|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.5.2015 13:09:41   
branki*
Devojke,nova tema,izvolite ,pisite!

prethodna tema

< Poruku je uredio branki RR -- 2.7.2015 11:08:07 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.5.2015 13:10:38   
vonavoj
Jy,hocemo link i stareuser posted image

< Poruku je uredio branki RR -- 28.5.2015 13:12:37 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.5.2015 14:10:43   
mika79
Mila ja sam prošle nedelje dala pileću džigericu s&s klali piliće pa sam dala svežu, a ostavila sam i u zamrzivač da imam povremeno da dajem. Neznam koliko puta nedeljno/mesečno sme džigerica domaća je?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.5.2015 14:56:10   
jeca87
Ja nisam davala, nemam domaću, a ovu hibridnu neću da mu dajem.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 12:26:19   
vonavoj
Da li u svaki rucak stavljate sargarepuuser posted image ?
Ne znam sta da jos uvedem od povrca,krompir,sargarepa,tikvica,karfiol...rano mi je za grasak,boraniju..

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 12:31:32   
ivaMark
Von, u pocetku sam stalno stavljala sargarepu, sada kombinujem malo.

A za dalje imas: spanac, blitvu, brokoli,...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 12:36:39   
vonavoj
Tnx..nemam ovde gde da nabavljam spanac i blitvu,to me uzasno nervira..pijaca mi je daleko..ali moram da nabavim!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 12:44:15   
ivaMark
Mojima dajem zaledjenu, inace bi jeli samo pirinac, krompir, sargarepu i meso user posted image

papriku, krusku, suvu sljivu, crni lukac, mladi luk... uh, ne mogu da pisem od njih

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 19:54:47   
wivern
Iznutrice ne idu pre osmog meseca, tako nama dr rece. I jagnjetina. Ostalo meso moze, mada je nasa dr dala prvenstvo teletini i junetini. Osim ako znamo nekoga ko uzgaja zivinu i nema tovljene pilice. Kaze da su ove godine imali haos sa alergijama od pilica.
Dunja palentu probali (doduse sa mesom) i nije hteo, Kajsiju je danas i jeo kako sam ocekivala , zivu sam je izblendalauser posted image . A kako da skuvam proso?
Zene koje zacine ste uvodile i kada? Za so znam da ne sme, mada ga doduse ni ja ne koristim, mm i ja jedemo sve neslano.
Meni je sledeci spanac i blitva, mada do sada nista od povrca i mesa nije hteo. Pisala sam vec u drugoj temi da je danas hteo pilecu supicu pa cu probati tako da ga navucem na jelo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 20:09:56   
World
proso operes kao rizu, mozes par sati ranije natopiti u vodi, stavis 3 puta vise vode i krckas nekih dvadesetak minuta, ostavis da odstoji jos toliko i konzumiras user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 20:31:31   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: wivern

Zene koje zacine ste uvodile i kada?


