|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 10:17:05   
lesli
Maslacak, nadjoh u starim postovima:
 Zene samo da vam se javim, prošao prvi uz danas 6+6 nosim trojke 😁 sok za mene moram priznati, svo troje su dobri i kucaju srca kao luda 😍 ”
Ovo je 22.7.Ipak je danas 28+0, a?Ako se ne zabrojah...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 10:18:25   
lesli
Boze sto me nervira ova nagradna igra 😡
Kad ce kraj tome, zna li se? 🙃

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 10:41:30   
Maslacak15
ako je 28+0 onda je ok, ulazi u 29 u nedelju....ako nije ostecen vodenjak ja se nadam da ce je stabilizovati. tek kad puknu ovojnice onda je porodjaj neizbezan. ili ako primete da se bebe dobro ne osecaju.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 12:21:54   
Maruska16
Ja sam bila malopre na uzv. Sve je super,beba ima vec 2,200 gr. Kao malo je krupnija zbog secera. I naravno ne bih bila ja da ipak nesto ne fali. AFI  je 64. Kaze doca to je malo smanjena plodova voda. Ako primetim da se beba manje  mrda odmah da odem u bolnicu.. 30. Decembra opet uzv.. Valjda nece da me iznenadi pa da se rodi bas  na  docek 😄

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 13:28:08   
jabudic
Maruska, ti ces tacno mimo svih pravila da probijes termin 😄


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 13:31:30   
Maruska16
Joj Jabudic daleko bilo.. Nije mi bas svejedno pre 36 nedelje.. Nego ovih dana ja polako u kupovinu pa da spremam torbu.. Nije mi jasno zasto opet plodova voda,a pre 2 nedelje je bila super...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 14:09:30   
Tiziana


IZVORNA PORUKA: lesli

I ajde utesi me i reci da su drugi put kontrakcije bile blaze? 🙂A jesu sigurno dok si bez ikakvih lekova izgurala 10 dana duze 🤔



Pa sigurno je bilo manje oset_no nego prvi put. Drugi put sam isla na dogovoren porodjaj, dosla sam 5 prstiju otvorena bez da sam ista osecala,. kad su mi radili ctg pred ulazak u box, pre nego sto ce mi pokidati ovojnice, dr koja je bila tamo pita jel vi osecate ove kontrakcije, ja reko apsolutno nista, ona kao cudno, imate bas jake kontrakcije, a vidim da ne reagujete.. 
Prvi put sam isto tako dosla 5 prstiju otvorena, al mi je bio pukao i vodenjak i oci su mi ispadale od kontrakcija dok sam se spakovala, otisla u bolnicu i dok nisam usla u box i dobila epidural.. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 14:14:57   
lesli
Ja isto nisam znala da se poradjam dok nisam otisla u bolnicu.🙄 Jeste me kao boluckao stomak i osecala sam nesto...ali sustinski nista drasticno u odnosu na ostatak trudnoce.Otisli smo da proverimo da li je krenulo jer sam bila na fraksiparinu i trebalo je da primim dozu, a znala sam da ne treba ako je porodjaj krenuo.
Kad tamo surprise-surprise 🤣Vodenjak su mi busili kad sam bila na nekih 6-7 prstiju, posle epidurala.
Tako da verovatno i vodenjak umanjuje osecaj.

Nema Vojvodjanke da se javi. Valjda je sve ok...

< Poruku je uredio lesli -- 17.12.2020 14:26:47 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 14:16:50   
lesli
Maruska sta je jos rekao za taj snizen AFI?
Da li treba da povecas unos tecnosti?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 15:09:49   
Maruska16


IZVORNA PORUKA: lesli

Maruska sta je jos rekao za taj snizen AFI?
Da li treba da povecas unos tecnosti?


Ja sam ga pitala,on kaze da se ponasam normalno. Jedino ako primetim slabije pokrete,ili ako mi secer bude nizi da mi treba manje insulina znaci da posteljica ne funkcionise dobro i odma da se javim. Ali iz proslog iskustva ta plodova voda mi mirise na prevremeni porodjaj.. Beba se okrenula glavom dole. Kaze ako primete nesto sumnjivo u narednim kontrolama da se radi carski inace on je za prirodni vise..Ziva nisam 🙄

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 15:55:06   
lesli
I sa N si isto imala snizen AFI?
Dobro dali su ti uputstva, prate te...ne brini bice to sve ok!

Nego, nema nam Vojvodjanke... 😏

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 15:58:00   
Maruska16


IZVORNA PORUKA: lesli

I sa N si isto imala snizen AFI?
Dobro dali su ti uputstva, prate te...ne brini bice to sve ok!

Nego, nema nam Vojvodjanke... 😏


Sa Natom sve bilo super,sem tog dijabetesa. Prosli put je skroz nestala plodna voda i doslo do zastoja u rastu zbog infarkta posteljice. Sad beba napreduje,protoci su dobri i primam clexane.. Ne znam sta ovo znaci....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 15:58:10   
Maslacak15
Ja u taj AFI ne valam mnogouser posted image . Mislim da je mnogo do polozaja bebe i individualne gradje itd, tj jako ga je tesko izmeriti. To je neka "doktorska racunica", mere nekakve dzepove koliko je duboka voda pa onda ima formula.... Iskreno ja bi tu samo kod vrlo ekstremnih odstupanja bila uznemirena. Inace je najverovatnije da je sve u najboljem redu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 16:08:31   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska16



IZVORNA PORUKA: lesli

I sa N si isto imala snizen AFI?
Dobro dali su ti uputstva, prate te...ne brini bice to sve ok!

