|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otuđeni član porodice
4.3.2019 21:21:08   
Milena18
Voci, razumela sam ja tebe, bez brige ☺ Jeste jako teško, kao i svaka teška bolest, uz to da ovde postoji i to poricanje i nedostatak energije da se nešto promeni. A okolina je uglavnom nemoćna.


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Otuđeni član porodice
5.3.2019 17:53:12   
mirana1
Zaista je tesko bilo sta reci ili dati neki pametan savet koji ti jos nisi primetila.
Najbitnije da je ziv i zdrav. Kad bi barem hteo s' vremena na vreme da vam napise kako je ?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 14:15:59   
Olga75
Milena, čitam ovo i kapiram da je tvoj brat bolestan. Ovo igranje- vidimo se čujemo se ne pomaže. Imaš dve varijante ili da dođeš do njega i odvučeš ga na lečenje ili da digneš ruke pa šta bude- Ostalo je samo zatvaranje oči pred problemom, velikim. Ti si psiholog i tvoj posao je da razumeš i pomogneš. Etika govori da ne možemo pomoći bližnjima jer smo subjektivni. Znači ti i tata naći ga i odvesti na lečenje. Da kažem pustie ga ne mogu jer znam koliko vas boli.
Svako dobro i nemoj da se naljutiš user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 14:59:10   
Misha i Ljisha
Ja se slazem s Olgom.   A ako bude dovoljno dugo na terapiji pod nadzorom i psihoterapijom mozda i shvati neke stvari da ste mu hteli samo dobro pa ce i oprostiti i vratiti se sam. 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 15:15:15   
pari
Ako mogu da pomognem, imam dobru drugaricu psihijatra na muskom odeljenju dr Laza Lazarevic...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 15:39:17   
Milena18
Olga75, što bih se ljutila? Naravno da je bolestan. Ja samo mislim da nemamo mehanizme da tako nešto uradimo. Nemamo čak ni njegovu adresu jer se skoro preselio. MUP taj podatak ne može da nam da jer je on punoletna osoba. Čak i kada bismo imali adresu, postupak prisilne hospitalizacije je malo komplikovaniji nego što većina ljudi zamišlja. Ne znamo čak i da li je njegovo stanje za hospitalizaciju. Čak i kada je bio u groznom stanju pre nekoliko godina, lekar nije procenio da je to neophodno. Meni bi kamen sa srca pao kada bi on krenuo sa lečenjem, ali nažalost ta odluka je na njemu.
Hvala mnogo, Pari. Ako stupim sa njim u kontakt, možda ti se javim.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 16:06:45   
Ana RR
Kako god, ja ne znam da li je Laza Lazarević dobra opcija. Moja svekrva je 40 godina bila glavna sestra u Lazi, ja ne znam da li se iko tu izlečio.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 16:31:24   
nata11
Niko nikoga ne moze da odvuče na lecenje.

Jedino kada je osoba agresivna dolazi policija po njega. Ukoliko i sam ode kod dr i dr kaze da ostane u bolnici on moze odbiti. 
Ne zivimo u Zanzibaru da se ljudi tek tako zatvaraju po bolnicama.  Zato je stalan razgovor i umerem nadzor neophodan. 
Ja bih da nema drugih opcija platila detektiva. Bar bi nasla gde je. Oni imaju veze u mupu naci ce ti adresu ocas posla. 

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 16:38:28   
Olga75
Naopako da gsa odvuče nasilno. Meni stvarno ni iz džepa ni u džep ali ako je depresivan on može svašta sa sobom da uradi. Ne smatra da mu treba pomoć, to traje godinama, ne javlja se, seli se i nema kontakt sa prijateljima. To je to. Naravno nismo u Zanzibaru i naravno ako ne želi pomoć ne može mu se pomoći.
Neka ga, to je jedino rešenje?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 17:32:12   
Milena18
Olga, ja za sada pokušavam da doprem na njega na taj način jer smatram da bi svaki agresivniji pristup imao za posledicu još dalje povlačenje. Znajući njega, pritisak ne bi urodio plodom. Čak se plašim i šta bi uradio u tom slučaju. A plašim se i ovako. Bez prestanka vagam šta i kako treba uraditi.

Mislim da ovde niko nije ni predložio da ga jednostavno ostavim na miru. Meni to nije rešenje jer ne želim da odustanem od njega.

Nato, i meni je to za detektiva palo na pamet. Da imam adresu, pa da onda vidim šta dalje.