Ja sam samo cejlonski cimet, za to znam da sme pre godine. Ne znam da li još nešto može.
Uvela sam i peršun, ponekada narendam beli ukac, dodajem maslac, maslinovo ulje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.5.2015 20:40:45   
branki*
Mislim da ima i tema Zacini u bebinoj ishrani,mozda ima tamo saveta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
30.5.2015 13:13:40   
ishler
Evo i nas posle duze vremena.Mi imamo 8,5 meseci 3 obroka i jednu uzinu i sisanje na zahtev....Od namirnica jedemo:MESO -Junetina,curetina,piletina,jagnjetina.Voce-jabuke,banane,visnje,tresnje,kajsije,breskve,sljive,kruske.POVRCE blitva,spanac,krompir,pirinac,sargarepa,tikvica,bundeva,brokoli,karfiol,paprika,luk crni,boranija.Gluten,kukuruz,maslinovo ulje,mlecne proizvode sve sem mleka.Sada na red dolazi zumance njega cemo mesec dana jer starija seka ima alergiju.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
30.5.2015 14:14:03   
Mariya
Ishler, tu si? Dugo te nije bilo, mislila sam da ste otišli za Norveškuuser posted image
Mila, ja dajem H džigericu, pileću i guščiju, imam domaću. Dajem joj 2x nedeljno.
Wiv, možeš mu dati lišće peršuna, je ga volim i meni je svako njeno jelo super ukusno kad joj ubacim nekoliko listova. Od 7.meseca možes crni i beli luk, a mislim da od 8.og može origano i bosiljak. Kasnije možeš zrnce kalijumove soli i biber. Ja isto stvarno slabo koristim so, solim jedino krompir. So koristim onoliko koliko je ima u vegeti, tj. suvom biljnom začinu, a koristim kulinat natur, što nema pojačivače ukusa.
Von, peršun, paškanat, kelerabu, bundevu. I mi većinom vrtimo to povrće. A inače jedemo grašak. I spanać.
Žene, moje dete je ludo. 4 dana ona neće da jede, skuvala sam joj klasika- šargarepa, peršun, tikvica, belo meso. nisam joj mogla 2 kašike ručka ugurati u usta. I skuvam joj spanać, ona sve pojedeuser posted image Sledeći dan isto! Skuvam joj džigericu, ono smrdiiii, a moje dete jede. Znači samo da je smrdljivo i gadno i ona će da jede, šašavo deteuser posted image Recite mi koliko često može da se daje spanać?
Ivamark, vi ste uveli papriku? Ja sve mislim da to ide posle 10.meseca pa joj nikako ne dajem, a imam domaću, pravu, ne plastičnuuser posted image

Meni za danas:
Doručak - jabuka i šljiva sa frutolinom
Ručak - Povrće iz supice - peršun, šargarepa, crni i beli luk, grašak, belo meso.
Večera: Hip kašica sa ovsem i jabukom.


< Poruku je uredio Mariya -- 30.5.2015 14:17:38 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
30.5.2015 14:56:36   
vonavoj
Maryi,kako bre sve snrdljivo deca vole...
Danas ce jesti krompir,sargarepu,paskanat,i piletinu.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
30.5.2015 15:33:02   
ishler
Mariya bilo bi lepo da sam tamo,nadam se da cu biti u nekom skorijem vremenuali ucim,deca i tako ne stizem....:)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.6.2015 8:51:40   
Ninnochka
Pozdrav drage moje,
dugo me nije bilo i drago mi je sto ovde vidim neka imena, koja sam vidjala na stranicama dok smo cekale nase bebe.

Evo da prijavim nase trenutno stanje. user posted image
Mi imamo 7. meseci, ruckamo dosta toga, da ne nabrajam i smaram. Uveli smo gluten, a polako planiramo da krenemo sa zumancetom i mlecnim proizvodima.
Zanima me kada sme da se daje bebi paprika? Pretpostavljam da se mora oljustiti i naravno obariti...?

Veliki poljubac od Bogdana i mene. user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.6.2015 13:59:08   
wivern
Pih moje dete i dalje nista od povrca i mesa nece. Kupih one kasice u teglicama , iz ocaja da probamo, muskatnu tikvicu i on se razvalio. user posted image
Danas probala ovas i jabuku nece ni usta da otvori. Idemo dalje, nesto mora upaliti. Ovih dana planiram spanac da probam, valjda ce to hteti majka mu stara user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.6.2015 21:38:49   
Mariya
Wiv, kupuj mu onda kašiceuser posted image
Je li on gladan kad mu nudiš kašicu? Znam da je NM pisala da se kašice daju posle podoja ali moje dete onda nema šanse da otvori usta. Daj mu pre podoja. Izblendaj mu skroz, da ne bude komadića i onih vlakana od mesa. Probaj da mu daješ ono što voli, ako voli slatko daj mu slatkaste kašice. Ne znam šta još pametno da ti kažemuser posted image
Mame, šta da joj dajem od voća da pojačamo gvožđe. (dr mi reče da je na granici hgb pa da pojačam ishranom) Višnje? Kad može borovnica?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.6.2015 23:23:49   
jeca87
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/hrana-pogata-gvozdjem.html

Evo tekst o gvožđu. Pronaći ćeš nešto što si uvela da možeš da daš.
A borovnice, po nekoj tabeli koju ja pratim, idu sa 11 mes.

