|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 17:07:39   
Sanidej
Ne brinite zbog cevcica, ne smeta to njima. Kupanje je malo nezgodno jer usi ne smeju da se kvase, ali mogu se koristiti cepovi.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 20:43:03   
Ivanka 75
Fil, moje saučešće... Bake su veliko blago 😟


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 20:52:52   
vonavoj
Ivanka,gde si? Kako je malena?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 21:00:31   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ivanka,gde si? Kako je malena?



Zdravo je, hvala na pitanju ❤️

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 21:36:25   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ne brinite zbog cevcica, ne smeta to njima. Kupanje je malo nezgodno jer usi ne smeju da se kvase, ali mogu se koristiti cepovi.

A kako na moru. L ne izlazi iz vode. Potapa glavu...mada kako se zahuktava sa ovim korona virusom...mislim se dal uopste uplacivati more....
L danas hvala bogu nije imao T.al se 3 puta ukakio u gace. Tj prducnuo je pa mu izleteo i sadrzaj. Od panklava...tako da mh dadoh danas i probiotik . Samo kad nema T lrezivecemo i ovo prduckanje sa sadrzajem...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 21:43:47   
Sanidej
Maraj, nema ronjenja dok ne ispadnu cevcice.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 21:49:42   
flamingos
Maraj,držite se.Duša draga,kad nema temperaturu,ovo će da prođe.Rešiće probiotik problem.A i uz svaki antibiotik ide probiotik.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 21:58:22   
malena39
Fil, iskreno saucesce.Ostalim mamama pozdrav. Stigao mi muzic, pa jedva stignem i da vas citam a kamoli da kuckam ;)

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 22:10:37   
vonavoj
Maraj,zar je bitnije 10 dana na moru i ronjenje od stalnih upala i ostecenja uha. I za to ima resenje,cepici za usi😁

(odgovor članu malena39)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 22:38:47   
flamingos
Malena,hvala na pozdravu.I ja vas pozdravljam.Uživajte.❤


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 23:20:27   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Mi kod dr kad ona kaze da je izrazena leukopenija i neutropenija kaze da tako nesto bikad nije videla i da idemo odmah u deciju bolnicu. Ok ajd mi u deciju. Dr nas primi i reko ponovice kks oni ma kakvi nije to strasno. Saturacija je 95% na sobnom vazduhu. Dobronje on. Da ponovim ujutru u istoj  laboratoriji nalaz pa ako je broj neutrofila manjinod 500 po milimetru kubnom onda da idemo kod hematologa. 


Ja verujem da mi nigde ne idemo. Nocas ce moj decak da se izbori sa tim sta god ga muci. Uglavnom ujutru idemo u medlab jer boze mojnu istoj lab (mada razumem zasto je tako i tako i jeste najbolje poredjenje) . Dao nam je cefalelslksin u fqzonu posto mu je jizak jako wbc nema cime da se bori da ne zaradi jos nestoI tako lud dan. Sef salje da li sam uradila???? A ja ji krenula.Maraj dobro je da ste dobro. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Razgovori mama 02/20
26.2.2020 23:33:18   
Sanidej
Ljiso, koliki je broj neutrofila i ukupnih leukocita znas li otprilike? Danas bilo 18 stepeni, a sad veje sneg lud dan skroz.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 7:50:04   
Duškić
Ljisho vala samo kad pomenes temperaturu pa da po piiipp...
Mi se razvlacimo po krevetu, treba ustati za vrtic a kisa pada.
Mama Ivane, bice sve dobro , Maraj ..da sve brzo i u dobrom prodje.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 8:30:12   
vonavoj
Ljisho,sta li to znaci? Pojma nemam? Javi sta kaze nova kks.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 8:36:29   
mama Jo
Ni ja nemam pojma sta je to zapravo, Ljishi javi se cim mozea 💓

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 8:56:54   
flamingos
Dobro jutro.Ljisho javi kakva je situacija,ni ja ne znam šta je to.Ma samo uplaše čoveka,biće to sve ok.Ljubim vas.Evo dolazila prijateljica po torte,pijem kafu,pa odoh u kuhinju.Dan je užasan,tmurnk,hladno.Pozdrav svima.Ljubite dečicu.❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 9:08:10   
Maraj
Jutro...
Ljiso pisi kako ste.
Meni L nema T vise od 24h. Al zato ima proliv...
Danas idem po rezultate brisa grla
Mame jel.mi neko od vas poslao zahtev na fb? Ne znam ko je, u vecncanici user posted image

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 9:15:04   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. wbc se sa 1,63 popeo na 4,20 stoga su se i vrednosti leukocita i neutrofila popele tako da nismo otisli do hematologa.

white blood cell count je wbc tj broj belih krvnih zrnaca. Zato je dobio ab da ga cuva jer mu telo ne proizvodi dovoljno. U slucaju da su netrofili pali ispod 500 bili bismo u bolnici. O Boze hvala ti sto nisam panicaruser posted image . Kaze mm u narednom zivotu ce biti lekar reko juuuu ni slucajno sve ces slati u bolnicu reko i ova nasa je panicar za sve sta smo isli kod specijalistauser posted image .

