|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodila se Filadendronka
5.4.2019 22:22:04   
Dida984
Cestitke 😊💙💙💙

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Porodila se Filadendronka
8.4.2019 23:03:46   
Filadendronka
Hvala devojke... :) Kada je rec o drugom porodjaju... Kontrakcije sam imala povremeno 10ak dana pred porodjaj, da bi dan pred termin krenule sve jace od ranog jutra. Taj dan sam odmarala, isla po starije dete u vrtic i sa njim bila u parku do 19h. Tad sredila nokte ( providan gel) i cekala da kontrakcije budu one “prave”. Moja babica me je oko ponoci podstakla porukom da ne cekam dugo tj. da “ne zakasnim” za epidural, iako sam planirala da odem u bolnicu tek kad budu na pet minuta. Kobna greska sto odoh ranije. Tako da sam u pola 1 sela na taxi i otisla u Visegradsku. Na prvom pregledu otvorena 5-6 prstiju, wau!  Penjem se na sprat, babica meri ipak otvorenost 4 prsta. Nakon pripreme odlazim u box gde me sat vremena deru ucestale kontrakcije koje lepo savladavam disanjem. Dolazi doktor koji meri otvorenost 3-4 prsta. Tad zamalo sve da opsujem, pa za ime sveta da li se to ja zatvaram ili otvaram?!!!! On prokida vodenjak, ukljucuju indukciju i daju bensedin. Posle bukvalno dva minuta krecu ludacke kontrakcije svaka 2 min ( vidim na ctg-u da su stalno do 99). Cekam anesteziologa, nema ga, javljaju hitan slucaj u sali. Tad mi doslo do odlepim. Da nisam dosla ranije, uz set_nju i tusiranje bih se lagano otvorila do jutra i sve bi vrv bilo mnogo lakse. Elem, od bolova krece povracanje i pulsiranje u glavi. Dolazi babica i ne shvata kako za tako kratko vreme bukvalno umirem.  Pokusava da me dozove, ja propadam i vise ih ne cujem. Polivaju me vodom, ukljucuju kiseonik, vicu da disem i uskace doktor. Noga mi se oduzela, ne mogu da mi je podignu na onaj drzac sa strane. Pale neka svetla, osecam kako kazu da probam da guram. I uspravljam se i guram kao da mi je poslednje. Secam se tog dela jako dobro, nije bolelo, bilo je samo da izguram i da riknem. Makaze kojima izvode epiziotomiju su osecam tupe, kazu da mozda nisu ni morali da ih upotrebe. Ispade beba od 3.850 ( za pola kg su omasili na ultrazvuku). Usivanje sa nekom nazovi anetezijom, svakog boda se i sad secam, tresla sam se kao prut. Suma sumarum, drugi porodjaj trajao dosta krace od prvog ( u boxu sam bila oko tri sata), ali daleko bolniji. Odabrati epidural ili ne, po meni svakako da. Oporavak dosta laksi nego prvi put. Front ili Visegradska - Front je institucija u odnosu na V. I glavni zakljucak je da nema pravila i da prosto, kao i sve u zivotu, sve ima svoje razloge i da sve prodje. 


(odgovor članu Dida984)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Porodila se Filadendronka
8.4.2019 23:13:07   
bubulence
Uh draga, bas si tesko prosla...

Najbitnije je da je bebac dobro... Kako se sada osecas? Kako starije dete reaguje na batu? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Porodila se Filadendronka
9.4.2019 8:24:31   
eca89
Uh, F., mnogo mi je zao😔!Nadam se da si se oporavila, bas si ruzno prosla.Brz oporavak i da sad bude sve ok, javi se.❤️

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Porodila se Filadendronka
9.4.2019 8:32:20   
Duškić
Prosla si malo bolje nego na prvom ja, uh.
Bas si me vratila kad iscitah ovaj tvoj post? I anestezija i tupe makaze, kiseonim..ctg ...a pritom ko me nije proveravao i opipavao na onom stolu.
Uh.



