|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 9:25:03   
Maslacak15
dobro jutro. Naravno da nece da nestane sam od sebe , sto bi nestao? Ne vidim ni jedan primer patogena koji je nestao sam od sebe osim da je pronadjena efikasna vacina ( velike boginje ili polio iako ovaj drugi nije jos 100 % iskorenjen). To je moglo iskljucivo u pocetku, teoretski, kao sto je uradjeno u slucaju SARS1 pre 15 ak godina gde se agresivnim monitoringom ogranicilo prenosenje. Ali virus je bio malo drugaciji, malo manje zarazan sa izrazenijim simptomima. Sad je kasno. Sa 13 miliona slucajeva sirom planete ( puta x nedetektovanih) to je iluzorno da ce da nestane. ni ja bas neznam sto su maske strasne. Da rezimiram malo statistike. Nemacka ima 83 miliona stanovnika znaci 10 puta je veca od Srbije. Od pocetka pandemije ovde je detektovano 200 000 slucajeva. Srbija grabi ka 19 000 znaci nominalno je isti nivo. Ali Ogromna vecina nemackih inficiranih je bila u martu i aprilu kad je ovde kao i svugde bio lockdown ( bez policijskog casa). Jucerasnji dan: Robert Koh insttitut kaze trenutno je u nemackoj 4,8 hiljada aktivno zarazenih. Prema vasoj zvanicnoj statistici ( uzmimo da je taccna a znamo da nije) u Srbiji je trenutno 4,5 hiljade zaraznih. U prevodu, trenutno je u Srbiji najmanje 10 puta vise inficiranih ( po glavi stanovnika) nego u Nemackoj. cisto da se pitate zasto je EU zatvorila granice.
Zasto je to tako? Zato sto smo mi iz lockdowna izasli postepeno uz stroga pravila i propozicije sta sme a sta nesme. Da nosimo maske u prodavnicama i prevozu. Severno istocna pokrajina Mackleburg Vorpromenn nije tri dana imala ni jedan slucaj detektovan i odbijeno je da se ukine nosenje maski. Maske se ne nose na otvorenom u parkovima itd.
Isto tako moje troje dece je trenutno u skoli ( u boravku) i vrticu. Vrtic sprovodi i dalje strogge mere razdvajanja grupa kad idu u bastu itd. Roditeljima ne dozvoljavaju ulaz u vrtic nego se deca predaju na vratima. Sto je extra jel ako nesto mrzim to je da je jurim da je obucemuser posted image . Ali vrtici i skole rade. Mi idemo na posao. Kafici i restorani rade ( uz postovanje ogranicenja koliki broj itd). Sigurno da nije kao "normalno" ali je zivot dobrim delom normalizovan. Ja vise nemam problem sa Koronom u Nemackoj, ali imam sto ne mogu da dodjem u Srbiju jer je tu katastrofa i posle bih morala u karantinuser posted image . Zbog to malo privida "normalnosti" koji vam je ponudjen i proglasenja pobede nad Koronom ceh koji je stigao je nesrazmerno veliki.
Bez bilo kakve zelje da politizujem navedene brojke govore same po sebi. Drzava Srbija je ucinila niz katastrofalnih gresaka u maju i junu mesecu ( situacija je bila 1. maja pod kakvom takvom kontolom) i racun trenutno placaju oboleli gradjani koje transportuju za smederevo i pozarevac jel u BG mesta nema. Mogu da spinuju koliko hoce istina je samo jedna.

ja msilim da ce biti vakcina do zime. Mozda ce morati svake godine da se prima. Samo neznam oce li je biti za Srpsko trziste tako rano, o tome sam pricala pre neki dan.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 9:53:03   
physio70
Politika je bila glavna u junu pa se sada svode racuni. Na vakcine ne racunam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 10:23:56   
ivaMark
Maslacak, kako ti je teca? 



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 10:27:47   
Duškić
Maslacak, obozavam tvoje temeljne postove.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 11:05:40   
flamingos
Pored Maslačka nam ne treba tv.👍Hvala Maslačak.❤


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 18:50:46   
mama Jo
Kod nas u zgradu su dosle komsijine cerke iz Italije pre neki dan. One isto kazu - zasto pravite toliku dramu oko maski (generalno Srbija)? U Italiji se situacija,, nirmalizovala'' kada su ljudi naucili da nose maske.

Nego, htedoh drugo pitanje da postavim. Kako se ponasate sa decom? Gde idete sa njima? Maske za njih?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 19:09:18   
physio70
I deca nose maske ako se ide u zatvoren prostor. Napolju ne nose maske.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 19:37:23   
pari
Ovde sva deca nose maske, i na igralištima isto



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 19:40:54   
Maslacak15
ovde na igralistu ne ali kad se ide u prodavnice da. Naravno, dete mora da je dovoljno veliko. Moja A ne nosi masku, ali decaci bez problema nose.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 19:56:13   
physio70
Mislim da cemo se uskoro sroditi sa nosenjem maski gde god da podjemo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 21:28:41   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo


Nego, htedoh drugo pitanje da postavim. Kako se ponasate sa decom? Gde idete sa njima? Maske za njih?


