|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 13:27:05   
dunja RR
Evo i nove teme, stara napunila 100 strana KLIK
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 13:34:06   
dunja RR
Mislim da ću od sutra krenuti sa jajetom, htela sam ranije, ali me moja bolest sprečila.
Planiram prvo žumance, 1/4 pa 1/2 pa celo, jel beše sa pauzama ide?

Do sada smo svašta uveli pa ću imati sa čime da kombinujem. Svekrva mi poslala juče još malo domaće teletine, nešto je slabo ima ove godine, jer rođak od koga uzimaju dobio žensko tele, pa ga čuvaju :) Naručila sam još 2 organska pileta, ali mislim da je druga farma uu pitanju u odnosu na ono prvo i jedino koje smo do sada uzeli. Ono nam još traje, a jedemo 2-3 puta nedeljno. Što mm kaže to pile kao da se množi u zamrzivaču, stalno ga ima, ali je baš ukusno (ja smažem ono malo što ostane posle M).


Danas smo završili sa uvođenjem cejlonskog cimeta, sada će joj biti slađe kašice žitarice-voće, vidim da joj sa dopada, a i zdrav je.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2019 13:35:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 16:17:00   
lesli
Dunja, ja mislim da sam ja uvodila od 1/8. 3 dana 1/8, pauza 3 dana, 1/4, opet pauza, 1/2, pauza, celo. 21 dan. U pauzama sam uvodila nesto novo (ne znam da li je to bilo ok?) ili davala vec uvedeno. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 16:25:16   
milicicak
Suzi, ja sam zumance uvodila 1/8, 1/4, 1/2 pa celo za 4 dana nikakve pauze nisam pravila


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 17:26:27   
Ana RR
Ja sam žumance dosta sporo uvodila svojevremeno. Dva dana nedeljno osmina, pa sl. sedmice dva dana četvrtina, pa zatim dva dana polovina i dok smo došli do celog žumanceta prošlo je mesec dana.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 17:30:02   
Ana RR
Zapravo, kada bolje razmislim, čini mi se da smo krenuli sa 1/16. Možda grešim, davno beše.

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.11.2019 17:33:59 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 18:01:48   
Filadendronka
Morala sam sa bacim pogled u svoje beleske kada je rec o zumancetu. Krenula sam kad je bebac napunio osam meseci i to od 1/8 i na svaka tri dana proporcionalno povecavala kolicinu. A sad sam skroz sludjena posto J nista ne jede bukvalno ( ni slano, ni slatko). Ponekad pojede 50g i tad budem odusevljena. Nicu mu gornje jedinice, bio je slinav dve nedelje, sve to stoji. Inace dr promrmlja da mu je nesto slabija krvna slika, a citala sam da to moze da utice na smanjen apetit. Uz to ima uzasnu opstipaciju. Danas zbog toga uvedoh breskvu i amarant u paketu. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 20:51:14   
dunja RR
Mili, ja bih lično najviše volela kao ti da uvedem. Ne sećam se kako sam sa S, ali mi ovo postepeno uvođenje mnogo dugo traje, zato sam se trudila da uvedem svašta nešto pre, da imam da kombinujem, jer ako se jaje uvodi sa pauzama, mislim da između ne sme ništa novo.

Ajd videću sutra onda da krenem sa 1/8 pa ću u hodu da odlučim.

Hvala vam!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 20:55:22   
dunja RR
Fili, a u kom smislu lošija krvna slika, hemoglobin nizak ili nešto drugo?

Ja sam očekivala da M ima nizak hg, jer ja imam uglavnom nizak, a još i sisa puno, i isključivo dojena do 6m, a i Sava nema nešto baš sjajan ali solidan je . A M ima 125, mislim da je to ok, nije ništa dr prigovorila, nemam pojma.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 20:57:19   
milicicak
Suzi, meni to cepkano uvodjenje zumanca nikad nije bilo logicno a i doktorka mi je svojevremeno rekla da se i ono uvodi normalno, samo pocnes od 1/8.


