|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 15:29:03   
Maraj
Mati kada si ti osetila prve simptome?
Ja sad malo dremnula. Bas sam se umorila danas od cekanja. Memi T ne spada 7.dan. rendgen pluca i srca mi je ok. Dala mi dr pancef da pijem 10 dana za svaki slucaj

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 16:25:07   
lesli
Maraj i mati, zelim vam brz oporavak.
Maraj, ti obzirom da imas trombofiliju i da si se bockala fraksiparinom u trudnocama, mozda ne bi bilo lose da proveris d-dimer.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 16:33:34   
mati
Les, hvala. Da, obično posle prelezane korone daju da se proveri ddimwr, ali možda možeš i sada da tražiš. I meni nista nisu dali, ali kad sam rekla da koristim pumpicu, dala mi je uput za rendgen.
Maraj, ja sam pisala kako sam sta osećala. Morala bi da se priset_im... user posted image
Ali počelo je posle ponedeljka uveče. Nisam spavala celu noć, posle sa M kod lekara, i tada sam, znaci utorak ujutru osećala da me pecaju oči kao kad imam T, i boleli su me mišići kao posle trčanja. Nos je slinavio, ali nije bio zapusen. T sam imala utorak i sredu možda ujutru, posle nisam. Evo sada je 37,1. Ali danas sam na suncu čekala i testiranje i rezultate. I oči me bole kad ih pomeram, to je možda od srede, četvrtka. I grlo me je peckalo, nije bolelo, nisam promukla, samo me je peckalo...
Sada me boli gornji deo grudi, onako malo...
I da. Ja sam sve vreme bila ubeđena da je od umora, da mi je pao imunitet. Jer sam ponedeljak noć spavala od 00-00:30, i od 5:30- 6:15h. I otišla na posao. Izašla sa posla da vodim M kod lekara...

< Poruku je uredio mati -- 26.2.2021 16:35:50 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 16:41:06   
Maraj
Les, nisam spomenula dr moje bockanje u trudnoci.
Dala mi jeona danas terapiju vit C i D , aspirin od 100 i pancef.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 16:46:15   
mati
Maraj, ja bi se složila sa Les. Moja drugarica je posle korone radila d dimer.
Kako se osećaš ovako, sem T jel imaš još neke simptome. Ja se kao opustim, pa se onda uprpam, pa osećam sve...
Meni je prepisala hemomycin,vit C, D, Zink, probiotik.

< Poruku je uredio mati -- 26.2.2021 16:47:55 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 17:29:46   
emicaa
Joj djevojke,budite dobro.Brzo se oporavite.Mislim na vas



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 18:52:54   
Maraj
Mati ok sam. Mozda sam ujutru "najgore". Nekako se smlaceno osecam. I dalje imam T 37.4 sada.
Jos na sve ivo izlazi mi herpes u nozdrvi. Nisam imala herpes par godina

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 19:17:50   
Ana RR
Moj drug je bio baš loše sve dok mu nisu uveli fraksiparin. Devojke, oporavite se brzo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 20:37:13   
mati
Emi, Anci, hvala...
Maraj, sem T koje još simptome imaš? Ujutru si samo malaksala? Grlo, glava, grudi?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Korona virus 3.deo
26.2.2021 22:32:05   
Sanjica26 RR
mati, sad kad bolje razmislim letos sam imala iste simptome kao i ti. 😁 Nisam se tada testirala. Nisam ni izlazila. Prvo je mm imao neku malaksalost. Posle sam ja dobila temp, slinavljenje, peckanje grla i na kraju bol u grudima. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 8:20:44   
IvanaSK RR
Devojke,drzite se 😘 Zao mi je sto vas to snadje,al nek onda bude sto blaze i brze prodje.
Nestasica je Fraksija, ima samo u Igoru zamena ili po manjim mestima ako je negde ostalo u nekim apotekama.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 9:21:33   
Sanjica26 RR
Devojke, kako ste?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 12:24:46   
mati
Hej žene...
Update: radila sam rendgen pluća, nalaz je dobar, tako kažu. A kako se radi? U jednoj zgradi te snimaju, pa slikaju tel i onda pošalju dr kod koje ideš na kontrolu.user posted image Nadam se da je zaista dobar... Pogrešili nešto u protokolu, i to sam bas bila tu kad su uvideli grešku, pomešati mene i neku devojku koja je danas bila da se testira. Pa se pitam sta su sve mogli da pogreše...
Pijem moju dozu lekova, i deci mi rekla da uvedem vitamine i probiotik.
Od jutros sam imala 37,2 i preznojila se dok sam otišla do dr...
Njih dvoje koji su primili vakcinu je bilo poz. Žena jedna pre 17 dana primila revakcinu, i još jedan prvu dozu pre pet dana. I tako...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 12:27:23   
mati
Sanjiće, ja nisam malaksala, što ne znači da neću. Onaj jedan dan, čini mi prvi ili drugi od T, me boleli guzovi i mišići na nogama...
Više nema pravila ni za simptome. Ja sam jutros malo iskasljavala, što do juče nisam. I nemam neki kašalj, onako nagon samo jednom khm da kažem...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 12:44:55   
Ivanka 75
Vakcina spašava od težih oblika i hospitalizacije.Malopre mi komsinka javila da su svi u kuci pozitivni. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 13:06:51   
Maraj
Mati ja vise nisam pametna.
Jutris sam sat vreman stajala u redu za laboratoriju. Privatno sam odradila kks, crp i d dimer. Meni svi nalazi uredni. Sad cu vam.i sliku staviti.
Ja sve mislim da ja nemam koronu vec da je ovo neka reakcija na promljenu vakcinu. Ne znam ni kako sam pozitivna... dal je moj organizam tako odreagovao... dal test detektuje greskom i kod onih koji su se vakcinisali... ne znam, evo stvarno ne znam, sta da mislim

