|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus
9.3.2020 21:29:03   
nata11
Meni juce doletela drugarica sa bebom iz Nemacke do Nisa. Kaze da nikakvih dodatnih kontrola nema sem sto su u Nisu nosili svi maske na aerodromu. Ona inace radi kao dr u starackom domu u nekom manjem gradu i kaze da se nista posebno nisu uzrujali, imaju vec spremne protokole za te situacije i to je to. Normalno su dozvoljene posete, ne mere nikome T. Sad verovatno zavisi od grada do grada.

_____________________________





(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Korona virus
9.3.2020 22:39:19   
vonavoj
U Italiji nije bas naivno..


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Korona virus
9.3.2020 22:54:41   
milicicak
Nigde nije naivno... Pitanje je samo kad ce koju zemlju da zahvati talas. Broj obolelih se svakako povecava logaritamski...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Korona virus
9.3.2020 23:13:10   
flamingos
Bogami...Zafrknuta situacija.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Korona virus
9.3.2020 23:44:12   
Misha i Ljisha
Auu eto Italijani neozbiljni.... Preko 450 umrlih strasno

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Korona virus
10.3.2020 0:32:17   
princezica1
Procitala sam da su obustavljeni neki letovi iz Nisa za Italiju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Korona virus
10.3.2020 2:26:03   
Duškić
Ma i treba da budu, kineske radnje nisu radile oko praznika kad je buo talas, barem u kraju dve znam sigurno pisalo je da su na odmoru. Sad svi rade, da li su stvarno bili i gde i da li su test. Pitanje je?

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Korona virus
10.3.2020 5:43:46   
Maslacak15
dobro jutro. ne mogu da spavam pa uz prvu jutarnju da napisem jos koju. sustina je da ponovim u potencijalnom opterecenju za zdravstveni sistem. italijani sigurno imaju odlicne doktore i bolnice. problem je sto preko 5 posto pacijenata od korone zahteva intenzivnu negu i vestacku ventilaciju bar neko vreme.  ako imate dva kreveta i pet pacijenata sta onda radite ??? to i sustina svih mera i panike..da se uspori naoredovanje virusa, posto mislim da su svi izgubili nadu da mogu da suzbiju skroz epidemiju. ali usooravanje je znacajno zbog zdravstvenog sistema. sef virologije na chariteu koji ne silazi sa televizije ovih dana kaze: nemacka ima 28 hiljada kreveta na intenzivnoj, ali su i bukirani 80 posto, redovnim pacijentima. znaci puffer je samo par hiljada mesta....ako bi buknula epidemija sa pola miliona zarazenih a 5 posto trazi intenzivnu....racunajte sami. kaze bice primorani da donose neke jako teske odluke, tipa dali spasiti nekog od 35 godina kome hitno treba respirator ili nekog od 60...cula sam da se u italiji bas to desava nazalost. ljude od 75+ pustaju da umru jer prosto nemaju mogucnosti da im pomognu...
koliko u srbiji ima aparata za ventilacjju uopste ne zelim da prebrojavam.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Korona virus
10.3.2020 6:22:22   
milicicak
Upravo ovo sto kaze Maslacak, opterecenje za zdravstveni sistem bice jezivo. A ni jedna zemlja na svetu nema zdravstveni sistem koji moze da izdrzi epidemiju ovih razmera. Ljudi ce umirati jer nece imati ko i cime da im pomogne...


Nisu Italijani sad neozbiljni, struka radi sta moze. Bili su neozbiljni politicari pre dve nedelje kad nisu preduzeli sve sto su mogli da suzbiju sirenje zaraze.
Ove nase necu ni da komentarisem

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Korona virus
10.3.2020 6:25:03   
Misha i Ljisha
Kaze mi drugarica koja je inace trudna da sw ne brine nije to opasnije od gripe. I kaze brojevi lazu smrtnost je manja. Neki ne znam.ko je objasnjavao da ga ne bi zacudilo da je smrtnost ispod 1 posto. I kaze...to je samo u odnksu na registrovane slucajeve u fazonu koliko je njih neregistrovanih. Alooo pa svaka bolest se racuna tako. Broj umrlih u odnosu na broj registrovanih. I gripa takodje i kancer i svenostale zarazne ili nezarazne bolesti. Boze... mislim se kad su ljudi poceli da NE razmisljaju?  Opustena je Srbija jako. Mnogo opustenija od Italije. Ko sto rekoh ovo ce nas pokositi. O slobodnim krevetima necu ni da komentarisemni opŕemi Evo situacija u ns. Infektivno renoviraju. Pacijente sa infejtivnog su stavili na ENDOKRINOLOGIJU. I sad moja mama dijabeticar da zaglavi na endokrinologiju a u sobi pored ovaj is Subotice sa korona virusom. No koment. Spremni ko zapete puske toliko da jedan slucaj nisu mogli u Subotici da "srede" jer coveku skace temperatura. Majke ti...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Korona virus
10.3.2020 9:27:29   
Ana RR
U srbiji ljudski život ne vredi mnogo a to se upravo potvrđuje.

