|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vantelesna oplodnja
26.4.2020 13:08:12   
Anaa2
Pozdrav drage moje Nova sam ovde i treba mi savtete ako moze da mi Date zanima me kako funcionise vantelesna posle koliko dana se radi od ciklusa. 

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Camille
29.5.2020 8:34:15   
jess021
Postoji tema o kojoj pises, ako imas kad procitaj pa ce ti sve biti jasnije. Komplikovan je proces da bi se lako objasnio u jednom postu. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Camille)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 11:58:14   
LinaK
Zadnje 3 godine suprug i ja pokušavamo dobiti dete i probali smo na sve načine, počevši od alternativne medicine do vantelesne oplodnje. Suprugov spermiogram nije baš najbolji, a i moj nizak AMH nam stvara problem. Svi koji prolaze kroz ovaj period znaju koliko je to teško, posebno psihološki. Aplicirali smo i za pomoć od države, ali čekamo već duže vreme i ništa se ne dešava. Nama je svaki dan bitan, a kako dani prolaze osećam se bezizlazno. Počeli smo razmišljati i o tome da pokušamo u inostranstvu. Istraživali smo i videli da dosta parova odlazi u Tursku na lečenje. Da li imate neke savete u vezi toga, koje klinike i lekari su dobri? Molim vas da podelite svoja iskustva sa mnom, jer mi je pomoć stvarno potrebna.user posted image

(odgovor članu Anaa2)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 12:04:50   
Maraj
Lina moslim da na forumu postoji tema o klinici u Turskoj

(odgovor članu LinaK)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 12:09:52   
lesli
Lina, mislim da u Tursku idu uglavnom parovi koji imaju problem sa azospermijom i da tamo rade microtese, ne bi li se pronasli spermatozoidi i uradila vto. Pogledaj temu o azospermiji, tamo se mozes raspitati jer te zene uglavnom idu u Tursku.Kod tm u spermogramu ima zivih spermatozoida? Kod nas niste uspeli da nadjete kliniku koja bi vam odgovarala?A Prag, ako ste obisli klinike ovde i niste zadovoljni?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 13:12:15   
LinaK
Istraživala sam i za Prag, ali su cene visoke. Koliko sam videla, u Turskoj su povoljnije cene i nude više tehnika lečenja, a i zadnjih godina njihov zdravstveni turizam je procvetao, dosta ljudi iz moje sredine su isli na različita lečenja, i vraćaju se sa pozitivnim iskustvima, svima se sviđa tamošnja usluga. Hvala vam cure, pogledat cu temu azoospermije.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 13:16:46   
Maslacak15
moje misljenje je da inostranstvo ima smisla samo u slucaju azospermije (turska na primer) i za donaciju jajne celije ( prag). znam da ima onih koji su misljenja da ne veruju nasima pa ljudi idu u madjarsku grcku itd. svacije pravo naravno ali ja sticem.utisak da je u srbiji stvarno ima doktora i centara sa vise nego dovoljno znanja i iskustva. i u beogradu i u novom sadu pa i na jugu, nis leskovac...znam i zenu  koja je postala majke u valjevu gde ju je.poslao fond, a zalila se kao beogradjanka kao da je kraj sveta kad rekose valjevo. ne treba robovati pomodarstvu. ZA vTO srbija je sasvim ok.

(odgovor članu LinaK)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 18:14:48   
17 joka
Maslacak ,slazem se sa tobom sto se toga tice

Npr mi da imamo mogucnosti sigurno bi  isli u NSDrzite mi pesnice u ponedeljak

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 18:29:54   
Maslacak15
srecno joko!!!!


(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 19:08:36   
jess021
Linak, da mi ste bili u nekoj klinici u Srbiji?