< Poruku je uredio jeca87 -- 3.6.2015 23:26:20 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.6.2015 23:35:32   
mila83
Evo i mene zene,cekala sam da se otvori nova tema user posted image

T ima osam i po meseci, uvodimo zumance vec dve nedelje postepeno,po dva puta nedeljno,sad smo na 1/4, bas je danas bilo na meniju sa povrcem za rucak.
Nisam jos uvela gluten,kada zavrsim zumance,onda cu. Mlecne proizvode jesam, sve osim kravljeg mleka, koje ko zna kada cu, posle rodjendana sigurno.
Starijim klincima sam u ovom periodu vec uveliko davala pilecu dzigericu, a sa T nesto otezem.Ne volim je,a ni oni ,kao bebe su je jeli,ali posle...

Ima tri obroka kasice,izmedju mleko,uzinu nemamo jos.
Nisam jos dala grasak,boraniju,pasulj,papriku,paradajz...to sam i sa starijima davala sa punih devet, deset meseci...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.6.2015 23:37:51   
mila83

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Zene koje zacine ste uvodile i kada?


Ja sam samo cejlonski cimet, za to znam da sme pre godine. Ne znam da li još nešto može.
Uvela sam i peršun, ponekada narendam beli ukac, dodajem maslac, maslinovo ulje.



isto,slazem se sa Dunjom,samo cejlonski cimet od zacina pre rodjendana.Koristim maslinovo ulje cesto i mladi crni luk koji dodaju posebnu aromu kasicama,bas ih voli...Maslac nisam jos.Za beli luk sam cula da je jak alergen i da ide posle godine...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
4.6.2015 11:14:49   
wivern

IZVORNA PORUKA: Mariya

Wiv, kupuj mu onda kašice
Je li on gladan kad mu nudiš kašicu? Znam da je NM pisala da se kašice daju posle podoja ali moje dete onda nema šanse da otvori usta. Daj mu pre podoja. Izblendaj mu skroz, da ne bude komadića i onih vlakana od mesa. Probaj da mu daješ ono što voli, ako voli slatko daj mu slatkaste kašice. Ne znam šta još pametno da ti kažem
Mame, šta da joj dajem od voća da pojačamo gvožđe. (dr mi reče da je na granici hgb pa da pojačam ishranom) Višnje? Kad može borovnica?

Mariya ja sam mu uvek nudila kasice posle podoja, i jos uvek tako radim jer ih ne jede. Probala sam da blendam sto redju varijantu, da samo guta i ni to ne pomaze. Nije stvar u gustini nego nece covek ono sto ja spremim, bljutavo mu. user posted image
Pokusacu sa kupovnim pomalo, pa da ga prebacujem na domace. Zato sam i pitala sta sme od zacina, da mu malo zamaskiram bljutavost.
Danas smo imali proso i breskvu i polizao je dva puta kasicicu samo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
4.6.2015 12:32:32   
mila83
Wiw,probaj sa maslinovim uljem malo, ili malo pavlake...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
5.6.2015 15:21:56   
Njica
Cao mame, evo mi smo danas napunili 6 meseci, skoro nekih mesec dana smo uvodili cvrstu hranu i super nam ide, od kukuruznih zitarica preko povrca( bukvalno skoro sve) a pocinjemo i sa mesom, medjutim problemcic imamo sa Aptamilom odnosnol brojem obroka. Dok je pio Aptamil 1 sve je bilo super, do skoro je pio 4 puta dnevno po 210ml i bio srecan, ima 8150kg, uveli smo pre nedelju dana Aptamil 2 i tamo pise da se daje samo 3 puta na osam sati po 180ml :( Ja znam da je to jace mlekce i sve, ali meni je to malo a izgleda i njemu, sa svim ovim obrocima celog dana, on posle mleka place i kad smo probali da mu damo jos, on moze jos barem 30 do 40ml. Da spomenem da pijemo i tecnost mnogo vise nego pre, ako to uopste ima veze. Da li smem da mu dajem 4 puta dnevno po 180, ne znam sta da radim, to mi deluje kao bas malo mleka ili se tripijem, jos ne mogu da proverim kod doktorke je za nedelju dana.
Hvala vam puno izvinite jer sam opsirna, predugo nisam bila pa dok objasnimuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here