|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: stomačni virus
19.12.2012 21:31:46   
vonavoj
meni je PROLIFE,najbolji..davala sam T sa 8 meseci,to ju je spasilo,mucila se 7 dana sa probiotikom,a nisam joj davala ampule,jer su mi u apoteci rekli da mogu i kapsule da se rastvore u vodi i daju,a dosta je jefitnije...tako da uvek imam kapsuleuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: stomačni virus
19.12.2012 21:34:39   
branki*
istouser posted image
meni je povracanje posebno uznemirujuce zbog svega sto je bilo sa bozom od rodjenja...i dan-danas zavirujem u svaku pelenu.lepo sto je vesela i sto nije klonula,a to sto manje jede,nadoknadice kad joj bude bolje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: stomačni virus
19.12.2012 21:46:09   
Olga75
dala sam joj probiotik , ona moze da proguta kapsulu
i sad je jednim okom gledam i strecam se na svako pomeranje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: stomačni virus
20.12.2012 8:55:45   
Olga75
nocas je jednom povratila i jedno kakala ali jutros je imala jednu " seansu " od dobrih pola sata , jedno tri - cetri puta je sedala na nosu i totalno je retko , svaki put je pustila u gacice i kaze upiskila sam se user posted image
nema temperaturu , pojela je par stapica i popila pola dcl vode

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: stomačni virus
20.12.2012 15:34:35   
sanji
I mi imali stomačni virus, na svu sreću samo po jedan dan i samo povraćanje. Vanja u subotu a Una u utorak. Sad su već super. Pili probiotik i uključili odmah Orosal. Još par dana ćemo biti na djeti za svaki slučaj.

< Poruku je uredio sanji -- 20.12.2012 15:35:06 >


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: stomačni virus
20.12.2012 16:36:53   
cockic
dobar je i aktivni ygalj za te dijareje a smejy i deca nama je dr jednom rekao i ja ga dajem malom.sme i ona smekta mislim da se tako zove.to je y kesici pa se rastvori i nije crno kao aktivni ygalj.

davala sam siny  prolife ampyle i obican probiotik onaj prah iz kapsyla i one kesice to smo za sad koristili.kao i aktivni ygalj ko sto vec rece.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: stomačni virus
21.12.2012 8:45:43   
Olga75
nama se maalo smirilo izgleda , juce oko 13 je bila na nosi i jutros ali evo vec drugi put od 7 user posted image
popila je dosta vode ali je jela jako malo pet kasika supe od sargarepe i pirinca i kesicu stapica
sad je nesto cunjala i nasla jafu , sedi na nosi i kuka da joj dam jednu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: stomačni virus
21.12.2012 8:47:55   
Cindarella
Joj,Olga,daj da vas to sto pre prodje.user posted image
I,is,is od nas.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: stomačni virus
22.12.2012 9:31:33   
Olga75
od juce nije bilo mucnine i nije kakala, sad cekam ali cini mi se da prolazi glupi virus

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: stomačni virus
22.12.2012 10:06:38   
NadaR
user posted image Drzim fige da ste se rijesili te pogani!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: stomačni virus
22.12.2012 12:08:25   
branki*
sigurno se stabiluzuje polakouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: stomačni virus
23.12.2012 11:34:35   
Olga75
evo da apdejtujem user posted image
juce jedna stolica , skroz formirana , danas jos uvek nista
tako da smo izgleda preboleli taj ogavni virus user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: stomačni virus
11.6.2013 21:39:52   
Moiraina
Hm, ne znam da li sam na pravoj temi. Jutros bebac pojeo normalno doručak voće+žitarice, posle je odspavao i kad se probudio, u 3 jaka mlaza povratio paaaa skoro sve što je pojeo. Naravno, krenula je i nervoza, bio je plačljiv i pospan, izmerim temp (Torbice, hvala za toplomer, koji ja ćurka naravno nisam ponela), ono 37,8. Dam mu Eferalgan i spala je brzo na 37,2, lepo je odspavao posle toga. Posle nekog vremena pokušam da mu dam povrće+meso, nisam uspela ni pola kašičice da mu stavim u usta, opet je malko povratio. Do kraja dana je samo sisao, s tim što je još jednom povratio nesvareno mleko, ali je većinu popodneva bio lepo raspoložen. Večeras mu je T išla do 38,1, pala je posle Eferalgana na 37,6 (sva sreća pa nije povratio sirup). Eno ga sad spava, još ima malu temperaturu, nadam se da više neće rasti.
Mislim da je virus jer je i meni pomalo muka, mada možda je i od nervoze... Jedino što on nema proliv, a čitala sam da je to karakteristično za stomačni virus. Ne znam šta bi drugo moglo da bude user posted image Uh, jedva čekam jutro pa da vidim da li ćemo morati da ga vodimo kod dr...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: stomačni virus
22.6.2013 9:46:25   
Olga75
izgleda da so ove godine pretplaceni na proliv user posted image
pocelo je juce ,boleo je stomacic , tri kasaste stolice , nocas temperatura i jutros retka stolica i sirota svaki put kad prducne uprlja gacice user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: stomačni virus
22.6.2013 10:14:03   
cockic
meni je pre dve nedelje tako sin imao jutarnju kasastu i iz vrtica kad je dosao jos dve,ali taj dan sam ga nakljukala probioticima i stalo je.jer on ima cvrstu stolicu,cim je redja to je znak da je vec za probiotik.ja im probiotik dajem i kad nemaju redje stolice,zbog preventive.jer lizu svasta.klinac je u fazi lizanja i cackanja prljavih tanjira iz sudopere,jednom je uzeo kasicicu i popio par gutljaja te vode.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: stomačni virus
22.6.2013 10:27:34   
Olga75
naravno da se probiotik podrazumeva , dala sam joj i malo caja od dunjinog lista i kozila se , skoro da nije povratila a brufen je u cugu popila user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: stomačni virus
22.6.2013 22:56:24   
Cvrčko
Olga meni je M prošli vikend zapatio virus-morali smo čak pelenu da stavimo jer nikako nije mogao da kontroliše. Ali ipak mi je najgora bila temp-dva dana je tukla do 39,7 user posted image i ništa nije skidalo....
Meni najviše pomaže Probiotik forte (još uvek ga pije jer stolica nije potpuno čvrsta, a na "čvrstoj ishrani" je-ono šargarepa, pirinač, banane, krompir) i da, prof. Perišić (gastroent) je rekao NI SLUČAJNO brufen kad je bolestan stomak, samo paracetamol... A u dispanzeru su nam 5 dana prepisali i enterofuril