Srecno Joko!! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 19:22:17   
lesli
Ja sam razumela da su radili vto u Srbiji.Ako nije azo i ako nije jos doslo do toga da je donacija jedino resenje, slazem se sa maslackom. E sad, ako su obisli vise klinika, onda ne znam. 🤷‍♀️
Lina, sta je radjeno od analiza?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vantelesna oplodnja
24.2.2021 19:22:44   
lesli
Joko, srecno!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vantelesna oplodnja
25.2.2021 14:30:29   
LinaK
Išli smo u nekoliko klinika kod nas i samo su nas slali dalje. Radili smo analize, od osnovnih, FSH, AMH, HSG, spermiogram itd., ne znam više ni sama koliko puta. Događalo se da lekari ne kažu istu dijagnozu. Ne znam je li to naša loša sreća, ali smo se umorili od svog ovog procesa. Zato smo kao poslednju šansu odlučili ići u inostranstvo, godine i godine prolaze, bez napredovanja.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vantelesna oplodnja
1.5.2021 21:55:48   
Krisss985
Pozdrav svima. Ja sam danas bila na transferu. Vracena 3 embriona dve osmocelijske i jedna sestocelijska. Za 12 dana beta


(odgovor članu LinaK)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vantelesna oplodnja
1.5.2021 23:24:29   
Maslacak15
aj neka je sa srecom!!!!! :)))


(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vantelesna oplodnja
2.5.2021 7:22:10   
jess021
Krisss, srecno!!!! 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vantelesna oplodnja
3.5.2021 20:23:15   
Krisss985
Hvala jess021


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vantelesna oplodnja
5.5.2021 23:42:26   
EnaEna


IZVORNA PORUKA: LinaK

Išli smo u nekoliko klinika kod nas i samo su nas slali dalje. Radili smo analize, od osnovnih, FSH, AMH, HSG, spermiogram itd., ne znam više ni sama koliko puta. Događalo se da lekari ne kažu istu dijagnozu. Ne znam je li to naša loša sreća, ali smo se umorili od svog ovog procesa. Zato smo kao poslednju šansu odlučili ići u inostranstvo, godine i godine prolaze, bez napredovanja.
[/quote
Da li si radila histeroskopiju? Meni u BL to doktori nisu predlagali. To sam sad skoro uradila u Sloveniji (jedva nekako uganjali da nas ubace zbog korone i ogranicenja od max 12 sati boravka i 2 testirana......) Elem da se vratim na temu Posliie spontanoga (prirodnim putem ostala trudna), i ne znam ni ja koliko biohemijski trudnoca 10tak sigurno, i inseminacije i vto, na histeroskopiji mi nadju neku bakteriju i upalu. Pa sad cekam detaljan nalaz i terapiju.Znam da sad ne preporucuju vto.A vrlo lako je moguce da ja to dugo vucem i da je to razlog,jer su svi nalazi u granicama. Kod supruga je ssve  dobro. Plamirali smo vto u Solunu ali moracemo ili prolongirati sav postupak ili samo embriotransfer dok ne odradim jos jednu histeroskopiju.

(odgovor članu LinaK)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vantelesna oplodnja
5.5.2021 23:43:07   
EnaEna


IZVORNA PORUKA: Krisss985

Pozdrav svima. Ja sam danas bila na transferu. Vracena 3 embriona dve osmocelijske i jedna sestocelijska. Za 12 dana beta




Srecnooo 🥰🥰

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vantelesna oplodnja
6.5.2021 8:04:17   
nata11
Navijam Kriss.user posted image

_____________________________





(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vantelesna oplodnja
6.5.2021 17:54:42   
EnaEna