< Poruku je uredio Milena18 -- 8.3.2019 17:33:42 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 17:42:45   
bubulence
Milena draga, ti ga najbolje poznajes i znas na koji nacin da mu pridjes... Samo polako, budi strpljiva... 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 19:31:59   
Olga75
Znam da ga nećeš ostaviti na miru, pa sestra si mu, voliš ga i brineš. Koliko sam shvatila to traje već dugo i ti i dalje misliš da treba nežno i obazrivo. Verovatno treba ali kako vreme prolazi depresija je sve dublja. Ne znam šta je dijagnoza i ne bitna je ali vreme nije olakšavajući faktor. Ja se nadam da ćete naći pravi pristup što pre i da će se taj mladi čovek izlečiti.
Držim vam palčeve.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Otuđeni član porodice
8.3.2019 22:39:52   
Milena18
Hvala ti, Olga. Nažalost, uopšte nisam sigurna da je to što radim ispravno. Samo radim ono za šta smatram da će mu značiti i za šta verujem da ne može doprineti pogoršanju njegovog stanja. Ne isključujem mogućnost da to nije dovoljno. Da znam gde živi, verovatno bih do sada već otišla kod njega, što opet ukazuje na to da moram nekako naći adresu.Ali pitanje je i da li se može pomoći nekome ko odbija pomoć, ma kakav pristup mi imali. Ne pokušavam time da pravdam svoje postupke niti se osećam bolje kad to kažem, već u to zaista verujem - da osobi kojoj je teško možemo samo staviti do znanja da smo joj na raspolaganju u svakom trenutku, ali ništa zapravo ne možemo uraditi umesto nje. 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Otuđeni član porodice
9.3.2019 7:09:44   
jess021
Milena, pokusaj da saznas gde je. Da li se javljao ovih dana?



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Otuđeni član porodice
9.3.2019 7:36:12   
Sanjica26 RR
Milena, tacno. Nista ne možes da uradis umesto njega
Imam koleginicu cija je sestra obolela. Ona se godinama leci. Sve je pocelo dok je bila u braku. Muz nije hteo da joj pomogne, a ona je sve dublje i dublje tonula. Stavise razisli su se. On je nju odbacio.
Vratila se kod roditelja. Pravila je razne probleme. Svuda redom je odlazila i i isvadja se sa svima redom. Roditelji odluce da je hospitaliziju. Veliku podrsku ima od njih. Iz bolnice je puste, pa se vrati. Opet upadne u problem, pa je oni posalju. Pije lekove. Kako mi je objasnila koleginica da je ti lekovi drže. Takodje ako preskoci terapiju pada psihicki. Desavalo se i da preskoci. Sad je stalno kontrolosu da ne preskoci.

Milena, trebace ti puno snage za sve to. Samo kad bi znala gde je.

Moju decu kad vidi (a da kažem u normalnom je stanju) grli. Obecala je jedan dan da ce da dodje do crkve i da im donese poklon. Nije dosla. Tacno sam znala da nesto nije kako treba. Deca kao deca nadala su se. Ne mogu deci da objasnim deci da ima problem.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 9.3.2019 9:04:16 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Otuđeni član porodice
9.3.2019 10:02:27   
Milena18
Sanjice, isto tako i kod nas. M stalno pita za njega, evo i jutros ga je spominjala. Ona je navikla da se igra sa njim kad je tu, da joj on čita, da jurcaju po dvorištu. Divan odnos su imali.Dobro je da je ta devojka pristaje na lečenje. Moj brat je osoba sa kojom je jako teško komunicirati kada su lične stvari u pitanju. Svaki pokušaj doživljava kao napad i nečiju želju da naruši njegovu privatnost, iako niko od nas nije ni tražio od njega da sa nama priča o svom problemu, već samo da se obrati stručnom licu. To je bilo ranije, naravno, sada nismo ni došli dotle da o tome pričamo o tome.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Otuđeni član porodice
9.3.2019 13:11:32   
Milena18
Jess, tek sada videh tvoje pitanje. Ne, nije se javljao. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Otuđeni član porodice
11.3.2019 20:16:56   
vocicana
Nema naslinog nacina niti prinude da se bilo ko leci. Samo u slucaju neke katastrofe dolazi interventna i hitna na privodjenje, ali ova prica je daleko od toga, Milenice, sve stpo mogu ako mogu, javi se, molim te i zelim ti da sto pre nadjes batu i da sve bude koliko je moguce dobro.
Grli te Voci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Otuđeni član porodice
13.3.2019 13:26:13   
Olga75
Milena, da li ste ga našli?
Možda sam zvučala grubo, sorry ali imam problem koji je jako sličan a totalno različit pa sam možda napravila projekcijuuser posted image
Moj ujak je lečeni alkoholičar sa PTSP. Ponovo pije, do iznemoglosti. Znam da ima tema. Mi većamo danima da l da zovemo policiju da ga odvuče u bolnicu, on je verbalno agresivan- znači hitna neće izaći. Oni retki momenti kad je trezan je divan, kao što je bio pre bolesti.
Zato sam predložila to što jesam.
Nadam se da ste na korak bliže rešenju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Otuđeni član porodice
13.3.2019 13:51:48   
Milena18
Olga, nisi zvučala grubo, sve je ok. Nismo ga pronašli. U kontaktu sam sa njegovom prijateljicom koja zna nekog ko je sa njim radio, obećala mi je da će probati da sazna nešto.
Da, hitna ne dolazi u takvim slučajevima, objasnila je Voci gore. Nažalost, i kod alkoholizma je slično, dok sama osoba ne donese odluku da se leči, teško se može pomoći. Možda da probaš da popričas sam njim kada je u treznom stanju, da mu objasniš svoju zabrinutost? Mada, verujem da je neko od članova porodice to već pokušao.