Mm je uspaniceno insistirao da budemo spakovani za bolnicu pa neke kombinacije reko izvadimo krv i doruckujemo pa cemo dalje dok cekamo nalaz. Ja mislim da ja njega izludjujem isto koliko i on mene sa tom svojom panikom. Aman vidim da mi je dete spavalo bolje. Nisam mu od juce dala ni antipiretik. Moglo je da bude samo bolje a ne gore. Al kaze nam dr kako smo specificni. Kad ga je slala kod neurologa kao bebu rekla da je za 25 godina videla samo jednu bebu koja je tako neutesno plakala i ta beba je imala Westov sindrom. Kaze sinoc za 25 godina nije videla da neko ima tako niske neutrofile. Kaze da smo jako specificni. Slusali su ga svi nema nista na plucima. Sve je ok Eto po meni bezveze pije ab al neka ga. Kuci smo sve je superiska evo igra se.

Hvala sto mislite na nas

Jao vadi mu neki decko krv a ja se zezam bolje to cedi da si nacedio vise neutrofila. Momak poceo da se smeje kaze jos malo pa gotovo reko ma cedi samo i cedi. Poceli se svi smejati tamouser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.2.2020 9:19:34 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 9:47:35   
pari
Ljišo,super što si tako pozitivna! I što je sve dobro na kraju.


Neverovatno koje vreme danas...ali dobro,februar je još uvek...
Sutra treba da se maskiraju u pirate u vrtiću, imaju neki Pirate day :) verovatno ćemo do Vera, valjda imaju neku maskicu,nešto...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 9:52:11   
Milena18
Dobro jutro!

Fil, žao mi je zbog bake i svega kroz šta prolaziš user posted image

Ljišo, kakav vam je plan sada, hoćete li ponovo raditi ks kroz neko vreme?

Mi se jedva se budimo ovih dana, svi. M zaspi pre 9 i opet jedva ustane u 6:30. Ali makar nije mnogo namćorasta, samo bi se grlila i mazila ujutru.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 9:59:09   
flamingos
Super Ljisho.Baš mi je drago da je sve ok.Ljubim vas.❤


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 10:19:30   
Maraj
Ljiso super sto ste ok
Pari zalepi mu povez preko oka il nacrtaj kreonom plus mu daj neki mac, eto ti pirata user posted image
Ja u dz cekam rezultate brisa...al dosla sam bas na pauzu..

< Poruku je uredio Maraj -- 27.2.2020 10:20:03 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 10:25:06   
malena39
Ljisho, mi smo imali slicnu situaciju kad je D imao godinu i po. Bili u inst za majku i dete kod hematologa dva puta, on rekao da samo kontrolisemo svaka 2 mjeseca kks i broj neutrofila. Po pravilu, ako dobije temp, broj neutrofila raste. Ako je sa temp ispod 1000 onda ide longacef intravenozno, vjerovatno u bolnici. Hvala bogu do toga nije doslo. Kako je D napunio 3 god sve se vratilo u normalu. Kazu da hoce tako neutrofili da padnu ako je dosta koristio ab i sirupe a da se samo normalizuje do cetvrte god. Eto malo da ti olaksam. Grlim

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 10:35:11   
Misha i Ljisha
Milena niko nista nije rekao da kontrolisemo. Ali sigurno da hocu pre nego sto krene u vrtic. Cisto da viim a li je dosao k sebi.
Malena on nije pio ab od upale uha sa 6 meseci. Znaci vise od godinu dana. Tako da je dobar sto se toga tice a ovo mu se desilo jer je prosto virus jedan za drugim njega zakacio. izmedju je bio samo par dana zdrav. Kao i moja D, pa su tesko podneli. Inace on jeste imao ispod 1000. neutrofila po kubnom milimetru

(odgovor članu malena39)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Razgovori mama 02/20
27.2.2020 11:05:25   
Filadendronka
Hvala vam devojke, bas sam potresena, rastrzana, ne znam ni sama da definisem svoje stanje. Stomak me boli kao da cu da dobijem, a nisam jos uvek od porodjaja ( proslo skoro 11 meseci). D je u vrticu, juce bio na sistemarskom. Super je on. A J se napatio. Iz jednog uha mu izvlacili sekret, a drugo ispirali vodom. Produzili ab i dodali ab kapi. Juce i danas imao dijareju, vrv od sirupa. Jurim da ga upisem u jaslice, uskoro se moram nazad na posao. Malo sam citala sta se pisale. Ljiso, hvala Bogu da je sve ok i da nisi pesimista kad se javi problem. Mama Ivane, prioritet je ocuvan sluh i oporavak, pa taman ne isli na more i bazen. Bice to sve dobro, poznajem pubo dece sa slicnim problemom. Von, drzim palceve da ovaj put sve zavrsite kako treba. Mama Jo, vi ste takodje nagrabusili od virusa, bas dugo traje. Zelim svima brz oporavak. Flamingos, Ivanka, Pari, Malena, Milena, Ana, Svirko i sve ostale mame puno vas pozdravljam. 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here