IZVORNA PORUKA: EnaEna



IZVORNA PORUKA: LinaK

Išli smo u nekoliko klinika kod nas i samo su nas slali dalje. Radili smo analize, od osnovnih, FSH, AMH, HSG, spermiogram itd., ne znam više ni sama koliko puta. Događalo se da lekari ne kažu istu dijagnozu. Ne znam je li to naša loša sreća, ali smo se umorili od svog ovog procesa. Zato smo kao poslednju šansu odlučili ići u inostranstvo, godine i godine prolaze, bez napredovanja.
[/quote
Da li si radila histeroskopiju? Meni u BL to doktori nisu predlagali. To sam sad skoro uradila u Sloveniji (jedva nekako uganjali da nas ubace zbog korone i ogranicenja od max 12 sati boravka i 2 testirana......) Elem da se vratim na temu Posliie spontanoga (prirodnim putem ostala trudna), i ne znam ni ja koliko biohemijski trudnoca 10tak sigurno, i inseminacije i vto, na histeroskopiji mi nadju neku bakteriju i upalu. Pa sad cekam detaljan nalaz i terapiju.Znam da sad ne preporucuju vto.A vrlo lako je moguce da ja to dugo vucem i da je to razlog,jer su svi nalazi u granicama. Kod supruga je ssve  dobro. Plamirali smo vto u Solunu ali moracemo ili prolongirati sav postupak ili samo embriotransfer dok ne odradim jos jednu histeroskopiju.




Da li si radila histeroskopiju? Meni u BL to doktori nisu predlagali. Koju god drugu kliniku (van BiH) smo kontaktirali oni su to preporucili i jos neke pretrage kojih kod nas nazalost nema.Histeroskopiju sam sad skoro uradila u Sloveniji (jedva nekako uganjali da nas ubace zbog korone i ogranicenja od max 12 sati boravka i 2 testiranja......) Elem da se vratim na temu Posliie spontanoga (prirodnim putem ostala trudna), i ne znam ni ja koliko biohemijski trudnoca 10tak sigurno, i inseminacije i vto, na histeroskopiji mi nadju neku bakteriju i upalu. Pa sad cekam detaljan nalaz i terapiju.Znam da sad ne preporucuju vto.A vrlo lako je moguce da ja to dugo vucem i da je to razlog,jer su svi nalazi u granicama. Kod supruga je ssve  dobro. Plalnirali smo vto u Solunu ali moracemo ili prolongirati sav postupak ili samo embriotransfer dok ne odradim jos jednu histeroskopiju.


Iskreno sad mi pomalo drago da su nesto nasli jer dosadilo mi je vise da govore sve je u redu sa oboma,sve je u granicama.....i ono slijeganje ramenima.Na nalazu pise endometritis, mada ja kad sam citala o tome ja nikakvih simptoma nemam. Cula sam za endometriozu,ali za ovo ne. Veceras imamo konsultacije sa dr pa cu znati vise.

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vantelesna oplodnja
13.5.2021 14:56:42   
Krisss985
Drage moje hvala svima na podrsci. Evo da prijavim rezultat. 12 dan od transfera beta 33,37

Za dva dana ponavljam i nadamo se da ce se duplirati

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vantelesna oplodnja
13.5.2021 15:52:33   
jess021
Kris, i ja se nadam od srca. Javljaj 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vantelesna oplodnja
14.5.2021 14:57:32   
flamingos
Kriss,držim fige.Javi.❤


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vantelesna oplodnja
10.7.2021 17:25:35   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ladymara

Hello svima! Nova sam na forumu i zelim da vas sve pozdravim. Naime, imala sam vanmatericnu trudnocu u kojoj mi je odstranjena desna tuba. Lijeva je prohodna. Radili smo dvije IUI ali bezuspjesno i doktorka predlaze VTO od jeseni. Razlog za to: neuspjele IUI, jedna tuba kao i suprugov nalaz. Prilikom prve IUI radjeno je sa 4.5 sperm a u drugoj je taj broj znacajno opao na 2.0 Ne znam kako. Da li je neko imao slicna iskustva? Da li me mozete uputiti na neke izvore gdje mogu procitati o ishranu i svemu sto nam moze pomoci za VTO. Hvala svimaaa. 



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 10.7.2021 17:26:47 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here