mislim da bebi nije nista, a jos ako udara onda se opusti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 1:03:36   
MojMiki
Citala sam i prvu poruku kad si pisala za kuma i sada, ali ne umem nista pametno da kazem....pa nisam zelela da te uznemiravam. To je bas tesko, pogotovo za emotivne ljude....da cujes da je bilo.ko u tom stanju a ne neko ko ti je blizak. Ne moze da te ne dirne, al znas i sama da zbog te curice moras da se trudis da bar sto manje mislis o tome koliko je to moguce. 


(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 9:06:23   
jess021
Dunja, kako si jutros? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 9:19:44   
IvanaSK RR
Suzi, ljubim te. Bitno da je bebica aktivna. Nadam se da si dobro.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 10:11:25   
bubulence
Dunja kakvo je stanje? 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
10.1.2019 10:31:12   
BubaBubica


Dunja što niste odmah otišli do hitne i objasnili šta se desilo? Idi odmah do dr i objasni, ko zna da li je to od gorušice ili bilo čega. Pogotovo ono povraćanje i piškenje mi deluje kao epi napad. Ne zezaj se već pravac dr, ginekolog će te uputiti dalje gde treba. Baš si me uplašila 😡

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here