|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Imate li strah da necete dobro vaspitati dete?
21.4.2019 1:50:52   
MilicaJole
Vec danima iscitavam razne clanke i knjige u vezi vaspitanja deteta, zelim da se pripremim na vreme, i imam strah da necu uspeti da primenim sve metode koje navode, moje dete jednostavno na neke stvari ni ne reaguje vec tera po svome.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
21.4.2019 2:00:23   
MojMiki
Suocena sa tim strahom.....imam sina od 2,5god koji u poslednje vreme nece da me poslusa i pomogne, ako hocu da ga povedem baca se na pod, pokusava plakanjem da dodje do svog cilja. A ja ne znam kako vise da se borim a da bude ispravno. Gleda me u oci namerno radi suprotno od onog sto treba. Jeste dosla i beba i ima ljubomore, ali sigurno nije to razlog za sve ovo

(odgovor članu MilicaJole)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
21.4.2019 6:59:36   
dragana25


IZVORNA PORUKA: MilicaJole

Vec danima iscitavam razne clanke i knjige u vezi vaspitanja deteta, zelim da se pripremim na vreme, i imam strah da necu uspeti da primenim sve metode koje navode, moje dete jednostavno na neke stvari ni ne reaguje vec tera po svome.


I mene muci slicna stvar. Ima 18 meseci ali bista ne pomaze da slusa, samo tera po svom i histerise. Ne znam sta da radim.

(odgovor članu MilicaJole)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.5.2019 9:16:38   
mama ivane
Slicna situacija i sa mojom decom , jedan dan su super deca za primer ,drugi dan katastrofa

(odgovor članu dragana25)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.5.2019 9:26:05   
Filadendronka
To su mali ljudi sa svojim temperamentom. Treba ih usmeravati sta je ispravno i stvarati im navike koje su za njihovo dobro. Cim krenemo da ih uklapamo u nase planove cesto dolazi do problema. I zato mislim da resenje lezi u razgovoru, dakle samo mnogo price i objasnjavanja. 


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.5.2019 9:28:44   
Peace*
Mislim da je to neosnovan strah koji živi u svima nama.
Moja deca su već relativno velika (12,5 i 8,5). Veoma sam ponosna, i mislim da sam obavila odličnu stvar!
Uradila sam najbolje što sam umela.
Naravno, sada posmatrajući neke stvari - napravila sam neke propuste, i sada ih ispravljam, radim na tome već nekih 2 godine kod starijeg sina.
Mislim da knjige tu ne pomažu mnogo. Šta znači "sve metode"?
Svaka majka je priča za sebe, svako dete priča za sebe, i svako okruženje u kom se dete odgaja - priča za sebe.
Saslušajte savete, a onda i svoj instinkt.
Mislim da prekomernom brigom o metodama iz knjiga može da se desi da propustimo suštinu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MilicaJole)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.5.2019 13:02:26   
Sanidej
Problem nastaje jer ga vecina roditelja nema..

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.5.2019 17:38:01   
kamičak
Haha tako nekako. Deca su slika i prilika svojih roditelja :)

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.5.2019 18:38:10   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

To su mali ljudi sa svojim temperamentom. Treba ih usmeravati sta je ispravno i stvarati im navike koje su za njihovo dobro. Cim krenemo da ih uklapamo u nase planove cesto dolazi do problema. I zato mislim da resenje lezi u razgovoru, dakle samo mnogo price i objasnjavanja. 





Hm... Slazem se i ne slazem se. Imali smo period sa D gde sam jednostavno odgovarala sa " zato sto ja tako kazem"😂 
Sa ovim malim vec vidim da cu mnogo cesce tu recenicu da upotrebljavam. 
Svi smo mi u strahu. A da li smo uradili dobar "posao" videcemo u nasim konacnim danima. Ne pre

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
18.7.2019 21:15:48   
MimaKos
Nemam strah da je ja necu vaspitati dobro cec da ce od okruzenja ili drugara pokupiti u odrastanju stvari koje ne treba..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
7.12.2019 14:23:21   
mama Jo
Joj isto... imam strah samo od negativnih vrsnjackih grupa, i ostalih izvan porodicnih faktora.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
7.12.2019 14:27:13   
branki*
imam..imam i sa svojom decom,pa cak i sa decom u skoli..imam ,jer se borim,svaki roditelj se bori sa uticajem sredine,vrsnjaka,poroka,svega sto vreba..prirodno je imati taj strah.ako ga nemas,nije dobro.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
7.12.2019 14:30:19   
Ivanka 75
Nemam strah, svesna sam da dete raste u pozitivnom okruzenju sa kvalitetnim ljudima od kojih moze nauciti i pokupiti samo dobre stvari.
Ne mogu da je uporedjujem sa druhom decom jer se ne uklapa ni u jedan opis. Ona je definitivno osoba za sebe. 
Gresila jesam kad je bila mala, ali samo iz zelje da bude sto bolji covek. Zadnjih 3,4 godine ispravljam te greske i ima pomaka. 
Cilj mi je da bude samostalna, da moze sama da donese razne odluke kad nismo pored nje, da ne podleze uticajima i pritiscima drugih. Da razgovara sa nama o svim problemima i da nema strah da se poveri ako ucini nesto lose. 
Da bude svesna da svaki problem moze da resi ako potrazi pomoc. Zasad funkcionise. Cekamo pubertet. 😊

quote]IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Strah me od pnih sto su oko nje, ali je vaspitavamo da ume da se izbori. 
[/quote]


< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 7.12.2019 14:42:50 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
7.12.2019 14:31:10   
Ivanka 75
Strah me od pnih sto su oko nje, ali je vaspitavamo da ume da se izbori. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
8.12.2019 0:44:17   
MamaNecaVo
Nemam strah u vezi toga jer sam detetu jako posvecena i nista ne prepustam slucaju. Stalno pricam i ispravljam. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.12.2019 16:30:16   
nata11
Ne



_____________________________





(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.12.2019 16:34:27   
pari
Ja se stalno pitam da li dobro radim to sto radim, preispitujem se, razgovaram sa drugima, citam...

Ja dajem max sebe...videcemo kako ce biti

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
9.12.2019 18:55:54   
smeško

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nemam strah, svesna sam da dete raste u pozitivnom okruzenju sa kvalitetnim ljudima od kojih moze nauciti i pokupiti samo dobre stvari.
Ne mogu da je uporedjujem sa druhom decom jer se ne uklapa ni u jedan opis. Ona je definitivno osoba za sebe. 
Gresila jesam kad je bila mala, ali samo iz zelje da bude sto bolji covek. Zadnjih 3,4 godine ispravljam te greske i ima pomaka. 
Cilj mi je da bude samostalna, da moze sama da donese razne odluke kad nismo pored nje, da ne podleze uticajima i pritiscima drugih. Da razgovara sa nama o svim problemima i da nema strah da se poveri ako ucini nesto lose. 
Da bude svesna da svaki problem moze da resi ako potrazi pomoc. Zasad funkcionise. Cekamo pubertet. 😊

quote]IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Strah me od pnih sto su oko nje, ali je vaspitavamo da ume da se izbori. 




Браво!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati ...
11.12.2019 8:58:15   
flamingos
Tako je Ivanka.👍


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here