|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 18:29:48   
smeško
Mame, tu sam. Prvo da vam se zahvalim za podrsku. Znacila je, znacila...Znaci i dalje, bitni su i naredni dani.Posle svega sto sam pisala, Maslacak je potpuno u pravu, ne zna se uzrok, iskljucili su salmonelu. Taman smo mislili da je bolje. U petak smo radili krvnu sliku i urin, bili su ok. Ali se tada javlja i bol u vratu, sto smo pripisali klimi ispod koje je zaspao. Stizu rezultati koprokulture-salmonela i mi mislimo da je sve zbog toga, dobija i ab. Juce popodne on trazi da jede i pije, ali jos uvek lezi i posmatram ga da li ide na bolje. Vrat ga jako boli, u trenutku shvatam da mu zenice nisu koordinisane i vristim mm u telefon da dodje kuci da ga hitno vodimo kod lekara. N mi tada priznaje i da me vidi duplo. Padam u ponor. Pravac Tirsova. Pedijatar ga pregleda i kaze da nije salmonela i da dete izgleda ok. Trazi mu da zenicama prati olovku i to je to. Ja pricam sve sto sam primetila, ona me prekida i oduvava. Na moje stenjanje i huktanje, pricu da sam u panici da se nesto desava ona nas salje u Dr Subotica radi reda, a oftalmolog moze da saceka. U Dr Subotica nas na neurologiji prima dezurni psihijatar. Pregleda ga, kaze da to nije njena primarna uska nadleznost i kaze da glavni neurolog dolazi ujutru u 9h. Ja pocinjem da placem i molim. Pricam da dete nije dobro i da ide na gore. Ona, divna zena, strpljivo slusa, ponovo ga pregleda i pise izvestaj podebljanim slovima da nas zadrze u Tirsovoj na posmatranju. U Tirsovoj nas prima isti pedijatar i hukce na njena bold slova i zove jos jednog pedijatra. Drugi dr trazi N da prati olovku i on kaze da na 20 cm vidi na 30 ne. Kaze ta dr oftalmologija je tu na 200m, posaljimo ga zacas. Tamo nas primaju preko reda. Oftalmolog radi normalan pregled i zadovoljan je do jednog momenta, onda se ton i retorika menjaju. Vraca nas hitno u Dr Subotica (i naglasava odmah, bez skretanja bilo gde). Tamo daju uput za skener, ali skener u Tirsovoj ne radi, pa nas salju u Urgentni. Suprug shvata da ce se sve oduziti (1:30 nocu), zove mog brata i odatle on preuzima preglede, a mene brat vraca kuci sa ostalom decom. Skenove vraca u Dr Subotica i oni panicno traze neurohirurga, ali ga u Tirsovoj nema. Trokomorni hidrocefalus. Suprug kolabira i pada pored dr. Dr i med.sestra ga osvescavaju i zovu taksi do Urg. Same su ga platile do tamo i nazad iako je mm imao dovoljno novca. Nisu htele da cuju. U Urg. dezurni neurohirurg kaze da je potrebna operacija, ali to ne mogu oni iz vise razloga. I tada taj hirurg zove licno Tirsovu i vristi na njih da stvore decjeg neurohirurga kako znaju i umeju i oni pristaju da ih prime. Cekaju. Dolazi dr i srece ih u cekaonici, ne shvata sta je toliko hitno. Gleda snimke i bledi. Salje ih na odeljenje, mm izbacuju napolje. Testiraju N na antitela na kovid i rade preoperativne analize. Mi za to vreme ne znamo gde je ni kada ce operacija. Zovemo odeljenja na pola sata. Zovemo i onog divnog coveka iz Dr Subotica i ona umesto mas saznaje kada krecu. Dr sakuplja tim do ujutru u 9h i posle razmatranja slucaja odmah idu u salu. Zovu mm da ceka na ulazu. I on odlazi da ceka. Izlaze posle 3h. Saopstavaju da je proslo dobro. Da su mu ugradili sant i da idemo korak po korak. Narednih pet dana je jako bitno. Da je neverovatno sto je sa takvim nalazima bio pri svesti i ziv. Da je to cisto cudo. Da je trajalo duze od 10-15 dana i da ne znaju uzrok. Zovemo stalno i pitamo. Kazu da spava ili ne. Da je dobro raspoložen. Molimo ih da mu kazu da ga volimo i da ga nismo ostavili. Prima infuziju, antibiotike i analgetike. A mi smo otisli u crkvu da upalimo svece za njega i za sve vas koji ste mu slali pozitivne misli i veru. Jos nismo spavali ni jeli. Bice vremena za to.


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 18:35:28   
Misha i Ljisha
Jedna je majka. Bravo smesko. Bravo za vristanje na sve. Ti svoje dete znas najbolje. Nadljudska snaga izlazi iz roditelja kad su deca u pitanju. Vi ste primer. Hrabrisa ce biti dobro. Grlimo vas

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 18:43:58   
Maraj
Boze dragi!
Smesko snage vam treba i za ubuduce.
Zao mi je sto vas je sve ovo snaslouser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 18:57:04   
vonavoj
Citam i placem,bravo smesko za "paniku",jedna je majka! Bravo i za lekare koji su urgirali, operisali! Prvi put cujem za to,ne znam ni sta je ni od cega..mislima sam uz vas,N koji je hrabrisa veliki, naravno da zna da ga volite najvise na svetu.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:03:26   
smeško
Ocaj stvara ocajnicke mere. Trebala sam ranije da reagujem. Kada mi je pedijatar rekao da nije za infuziju. Mozda i nije bio za infuziju, ali za neurologa jeste.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:10:42   
vonavoj
Kako je on trpeo te bolove,mukica,kad dr kazu da je cudo.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:14:44   
smeško
Citavog dana razmisljam o tome.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:15:14   
Milena18
Smeško, grlim te jako. Nisi ti mogla ništa ranije, verovala si proceni lekara. Svašta bih htela da ti kažem, ali ne nalazim prave reči. Budite jaki, zajedno ćete proći kroz sve ovo i uskoro biti svi na okupu. 