Mada, sad kad se priset_im, ja sam mini bubi prvo umocila kasicicu u zumance i dala joj da lizne pa tek sutradan dala tu 1/8. Al ja sam imala panican strah od svakog potencijalnog alergena pa sam bila opreznija.
A V sam uvela ovako kako sam napisala

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 21:15:07   
Filadendronka
Da li verujes da dr nije htela mm da pokaze rezultat?! Samo je rekla da su limfociti poviseni i da je to zato sto ima virusnu infekciju i da je hemoglobin nizak/nizi. Imamo zakazan sistematski za pocetak decembra, pa cu tad tacno znati na cemu sam. Normalno je da dojenim bebana opadne hemoglobin oko 6-7 meseca, te se zato i krece sa nemlecnom dohranom. Kod nas je problem sto on gotovo nista ne jede, iako sam uvela cveklu, koprivu, proso, amarant, batat, teletinu, jagnjetinu, junetinu.... 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 21:18:08   
dunja RR
Podesti me za koprivu, kako si uvela? Jel kopriva mora kao blitva odmah nakon branja da se sprema ili ne mora?

Kako onda da uvedem blitvu? Gde da uzmem?

Spanać mogu Frikomov zamrznuti?

Nisam još ništa zeleno ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 21:32:46   
Filadendronka

Nisam ni ja nista sem koprive. Ne mora odmah nakon branja kao spanac/blitva. Oni su problematicni zbog nitrata, a njih nemam domace da mogu odmah da spremim nakon branja. Tako da cu to smrznuto kao sigurniju varijantu, a znam da Maxi ima organic smrznuto povrce. Kopriva se daje samo ako je mlada. Beru se vrhovi i dva reda listova ispod vrha. Slucajno sam nasla kad smo bili u selu, pa sam iskoristila priliku posto obiluje gvozdjem. Oprala, kuvala 4-5minuta i dodala u rucak. Preporuka je poceti sa 4,5 vrhova sto je bassss mala kolicina kad se prokuva. 


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Podesti me za koprivu, kako si uvela? Jel kopriva mora kao blitva odmah nakon branja da se sprema ili ne mora?

Kako onda da uvedem blitvu? Gde da uzmem?

Spanać mogu Frikomov zamrznuti?

Nisam još ništa zeleno ..



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
14.11.2019 22:02:12   
vonavoj
Imas i blitvu frikom..ja sam tu davala..isto briketi..moj nije hteo spanac,samo blitvu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
21.11.2019 12:32:18   
dunja RR
Hvala vam!

Da javim, uveli smo žumance, na brzinu prema Milijevoom receptu, i prošlo je ok!

Sada planiram jogurt, za koji dan, koji da uzmem? Nismo još jeli ništa mlečno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
21.11.2019 12:43:46   
milicicak
Suzi, ako nisi uvela nista mlecno za pocetak je bolje kiselo mleko od jogurta. Mozes bilo koje... Ja sam V mislim prvo dala imlekovo pa posle ovcije i kozije iz Vera


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
21.11.2019 12:47:54   
dunja RR
Važi Mili, hvala ti, onda ću km, za koji dan, a mislila sam sada još koju voćku, fale mi, malinu ću, imam domaću našu. Jedino što sam rekla svekrvi kada je zamrzavala (pre nego što nam je poslala) da stavi u male kesice da imam za obrok, rekla je ok, i opet kao ranije poslala 3 kutijetine. A objasnih prethodno da ne mogu da odrmzavam celu kutiju da M trebaju male porcije, ali ne vredi ..Sada moram nekako da razbijem tu kutiju, tj. kocku zaleđenu na manje, pa u kese.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.11.2019 12:48:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
21.11.2019 12:52:26   
milicicak
Nemoj tako da vadis maline. Kasikom kopaj po malo svaki put kad uzimas. I ja sam se jedne godine tako zeznula... Sad sam pametnija, sve zamrzavam po tacnama pa pakujem u kutiju


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
21.11.2019 12:53:24   
vonavoj
Da.da..prvo kiselo mleko,pavlaka.pa jogurt.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
22.11.2019 0:39:16   
MamaNecaVo
Nama je npr pedijatar naglasio da je kiselo mleko najbolje od MP.Da lijeste zaista ne znam,ali je nas pocetak vezan za njega.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
22.11.2019 2:06:04   
dunja RR
Jeste, sada kad rekoste, i meni je endokrinolog svojevremeno rekla da izbegavam jogurte, ali kiselo mleko da uzimam.
Čini mi se da sam negde u grupama na FB videla da se daje bebama grčki jogurt zapravo, ne običan, ali moraću da pretražim.