Draga, sto brzi oporavak..i sve to prodje uz najneznije bice!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Porodila se Filadendronka
9.4.2019 9:52:47   
Filadendronka


IZVORNA PORUKA: bubulence

Uh draga, bas si tesko prosla...

Najbitnije je da je bebac dobro... Kako se sada osecas? Kako starije dete reaguje na batu? 



Sad sam ok, na srecu epiziotomija je dosta manja nego prosli put i grlic je ostao sacuvan. Tako da lakse funkcionisem. Inace stariji bata je uglavnom nemoguc, privlaci paznju na svakom koraku. Od danas je u vrticu, jer je rizican za bebu ceo dan i i nema sanse da ga ispratim u aktivnostima. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Porodila se Filadendronka
9.4.2019 10:47:06   
mama ivane
Cestitke i od mene ljubi bebca, prelepo ime ste izabrali, znam kako se osecas namucili smo se i ja i moj Pavle uzas, brz oporavak zelimuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Porodila se Filadendronka
9.4.2019 11:00:58   
mama ivane

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Hvala devojke... :) Kada je rec o drugom porodjaju... Kontrakcije sam imala povremeno 10ak dana pred porodjaj, da bi dan pred termin krenule sve jace od ranog jutra. Taj dan sam odmarala, isla po starije dete u vrtic i sa njim bila u parku do 19h. Tad sredila nokte ( providan gel) i cekala da kontrakcije budu one “prave”. Moja babica me je oko ponoci podstakla porukom da ne cekam dugo tj. da “ne zakasnim” za epidural, iako sam planirala da odem u bolnicu tek kad budu na pet minuta. Kobna greska sto odoh ranije. Tako da sam u pola 1 sela na taxi i otisla u Visegradsku. Na prvom pregledu otvorena 5-6 prstiju, wau!  Penjem se na sprat, babica meri ipak otvorenost 4 prsta. Nakon pripreme odlazim u box gde me sat vremena deru ucestale kontrakcije koje lepo savladavam disanjem. Dolazi doktor koji meri otvorenost 3-4 prsta. Tad zamalo sve da opsujem, pa za ime sveta da li se to ja zatvaram ili otvaram?!!!! On prokida vodenjak, ukljucuju indukciju i daju bensedin. Posle bukvalno dva minuta krecu ludacke kontrakcije svaka 2 min ( vidim na ctg-u da su stalno do 99). Cekam anesteziologa, nema ga, javljaju hitan slucaj u sali. Tad mi doslo do odlepim. Da nisam dosla ranije, uz set_nju i tusiranje bih se lagano otvorila do jutra i sve bi vrv bilo mnogo lakse. Elem, od bolova krece povracanje i pulsiranje u glavi. Dolazi babica i ne shvata kako za tako kratko vreme bukvalno umirem.  Pokusava da me dozove, ja propadam i vise ih ne cujem. Polivaju me vodom, ukljucuju kiseonik, vicu da disem i uskace doktor. Noga mi se oduzela, ne mogu da mi je podignu na onaj drzac sa strane. Pale neka svetla, osecam kako kazu da probam da guram. I uspravljam se i guram kao da mi je poslednje. Secam se tog dela jako dobro, nije bolelo, bilo je samo da izguram i da riknem. Makaze kojima izvode epiziotomiju su osecam tupe, kazu da mozda nisu ni morali da ih upotrebe. Ispade beba od 3.850 ( za pola kg su omasili na ultrazvuku). Usivanje sa nekom nazovi anetezijom, svakog boda se i sad secam, tresla sam se kao prut. Suma sumarum, drugi porodjaj trajao dosta krace od prvog ( u boxu sam bila oko tri sata), ali daleko bolniji. Odabrati epidural ili ne, po meni svakako da. Oporavak dosta laksi nego prvi put. Front ili Visegradska - Front je institucija u odnosu na V. I glavni zakljucak je da nema pravila i da prosto, kao i sve u zivotu, sve ima svoje razloge i da sve prodje. 




I kod nas u Cacku su tupe mamkaze nisu mogli 5 minuta da mi probuse vodenjak, i sve ostale porodilje su se zalile na tupe makaze vise je bolelo seckanje nego sam porodjaj

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here