Ne vodim ga nigde u zatvoren prostor. Nije bio u nekoj prodavnici od marta. Ne idemo u parkiće, imamo dvorište, igra se napolju sa drugarima, voze bajs, trotinet...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 21:37:53   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Kod nas u zgradu su dosle komsijine cerke iz Italije pre neki dan. One isto kazu - zasto pravite toliku dramu oko maski (generalno Srbija)? U Italiji se situacija,, nirmalizovala'''' kada su ljudi naucili da nose maske.

Nego, htedoh drugo pitanje da postavim. Kako se ponasate sa decom? Gde idete sa njima? Maske za njih?



Moje devojke nose maskе. Pre neki dan je S vodola tetka da kupe ranac za prvi razred. Jednom sml ih vodili u veliku market. Ne idemo po parkicima. Idemo do biblioteke i to je to. Igraju se u dvoristu. T i ja vozimo biciklu do ergele. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 6:13:41   
Misha i Ljisha
D ide na programiranje sa maskom. P ne ide nigde jadan. Vec mi ga je zao ali gledam da ga nigde ne vodim. Sad je kod nas haos.  Verujem da je daleeekooo ozbiljnije nego u martu i aprilu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 8:04:35   
Mirko Svirko
Ja mog sina ne pustam u parkic i bas mi je zao. A svi smo u komsilulu i naravno vidi decu sa terase. Jos se oni svi skupe i zovu ga.

A mama jendog decaka mi je rekla da jpj sin imao jedan dan temp i vodila ga kod dr kaze neki virus protutnjio kroz organizam.Masku ne nosi jer ga ne vodim po prodavnicama. Uvek je na otvorenom.Mene opet malo bolucka jedan zub, znaci kod zubara moram da skinem masku ako odlucim da odem..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 10:03:52   
flamingos
I bolje.Jeste teśkk,da ne izlaze deca,ali čuvajte se.Mi na selu i nemamo dece.Igra se u dvorištu-ja joj pravim društvo.❤


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 17:30:21   
dunja RR
M proslinavila juče i imala T, na Halobebi rekli može Brufen, i da jeste i da nije korona, ali naravno, nije svaka T korona, jasno mi je to. Ja ih zvala samo da proverim za Brufen, popto pisao neko da ne sme ako je Covid.. A verovatno nije, evo danas nema T, slinavi još malko, nešto projurilo kroz nju. Nema ništa drugo od simptoma.
Dala joj brufen juče 2 puta, ujutru i uveče.
Sad je napolju.

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.7.2020 17:31:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 18:21:12   
flamingos
Dunja,ljubim vas da budete dobro.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 21:31:54   
mama Jo
Dunja, kolika joj je temp.bila, kako je veceras?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:07:48   
vonavoj
Covek ne moze da bude miran,pa to ti je..

Poslala sam devojke kod babe,posle Soko banje,u nedelju su otisle,a zaovina drugarica pozitivna na koronu...a videle su se zadnji put u subotu,i cele prosle nedelje su bile zajedno... dobila je temp u nedelju,posto je dr,odmah je u utorak testirana i dobila rezultat..nema neke jake simptome,imala malu temp i izgubila culo ukusa i mirisa..i valjda joj danas skocila temp,kad je saznala rezultat...Kao poslala ih da ne idu u vrtic,i bukvalno ih poslala u koronu..zaova nema nikakvih simptoma,ali ko ce ga znati..ko zna posle koliko vremena moze simptom da se javi..Nadam se da se nije zarazila zaova...gotovo sad,znam..ali se samo nerviram..kao sebi da olaksam sam ih poslala...ne da mi se.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:09:29   
branki*
Jao,bre,von.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:12:11   
mama Jo
Joj von, bas nezgodno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:14:09   
Mirko Svirko
Dunja, kod nas je ovde dosta dece sa temp. Ali jedan ilj dva dana. Posle toga dijareja.

Znaci neki virus protutnji ili ne znam vise ni ja. Svi su u panici zbog korone.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:26:24   
Didy
Dunja, ako se ne varam, mislim da kod korone nos ne curi.

Von, nemoj da se nerviraš! Mislim da sad ima toliko zaraženih kod nas da je teško sačuvati se. Takođe mislim da nas namerno, da ne kažem nasilno sad prokužavaju dok je raspust, ne rade škole i vrtići, godišnji su odmori i nema ostalih sezonskih virusa koji mogu da pogoršaju sliku. I ako su pokupile, preguraće one to bez problema. Svi ćemo se zaraziti pre ili kasnije i završiti s tim. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:28:56   
branki*
Htedoh da napisem slicno kao didy ,a propo dunjinog i mirkovog posta.

Kakve veze ima da li je korona ili sta,ako lrodje za dan,dva,sa minimalnom temp.bez jacih simptoma i bez posledica.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Korona virus - 2. deo
16.7.2020 23:31:59   
Mirko Svirko
Von, prati. Znam taj osecaj sad cekas samo neki simptom.

Ja sma bila kod logopeda a ona zena pozitivna. I ja sam od 16.06 samo cekala. Pregurace lakse jer je organizam mlad i jaci. Ako dodje do toga. Ali nadam se da nece.. uz tebe smo da sve bude u redu. 
A da ima dosta zarazenih-ima. Kod nas npr neki ljudi set_ajj ulicom a imaju temp i ne znaju da li kmaju koronu jer se nisu testirali kao od bazena ili od sladoleda imaju temp..Mislim ne akzem da su svi zarazeni. Ali valnda svako vodi racuna o sebi..

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here