|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: stomačni virus
22.1.2012 21:46:42   
branki*
ja sam dala bozi kad je imao stomacni virus.pocelo je sa povracanjem,a ubrzo je dobio i proliv koji se regulisao brzo,a povracanje je potrajalo 3-4 dana.dr je rekla sledece:liobif,3 ampule,jedna dnevno.da izbacim mleko.stroga dijeta-krompir,jabuka,sargarepa i pirinac.da pije blago zasladjenu nanu u malim gutljajima,da ne bi povratio(povracao je i vodu).da ga ne silim da jede ako nema apetit(nije ga imao,skoro da nije ni jeo ta 3 dana),mnogo je bitnije da pije.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: stomačni virus
13.2.2012 1:00:38   
MicinaMama
Moja Milica je imala stomacni virus u novembru 2011-e.Prvo je nedelju dana imala proliv koji je postepeno bio sve redji i redji,bili smo kod doktora i rekao je da samo pratimo i dajemo joj vode i hranu koja ne izaziva diareju.E onda je pocela da povraca,povratila je oko 7-8 puta u toku dana i odvezli smo je u Bolnicu na urgentno.Tamo su joj dali tecnost protiv dehidratacije i nekakav lek protiv povracanja,rekli su mi da sacekam 15-20 min ako do tada ne povrati znaci regulisano je.Medjutim Milica je nakon 5 min povratila i to dva puta i odmah su je stavili na infuziju.Cetiri dana smo lezale u bolnici imala je konstantno proliv i povracanje,temperatura je bila svaki dan 39,9,malo spadne pa se vrati.Jedva da je sta jela.Toliko tuge i bola sam pretrpila tih dana kada sam je gledala onako nemocnu i nejaku kako jedva dise.Ali hvala Bogu sto je sve to ipak proslo i ne ponovilo se vise nikada i nikome....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: stomačni virus
15.2.2012 12:44:44   
Olga75
nama pojma gde ovo da napisem , pa cu ovde iako jos nisam sigurna
M mi je povratila pre oko sat vremena , zalila se da je boli stomak i da joj se vrti u glavi , htela je da kaki pa nije mogla. Sad je zaspala , nema temp ali je bleda i bas se vidi da je bolesna . Sacekacu da malo odrema pa idemo kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: stomačni virus
15.2.2012 14:17:26   
Olga75
evo sad se probudila , pila vode , jela malo smokija , vratila joj se boja , gleda majmun vidi , majmun radi i skakuce user posted image
ali jos nije kakila , nemam pojma sta sad da radim ,
cekacu jos da vidim kako se razvija situacija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: stomačni virus
15.2.2012 14:52:02   
MicinaMama
Olga mogla si joj dati malo supice ili jos bolje palentu sa mlekom da joj napravis.To bi trebalo da je protera na wc,i naravno neka pije vode.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: stomačni virus
15.2.2012 15:18:47   
Olga75
ma nije htela nista , bas samo smoki user posted image
a ja sad svaki izraz lica pratim
inace kakila je , normalno user posted image
nemam pojma sta joj je bilo , nadam se samo da je gotovo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: stomačni virus
15.2.2012 15:49:43   
bebać
Olga nemoj da se sekiraš, tako je S u nedelju. Isto, samo što je posle dobio i T i sve što je pojeo to je i povratio. Kad je prespavao noć i ujutro ustao k'o da ništa nije bilouser posted image Izgleda da je stomačni virus

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: stomačni virus
15.2.2012 16:00:19   
Olga75
malopre merim temp 37
nije vise povracala pa mislim da nije stomacni
cini mi se da joj se nosic zacepljuje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 108
   [Obrisana poruka]
15.2.2012 16:39:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: stomačni virus
8.4.2012 11:48:22   
marijap
Pliz help...dete mi ima proliv dva dana,sa temp. 38. i kaslje...sta da radim,nece nista da jede,da li smem da mu dam ad mleko koje inace pije uvece i ujutro...Dala sam mu probiotik neki forte,pa se nadam da ce ga zacepiti na neko vreme,posto ne znam sta vise da radim :(

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: stomačni virus
8.4.2012 11:54:34   
cockic
marijap imas humaninu hranu koja se daje kod stomacnog virusa.
za odojcad,decu i odrasle.jako je gadna ali ja sam malom samo to davala
kad god ima proliv.

znaci humana HN.cena joj je oko 500-600 din nisam skoro dao bog uzimala.

poz da brzo ozdravi malisa user posted image

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: stomačni virus
5.5.2012 19:21:12   
marince1
mi smo nagrabusili sa virusom,ne jede od preksinoc,guram mu na silu da pije neku tecnost sto su nam dali.i robiotik.
mukica nema snagu ni da sedi,a kamoli da hoda,samo lezi i gleda u 1 tacku user posted image

Nece da jedei samo prica kako mu se spava.
Ne povraca vise,ali ima neke sluzave stolice,cesto ali malo kolicinski .