< Poruku je uredio Milena18 -- 9.8.2020 19:19:45 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:28:36   
emicaa
Smesko suze same teku,budite jaki.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:30:14   
Maslacak15
nema sistem, nema skener, ali ima dobrih ljudi i ipak dobrih strucnjaka koji su prepoznali i odreagovaliuser posted image . Bogu hvala. Pa da, znala sam ja da je skener bio kljucan jel obicnim pregledom ne moze nista definitivno da se ustanovi a kamoli da se neko posalje na operacioni sto tako brzo.
Ne treba nista da se preispitujes Smesko, bilo je sta je bilo, sve si dobro uradila. Ti si zena zmaj. Ne mora da znaci ni da ga je mnogo bolelo, zalio bi se on kao sto je prijavio da ga boli vrat, ja bih vise tu njihovu izjavu protumacila da je bilo jako opasno jel pretpostavljam da je bilo dosta tecnosti i onda to pritiska izunutra funkcije mozga. Ne mora da boli posebno, ali od toga je sigurno bio i pospan i letargican mucnina itd. Moglo je nedaj boze da ugrozi i centralno stablo i vitalne funkcije ( disanje itd) i na to oni misle da je cudo da je bio pri svesti. A ne da je mnogo patio. Strasn, ali s bzirom na okolnosti velika je sreca da je operisan! Nadam se da ste najgore pregrmeli. Verujte, verujemo i mi i saljemo energiju malom hrabrisi!!!! Bice sve dobro. Mora.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 19:59:42   
pari
I ja sam se isplakala...Smeško,svaka ti čast da si tako odreagovala i dobro je da je sve brzo završeno...biće sve u redu sigurno...ako je izdržao toliko i ako je operacija dobro prošla, biće dobro i na dalje. Mislimo na vas



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:03:14   
smeško
Hvala vam na svemu! Dva cuda su se desila danas. Prvo znamo, a drugo je da se suprug onesvestio pored samog doktora, a ne par minuta kasnije u kolima sa detetom. Hvala Bogu i vama na lepim mislima.Maslacak, sve si lepo procenila. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:06:19   
emicaa
Smesko zar ne smije jedan roditelj ostati sa djetetom u bolnici?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:06:22   
jess021
Smesko, nista pametno sem Hvala Bogu, drzite se, bice dobro. Nadam se da je najgore iza vas. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:35:35   
Ivanka 75
Smesko, dobri Bog vas pogledao danas.


Molim se Bogu i svim svecima da oporavak prodje bez problema, da sve bude kako treba! 😇😇😇

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:38:04   
Ivanka 75
Tek sad vidim da je Nikola istog uzrasta kao moja Iva... Sreca pa moze da kaze kad mu nesto fali. 



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:55:09   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Smesko zar ne smije jedan roditelj ostati sa djetetom u bolnici?



To je i moja mama pitala kad sam joj pricala. Žena se zaledila. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:57:07   
Ivanka 75
Meni se cini da do 14 godine roditelj ima pravo da bude pored deteta u bolnici. 
Mada, sad je corona time, ko zna kakav he sad protokol. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 20:57:52   
smeško
Samo do 7. On ima 9.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 21:01:21   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: smeško
Samo do 7. On ima 9.





Ja sam mislila i stariji imaju pravo. Sta su vam rekli za poset_e? 
Iskreno se nadam da ce sant da odradi posao. Komsinica rodila devojcicu sa hidrocefalusom, 2x su joj do sada menjali sant. Ima 4 godine, zvrk mali, opasnica! Raste ko iz vode, pametna ko pcelica! 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 21:01:27   
emicaa
Meni je to nevjerovatno,strasno i jako surovo.Iako ima 9 godina on je jos mali,posebno kad je ovakva situacija treba mu utjeha roditelja.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 21:03:58   
smeško
Nema ni poset_a. Mozemo samo da pozovemo.


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 21:05:04   
Sanjica26 RR
A ovamo po zakonu ne sme da ostaje u tom uzrastu samo kod kuce. Ovo je ipak ozbiljnije i treba mu uteha roditelja



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 21:08:27   
Ivanka 75
Zato onaj otac u Hr kampuje pred bolnicom dok mu je sin tamo 😕


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Razgovori mama 08/20
9.8.2020 21:09:42   
smeško
Ja sam mislila da ce mm ostati sa njim i trudila sam se da se pozdravim sa njim onako stalozeno, ne predugo. I okrenula sam se i plakala u kolima. Mm je mislio to isto, pa kad su ga uveli da mu vade krv on je izasao jer je prostorija mala. Nije rekao ni zdravo, izbacili su ga. I to ga muci citavog dana. Ja sam htela da pitam sestru koja se malocas javila samo da mu priblizi slusalicu da mu kazem da ga volim. Ali, nisam smela. On je emotivac. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here