Još dvoje obolelih, ukupno četvoro. Jedan od njih je kinez tako da ko zna koliko još će biti.

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.3.2020 9:28:16 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Korona virus
10.3.2020 10:02:55   
Maraj
Ufff....ovo uopste nije naivno...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Korona virus
10.3.2020 10:05:32   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Ana RR

U srbiji ljudski život ne vredi mnogo a to se upravo potvrđuje.

Još dvoje obolelih, ukupno četvoro. Jedan od njih je kinez tako da ko zna koliko još će biti.


Naravno da ljudski zivot ne vredi. Jer, u supronom ne bi dozvolili odlaske i dolaske iz Kine. Nisam nigde nasla podatak odakle su ovo dvoje sto su danas pozitivno testirani? 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Korona virus
10.3.2020 10:15:35   
Ana RR
Nisu objavili bubi, samo su rekli da su dve devojke u pitanju.

Ne znam, ja nisam paničar ali ovo me baš brine. Što reče mm, ako već moramo da se zarazimo bolje da to bude među prvima, dok još ima mesta u bolnicama user posted image ludak.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Korona virus
10.3.2020 10:26:43   
Didy
Ja o ovoj temi i dalje uopšte ne razmišljam. Mislim da je to posledica toga što smo mi prošli kroz mnogo gore stvari nego što je korona virus. Navikli na vanredne okolnosti, stalno pod uzbunom, pa na uzbunu više ni ne reagujemo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Korona virus
10.3.2020 10:35:45   
nata11


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nisu objavili bubi, samo su rekli da su dve devojke u pitanju.

Ne znam, ja nisam paničar ali ovo me baš brine. Što reče mm, ako već moramo da se zarazimo bolje da to bude među prvima, dok još ima mesta u bolnicama user posted image ludak.





Ovo sam i ja pomislila 😀😀😀Blago onome ko se sada zarazi odmah ga voze za BG i lece. 

2 devojke su bile u kontaktu sa osobom iz inostranstva to su javili. Ali to je i nebitno vise jer se ne moze zaustaviti. 

Sto se mene tice pogodio me  finansijski. Jutros sam dobila mail da otkazuju porudzbinu do daljnjeg dok se ne razreši situacija. 😩

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Korona virus
10.3.2020 11:00:10   
bubulence
Ovaj iz BG je nedelju dana imao sve simptome bolesti a ponasao se normalno, idiot. Ko zna koliko ljudi je zarazio.

Ana, i meni je palo na pamet isto sto i Nikoli 😂. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Korona virus
10.3.2020 11:27:19   
Ivanka 75
Mi jutros u skoli prokomentarisasmo sta cemo ako se zatvore skole, da li da srzimo casove ili ne 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Korona virus
10.3.2020 12:28:21   
Mirko Svirko
Kod nas se prica da je dosao neki kinez ( posto su kinezi kupili nas rudnik)  koji je zarazen. 

E ssda da li je samo prica ili ne.. ne znam jos.. ali kazu da je istina i da se sada svi radnici rudnika plase. Jer svi su bili u nekom kontaktu. A i nase mesto postaje mala Kina..
A inace mi u nasoj bolnici imamo decije odeljenje, ginekologiju,  interno,hirurgiju, i mislim da jos dva. Ali infektivno 100% nemamo. Znaci covek koji ne daj Boze oboli, kod nas ce verovatno u nekoj ostavi. Ili eventualno Bor ili Zajecar. A ako mu se posreci mlze i do Beograda.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Korona virus
10.3.2020 12:39:59   
Ivanka 75
Generalno, narod je veoma neodgovoran. Iz Ivinog odeljenja 2 roditelja isli u Milano, vratili se za vikend. Pa kako ih nije strah? Za sebe? Za svoje troje dece? 


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Korona virus
10.3.2020 12:41:16   
Maslacak15
hahha a posle su Kinezi kriviuser posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Korona virus
10.3.2020 14:13:13   
Ivanka 75
Vidim da je Italija objavila kompletnu izolaciju. Davno je trebalo to da ucine. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Korona virus
10.3.2020 14:51:03   
Mirko Svirko
Jeste. 

Kaze moj tata putuje do posla 40min. I sada ide po potvrdu da moze da radi i to ako budu radili. A deca ne idu u skolu od prosle nedelje. Skoro sve je zatvoreno. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Korona virus
10.3.2020 14:54:16   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Generalno, narod je veoma neodgovoran. Iz Ivinog odeljenja 2 roditelja isli u Milano, vratili se za vikend. Pa kako ih nije strah? Za sebe? Za svoje troje dece? 



Ma ajde...jel rekao ceka doktor na tv-u da nase zene idu u šoping u Milano! I vidis, ljudi poslisali user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 10.3.2020 14:56:02 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Korona virus
10.3.2020 14:54:53   
Maraj
Greska

< Poruku je uredio Maraj -- 10.3.2020 14:55:27 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here