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Otuđeni član porodice
13.3.2019 14:04:48   
Olga75
Ma, draga Milena- pokušavali smo svašta, bio je na lečenju par puta, bude trezan neko vreme i onda ponovo. Taj Vijetnamski sindrom ga je ustvari povukao u alkoholizam, svi peru ruke a porodica ispašta. On nije više mlad, od dece se otuđio, to je tek priča za sebe. Ne postoji mehanizam koji bi ga odveo na lečenje sem dobrovoljno. A to dobrovoljno on da vidi problem otišao bi sam, ovako ili će da umre od ciroze jetre ili će pasti negde i razbiti glavu ili će se smrznuti, ne možeš mu ni gprs staviti ( malo šale). Razmišljam da nađem te organizacije koje "brinu" o bivšim obveznicima ali on nije telesni invalid i tako to je klupko koje je komplikovano. Sve te komplikacije oko- nisam bolestan- su slične. Država bi trebala da ima neki mehanizam a nema ga. Ovo sve zvuči kao: dementni ljudi ipak odgovaraju za svoje postupke. Nesrećna mi je formulacija ali razumeš šta hoću da kažem. Svi vide da postoji problem ali niko nema mogućnost da reaguje user posted image
Kucaćemo se, draga Milena još

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Otuđeni član porodice
18.3.2019 23:08:01   
vocicana
Milenice, ima li nekih novosti vezanih za brata?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Otuđeni član porodice
19.3.2019 9:27:11   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Olga75

Mi većamo danima da l da zovemo policiju da ga odvuče u bolnicu



Kolilo znam, nece ni policija reagovati, osim ukoliko ne pravi problem , ne napada nekoga fizicki itd... Bar u slucaju mog svekra nisu hteli da reaguju... Milence, nadam se da ces uskoro dobiti neke vesti❤️

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Otuđeni član porodice
19.3.2019 10:06:39   
Maraj
Milena bas ti je tesko...a ono sto prate signal telefona pa tako nadju osobu? Mislim ne znam...i ja lupetam. Ili tako , putem telefona(ako to moze) ili taj detektiv. Ja bi nesto od toga. Meni su uvek "crne misli" u glavi. Strah me "najgoreg", pa zato kazem da bi nesto od toga. Mada sto ljudi kazu, lako je reci, kad nisi u tudjoj kozi.
Jesi li mu kad pisala sms-om koliko ga volis, koliko ti nedostaje
Sta mislis da mu svako jutro u npr 9h pozelis dobro jutro. Da mu ispricas svoj jucerasnji dan. Dal bi ga to privuklo da ti se javi, odgovori na sms...user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Otuđeni član porodice
22.3.2019 9:54:38   
Milena18
Voci, nije se javljao, sve po starom. Ta prijateljica nije uspela ništa da sazna. Planiram da odem u BG možda i sledećeg vikenda, ako mi se noga do tada bude oporavila, pa ću mu predložiti da se vidimo.
Jesam, Maraj, slala sam mu poruke takvog sadržaja, evo baš i pre dva dana mu poslah. Mislim da bi slanje poruka svakog dana bilo previše, ravno uznemiravanju, posebno kad neko na iste ne odgovara. Možda i grešim, ništa više ne znam.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here