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: stomačni virus
23.6.2013 10:53:14   
Olga75
i nocas je imla temp i 3 stolice , od jutros dve user posted image
raspolozena je i pojela je tanjir corbice od pirinca i sargarepe
Cvrcko , znam za brufen ali njoj paracetamol nista ne skine user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: stomačni virus
24.6.2013 9:44:50   
Olga75
kod nas jos uvek traje proliv , stolica sluzava , zuta , nikakva , bez mirisa , odnel uzorak na koprokulturu pa cemo videti sta je
nema temperaturu od juce ( pupu) kao nesto jede ali stalno po malo kaka user posted image
guza joj se ojela uzasno , nikada ali nikad nije bila ojedena a sad uzasno
juce smo bili kod dr i rece nam da pocnem danas i enterofuril

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: stomačni virus
24.6.2013 9:48:28   
Ivanka 75
Jao Olga baš mi žao imenjakinje male, valjda će se brzo dovesti u red, vidiš kakvo je vreme , ni mi odrasli nismo načisto sa zdravljem a kamoli oni mali user posted image
user posted image za vas

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: stomačni virus
26.6.2013 12:02:14   
Olga75
jos uvek ima proliv ali sad moze da zadrzi , malo su se proredile i ima sadrzaj , doduse ne smrducka svaki put i ne boli je stomacic
i tako


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: stomačni virus
29.6.2013 13:16:25   
Olga75
evo da apdejtujem , juce i danas po jedna stolica , formirana malo meksa al dobro
jos uvek dajem probiotik
i tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: stomačni virus
12.8.2013 10:43:09   
Didy
Sofija mi je noćas povraćala celu noć. Od 2:30h do jutros u 8h na svakih 15 minuta-pola sata. Prva dva puta je ispovraćala sve što je jela od podneva do uveče, a posle je povraćala svaki gutljaj vode koji joj dam. Spavala je od 8-9 jutros i malo pre je opet povratila. Napravila sam joj elektrolitski rastvor i dajem joj pomalo da pije da ne dehidrira. Prepržila sam hleb i dajem joj pomalo, iako su mi u Domu zdravlja kad sam zvala rekli da joj ništa ne dajem da jede, ali ona je tražila. Ima li neko neki savet?
Da li da joj dam probiotik?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: stomačni virus
12.8.2013 11:18:12   
Moiraina
I mi se mučimo sa stomakom, već treći dan. Počelo je u subotu prepodne, tad je počeo da povraća, taj dan je povratio nekoliko puta i nije jeo skoro ništa (popio je šolju jogurta i 3 kašike supe iz kesice). Uveče je čak imao malu temperaturu. Juče je "doručkovao" slane krekere, pa pošto nije povratio, dala sam mu opet malo supe i čak je kasnije pojeo malo pirinča sa šargarepom. Noćas opet povraćanje, dva puta. Danas je bolje, čini mi se, osim što i dalje priča da ga boli stomak, mada je raspoložen. Od subote mu dajem probiotik i Orosal (tj. Orosal pokušavam, zavisi koliko uspem da ga namolim da popije, jer se iz nekog razloga dernja kada mu dam da pije, a kad mu dam da pije vodu koju stalno traži, onda se nalije i povrati, pa i tu moram da ga ograničavam).

< Poruku je uredio Moiraina -- 12.8.2013 11:19:13 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: stomačni virus
12.8.2013 12:12:16   
Peace*
Dadilja je sredu na četvrtak prošle nedelje počela da povraća. Povraćala ceo četvrtak kod mene, rekla mi je tek u 16h kad sam došla sa posla. Rekla sam joj da nalije u sebe 1 litar Coca Cole, , pošto ni vodu nije mogla da pije, odmah ju je povratila. Povraćanje je stalo odmah, u petak je još imala petljanje po želudcu, i evo danas je kao nova.
Jasno mi je da bebce ne možete primenjivati Coca Cola terapiju, ali ako vas starije zakači, pije se 1 litar kole u cugu.
Držite se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here