Juče smo istranžirali 2 organska pileta, uzeli smo nove. Sa druge farme ovaj put, i jako su ukusna zaista, spremala sam mahune/boraniju sa piletinom nama, odlično je, masno. Žilavooo, žile su 10cm, ja ne znam jel to dobar znak, ali kontam ako je žilavo, trebalo bi da je trčalo bar malo user posted image . Ali ukusno je, to mi je bitno, i svima nam se sviđa. M ga još nije probala, jer smo uvodili žumance, ali danas će.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
3.12.2019 10:51:14   
Filadendronka
Dunja, jeste li poceli sa mlecnim? Meni je stariji malac imao crvene pecate cim bi liznuo mlecno i sad sam skroz u razmisljanju kad da krenem ovaj put. Pritom hvata me opet nervoza zato sto slabo jede. Za rucak koji se sastoji od povrca i mesa oko 35g, a veceru od zitrica i voca pojede oko 50g. Ovih dana je malo pojacao veceru, ali i dalje je to malo. Napreduje, ali mislim da je to od sisanja. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
3.12.2019 14:35:40   
dunja RR
Fili nismo, sada nam je vreme, planirala sam između 9-10 meseci. Nego, sada mi je M opet na antibiotiku, pa možda da sačekam koji dan, da ispijemo.
Danas sam krenula da uvodim ječmene pahuljice, ali našla sam samo krupne pa sam ipak izmiksala sa voćem, prethodno ih samo prelila ključalom vodom.
Onda bih možda sledeće mlečno, pa da vidim zatim i kako belance .. mada bih i koprivu možda, imam domaću ali mi stpji neko vreme u frižideru, jutros nam nama za doručak pravila.
I ja sam boelsna sada + njih dvoje, odlepiću više sa bolestima. Razmišljam da odem na leto negde na more mesec dana, da se nadišemo soli, ovo je više neizdrživo. Sat i po sam je noćas nosala, kašlje i smeje se, ali da spava, jok.



< Poruku je uredio dunja RR -- 3.12.2019 14:36:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
3.12.2019 18:16:23   
Filadendronka
Jao crna ti, kako se sad osecas po pitanju onog trnjenja? Moj stariji je na inhalacijama, a bebac je danas dobio vakcinu posto kasni zbog boginja. Nama pedijatar rece da sad mlecno moze od sedmog meseca, a da krenem sa kiselim mlekom. Moze i neki mladi nesoljeni sir. A posle toga jogurt i pavlaku. Za belance ti je rano, mislim da ga ne treba uvoditi pre prvog rodjendana. Koprivu dajem aktivno i prolazi uz voce i zitarice. Jaksa pojede uvek, samo su kod njega problem male kolicine hrane. Krvna slika mu sad odlicna u odnosu na pre mesec dana. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
3.12.2019 19:46:35   
dunja RR
Fil, trnjenje se smanjilo, ponekada se javi ali kraće traje.Dr me još nije skinuo sa lekova za pritisak, ne znam kada će.
M ima super krvnu sliku, dibar gemoglobin, problem je što Sava iz vrtića donosi boleštine, puno je dira ruka,a trpa joj usta razne igračke čim okrenemo leđa. Zapravo, onu prošlu njenu prehladu izgleda da nismo ni lepo zalečili, ispade da nije bila adekvatna terapija. Njoj enkako sve ode na grlo odmah. Ovaj put je kašalj krenuo kod nje bukvalno odjednom, iz izdravog deteta, uveče oko 8, Ujutru uradili krvnu sliku,m kada ono leukiciti opet veliki, preko 19., i odmah sinacilin. A sekunde nije imala T. Imala je puno šlajma, pa jedan dan nije lepo ejla, ali sada je ok, klopa fino. I vesela je, staje na noge, ustaje baš puno, počela je da đuska uz muziku, smešna je skroz, ima neki muv kao velika čim čuje muziku. Tašuna. Razume dosta, recimo kada je hranimo nekada stisne zube, i kada mi kažemo voda? ona otvori usta. Brblja puno, ali nema još zubaa :) Pije iz čaše, ma super je ovako, vesela beba, vodli da sisa puno i dalje. samo da joj S ne donosi eto bolesti.

Znači mogla bih koprivu ovu? Iako je stajala u frižideru, domaća je ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.12.2019 19:53:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here