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: stomačni virus
5.5.2012 20:54:05   
jelena038
Moj sin je imao stomacni virus prosle sedmice, uglavnom povracanje i bol u zelucu. Ja sam ga dobila sinoc, mene boli zeludac, imam proliv, borim se da ne povracam, ali mi je stalno muka.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: stomačni virus
13.5.2012 18:55:32   
VVVV
I moje dete je u sredu pokupila neki grozan stomacni virus, i jos je bolesna. Prvo povracanje, pa visoka temperatura, jedva smo je oborili. Pa sutradan proliv i 38 ceo dan. Pa opet povracanje, pa proliv, a sad mi se cini da je i dehidrirala. Nista ne jede vec 5 dana. Pije i probiotik i elektrolite, ali izgleda sve izbaci... :(

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: stomačni virus
13.5.2012 19:01:51   
mihi
Marinče jel mu daješ Humana elektrolit?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: stomačni virus
15.5.2012 9:42:16   
neiskusna
IZVORNA PORUKA: bebać

Olga nemoj da se sekiraš, tako je S u nedelju. Isto, samo što je posle dobio i T i sve što je pojeo to je i povratio. Kad je prespavao noć i ujutro ustao k'o da ništa nije bilouser posted image Izgleda da je stomačni virus





Bebać, proslo je vec tri meseca od ovog problema koji ste imali. Nadam se da mi mozes reci (da se secas), sta se kasnije zbilo, jel imao ponovo temp ili povracao, proliv? I moj sin je sinoc povracao, temp 38,5, jutros se probudio kao nov, kao da se nista nije desilo. Odvela sam ga u vrtic, pa sta bude. Povracao je nocas i posle popijene vode, a jutros je jeo kiflu i pio vodu sasvim normalno i nema temp. Star je 19 meseci. Ako je neko imao slicno iskustvo, neka ga podeli sa mnom, molim vas. Pozdrav!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: stomačni virus
15.5.2012 9:56:28   
New Mom
Pisala sam iz da je ćerka imala prošle godine stomačni. Što se tiče povraćanja povraćala je tu noć na svaku kap popijene vode. Ujutru je tražila normalno da jede kao da nije ništa bilo.
Nešto je protrčalo (bila je epidemija koksaki virusa on traje oko 24 sata).
Doduše kod nas se iskomplikovalo što su joj dali antibiotik na koji su krenuli prolivi.
Mislim da si trebala bar danas da ga držiš na dijeti tj. lakšoj ishrani za svaki slučaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu neiskusna)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:36:45   
NadaR
MIlos ima stomacni virus . Prestalo je povracanje . Prilicno je dehidrirao pa mora piti po kacicicu rastvora na svakih 5 min .
Zaspao je i sada ne znam sta da radim. Iscrpljen je jer proslu noc uopste nije spavao . Da ga budim da mu dajem tecnost ili da ga pustim da spava ? ! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:42:00   
mihi
Šta mu daješ Nado? Preporučujem Humana elektrolit. Ima li temperaturu ako ema nek se odmori nemoj ga buditi.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:46:32   
boba 11
Vidim da mnogi brinu da li su deca dehidrirala pa samo da Vam kazem kako mi je dr objasnila-kad dete dehidrira koza izgleda kao mokra krpa onako smezurana.Ako je neko bolje upucen neka objasni jer je i meni bilo bitno da kod povracanja znam kako treba reagovati.Ukoliko sumnjate na dehidtraciju odmah kod lekara jer mora biti na infuzijiuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:50:25   
mihi
Rizično je za malu decu do 2 godine, veća deca a Miloš ima skoro 4 godinice teže dehidriraju problem je ako je i proliv pridružen uz povraćanje. Kad dehidriraju, usta su suva, ne mogu da stoje na nogama....

< Poruku je uredio mihi -- 25.5.2012 19:51:13 >

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:50:31   
boba 11
Inace kod povracanja je dobra smecta i rehidran a nije ni bitno koliko deca jedu niti da li jedu vec treba da piju po kasicicu rehidrana na svakih 5 -10 min i smecte 3 kesice dnevno.Takodje nije bitno ni da li ce ispovracati to bitno je da zeludac bar malo primi i da se normalizuje.Znate i po sebi bar ja kad me uhvati povracanje ne jedem dva dana nista.Odmah skinem 3-5kg.Tomi je super umesto dijeteuser posted image user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:54:36   
NadaR
Dr mu je dao probiotic forte i rehidropulvisid (tako nesto ) . Nema T i vise se ne zali na bolove u stomaku.
Jedino sto nista nije jeo od juce . Nekoliko stapica i mozda dvije kasike pirea .

Bobo , ovaj nas dr gleda nesto po jeziku .. kao jezik mu je bio bijel i dehidrirao je . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:57:20   
mihi
Da naš drug ozdravi što pre, daj mu grisine obične ako hoće, suvi su i slani a to prija.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: stomačni virus
25.5.2012 19:59:44   
boba 11
pretpostavljam da je ozbiljno da bi Vas poslao u bolnicu ali prati ga u svakom slucaju-sve najbolje i da brzo ozdraviteuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here