Nego, nema nam Vojvodjanke... 😏


Sa Natom sve bilo super,sem tog dijabetesa. Prosli put je skroz nestala plodna voda i doslo do zastoja u rastu zbog infarkta posteljice. Sad beba napreduje,protoci su dobri i primam clexane.. Ne znam sta ovo znaci....




Znam Maruska, nego sam pomislila kako si napisala da je i sa Natom bilo problema.A sto se proslog puta tice, tu je bas bio ekstrem i ko zna sta je bilo u pozadini... Oni koliko se secam da si pisala nisu radili nikakve detaljnije pretrage na plodu.Zato si i sada dobila uputstva sta da radis ako se beba manje oseca. Docices i proverice se na ctg/uz je li sve ok. Ako i ne bude, bolje da vade bebu nego da po svaku cenu cekaju termin. Bice to dobro, videces...
A cujes i sta maslacak kaze. I ja imam neko iskustvo da to zavisi ko gleda. Cini mi se 7 dana pred porodjaj moja dr radila uz - normalna kolicina plodove vode. Na prijemu u porodiliste, visak plodove vode?! I ajde sad, kome verovati...Isto moze da bude i za manjak...

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 16:12:55   
Maruska16
Bas me smara ovo na svakoj kontroli neki stres.. Ms u pravu si Maslačak moze da bude i do polozaja. Prosli put je beba poprecno lezala a sada je sa glavom na dole. Ko ce ga znati.  Samo da izadje ziva i zdrava pa sad kad god..Sta vise da radim. Jedem se 8 meseci vec..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 16:14:42   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska16

Bas me smara ovo na svakoj kontroli neki stres.. Ms u pravu si Maslačak moze da bude i do polozaja. Prosli put je beba poprecno lezala a sada je sa glavom na dole. Ko ce ga znati.  Samo da izadje ziva i zdrava pa sad kad god..Sta vise da radim. Jedem se 8 meseci vec..



Opusti se sad. Sad je sve sto je sumnjivo i pali bilo kakav alarm, bar lako resivo, jer je beba vec razvijena i skoro u terminu.

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 16:23:25   
Maruska16
 Opusti se sad. Sad je sve sto je sumnjivo i pali bilo kakav alarm, bar lako resivo, jer je beba vec razvijena i skoro u terminu.
[/quote]

Lesli  I love you 🥰 Uvek me utesis,a i sve ostale trudnice ovde! Ne znam dal da kažem da ne plasim trudnice.. Jedna moja poznanica u terminu izgubila bebu.  Rodila se i nakon par sati umrla. Nisu videli srčanu manu. Skoro se to desilo. Ja danima nisam mogla da dodjem k sebi. Posto i ja imam lose iskustvo i sad mi se sve crne misli motaju po glavi. Znam da sad ispadam ludak,i svaka je trudnoca prics za sebe ali ja od prosle godine nisam bas svoja i ne verujem da cu biti ikada..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 17:19:02   
jabudic


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja u taj AFI ne valam mnogouser posted image . Mislim da je mnogo do polozaja bebe i individualne gradje itd, tj jako ga je tesko izmeriti. To je neka "doktorska racunica", mere nekakve dzepove koliko je duboka voda pa onda ima formula.... Iskreno ja bi tu samo kod vrlo ekstremnih odstupanja bila uznemirena. Inace je najverovatnije da je sve u najboljem redu.



I ja sam sigurna da je sve ok. Vidjeces, izguraces ti full trudnocu, opusti se!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 19:12:35   
lesli
Maruska, takve stvari se na zalost desavaju. Kada sam bila prosli put trudna, bila je clanica koja je izgubila bebu par dana pred porodjaj. Zdravu, pravu. Upetljala se u pupcanik. 😔
To su strasne stvari i desavaju se, ali probaj da ne razmisljas o tome. Samo mozes sebi pakao da napravis.Ako bilo sta cudno oset_is, npr da se beba umirila preterano, ides pravac u hitnu i to je to.Ne vazi to za tebe samo, nego za sve trudnice...generalno.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 22:40:37   
vojvodjanka87
Da danas tačno 28,sutra 28 +1,prestale su kontrakcije i bolovi,samo leži noge gore i dr se nadaju dobrom. Hvala vam sto se za imate uvek za moje probleme jednostavno uvek nesto nikad nmg biti mirna i pisati nesto lepo sa vama, ali citam vas. Grlim vas i ljubim 🤗



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
18.12.2020 7:21:19   
jabudic
Vojvodjanka, bravo, super da se smirilo. Bas udjoh da vidim da li si se javljala. Ostaces vjerovatno tu duzi period, ali ako, sto duze, to bolje, samo da bude sve ok.


Ja sam danas na pregledu, mislim poslednjem za ovaj krug. 😊

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
18.12.2020 9:03:23   
Maslacak15
e divno vojvodjanka. lezi i ne mrdaj :) bice sve u redu. veliki su to decaci. javljaj se kad imas potrebu, mi smo uz vas !!


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
18.12.2020 10:06:08   
lesli
Bravo vojvodjanka, odlicno!
Drzite se, jos malo bar! 🤗😘

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
18.12.2020 10:12:20   
veselicaa
Čekaće momci još malo,navijamo da što duže izdržite.Jabudić još malo i stiže princeza.Jel su uzbudjena deca?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
18.12.2020 11:00:44   
jabudic
Evo me na ctg-u  pa cu na pregled. Veselice, L je preuzbudjena , ove momke mnogo ne dotice sve to 😊


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here