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 13:11:34   
Maraj


user posted image
Evo ih moj nalazi od jutros. Dakle , prosli petak sam primila kinesku vakcinu. Od prosle subote krece temperatura, koju i sada imam oko 37.2 Peti dan od vakcine, nalaz pozitivna na covid.Snimak pluca isto ok.Ja sve mislim da je mwni ovo reakcija na vakcinu i da je pcr test nekako "pomesao" vakcinu i virus.Moze li to ?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 14:08:28   
vonavoj
Pazi,leukociti su ti niski,sad su i porasli verovatno..moguce je..bitno da se ti dobro osecas..a ta temp ipak skrece paznju,da nesto postoji.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 14:17:53   
Maraj
Mislis da su niski leukociti? Ja pratim, da je u referentnim vrednostima user posted image
Da, i dalje imam temperaturu . Konstantno je iznad 37, i ide do 37.8 tokom dana

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 16:59:35   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Maraj
.Ja sve mislim da je mwni ovo reakcija na vakcinu i da je pcr test nekako "pomesao" vakcinu i virus.Moze li to ?



PCR analiza brisa nosa ili usne duplje ne može da pomeša vakcinu i virus. On može da detektuje samo virus koji se nalazi u ćelijama sluzokože ovih organa a virus tu može doći isključivo putem infekcije.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 17:16:11   
Maraj
Hvala mili user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 18:59:30   
mati
Mili, a da li to što sam ja već na antigen testu bila pozitivna znači da je virus prisutan već par dana? Jer dosta njih na brzom bude negativno, a na PCR pozitivno..
Imam retku stolicu, baš retku, danas ceo dan... Ne znam da li to ima veze sa virusom ili sa lekovima...
Maraj, kako si ti???

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 19:06:11   
jess021
Mati, na koliko znam antigen test se radi ako simptomi nisu duzi od 5 dana. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 19:08:31   
dunja RR
Mati, koji je antigenski, iz nosa?
Ako si na tom iz nosa bila pozitivna, ja kao laik mislim da si skoro zaražena, jer kasnije se infekcija spušta ka grlu i plućima, pa nekima test iz nosa bude negativan, a iz grla pozitivan.

To se poklapa i sa mojim slučajem, test iz nosa je odmah pokazao da sam pozitivna, a tek posle 2-3 dana sam izgubila čulo mirisa, pa zaključujem da sam tada kada sam testirana, bila tek na početku zaraze.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 19:15:26   
mati
Iz nosa i iz grla, iz obe nozdrve. Ali sam ja, vođena prethodnim iskustvom, opet ponovila da sam imala spaljivanje kapilara u levoj nozdrvi, pa je zato desnu bas dobro pocackao, kaže " moram malo duže da se zadržim pošto nećemo levu"...
Danas kada sam bila na kontroli, drugi cika je uzimao briseve, momak koji je bio na testu je vikao jadan, i čujem kaže mu posle " juče nije bilo ovako".
Danas su došli na PCR svi koji su juče bili negativni.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here